Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎

1. februar 2015

HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 1. FEBRUAR 2015

181 løbere og power walkere deltog i Hedelandsløbet. Det var overskyet/sol, 2 graders varme og en kold vind.

Ny rekord for piger på 6 km: Natasja Kølle på 11 år fra Run for All løb i tiden 30.15 - en forbedring på 2 minutter og 27 sekunder. STOR tillykke til Natasja.

Har du rettelser til resultatlisten så send en mail til jesper.sondergaard.jensen@gmail.com

Vi vil gerne minde alle om at tilmeldingssedlen altid skal afleveres, også hvis du udgår af løbet. Tidsgrænsen for deltagelse i løbet er 1 timer og 30 minutter.

TAK FORDI I KOM OG VAR MED

PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 1. MARTS 2015 KL. 10.00

Bliv medlem af vores facebookgruppe https://www.facebook.com/Hedelandslob og få besked når resultatlisten er klar. Eller læs mere på hjemmesiden www.flongkondi.dk under Hedelandsløb

NAVN:TID:KLUB/*BYALDER
RUTE 3 KM (2,857 KM)
Jerzy Kaczmarczyk12.33*Taastrup35 år
Charlotte Rohde17.26Fløng Kondi 
Søren Lund Grue17.29Røjlehavens Motion52 år
Thomas Daugaard17.51*Hedehusene41 år
Marco Rasmussen17.51*Vallensbæk9 år
Lone Rasmussen17.52*Vallensbæk40 år
Monica Ehbrecht18.15Team Ehbrecht19 år
Maya Schröder18.17Solrød A.M.43 år
Noah Krogh18.20Top Træ7 år
Dan Raagaard18.21Top Træ41 år
Kenneth Omkvist18.33*Reerslev38 år
Hjalte Højmark Omkvist18.34*Reerslev6 år
Mette Fuhrmann18.54*Hedehusene41 år
Søren Dalby19.51*Hedehusene 
Marius Lindegaard Witthøft20.23*Reerslev7 år
Janus Sørensen20.24*Reerslev40 år
Filippa Tvistholm Jørgensen20.36*Solrød7 år
Nina Tvistholm20.38*Solrød42 år
Jonas Madsen20.52 41 år
Agnieszka Kaczmarcyk21.05*Taastrup30 år
Pouline Gringer21.16Solrød A.M.43 år
June Kranker21.44Roskilde Skiklub54 år
Anton22.35*Viby14 år
Lars Hvidberg Kjeldgaard22.36*Viby Sj.39 år
Helle Karlsson23.23Fløng Kondi46 år
Laura Karlsson23.26*Roskilde20 år
Frederik Harding24.37*Reerslev6 år
Kirsten Andersen24.38*Reerslev43 år
Max Kobbernagel25.17*Fløng5 år
Peter Albert Hansen25.33*Gilleleje63 år
Gilbert K. Sloth29.55*Frederiksberg5 år
Lotte Sloth29.56*Frederiksberg37 år
Tor Kobbernagel35.49*Hedehusene11 år
Sally Kobbernagel37.47*Hedehusene5 år
Kirsten Dalby38.14*Horsens68 år
RUTE 6 KM (6,610 KM)
Emil Kølle23.22Run for All15 år
Jesper Winther28.37Thorsløberne36 år
Morten Kjellev29.15Karlslunde Tri45 år
Natasja Kølle30.15Run for All11 år
Patrick Sørensen30.34*Tune22 år
Mikkel Frost32.00 32 år
Morten Stenbroen32.18Tartelettangen43 år
Elisabet Kjellev34.18*Greve44 år
Torben Mandrup35.05*Torslunde45 år
Anja Thomsen35.25Fløng Kondi42 år
Jonas D. Olesen35.45De Glatte Ben27 år
Stefan Gerhardt Andersen35.55*Karlslunde33 år
Sussi Gerhardt Andersen35.56*Karlslunde33 år
Frank Skytte36.09*Gundsømagle45 år
Steen Olsen36.11*Gunsømagle42 år
Niels Hougaard36.50De Glatte Ben50 år
Carina Strandgaard37.12Karlslunde Tri40 år
Charlotte Daugaard37.13Karlslunde Tri45 år
Tanja Jensen37.55De Glatte Ben33 år
Ole Rosenkjær38.17*Ballerup53 år
Bente Roed38.27Team Roed51 år
Claus Roed38.30Team Roed51 år
Kurt Ehbrecht39.02Team Ehbrecht72 år
Rikke Sørensen39.19Thorsløberne36 år
Malene Bardino39.50Thorsløberne30 år
Katja Larsen40.23*Helsingør46 år
Victor Søndergaard40.42Lynkineserne14 år
Tom Jensen41.17Tartelettangen43 år
Hanne Gillesberg42.13Vindinge IF44 år
Kirsten Winther42.16Solrød A.M51 år
Thomas Skyum42.49*Glostrup44 år
Finn Hansen43.26Tune IF Trim58 år
Bente Bang43.27 52 år
Ikke udfyldt46.00  
Ditte Elsborg46.15Thorsløberne30 år
Bent Petersen46.42Fløng Kondi77 år
Jonathan Ndlovo46.51*København12 år
Annette Damm47.30Fløng Kondi47 år
Jørn Aarenstrup Rasmussen48.12Fløng Kondi65 år
Søren Gude48.40 51 år
Lene Ehbrecht50.12Team Ehbrecht70 år
Tilde (hund)50.24Team Ehbrecht 
Per Ehbrecht50.31Team Ehbrecht55 år
Asta Larsen50.50Solrød A.M10 år
Tommy Larsen50.51Solrød A.M46 år
Anders Sloth51.13*Frederiksberg36 år
Villads K. Sloth51.14*Frederiksberg7 år
Søren Sørensen51.26Fløng Kondi70 år
Poul Richard Rasmussen54.49Lynkineserne70 år
Ralph Dänhardt55.33Fløng Kondi59 år
Bitten Bacher59.10Fløng Kondi67 år
Bent Madsen1.01.24*Hedehusene83 år
RUTE 9 KM (8,855 KM)
Kasper Roslyng39.29TIK Løberne41 år
Max Bidstrup40.34*Taastrup40 år
Peer Weinert41.20Løb For Livet61 år
Martin Leander Hansen42.17TIK Løberne49 år
Boye Jakobsen44.30Fløng Kondi51 år
Dorte K. Riehn-Kristensen45.16*Fløng48 år
Tom Stoltenberg45.37*Høje Taastrup54 år
Vagn Poulsen47.19*Svogerslev61 år
Ulla Ehbrecht47.39Team Ehbrecht49 år
Lisbeth Dons Jensen47.48*Marbjerg36 år
Jan Dam Kaas49.43*Roskilde43 år
Carsten Bruhn49.57*Karlslunde47 år
Malene Rothmann50.02Fløng Kondi39 år
Mette Baagøe50.03Fløng Kondi41 år
Jonna Kristiansen51.02Solrød A.M61 år
Carina Nielsen51.16*Roskilde33 år
Liselotte Rasnæs51.19Fløng Kondi45 år
Vibeke Strube51.28Fløng Kondi/Løb for Livet58 år
Kim John Christiansen52.43Fløng Kondi51 år
Stefan Andersen52.54Fløng Kondi66 år
Nicolai Kaas53.12Team Kaas47 år
Lene Grue54.37Fløng Kondi58 år
Etti Larsen55.02Greve Trim55 år
Allan Langhorn55.30*Taastrup39 år
Anette S. Elgaard55.04Fløng Kondi37 år
Mie Irming55.14Løb For Livet62 år
Marianne Petersen55.52Greve Trim57 år
Nete S. Hansen-Nord56.30*Roskilde30 år
Liselotte Lund57.03*Hedehusene49 år
Mik Wulff Thomsen58.44*Ishøj Landsby41 år
Martin Thomsen59.01*Ishøj15 år
Ulrikke Stakemann1.06.32*København13 år
Jon Bertelsen1.06.33*København44 år
Katja Funck1.07.50 21 år
RUTE 12 KM (12,608 KM)
Steen Jespersen46.50Roskilde Tri44 år
Rune Bohn Jensen47.28Greve Trim40 år
Nicolaj Skotte51.59Roskilde Kajak Klub44 år
Michael Rosendahl52.53Greve Trim37 år
Tim Kjær Hansen54.55Greve Trim47 år
Henrik Berthelsen55.53Greve Trim49 år
Jeanne Enevoldsen56.11ALOT27 år
Lars Nordlund57.13Køge Atletik43 år
Bruno Gross58.21Greve Trim46 år
Leif Kristiansen58.45Solrød A.M61 år
Henrik Dalby Damm58.54Fløng Kondi50 år
Tom Sørensen58.59*Roskilde48 år
Daniel Martinez59.55*Roskilde35 år
Morten Krauw1.00.04Fløng Kondi38 år
Palle Sekshøj-Christensen1.00.15TIK Løberne59 år
Paul Johan Allaart1.00.32Fløng Kondi57 år
Bjarne D. Christensen1.00.59Fløng Kondi50 år
Frank Svendsen1.01.1460pudser.dk45 år
Thomas Bach Nielsen1.01.46Trekroner IF45 år
Stig Heller1.02.08Greve Trim55 år
Anders Surel1.02.46*Albertslund44 år
David Bredo1.03.13*Ringsted19 år
Jens Broed1.03.53Solrød A.M46 år
Victor Tvistholm Jørgensen1.04.14*Solrød Strand10 år
Philip Hollendsted1.04.23*Hillerød40 år
Lars Jespersen1.04.36Fløng Kondi49 år
Jørgen O. Jørgensen1.04.40*Solrød Strand47 år
Christian Trolle Andersen1.05.09*Roskilde33 år
Tommy Sørensen1.05.53*Hvidovre63 år
Ib Handsdal1.05.12 57 år
Denis Baagøe1.06.52Fløng Kondi47 år
Trine Mata1.07.02 46 år
Lars Morelli1.07.11Fløng Kondi46 år
Johnny Johansen1.07.14Tune IF Trim45 år
Christian Dybro1.07.33*Gadstrup40 år
Karin Haagen Smidt1.08.48Fløng Kondi48 år
Pia Kjeldgaard1.09.30*Viby Sj.34 år
Gert Maegaard1.09.58Roskilde Skiklub57 år
Egon Kristiansen1.10.38Fløng Kondi60 år
Dorthe Hylleberg1.14.02 41 år
Trine Lau Bæk1.14.25*Roskilde40 år
Trine Kobbernagel1.15.20*Fløng43 år
Christina Lüth Andersen1.15.28*Slangerup46 år
Lisbeth Reimann1.18.30Tune IF Trim35 år
Michael Granlund1.21.38Greve Trim50 år
Mia Hollingworth1.23.15Greve Trim35 år
Anne Holm1.23.16Greve Trim48 år
POWER WALK/MOTIONSGANG
RUTE 3 KM (2,857 KM)
Jytte Poulsen22.52Fløng Kondi56 år
Storm Kobbernagel25.18*Hedehusene 
Bent Nielsen26.16VIF49 år
RUTE 6 KM (6,610 KM)
Helge Poulsen48.44*Fløng59 år
Charlotte Heller53.52Greve Trim51 år
Peter Sloth58.19*Kamstrup32 år
Camilla Baymler58.20*Roskilde30 år
Bjarne Hansen1.04.51Tune IF Trim72 år
Fritz Jüngling1.04.51Tune IF Trim71 år
Bendt Svendsen1.05.50 70 år
IKKE GENNEMFØRT
3 er udgået af løbet   
Comments