Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎

1. maj 2016

HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 1. MAJ 2016

183 løbere og power walkere deltog i månedens Hedelandsløb på en smuk forårsdag med svag vind og 8 grader

Tillykke til Fløng Kondis nyløbere der for første gang deltog i Hedelandsløbet.

Har du rettelser til resultatlisten så send en mail til Jørn Aarenstrup aarenstrup@aarenstrup.net

TAK FORDI I KOM OG VAR MED

PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 5. JUNI 2016 HVOR VI HAR LODTRÆKNING OM ET ANTAL GAVEKORT

Bliv medlem af vores facebookgruppe https://www.facebook.com/Hedelandslob og få besked når resultatlisten er klar. Eller læs mere om løbet på hjemmesiden www.flongkondi.dk under Hedelandsløb

NAVN:TID:KLUB/*BYALDER
RUTE 3 KM - 2,857 KM
Victor Tvistholm Jørgensen11.59Karlslunde Tri11 år
Kasper Biehl Nielander13.45Karlslunde Tri11 år
Caroline Bakgaard Rasmussen15.08Karlslunde Tri12 år
Pia Bakgaard15.11Karlslunde Tri48 år
Emma Roed15.23Team Roed14 år
Franzt Gram Remmer15.25Fløng Kondi35 år
Jonas Ebbensgaard Grunstrup16.12Karlslunde Tri6 år
Anne Ebbensgaard16.13Karlslunde Tri37 år
Bjarne Rørvig16.14Løb i Vallensbæk51 år
Tilde (hund)16.47Team Ehbrecht
Ulla Ehbrecht16.48Team Ehbrecht51 år
Alberte Mathisen17.09Fløng Kondi13 år
Karina Jensen17.16Fløng Kondi45 år
Frederik Harding17.20*Reerslev7 år
Alexander Gram Remmer17.32 7 år
Kirsten Andersen17.33*Reerslev44 år
Maya Schröder og Ruth17.46Solrød A.M45 år
Kristina Kock18.55*Hedehusene29 år
Simon Brandenhoff18.57*Hedehusene32 år
Jane Bjerregaard19.20*Fløng52 år
Nadia Mønsted Olsen19.30*Roskilde18 år
Per Funch19.33 49 år
Sheila Leedsager Sørensen19.34*Fløng32 år
Katrine Bakgård Rasmussen20.00Karlslunde Tri10 år
Marie Skole Sørensen20.01*Karlslunde10 år
Per Sørensen20.02*Karlslunde43 år
Claudia Saldern Elgaard20.21*Farum7 år
Oliver E. A.20.46Hellas8 år
Per Jensen21.05ALOT50 år
Winnie Damgaard21.16Fløng Kondi47 år
Henny Krogh21.18Fløng Kondi54 år
Jeanett Elleby21.46Fløng Kondi34 år
Victor Christiansen22.01*Stærkende6 år
Kim Christiansen22.02*Stærkende39 år
Nikoline Saldern Elgaard22.33*Farum7 år
Mie Nordbjerg Albrechtsen22.59*Sengeløse6 år
Helle Nordbjerg23.08*Sengeløse40 år
Mikkel Skole Sørensen23.34*Karlslunde6 år
Ida Espersen24.02*Roskilde60 år
Sarah Ebbensgaard Grunstrup24.03Karlslunde Tri9 år
Britta Skole24.05*Karlslunde43 år
Tilde 24.57Team Roed9 år
Frida Hansen24.59 7 år
Camilla Hansen25.04 38 år
Freya28.10*Vallensbæk7 år
Ivan Lindberg28.19*Vallensbæk40 år
Bent Madsen28.43*Hedehusene84 år
Emilie Vibe Sørensen28.49*Greve9 år
Lauge Højmark Omkvist30.44*Reerslev4 år
Paul Richard Rasmussen31.06Lynkineserne71 år
Tina Granstrøm34.24*Reerslev42 år
Sofie Ziegler34.24*Reerslev5 år
John Sørensen37.30*Solrød66 år
Cecilia Sørensen37.33*Greve6 år
Maiken Sørensen37.34*Solrød62 år
RUTE 6 KM - 6,610 KM
Søren Winther29.48*Køge44 år
Paul Johan Allaart30.33Fløng Kondi58 år
Larsen Nielsen30.41ALOT50 år
Nikoline EA31.15 3 år
Brian EA31.16 38 år
Søren Damgaard31.42Fløng Kondi47 år
Line Mathisen34.39Fløng Kondi44 år
Niels Mathisen34.40Fløng Kondi52 år
Bente Roed35.59Team Roed52 år
Marianne Kjær Jensen36.09*Svogerslev38 år
Søren Normann36.13*Solrød Strand49 år
Frederik Meyland Smith36.24*Farum37 år
Victoria Roed37.25Team Roed12 år
Claus Roed37.28Team Roed52 år
Kjeld-Ole Munk37.40*Greve60 år
Morten Vinter Pedersen37.42*Glostrup59 år
Tina Kragerup37.53ALOT46 år
Vibeke Strube37.54ALOT59 år
Tage Nielsen38.37*Hedehusene54 år
Ante Ziegler39.06*Reerslev7 år
Hjalte Højmark Omkvist39.07*Reerslev7 år
Karl Ziegler39.07*Reerslev38 år
Kenneth Omkvist39.10*Reerslev39 år
Ellen Holm39.11*Roskilde54 år
Carlo Winther Larsen39.43ALOT67 år
Charlotte Nielsen40.02*Køge44 år
Mariann Schlawitz40.19*Slangerup30 år
Karsten Schlawitz40.23*Frederikssund58 år
Susanne Schlawitz40.25*Slangerup34 år
Oscar Hansen40.44 10 år
Magnus Christiansen40.49*Stærkende9 år
Henriette Hansen40.57 42 år
Rikke Andreasen41.10*Greve Trim37 år
Benthe Ussingkær41.16*Torslunde55 år
Wili Jensen41.19*Torslunde54 år
Morten Kjær Christiansen41.53*Greve37 år
Anita Kjær41.55*Greve37 år
Kim John Christiansen42.05 52 år
Niels Bierbum42.07Fløng Kondi63 år
Jan Rasmussen42.27 55 år
Pia B. Hansen42.36 56 år
Martin Nielander43.50Karlslunde Tri48 år
Christen Mors44.16*Roskilde45 år
Klaus Sandvad44.18ALOT60 år
Henrik Jess44.44ALOT50 år
Otto Kristensen45.14Tune Trim69 år
Pouline Gringer47.27Solrød A.M44 år
Kristian Øhrstrøm48.49Angels Home41 år
Pernille Kjærholt49.01ALOT50 år
Mette Høyberg Rasmussen50.07*Glostrup59 år
Helle Grube51.50Greve Trim60 år
Else Marie Christensen51.53Greve Trim59 år
Trine Andersen51.54Greve Trim47 år
Katrine Teresa Larsen53.05*Roskilde57 år
Steffen Brown Starup55.52KIF48 år
Bitten Bacher58.10Fløng Kondi68 år
Poul Tage Holm59.52IK Hellas81 år
Peter Albert Hansen1.00.34*Gilleleje65 år
RUTE 9 KM - 8,855 KM
Jens Mundeli Jensen37.14ALOT49 år
Ebbe Dahl38.44ALOT48 år
Niels Hougaard41.20De Glatte Ben52 år
Ida Roslev44.19 32 år
Fie Christiansen44.31*Hedehusene22 år
John Ø. Jensen44.42DCF, Roskilde61 år
Simon N. Albrektsen44.45FHF12 år
Aksel Albrektsen44.55*Sengeløse49 år
Kenneth45.56Tune Trim35 år
Brian Kjelin Olsen46.16*Hedehusene48 år
Vibeke Jørgensen47.36TIK Løberne
Knud Jørgensen47.52TIK Løberne52 år
Frank Kristiansen47.59Fløng Kondi56 år
Lisbeth Buus Rasholm48.02*Hørsholm43 år
Mads48.08ALOT41 år
Søren Christiansen48.33TIK Løberne71 år
Lotte Rørvig48.35*Vallensbæk47 år
Helle48.55*Greve35 år
Jens Lohmann49.08 44 år
Charlotte Sivertsen50.01 27 år
Muddalip Yüksel50.19ALOT45 år
Pernille Hansen50.22Greve Trim42 år
Linda Grimm50.47Greve Trim
Verner Jensen51.57*Albertslund68 år
Helle Eilersen54.21Fløng Kondi46 år
René Milholt54.33*Greve37 år
Lars Isen55.14*Hedehusene65 år
Stefan Andersen55.43Fløng Kondi67 år
Christina Lindsgran55.59*Roskilde39 år
Anders Olsen56.08FIIF40 år
Anette Saldern Elgaard1.02.21Fløng Kondi38 år
RUTE 12 KM - 12,608 KM
Michael Hansen49.29*Valby41 år
Bent Rasmussen52.02Karlslunde Tri47 år
Peter David Jensen54.14TIK Løberne40 år
Brian Jæger54.41*Fløng42 år
Jørgen Kjær Jensen55.35*Svogerslev36 år
Allan Ramsgaard57.01ALOT51 år
Alex Lillesø Pedersen57.26*Strøby Egede42 år
Klaus Grand58.14ALOT59 år
Per Frederiksen58.27TIK Løberne56 år
Palle Sekshøj-Christensen58.28TIK Løberne60 år
René Petersen59.19*Roskilde48 år
Morten Damgaard Pedersen59.56*Roskilde38 år
Rune Kristoffersen1.00.07Karlslunde Tri41 år
Stig Heller1.00.41Greve Trim56 år
Jorge Martinez1.00.44 44 år
Tanja Kepser1.01.21ALOT39 år
Bo Ahrensberg1.02.12Coop Idræt52 år
Lars Nordlund1.02.19Køge Atletik44 år
Dan Ahrensberg1.02.37ALOT52 år
Brian Olsen1.02.45*Roskilde45 år
Claus Fallentin1.03.00*Reerslev45 år
Rene Juhl Andersen1.03.26Fløng Kondi47 år
Dler Farag1.03.38*Taastrup54 år
Bendt Bøjer Christensen1.04.37Greve Trim72 år
Britt Nøhr Jensen1.04.39*Albertslund45 år
Henrik Larsen1.05.32*Taastrup55 år
Liselotte Lund1.14.15*Hedehusene50 år
Charlotte Parbst1.14.18Coop Idræt47 år
Stefan Petersen1.21.45*Taastrup53 år
POWER WALK/MOTIONSGANG
RUTE 3 KM - 2,857 KM
Alice G. Andersen28.12Fløng Kondi
Diana Højmark Omkvist30.45*Reerslev36 år
Ellen32.18*Hedehusene8 år
RUTE 6 KM- 6,610 KM
Charlotte Heller58.42Greve Trim53 år
Liselotte Pedersen58.44Greve Trim53 år
Rie Fallentin58.57*Reerslev43 år
Thomas Svendsen1.00.40ALBLund52 år
Elias Kjelin Amstrup1.05.31*Hedehusene10 år
Malene 1.06.33*Hedehusene46 år
UDGÅET
Malthe Elleby *Fløng
Comments