Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎

1. december 2013

HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 3. NOVEMBER 2013

238 løbere og power walkere deltog i Hedelandsløbet.
Det var en meget blæsende og overskyet dag men med 8 graders varme.

2 nye flotte rekorder - stor tillykke til begge
Anne Holm på 14 år fra Sparta slog sin egen rekord på 9 km for piger med 6 minutter og 7 sek.
Den sidste rekord var fra december 2011 hvor Anne var 12 år. Ny rekord 39.11
Jeanette Kiel slog sin egen rekord fra september 2013 på 3 km for kvinder med 15 sekunder
Ny rekord på 3 km for kvinder er 12.27

Efter løbet var der gløgg, cacao, æbleskiver og clementiner samt mange lodtrækningspræmier.

Stor tak til vore sponsorer:
Rema 1000, Fløng
Løberen i Roskilde
Slagter Bertelsen, Hedehusen
Hedehusene Cykelcenter

TAK FORDI I KOM OG VAR MED

Se billeder fra dagen her

PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 5. JANUAR 2014 KL. 10.00

Hvor vi skal fejre Hedelandsløb nr. 275

NAVN: TID: KLUB/*BY ALDER
RUTE 3 KM (2,857 KM)
Malte Boss 11.53 Viking 14 år
Lars Boss 12.25   42 år
Carsten Larsen 12.26 Køge Atletik 40 år
Jeanett Kiel 12.27 Herlev Løberne 42 år
John Knudsen 13.29 Fløng Kondi 47 år
Lars Ole Holm 13.33 Holm Coaching 47 år
Rasmus Jæger 14.19 *Fløng 9 år
Mathilde Madsen 15.31 *Gadstrup 12 år
Simone Jensen 15.50 *Havdrup 17 år
Jonas Kolind 16.30 *Hedehusene 6 år
Allan Kolind 16.30 *Hedehusene 44 år
Jonas Eirfeldt 16.38 *Greve 6 år
Allan Eirfeldt 16.39 *Greve 40 år
Rasmus Kolind 17.23 *Hedehusene 12 år
Pouline Gringer 18.37 Solrød A.M 42 år
Henriette Kolind 18.40 *Hedehusene 39 år
Vibeke Knudsen 18.57 Fløng Kondi 47 år
Bettina Schotte 20.29 *Hedehusene 51 år
Henrik Schotte 20.30 *Hedehusene 45 år
Jeppe Grønning 20.58   12 år
Noah Koudal Petersen 21.01   6 år
Nikolaj Petersen 21.02   41 år
Sofie Koudal Petersen 21.16   8 år
Maria Petersen 21.17   37 år
Jette Jacobsen 22.03 Fløng Kondi 47 år
Annette Damm + Minik 22.06 Fløng Kondi 46 år
Freja Schotte 22.32 *Hedehusene 13 år
Anne Jensen 22.33 *Stenløse 55 år
Lene Frost 22.34 *Greve 36 år
Mike Frost 22.35 *Greve 7 år
Bertram Hindsberg 22.37 *Karlslunde 7 år
Camilla Nielsen 22.38 *Stenløse 21 år
Jesper Jensen 22.39 *Stenløse 23 år
Mogens Pedersen 22.40 TIK Løberne 50 år
Zara Schotte 23.02 *Hedehusene 16 år
Anette Madsen 23.11 *Gadstrup 47 år
Loke Schutte 23.44 *Hedehusene 10 år
Jeanette Schutte 23.46 *Hedehusene 42 år
Alberte Jensen 24.45 *Havdrup 17 år
Anna Eirfeldt 24.46 *Greve 4 år
Line Eirfeldt 22.47 *Greve 33 år
Ole T. Pedersen 25.12 *Hellerup 64 år
Jytte Jensen 26.32 *Vindinge 67 år
Nisha Kristiansen 31.10 Fløng Kondi 15 år
Alex 31.15 K.B 83 år
Anton Jusjong Bøgsted 36.16 *Hedehusene 6 år
Käthe Jusjong 36.18 Fløng Kondi  
RUTE 6 KM (6,610 KM)
Emil Holm 23.24 Sparta 17 år
Morten Kjellev 31.29 *Greve 44 år
Bjørn Frost 32.38 *Greve 39 år
Niels Andersen 32.44 *Ringsted 55 år
Joan Preisler 33.41   43 år
Stig Kappel 34.29 Fløng Kondi 50 år
Jesper Thyregod 34.46 Trekroner Løbeklubben 51 år
Benjamin Bergfort 34.47 *Ringsted 26 år
Tobias Nielsen 35.02 Fløng Kondi 10 år
Chris Nielsen 35.06 Fløng Kondi 47 år
John Ø. Jensen 35.18 DCF, Roskilde 59 år
Kent Mørk 35.27 *København 38 år
Lars Jensen 35.45 Solrød A.M 53 år
Chris Jensen 35.54 *Hedehusene 23 år
Dennis Wils 36.21 *Fløng 38 år
Elisabet Kjellev 36.26   43 år
Morten Jusjong Bøgsted 37.00 Fløng Kondi 36 år
Finn Hansen 37.50 Fløng Kondi  
Maya Schröder 38.24 Solrød A.M 42 år
Bente Folsing 38.35 *Hedehusene 57 år
Mette Rønbey 38.52 *Taastrup 41 år
Rene Alberg 38.53 Fløng Kondi 42 år
Klaus Jørgensen 39.03 KHIF Løb 43 år
Liselotte Lund 39.24 *Hedehusene 48 år
Jens Andersen 39.25   57 år
Susan Ringer 40.03 *Greve 41 år
Ulla Ehbrecht 40.09 Team Ehbrecht 48 år
Melvin 40.20 *Ishøj 10 år
Rikke Sørup 40.21 *Vallensbæk  
Steen Jønsson 40.22 *Ishøj 49 år
Ulla Rasmussen 40.26 Fløng Kondi 37 år
Kurt Ehbrecht 40.31 Team Ehbrecht 71 år
Thorkild Madsen 41.15 *Albertslund 72 år
Birthe Sørup 41.23 *Vallensbæk 66 år
Stig Christoffersen 42.36 *Taastrup 43 år
Knud R. Hansen 42.38 *Frederiksberg 56 år
Hanne Gillesberg 43.27 Vindinge IF 43 år
Margit Olah 43.41 *Tune 51 år
Sanne Agerskov 43.42 *Solrød 37 år
Pia Nielsen 43.43 *Tune 45 år
Otto Kristensen 43.53 *Tune 67 år
Jørgen Holst 44.11 *Albertslund 61 år
Ghita Petersen 44.26 Fløng Kondi 51 år
Kurt Kloth Petersen 44.27 Fløng Kondi 50 år
Helle Tabor 44.29 Roskilde Motion 59 år
Finn Asbirk 44.36 *Roskilde 61 år
Poul Tage Holm 44.53 IK Hellas 79 år
Mogens Sørensen 45.48 Fløng Kondi  
William Kähler 46.40   49 år
Trine Sell 46.44 *Albertslund 48 år
Beha 47.42 *Glostrup 13 år
Dan Beha 47.43 *Glostrup 47 år
Oliver Wils 48.09 *Fløng 15 år
Lis Thorn 48.56 Tune IF Trim 68 år
Jørgen Næsby 50.08 *Karlslunde 70 år
Helle Kolstrup 50.13 *Sengeløse 60 år
Ulla Asping 50.22   60 år
Per Ehbrecht 52.02 Team Ehbrecht 54 år
Lene Ehbrecht 52.05 Team Ehbrecht 68 år
Irene Bergfort 53.50 *Hvalsø 53 år
Hardy Vie 1.02.49   60 år
RUTE 9 KM (8,855 KM)
Kent Bisgaard 35.50 *Greve 47 år
Jens Mundeli-Jensen 37.04 Lynkineserne.dk 46 år
Henrik Dalby Damm 38.56 Fløng Kondi 48 år
Anne Holm 39.11 Sparta 14 år
Brian Jæger 39.41 *Fløng 40 år
Jeanne Enevoldsen 39.58 ALOT 26 år
Bjarne D. Christensen 40.14 Fløng Kondi 49 år
Lars Bordingaard 40.41 Fløng Kondi 36 år
Benny Pedersen 44.23 *Taastrup 53 år
Charlotte Lindgaard 46.17 SØAM 47 år
Dorte Riehn-Kristensen 46.30 *Fløng 47 år
Lars Henrik Jørgensen 46.39 Viby Løbeklub 41 år
Michael Andersen 46.42 Viby Sj. 52 år
Bo Wennerberg 47.26 Fløng Kondi  
Mette Baagøe 47.35 Fløng Kondi 40 år
Benjamin Pedersen 47.41 *Taastrup 23 år
Thomas Jensen 47.52 *Vindinge 42 år
Jørn Schou-Nielsen 49.13 Viby Løbeklub 65 år
Dorte Stegger 49.17 Fløng Kondi 51 år
Lily Henriksen 49.18 Fløng Kondi 57 år
Lars Ahn Pedersen 49.44 *Roskilde 40 år
Preben Gregersen 50.09 Viby Løbeklub 61 år
Elna Jensen 51.28 *Fløng 45 år
Yvonn Jacobsen 51.40 Fløng Kondi 53 år
Lea Rasmussen 51.45 Fløng Kondi 38 år
Kim Christiansen 51.52 Fløng Kondi 50 år
Jonna Kristiansen 52.06 Solrød A.M 60 år
Anette S. Elgaard 52.23 Fløng Kondi 36 år
Mie Irming 52.36 Løb for Livet 61 år
Bjarke Schaar 52.48 *Lejre 43 år
Lisbeth Branth 52.57 Fløng Kondi 37 år
Tine Burgaard 53.11   56 år
Carsten Grønning 53.47 IK Hellas 47 år
Hanne Hansen 53.49 Fløng Kondi 47 år
Lene Grue 53.52 Fløng Kondi 57 år
Helle Petersen 53.56   42 år
Jan Petersen 53.57   44 år
Torben Henriksen 54.05 Fløng Kondi 61 år
Christina Grønning 55.01 IK Hellas 44 år
Jan Ohrt 55.28 *Brønshøj 48 år
Niels Bierbum 55.31 Fløng Kondi/Løb for Livet 61 år
Nynne Cleiren 55.59 Fløng Kondi 37 år
Ea Vie 57.37   61 år
Tine Ohrt 58.05 *Brønshøj 47 år
Helle Hansen 58.16 Fløng Kondi 49 år
Julie Grøndahl 58.33 Solrød A.M 21 år
Susanne Espensen 58.42 Fløng Kondi 48 år
Henny Krogh 58.43 *Fløng 52 år
Solveig Grøndahl 59.17 Solrød A.M 56 år
Bitten Jensen 1.00.42 Tune IF Trim 46 år
Lisbeth Reimann 1.00.43 Tune IF Trim 34 år
Christina Almfort 1.00.50 Tune IF Trim 37 år
Lars Skafte 1.00.52 Tune IF Trim 46 år
RUTE 12 KM (12,608 KM)
Steen Jespersen 49.04 Roskilde Tri 43 år
Sergio Rodá 50.15 Køge Atletik 51 år
Jake Badger 51.53 Trekroner IF 42 år
Kasper Roslyng 52.55 TIK løberne 40 år
Peter Bayer 53.09 Kageform 42 år
Mik Kristoffersen 53.18 Extra Tun 35 år
Jacob T. Johansen 53.36 Danskebjerge.dk 39 år
Claus Carlsen 55.16 Løb for Livet 56 år
Klaus Borge 55.21 Roskilde Tri 37 år
Kenneth Kruse Simon Jensen 55.26   40 år
Henrik Broatheri 55.27 TIK Cykelmotion 47 år
Anders Buch Knudsen 55.57 *Sengeløse 39 år
Steffen Allaart 56.29 Fløng Kondi 22 år
Peer Weiwert 56.32 Løb for Livet 60 år
Martin Hansen 56.47 Løb for Livet 36 år
Per Frederiksen 56.58 TIK løberne 53 år
Daid Bredo 57.26 *Ringsted 18 år
Mads Isberg 57.47   38 år
Paul Johan Allaart 58.30 Fløng Kondi / TIK Løberne 56 år
Palle Sekshøj Christensen 58.22 Fløng Kondi / TIK Løberne 58 år
Thomas Bach Nielsen 58.50 Trekroner IF 44 år
Stig Heller 58.58 Greve Trim 54 år
Jørgen Kjær Jensen 59.19 *Svogerslev 34 år
Lars Winge 59.29 *Trekroner 47 år
René Leisted 59.36 Fløng Kondi 53 år
Mikkel Askvig 59.43 Karlslunde Tri 41 år
Sanne Hindsberg 59.49 Karlslunde Tri 38 år
Frank Kristiansen 1.00.14 Fløng Kondi 54 år
Torben Petersen 1.00.36 *Roskilde 38 år
Christian Trolle Andersen 1.00.46 Lejre Night Runners 32 år
Famle Svendsen 1.00.47   43 år
Anders Jakobik 1.01.24 Tune IF Trim 39 år
Brian Hansen 1.01.31 Tune IF Trim 46 år
Las Eriksson 1.02.32 Fløng Kondi 40 år
Morten Krauw 1.02.46 Fløng Kondi 36 år
Leif Kristiansen 1.02.54 Solrød A.M 60 år
Jens Olesen 1.03.54 KHIF Løb 44 år
Ole Rahn Rasmussen 1.04.38 *Roskilde 55 år
Karina Nymark 1.06.19 *Karlslunde 38 år
Johnny Johansen 1.06.21 Tune IF Trim 43 år
Signe Hylleberg 1.06.41 *Hedehusene 17 år
Frank Winkler 1.07.04 Fløng Kondi 47 år
Dan Ahrensberg 1.07.21 *Taastrup 49 år
Christian Dybro 1.08.30   39 år
Trine Kolding 1.08.33 *Tune 40 år
Marianne Kjær Jensen 1.09.12 *Svogerslev 35 år
Stefan Petersen 1.15.27 *Taastrup 51 år
Carsten Mantler 1.15.57 *Taastrup 38 år
Eva Mantler 1.15.59 *Taastrup 32 år
POWER WALK
RUTE 3 KM (2,857 KM)
Emil Brøndtved 25.32 *Stenløse 3 år
John Jensen 25.33 *Stenløse 56 år
Malou Brøndtved 25.35 *Stenløse 1 år
Anja Brøndtved 25.36 *Stenløse 30 år
Bitten Bacher 26.17 Fløng Kondi /Løb for Livet 66 år
Louise Høberg 26.37 Fløng Kondi  
Hanne Høberg 26.38 Fløng Kondi  
Bent Nielsen 28.48 Vindinge IF 48 år
Malteck (hund) 31.03   9 år
Elisabeth Leisted 31.03   51 år
Trine Lund Pedersen 32.40 *København 35 år
Heidi Eul 32.41 *Ishøj 34 år
Mia Frost 34.02 *Greve 11 år
Karin Frost 34.05 *Solrød 68 år
Willum Jusjong Bøgsted 37.01 *Hedehusene 2 år
Stine Jusjong Bøgsted 38.04 *Hedehusene 32 år
RUTE 6 KM (6,610 KM)
John Jespersen 49.42 *Snertinge 57 år
Alice G. Andersen 58.30 Fløng Kondi 68 år
Charlotte Heller 1.02.34 Greve Trim 50 år
Liselotte Pedersen 1.02.35 Greve Trim 50 år
Martha M. Kristiansen 1.03.22 Fløng Kondi 55 år
Camilla Baymler 1.03.33 *Roskilde 29 år
Solvej Jüngling 1.05.19 Tune IF Trim 65 år
Bjarne Hansen 1.05.20 Tune IF Trim 71 år
Fritz Jüngling 1.05.21 Tune IF Trim 70 år
3 udgik af løbet
Comments