Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎

1. maj 2011

HEDELANDSLØB DEN 1. MAJ 2011

 

150 Løbere og power walkere deltog i denne måneds løb.
Det var fint løbevejr, sol og ca. 10 grader, lidt modvind var der dog undervejs.

 

Stor tillykke til de 2 søskende fra Ganløse Triahtlon der begge forbedrede tiderne på 2,857 km distancen for børn. Emil Holm slog rekorden for drenge. Han løb distancen i tiden 10.52 – en forbedring af den tidligere rekord fra 2004 med 42 sekunder. Anne slog rekorden for piger. Hun løb distancen i tiden 13.23 – en forbedring af den tidligere rekord fra 2008 med 23 sekunder.

 

Også stor tillykke til Camilla Rath Nielsen fra Blovstrød Løverne der slog rekorden på 12 km fra 2009 med knap 3 minutter. Camilla løb de 12,608 km i tiden 51.48.



Navn Tid Klub/by Alder
RUTE 3 KM (2,857 KM)
Emil Holm 10.52 Ganløse Triathlon 14 år
Jesper Schouw 12.38 *Vindinge 42 år
Anne Holm 13.23 Ganløse Triathlon 11 år
Lars Ole Holm 13.26 *Store Heddinge 45 år
Kenneth Jakobsen 14.04 *Greve 36 år
Anne Pallesen 14.48 *Roskilde 50 år
Søren Kristiansen 14.52 *Tune 42 år
Ditte Marie Pallesen 14.59 *Roskilde 10 år
Ole Rahn Rasmussen 15.06 *Roskilde 52 år
Mark Harkovskis 15.37 Viby Løbeklub 10 år
Christian Blume 15.57 Fløng Kondi 26 år
René Pedersen 16.36 Fløng Kondi 46 år
Lars Larsen 17.35 Fløng Kondi 42 år
Helle Jansen 19.00 Fløng Kondi 50 år
Lisbeth Jønsson 19.12 *Greve 64 år
Mette Højen 19.21 Fløng Kondi 44 år
Steen Noer 19.28 Greve Trim 47 år
Johnnie Jakobsen 19.40 *Greve 58 år
Mette Høyberg Rasmussen 19.46 *Glostrup 54 år
Sidse Jakobsen 21.17 *Greve 35 år
Alex Beck 21.23 KS 80 år
Ole T. Pedersen 21.53 *Hellerup 61 år
Jørn Aaarenstrup Rasmussen 23.18 Fløng Kondi 61 år
John Jespersen 24.39 *Snertinge 55 år
Lene Hvidtfeldt 24.41 *Snertinge 49 år
Lili Hansen 25.35 *Vor Frue 69 år
RUTE 6 KM (6,610 KM)
Jørgen Olsen 25.55 *Køge 47 år
Aldo Kildahl 29.12 KS El-Teknik 43 år
Kasper Skovbro-Hansen 30.39 KS El-teknik 19 år
Martin Hansen 31.53 Løb for livet 33 år
Patrick Arentzen 32.02 *Hedehusene 10 år
Kim Nielsen 32.04 *Roskilde 38 år
Per Bertelsen 32.53 Sparta 45 år
Anne Dalkoff 34.08 Viby Løbeklub 35 år
Jan Dabelsteen 35.16   45 år
Vibeke Strube 35.32 Fløng Kondi / Løb for livet  
Karsten Krog 35.57 *Tune 53 år
Søren Andersen 36.19 Viby Løbeklub 46 år
Morten Vinter Pedersen 36.43 *Glostrup 53 år
Bente Roed 36.59 Team Roed 47 år
Rie Larsby Hansen 37.37 *Gershøj 25 år
Tommy Harbo 37.42 Gadstrup Motion 40 år
Tage Nielsen 38.27 *Hedehusene 48 år
Christian Dybro 40.09 KS El-teknik 36 år
Frank Roslyng-Stilou 40.30 Gadstrup Motion 42 år
Morten Larsen 40.50 KS El-teknik 35 år
Susanne Madsen 41.05   46 år
Neel Bopholdt 41.07 *Kastrup 28 år
Svend Erik Hansen 41.32 *Vor Frue 72 år
Cathrine Binau 41.56 *Viby Sj. 30 år
Merete Olsen 42.04 Gadstrup Motion 49 år
Louise Knudsen 42.11 *Roskilde 24 år
Jørgen Næsby 42.48 *Karlslunde 67 år
Pouline Gringer 44.20 Solrød A.M 39 år
Majken Sørensen 45.35   57 år
Helle Romdal 45.49 Løb for livet / Hellas 53 år
Heidi Vognsvend 45.53   33 år
Dorthe Da Silva 46.04   32 år
Simone Dalsgaard 46.22 *Roskilde 25 år
Tobias F. Nielsen 47.21 *Fløng 7 år
Chris Nielsen 47.23 *Fløng 44 år
Anita Falk 48.09   28 år
Kim Christiansen 49.18   48 år
Bitten Bacher 49.30 Løb for livet / Fløng Kondi 63 år
Bent Madsen 50.46 *Hedehusene 79 år
Susanne Christiansen 51.23 Fløng Kondi 46 år
Sanne Gagner 53.00 *Hedehusene 26 år
Mette Dollerup 54.13 Fløng Kondi 48 år
Christoffer 54.51   10 år
RUTE 9 KM ( 8,855 KM)
Ralph Michelsen 38.51 TIK Løberne 40 år
Claus Fallentin 39.18 *Reerslev 40 år
Kenneth Omkvist 39.22 *Reerslev 34 år
Leif Sandager 39.49 TIK Løberne 59 år
Boye Jakobsen 41.08 *Hedehusene 47 år
John Ø. Jensen 43.14 PCF, Roskilde 56 år
Henrik Nørreby 43.51 Viby Løbeklub 50 år
Frank Olsson 44.57 *Solrød Strand 43 år
Claus Roed 45.10 Team Roed 47 år
Henrik Scheel 45.16 Jernlungerne 46 år
Trine Roed-Birk 45.22 Team Roed 28 år
Dorte Krak 45.26 *Værløse 43 år
Jens Christian Olsen 46.05 *Roskilde 29 år
Søren Skriver 46.18 Rockwool lut. 38 år
Thomas Rodenberg 47.19 *Bjæverskov 37 år
Verner Jensen 47.25 *Albertslund 63 år
René Bendtsen 48.35 *København S. 41 år
Niels Bierbum 50.03 Løb for livet 58 år
René Alberg 50.49 *Hedehusene 39 år
Cecilie Søderlund Larsen 53.27 *Faaborg 19 år
Therese Søderlund Larsen 56.35 *Ishøj 19 år
Katrine Teresa Larsen 58.42 *Roskilde 52 år
Susanne Pedersen 1.07.42 *Vanløse 51 år
Tina Nedahl 1.07.15 *Valby 23 år
Else Nedahl 1.08.16   52 år
RUTE 12 KM (12,608 KM)
Jan Berg 45.36 Greve Trim 39 år
Dannie Wind 47.27 Greve Trim / Roskilde Tri. 40 år
Claus Ankjærgaard 48.45 *Veddelev 38 år
Peter Barfod 49.05 TIK Løberne 44 år
Kasper Roslyng 51.31 TIK Løberne 37 år
Bruno Gross 51.47 Greve Trim 42 år
Camilla Rath Nielsen 51.48 Blovstrød Løverne BLL 39 år
Henrik Rasmussen 54.47 *Taastrup 43 år
Peter Holm 54.55 *Albertslund 34 år
Marius Mathiesen 55.27 Viby Løbeklub 47 år
Kasper Henriksen 55.28 *Vanløse 30 år
Martin Leander Hansen 55.36 TIK Løberne 46 ÅR
Martin Djørup Andersen 55.43 VEPI 29 år
Kaj Laursen 56.12 TIK Løberne 48 år
Paul Johan Allaart 56.46 TIK Løberne 53 år
Palle Sekshøj 56.50 TIK Løberne 55 år
Jim Reimann 57.34 *Viby Sj. 31 år
Bendt B. Christensen 58.19 Greve Trim 67 år
Per Romdal 1.00.15 Løb for Livet / Hellas 63 år
Kjeld-Ole Munil 1.01.48 *Greve 55 år
Christian Bach 1.02.21 *Roskilde 31 år
Winnie Nielsen 1.02.32 *Hvidovre 48 år
Christian Trolle Andersen 1.03.39 *Roskilde 30 år
Theis Haubech Hansen 1.03.49 Greve Trim 55 år
Egon Kristiansen 1.04.20 Fløng Kondi 57 år
Preben Larsen 1.04.27 RIMO, Ringsted 63 år
Ole Rosenkjær 1.05.23 *Ballerup 50 år
Tommy Sørensen 1.06.11 *Hvidovre 59 år
René Gandan 1.08.00 Bjæverskov Løb 36 år
Jesper Brorson 1.08.17 RIMO, Ringsted 43 år
Lily Henriksen 1.08.25 Fløng Kondi  
Torben Nielsen 1.08.59 *Roskilde 28 år
Maya Schröder 1.09.11 Solrød A.M 40 år
Lisbeth Dons 1.09.19 *Marbjerg 32 år
Jan Jørgensen 1.09.42 *Taastrup 40 år
Preben Gregersen 1.10.22 Viby Løbeklub 59 år
Frede Iversen 1.10.41 Viby Løbeklub 65 år
Anne Madsen 1.11.18   50 år
Henrik Ejsing 1.11.18 Flexicon 49 år
Line Henriksen 1.19.20 *Roskilde 34 år
Maj Britt Raavi 1.19.45 *Solrød Strand 38 år
Dorthe Høse Jensen 1.19.46 *Solrød Strand 39 år
Louise Johannessen 1.20.10   24 år
POWER WALK
RUTE 3 KM  (2,857 KM)
Norbert Dollerup 34.25 Fløng Kondi 77 år
RUTE 6 KM (6.610 KM)
Susanne R. Bach 53.23 *Roskilde 44 år
Bente Petersen 54.58 Fløng Kondi 65 år
Ditte Skriver 1.19.30 *Ringsted 40 år
Christian Skriver 1.19.30 *Ringsted 6 år
Katrine Skriver 1.19.20 *Ringsted 10 år
Alberte Skriver 1.19.20 *Ringsted 5 år
Farfar Bent 1.19.20 *Hedehusene 71 år
Morten Skriver 1.19.20 *Ringsted 43 år
Annelise Skriver 1.20.23 *Hedehusene 69 år
       
3 udgået af løbet      
Comments