Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎

1. juli 2012

PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 5. AUGUST 2012.

151 Powerwalkere og løbere mødte op til Hedelandsløbet. Fantastisk flot at der kommer så mange, selvom skoleferien er begyndt. Det var en varm dag at løbe på, så flere ændrede til en kortere distance. 2 løbere udgik.

Der blev uddelt præmier til Anne Holm, Emil Holm og Nisha Kristiansen, der havde sat nye rekorder ved Hedelandsløb i første halvdel af 2012.

Der blev sat 2 nye rekorder ved dette Hedelandsløb: Anne Holm slog sin egen rekord på 3 KM løb piger med 53 sekunder, og gennemførte på 11.53. Mikael Jakobsen satte rekord på 12 KM Powerwalk mænd. Der er tilsyneladende aldrig tidligere en mandlig powerwalker, der har gennemført denne distance. Tiden blev 1.17.32.


Tak til alle Jer, der kom og var med.


NAVN: TID: KLUB/*BY* ALDER:
RUTE 3 KM (2,857 KM)
Anne Holm 11.53 Køge Atletik 12 år
Jonathan Hansen 13.22 Fløng Kondi 12 år
David Hansen 14.02Fløng Kondi 10 år
Tom Hansen 14.03 TRI4 47 år
Tine Burgaard 15.29 Fløng Kondi/Løb for Livet 55 år
Mathilde Rask Madsen 16.15 *Gadstrup 11 år
Pernille Kristensen 18.11*Hedehusene 38 år
Dorte Larsen 18.24 Fløng Kondi 40 år
Elisabeth Leisted 18.26 Fløng Kondi 49 år
Søren Sørensen 20.52 Fløng Kondi 68 år
Smilla Melchiorsen 20.53 *Gadstrup 9 år
Laura Madsen 20.54 *Gadstrup 9 år
Katrine Frederiksen 20.55 *Gadstrup 10 år
Tine Melchiorsen 21.14 *Gadstrup 44 år
Anette Madsen 21.37 *Gadstrup 46 år
Heidi Fagerstrand 22.00 Fløng Kondi 26 år
Victoria 22.13 Team Roed 8 år
Berit Morelli 22.20 Fløng Kondi 38 år
Jytte Jensen 22.27 *Vindinge 66 år
Jørn Aarenstrup Rasmussen 22.44 Fløng Kondi 63 år
Anne Jensen 23.19 *Stenløse 53 år
Ole T. Pedersen 23.23 *Hellerup 62 år
Carsten Thorius 23.32 *Fløng 49 år
Max-Emil 23.34 *Fløng 10 år
Lone Karlsen 24.29 *Ishøj 53 år
Lissi V. Karlsen 24.32 *Ågerup 50 år
Trine 25.09 Fløng Kondi 9 år
Irene Bergfort 25.20 Hvalsø Løbeklub 51 år
Freja Holmlund 25.55 *Hedehusene 8 år
Kim Halmlund 25.57 *Hedehusene 34 år
Emil Branth 25.59 *Fløng 7 år
Kasper Rasmussen 28.36 *Fløng 5 år
Karla 28.52 *Fløng 5 år
Nikolai Rasmussen 30.05*Fløng 8 år
Felix Holmlund 30.07 *Hedehusene 5 år
Tilde 47.33 Team Roed 5 år
Emma Julia 47.37 Team Roed 10 år
RUTE 6 KM (6,610 KM)
Mikkel Hjorth 24.47 Greve Trim 41 år
Hans Elmer 27.58 Esysport, Greve Trim 45 år
Christian Rasmussen 29.14 *Himmelev 35 år
Martin Hansen 29.58 Løb for Livet 34 år
Henrik Dalby 31.41 *Reerslev 47 år
Michael Claus Hansen 31.51 Solrød AM 45 år
Jesper Bruun 32.28 *Vallensbæk 31 år
Bjarne D. Christensen 33.14 Fløng Kondi 48 år
Anders Hyldgård 33.15 *Brøndby 36 år
Winnie Nielsen 35.07 *Hvidovre 49 år
Thomas Jensen 35.34 *Vindinge 40 år
Lone Bak 36.41 *Vindinge 49 år
Claus Roed 36.51 Team Roed 48 år
Trine Roed 37.11 Team Roed 29 år
Steffen Allaart 37.29 *Glostrup 21 år
Michael T. Andersen 38.15 *Hedehusene 46 år
Thorkild Madsen 38.28 *Albertslund 71 år
Malene Jørgensen 39.09 *Fløng 33 år
Liselotte Lund 39.33 *Hedehusene 46 år
Claus Poulsen 39.43 Fløng Kondi 48 år
Ulla Rasmussen 39.47 *Hedehusene 36 år
Thomas Rud Bertelsen 40.46 *Herfølge 32 år
Maya Schröder 41.07 Solrød AM 41 år
Birgitte Ankjærgaard 41.08 *Veddelev 46 år
Gustav Lemke 42.47 *Hedehusene 11 år
Karina Lemke 42.49 *Hedehusene 43 år
Lotte Rye Wæde 43.32 Fløng Kondi 46 år
Jørgen Næsby 43.34 *Karlslunde 68 år
Maiken Just Poulsen 43.36 *Trekroner 39 år
Bente Kirt 43.38 *Hedehusene 39 år
Lonny Hedengran 43.52 *Svogerslev 48 år
Janne Skou 43.58 *Roskilde 43 år
Sanne Christiansen 44.03 FHI 47 år
Kim Høse Jensen 45.20 *Solrød 40 år
Jette Jørgensen 45.31 Fløng Kondi 62 år
Jannie Lund 45.45 *Hedehusene 42 år
Jeanette Rasmussen 45.57 *Fløng 35 år
Betina Holmlund 46.11 *Hedehusene 30 år
Pernille Anne Pedersen 46.55 *Herfølge 30 år
Lisbeth Branth 47.42 *Fløng 36 år
Annette Damm 48.07 *Reerslev 44 år
Bente Olesen 48.08 *Reerslev 51 år
Jesper Jensen 48.13 *Stenløse 21 år
Jørgen Reedtz 48.48 *Greve 55 år
Pouline Gringer 49.05 Solrød AM 40 år
Anja Jensen 49.29 *Ganløse 28 år
Camilla Nielsen 51.10 *Stenløse 19 år
Ida Espersen 51.33 *Roskilde 56 år
Ole Pedersen 54.29 *Gadstrup 57 år
Lise L. Olsen 54.31 *Gadstrup 55 år
Ida Hur Laursen 57.29 *Hvidovre 8 år
Steen Hur Laursen 57.30 *Hvidovre 46 år
RUTE 9 KM (8,855 KM)
Claus Ankjærgaard 34.36 *Veddelev 39 år
Ellen Grønvald 39.49 Trekroner IF 46 år
Paul Johan Allaart 41.43 TIK Løberne 54 år
Palle Sekshøj-Christensen 41.44 TIK Løberne 56 år
Rene Leisted 43.26 Fløng Kondi 52 år
John Ø. Jensen 46.39 DCF, Roskilde 57 år
Claus Nielsen 46.51 Greve Trim 47 år
René Bendtsen 46.58
42 år
Nick Christian Johnsen 47.02 Næstved- HGATM 29 år
John Simonsen 47.04 Tune Trim 51 år
Bettina Vincens Andersen 48.26 *Taastrup 39 år
Mette Baagøe 49.02 Fløng Kondi 38 år
Jane Andersen 49.04 Fløng Kondi 42 år
Kim John Christiansen 51.37 FHI 49 år
Janne Munk 52.00 *Albertslund 31 år
Verner Jensen 52.06 *Albertslund 64 år
Niels Bierbum 52.40 Løb for Livet 59 år
Jonna Kristiansen 53.53 Solrød AM 58 år
Tommy Sørensen 56.40 *Hvidovre 60 år
Allan Kierkegaard 57.48
43 år
Bent Petersen 59.33 Fløng Kondi 74 år
Katrine Teresa Larsen 1.02.04 *Roskilde 53 år
Poul Tage Holm 1.03.21 IK Hellas 77 år
RUTE 12 KM (12,608 KM)
Jan Berg 47.28 Greve Trim 40 år
Søren Gulbrandt 50.18 Greve Trim 38 år
Kristian Jørgensen 53.12 *Roskilde 32 år
Claus Carlsen 54.25 Løb for Livet 55 år
Niels Hansen 54.48 *Solrød Strand 45 år
Kasper Roslyng 55.34 TIK Løberne 38 år
Tommy Würtz 56.38 Team Utrolig 44 år
Kaj Laursen 56.46 TIK Løberne 50 år
Allan Hansen 57.33 TIK Løberne 21 år
Morten Damgaard Pedersen 57.39 *Roskilde 34 år
Mads Thorning Pedersen 59.15 Cykleklubben ABC 39 år
Kristoffer Gottlieb 59.56 TRI 4 31 år
Gert Lauritzen 1.00.56 AMOK – AALBORG 51 år
Niels Hougaard 1.01.00De Glatte Ben 48 år
Ulrich Jensen 1.01.01 Vindinge Løbeklub 39 år
Jens Flyvholm 1.01.08 *Solrød Strand 40 år
Karina Hansen 1.01.25 Trekroner IF 41 år
Lars Monberg 1.02.56 TIK Løberne 50 år
Heidi Svendsen 1.03.00 AMOK-AALBORG 39 år
Emil Hur Laursen 1.04.55 HVAM 14 år
Leif Kristiansen 1.05.09 Solrød AM 58 år
Per Romdal 1.06.11 Løb for Livet/Hellas 64 år
Frank Kristiansen 1.11.29
52 år
Claes Wolhardt 1.13.30 *Albertslund 44 år
Stefan Petersen 1.13.43 *Tåstrup 49 år
Dorthe Høse Jensen 1.16.03 *Solrød 41 år
Christina Neergaard 1.16.12 *Frederiksberg 23 år
Peter Neergaard 1.16.13 Greve Trim 51 år
Arne Jensen 1.16.16 *Hedehusene 49 år
Bente Roed 1.19.02 Team Roed 48 år
POWER WALK
RUTE 3 KM (2,857 KM)
Karin Laursen 30.21 *Hvidovre 44 år
RUTE 6 KM (6,610 KM)
Thomas Kristiansen 59.50 *Fløng 11 år
Lene Elgaard 1.00.54 Fløng Kondi 56 år
Martha M. Kristiansen 1.03.14 *Fløng 53 år
Bitten Bacher 1.03.45 Fløng Kondi/Løb for Livet 64 år
Jens Iversen 1.04.42 Fløng Kondi 59 år
RUTE 12 KM (12,608 KM)
Mikael Jakobsen 1.17.32 Greve Trim 49 år
Comments