Hedelandsløb 20191. december 2019

1. december 20190

298 løbere, power walkere og vandrere deltog i månedens Hedelandsløb.
Perfekt løbevejr med omkring 0 grader, svag vind og sol.

Nye rekord i december måned 2019 – TILLYKKE TIL:
Hannah Marie Bergström, Run4All, satte ny rekord på 3,1 km kvinder, som hun løb i tiden 14.01

Har du rettelser til resultatlisten, så send en mail til aarenstrup@aarenstrup.net

Vi håber alle havde et rigtig godt løb og nød gløgg og æbleskiver efter løbet. Tak til vores sponsorer Snow Fun, Slagter Bertelsen og Rema 1000.
Vi glæder os til at se jer igen i 2020 – hvor vi fastholder den lave pris på 20 kr. for voksne og 5 kr. for børn.
NÆSTE HEDELANDSLØB AFHOLDES SØNDAG DEN 5. JANUAR KL. 10.00.

Bliv medlem af vores facebookgruppe https://www.facebook.com/hedelandslob og få besked, når resultatlisten er klar. Eller læs mere om løbet på hjemmesiden http://www.flongkondi.dk/hedelandsloebet

Rute Navn Tid: Klub*By Alder
L 3 Brian Ejsenhardt-Andersen 11.42 *Tune 41 år
L 3 Thomas Green 12.41 Karlslunde Tri 13 år
L 3 Kasper Biehl Nielander 13.31 Karlslunde Tri 14 år
L 3 Rasmus Hansen 13.42 Karlslunde Tri 12 år
L 3 Hannah Marie Bergström NY REKORD 14.01 Run4All 15 år
L 3 Peter Bergmann 14.29 *Greve 15 år
L 3 Matias Buus Hansen 14.29 Karlslunde Tri 16 år
L 3 Oliver Ejsenhardt 14.33 *Tune 11 år
L 3 Emilie Jæger 14.48 IK Hellas 13 år
L 3 Oliver Hansen 15.39 Karlslunde Tri 10 år
L 3 Thomas Blomgren 15.50 *Taastrup 48 år
L 3 Charlotte Hansen 16.04 42 år
L 3 Alen Sehic 16.51 *Greve 49 år
L 3 Katrine Bakgaard Rasmussen 16.54 Karlslunde Tri 13 år
L 3 Alma Høj Andersen 16.59 Karlslunde Tri 12 år
L 3 Julie Müller Larsen 16.59 Karlslunde Tri 12 år
L 3 Alberte Crone Larsen 17.01 Karlslunde Tri 13 år
L 3 Jacob Ryom 17.38 Borup Løbeklub 50 år
L 3 Sebastian Sehic 17.40 *Greve 10 år
L 3 Henrik Hansen 17.49 Karlslunde Tri 48 år
L 3 Ante Ziegler 18.34 IK Hellas 11 år
L 3 Hjalte Højmark Omkvist 18.34 IK Hellas 11 år
L 3 Ulrik Muushardt 18.56 *Roskilde 49 år
L 3 Mie Rasmussen 19.00 Ubberup Højskole 35 år
L 3 Hjalte Jørgensen 19.29 *Ishøj 10 år
L 3 Nanna Green 19.31 Karlslunde Tri 7 år
L 3 Marianne Jørgensen 19.37 *Ishøj 49 år
L 3 Lauge Jørgensen 19.45 *Ishøj 10 år
L 3 Pernille Blomgren-Hansen 19.49 TIK Taastrup 49 år
L 3 Collin W. Lund 19.53 *Søsum 12 år
L 3 Arthur 20.15 FHF 8 år
L 3 Heidi Lund 20.17 *Søsum 45 år
L 3 Jason Willas Lund 20.28 *Søsum 8 år
L 3 Lauge Højmark Omkvist 20.29 FHF 7 år
L 3 Vicki Johansen 20.30 *Karlslunde 46 år
L 3 Dorte Isberg 20.39 46 år
L 3 Michael Glamhøj 20.41 Ubberup 25 år
L 3 Mickey Christensen 20.43 *Brønshøj 27 år
L 3 Sarah Jørgensen 20.51 *Ishøj 22 år
L 3 Alexander Hansen 20.52 *Karlslunde 7 år
L 3 Tommy Hansen 20.53 *Karlslunde 42 år
L 3 Anna Jensen 20.54 11 år
L 3 Louise 21.06 *Hedehusene 41 år
L 3 Jayden Ferris 21.17 *Taastrup 16 år
L 3 Pernille Petersen 22.07 Ubberup Højskole 41 år
L 3 Siv Vestskov Møller 22.12 *Hedehusene 14 år
L 3 Klaus Vestskov Møller 22.13 Fløng Kondi 40 år
L 3 Søster Jørgensen 22.17 Sørby Løbeklub 66 år
L 3 Saya Andersen 22.27 *Ballerup 10 år
L 3 Kenneth Andersen 22.28 *Ballerup 44 år
L 3 Luna – Hund 22.46 *Hedehusene
L 3 Brian Kjelin Olsen 22.53 *Hedehusene 51 år
L 3 Steen Wæde 22.57 Fløng Kondi 52 år
L 3 Villas 23.00 IK Hellas 8 år
L 3 Cecilie Hansen 23.03 42 år
L 3 Sarah Georgsen 23.09 Ubberup 24 år
L 3 Hannah Stage Pekilidi 23.11 *Trekroner 11 år
L 3 Sofie Ziegler 23.25 IK Hellas 8 år
L 3 Karl Ziegler 23.26 IK Hellas 41 år
L 3 Eskild Højmark Omkvist 23.56 *Reerslev 4 år
L 3 Kenneth Omkvist 23.57 Reerslev IF 43 år
L 3 Viggo Krogh Cleiren 24.01 11 år
L 3 Nynne Krogh Cleriren 24.13 Fløng Kondi 43 år
L 3 Laust Teilmann 25.39 *Solrød Strand 8 år
L 3 Charlotte Keinicke 25.41 *Solrød Strand 40 år
L 3 Nicole Rune Bernhard 25.41 Ubberup Højskole 20 år
L 3 Sigrid Bruhn Hemmingsen 25.47 Ubberup Højskole 29 år
L 3 Sophie Mandal 26.13 *Bjæverskov 13 år
L 3 Anja Mandal 26.15 *Bjæverskov 43 år
L 3 Raymond Pekilidi 26.28 *Ejby 75 år
L 3 Pouline Gringer 26.34 Solrød A.M 48 år
L 3 Henny Krogh 27.13 Fløng Kondi 58 år
L 3 Silke Friis 27.18 *Hedehusene 8 år
L 3 Mikkel Friis 27.25 *Stærkende 7 år
L 3 Kathrine Ryom 27.29 Borup Løbeklub 35 år
L 3 Sarah Ryom 27.41 Borup Løbeklub 12 år
L 3 Hans Lund 27.57 72 år
L 3 Nanna Ringsted 28.35 Ubberup Højskole 33 år
L 3 Tonny Ehlers 28.36 Ubberup Højskole 47 år
L 3 Lone Rasmussen 28.53 *Greve 45 år
L 3 Melissa Sehic 28.59 *Greve 6 år
L 3 Poul Richard Rasmussen 29.19 Lynkineserne 75 år
L 3 Anders Olsen 29.38 44 år
L 3 Rikke Ørberg 30.59 Tune IF Trim 46 år
L 3 Heidi Dyhr 31.00 Tune IF Trim 47 år
L 3 Tina Boyd 31.01 Tune IF Trim 46 år
L 3 Bitten Bacher 31.03 Fløng Kondi 72 år
L 3 Lone Aalekjær 31.25 Solrød A.M 65 år
L 3 Willum Jusjong Bøgsted 31.58
L 3 Käthe Jusjong 32.23 Fløng Kondi
L 3 Kurt Bach 32.26 Fløng Kondi
L 3 Andreas Svendsen 39.57 *Ringsted 14 år
L 3 Victoria Svendsen 40.05 *Ringsted 20 år
L 7 Marie Balgaard Rasmussen 32.28 Karlslunde Tri 13 år
L 7 Lotte Olesen 33.00 IK Hellas 55 år
L 7 Ida Skaarup 33.27 *Lyngby 25 år
L 7 Rene Thomsen 33.33 Running26 51 år
L 7 Flemming Lippert 33.36 Turtle Runners 58 år
L 7 Henrik Rasmussen 33.48 *Taastrup 31 år
L 7 Marcd Pekilidi 34.24 *Trekroner 44 år
L 7 Caroline Bakgaard Rasmussen 34.26 Karlslunde Tri 16 år
L 7 Leif Kristiansen 34.45 Solrød A.M 66 år
L 7 Jens Flyvholm 34.59 *Solrød Strand 47 år
L 7 Kavin W. Lund 35.39 *Søsum 15 år
L 7 Morten Riis 35.41 *Stærkende 42 år
L 7 Mikkel Beyer 35.43 *Hedehusene 43 år
L 7 Kristoffer Dahl 36.28 *Glostrup 24 år
L 7 Thea Sloth 37.45 *Glostrup 20 år
L 7 Allan Skaarup 37.47 TIF Volley 59 år
L 7 Hasse Rybjer 38.01 IK Hellas 71 år
L 7 Rene Jørgensen 38.16 *Ishøj 52 år
L 7 Dennis Wils 38.31 Avisruten 44 år
L 7 Klaus Kristensen 40.29 *Fløng 47 år
L 7 John Ø. Jensen 40.35 DCF 65 år
L 7 Jan Rasmussen 40.43 *Glostrup 58 år
L 7 Liselotte Lund 40.47 Coop Idræt 54 år
L 7 Carina Andersen 41.45 *Karlslunde 30 år
L 7 Jan Pedersen 41.46 59 år
L 7 Sidsel Poulsen 41.47 *København 24 år
L 7 Thomas Jensen 42.15 Ellevilde.dk 50 år
L 7 Kirsten Bæk Andersen 42.28 Viby Løbeklub 66 år
L 7 Heidi Schaadt 42.31 *Roskilde 49 år
L 7 Jacob Munch 42.33 *Smørum 40 år
L 7 Jakob Westphal De Fries 42.38 *Ballerup 25 år
L 7 Lis Rybjer 42.38 IK Hellas 62 år
L 7 Jette Filsøe 43.52 TIK / A Team 50 år
L 7 Katie Sørensen 43.58 *Roskilde 65 år
L 7 Mathias Mortensen 44.01 Ubberup Højskole 31 år
L 7 Maya Schröder 44.45 Solrød A.M 48 år
L 7 Liselotte Lippert 45.48 57 år
L 7 Pia Hansen 45.57 *Glostrup 60 år
L 7 Tine Burgaard 46.14
L 7 Susanne Poulsen 46.22 60 år
L 7 Maiken Mathiesen 49.40 *Taastrup 50 år
L 7 Jens Mathiesen 49.53 *Taastrup 57 år
L 7 Stine Jørgensen 49.54 *Smørum 26 år
L 7 Rikke Westphal De Fries 50.20 *Ballerup 25 år
L 7 Bjarne Jensen 50.20 Ubberup Højskole 63 år
L 7 Mogens Sørensen 50.44 Fløng Kondi 73 år
L 7 Irene Olsson 51.17 Viby Løbeklub 52 år
L 7 Heidi Hansen 51.23 Viby Løbeklub 42 år
L 7 Jacob 51.54 Viby Løbeklub 9 år
L 7 Mikke Karklinat 55.29 *Smørum
L 7 Anja B. Jacobsen 56.26 *Ringsted 25 år
L 7 Trine Pedersen 56.43 *Ringsted 25 år
L 7 Yvonne Vandenbergh 56.44 58 år
L 7 Bastian Van Den Bergh 56.45 *Stærkende 6 år
L 7 Hanne B. Tønnsen 57.11 Fløng Kondi 53 år
L 7 Bent Petersen 57.46 Fløng Kondi 82 år
L 7 Morten Bruun Pedersen 59.44 *Hørve 44 år
L 7 Laila Nøhr Christensen 59.51 *Ejby 45 år
L 7 Lis Askegaard Thorn 59.52 Tune Trim 74 år
L 7 Mariann Trebbien 1.10.39 Ubberup Højskole 58 år
L 9 Jens Mundeli-Jensen 37.57 Team Lynkineserne 52 år
L 9 Bent Rasmussen 38.23 Karlslunde Tri 51 år
L 9 Brian Jæger 39.06 IK Hellas 46 år
L 9 Pia Bakgaard 42.22 Karlslunde Tri 52 år
L 9 Kent Filsøe 43.01 TIK Løberne 51 år
L 9 Stig Heller 44.06 Greve Trim 60 år
L 9 Ida Mørk 45.40 *Karlslunde 15 år
L 9 Claus Hansen 48.51 Viby Løbeklub 42 år
L 9 Dan Ahrensberg 49.00 Karlslunde Tri 55 år
L 9 Palle Sekshøj-Christensen 49.28 Fløng Kondi 64 år
L 9 Tilde Ehbrecht – HUND 49.36 Team Ehbrecht
L 9 Ulla Ehbrecht 49.40 Team Ehbrecht/Fløng Kondi 54 år
L 9 Anders Elmkjær 50.22 Greve Trim 53 år
L 9 Henrik Larsen 50.22 *Taastrup 58 år
L 9 Rasmus Andersen 50.39 Fløng Kondi 40 år
L 9 Christian Blume 50.48 Fløng Kondi 35 år
L 9 Michael Ørtoft 51.04 Fløng Kondi 57 år
L 9 Vibeke Strube 51.04 Fløng Kondi/Løb for Livet 63 år
L 9 Annette Jespersen 51.10 Fløng Kondi 53 år
L 9 Anja Thomsen 51.26 Fløng Kondi 47 år
L 9 51.34 42 år
L 9 Lene Poulsen 51.40 TIK Løberne 50 år
L 9 Diana H. Omkvist 51.42 *Reerslev 40 år
L 9 Louise Kjærulff 51.56 *Hårlev 19 år
L 9 Mark Pedersen 52.10 *Bjæverskov 19 år
L 9 Gitte Rasmussen 52.12 Viby Løbeklub 46 år
L 9 Karin Winther 52.12 Viby Løbeklub 50 år
L 9 Gitte Nielsen 52.19 Fløng Kondi 52 år
L 9 Bjarne Andersen 52.21 TIK Løberne 76 år
L 9 Steffen Mauritzen 52.50 Tune Trim 39 år
L 9 Birgitte Thestrup 53.10 Jyllinge Løbeklub 53 år
L 9 Mia Hollingsorth 53.11 Greve Trim 40 år
L 9 Ulla Matthiesen 53.13 IK Hellas 47 år
L 9 Sanne Lindqvist 53.15 Fløng Kondi 58 år
L 9 Michael Vejen 53.36 Tune IF Trim 44 år
L 9 Tommy Stab 53.44 *Vemmedrup 48 år
L 9 Carsten Svendsen 53.44 *Ringsted 46 år
L 9 Jonna Kristiansen 53.48 Solrød A.M 66 år
L 9 Jim Manelal 53.49 *Vemmedrup 47 år
L 9 Kirsti Bach 54.02 40 år
L 9 Martin Nielander 54.42 Karlslunde Tri 51 år
L 9 Johan Andersen 54.49 *Ballerup 10 år
L 9 Louise Kirstan 55.13 *Greve 44 år
L 9 Christina Lillholm 55.29 Viby Løbeklub 50 år
L 9 Gitte Pedersen 56.04
L 9 Michael Pedersen 56.07
L 9 Jørgen Jørgensen 56.09 Sørby Løbeklub 71 år
L 9 Oluf Mørk 56.45 *Karlslunde 51 år
L 9 Anne-Marie Hansen 57.24
L 9 Lene Korsgaard 58.02 Coop Idræt
L 9 Tommy Sørensen 58.41 *Hvidovre 68 år
L 9 Casper Hansen 58.43 41 år
L 9 Randi Eibye 59.55 Greve Trim 55 år
L 9 Anne Holm 59.56 Greve Trim 53 år
L 9 Birthe Kristensen 59.58 Greve Trim 52 år
L 9 Elena Zabrodska 1.00.00 *Køge 43 år
L 9 Thomas Christiansen 1.00.48 *Tjæreby 46 år
L 9 Mette Baagøe 1.02.10 Fløng Kondi 46 år
L 9 Ann-Christina Post 1.02.12 GLLR 46 år
L 9 Dennis Baagøe 1.02.37 Fløng Kondi 52 år
L 9 Lykke Zangenberg 1.02.38 GLLR 48 år
L 9 Charlotte Mørk 1.07.28 *Karlslunde 49 år
L 9 Ruth Breilev 1.08.16 Fløng Kondi 85 år
L 9 Niels Bierbum 1.09.07 Fløng Kondi 67 år
L 9 Monica Madsen 1.13.25 *Frederiksberg 36 år
L 13 Henrik Dalby Damm 51.55 Fløng Kondi 54 år
L 13 Kenneth 51.59 Fløng Kondi 34 år
L 13 Bruno Gross 54.03 Greve Trim 51 år
L 13 Morten Willas Lund 54.18 *Søsum 46 år
L 13 Michael Müller 54.42 Karlslunde Tri 47 år
L 13 Anders Frøhlke 56.08 *Solrød Strand 47 år
L 13 Lars Rask 56.59 TIK Løberne 49 år
L 13 Peter Barfod 58.13 TIK Løberne 53 år
L 13 Martin Isberg 58.26 15 år
L 13 Philip Simbao 58.39
L 13 Max Bidstrup 59.59 TIK Løberne
L 13 Lotte Høj Thomsen 59.57 Karlslunde Tri 40 år
L 13 Henrik Heidelbach 1.01.18 *Hedehusene 42 år
L 13 Niels Bierbum 1.02.08 De Glatte Ben 55 år
L 13 Per Frederiksen 1.02.09 Fløng Kondi 59 år
L 13 Steen Arnfred 1.02.13 Jyllinge Løbeklub 53 år
L 13 Martin Freddy Guhle 1.02.53 Team Guhle 49 år
L 13 Steffen Holmann Olsen 1.02.55 *Jyllinge 42 år
L 13 Lars Broch 1.03.31 *Gentofte 49 år
L 13 Thomas Radsted 1.03.33 Greve Trim 49 år
L 13 Thomas Matthiesen 1.05.25 49 år
L 13 Uffe Wichmann 1.05.50 *Hedehusene 38 år
L 13 Robert Jakobsen 1.05.54 47 år
L 13 Simon Riis 1.07.29 *Tune 38 år
L 13 Iben Nyager 1.07.36 FLS Motion 37 år
L 13 Rene Juhl Andersen 1.07.44 Fløng Kondi 50 år
L 13 Per Bjørnlund 1.08.50 Fløng Kondi
L 13 Henrik Lauridsen 1.08.52 *Kastrup 53 år
L 13 Steen Christensen 1.09.57 *Roskilde 44 år
L 13 Lars Kessum 1.13.26 SNIK/Tri Club Danmark 43 år
L 13 Stefan Petersen 1.24.39 *Taastrup 57 år
L 13 Allan Dryer Hansen 1.25.15 *Husum
L 13 Angela Bourne 1.25.20 Fløng Kondi
PW 3 Malene 28.50 *Hedehusene 49 år
PW 3 Dorthe Toftebjerg 29.51 Tune IF Trim 57 år
PW 3 Finn Søgaard 30.56 Tune IF Trim 60 år
PW 3 Mette Ditlevsen 30.57 Tune IF Trim 48 år
PW 3 Gitte Olsen 31.02 Tune IF Trim 46 år
PW 3 Mads Hvitved Byskov 31.25 *Roskilde 6 år
PW 3 Brian Byskov 31.57 *Roskilde 45 år
PW 3 Heidi Østergaard 33.26 *Greve 47 år
PW 3 Jette Jacobsen 33.55 Fløng Kondi 53 år
PW 3 Agnes Varga 34.04 59 år
PW 3 Katyrine Sadolin Muushardt 34.23 *Roskilde 15 år
PW 3 Maria Jacobsen 35.14 Tune IF Trim 12 år
PW 3 Rikke Jacobsen 35.38 Tune IF Trim 40 år
PW 3 Klaus Kokholm 36.29 Ubberup Højskole 47 år
PW 3 Jørn Aarenstrup Rasmussen 36.55 Fløng Kondi 70 år
PW 3 Maja 38.41 *Greve 41 år
PW 3 Natacha 39.05 *Greve 11 år
PW 3 Philip Simbao 39.06 *Greve 12 år
PW 3 Vibeke Bach-Hansen 44.18 *Roskilde 35 år
PW 3 Kasper Bach 44.42 *Roskilde 35 år
PW 3 Nora Bach 44.43 *Roskilde 2 år
PW 3 Søren Forsmann 47.30 TGF 43 år
PW 3 Milo Forsmann 48.50 TGF 6 år
PW 3 Sofia Stage Pekilidi 50.35 *Trekroner 8 år
PW 3 Katja Stage 50.44 *Trekroner 44 år
PW 3 Louise Byskov 1.05.56 *Roskilde 45 år
PW 3 Sara Byskov 1.05.58 *Roskilde 5 år
PW 7 Alex 58.36
PW 7 Solvej Jüngling 1.02.00 Tune IF Trim 71 år
PW 7 Bente Rasmussen 1.02.01 *Fløng
PW 7 Charlotte Heller 1.02.39 Greve Trim 55 år
PW 7 Liselotte Pederen 1.02.50 Greve Trim 56 år
PW 7 Erling Ammentorp 1.02.54 IK Hellas
PW 7 Helen Sørensen 1.02.55 IK Hellas 54 år
PW 7 Jytte Andersen 1.03.20 Viby Løbeklub W&T 67 år
PW 7 Anne Mette Hansen 1.03.23 Viby Løbeklub 55 år
PW 7 Ulla Jacobsen 1.03.24 Viby Walk and talk 62 år
PW 7 Katrine Teresa Larsen 1.05.15 Fløng Kondi 60 år
PW 7 Bjarne Hansen 1.08.26 Tune IF Trim 77 år
PW 7 Allan Michael Petersen 1.08.57 Tune IF Trim
PW 7 John Schustin 1.11.04 Fløng Kondi 74 år
PW 7 Fritz Jüngling 1.11.04 Tune IF Trim 76 år
PW 7 Inge-Lise Wolfgang 1.12.08 *Hedehusene 77 år
PW 7 Kjeld Hansen 1.12.09 *Hedehusene
PW 7 Anne Mette Skytte 1.19.35 *Roskilde 49 år
Mark Pedersen UDGÅET
Nord UDGÅET

Leave a Reply

Your email address will not be published.

LYST TIL AT BLIVE MEDLEM AF FLØNG KONDI?

MØD OS PÅ FACEBOOK

Som medlem af Fløng Kondi får du opdateringer og endnu mere socialt liv på klubbens lukkede Facebook gruppe (kun for medlemmer) eller på klubbens Facebook side (offentlig).

TILMELD DIG

Gå ikke glip af vores nyhedsbrev, der udkommer med jævne mellemrum