Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎

1. marts 2015

HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 1. MARTS 2015

117 løbere og power walkere trodsede vejret og deltog i månedens løb. Det var kun 2 grader, slud og en kold blæst.

Har du rettelser til resultatlisten så send en mail til jesper.sondergaard.jensen@gmail.com

Vi vil gerne minde alle om at tilmeldingssedlen altid skal afleveres, også hvis du udgår af løbet. Tidsgrænsen for deltagelse i løbet er 1 timer og 30 minutter.

TAK FORDI I KOM OG VAR MED

PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 5. APRIL 2015 KL. 10.00

I samarbejde med DGI/DAF bliver Fløng Kondi en del af et nyt træningskoncept der hedder LØB MED. Den 24. marts starter vi begynderhold og et hold der træner til 10 km

Herudover starter vi også i samarbejde med DAF/DGI den 5. maj træning til Halvmaraton i København - CPH - den 13. september 2015

Du vil kunne læse yderligere om ovennævnte på www.flongkondi.dk i løbet af uge 11/12

Bliv medlem af vores facebookgruppe https://www.facebook.com/Hedelandslob og få besked når resultatlisten er klar. Eller læs mere på hjemmesiden www.flongkondi.dk under Hedelandsløb

NAVN: TID: KLUB/*BY ALDER
RUTE 3 KM (2,857 KM)
Jens Mundeli-Jensen 12.15 Lynkineserne.dk 47 år
Marco Rasmussen 17.02 *Vallensbæk 9 år
Lone Rasmussen 17.02 *Vallensbæk 40 år
Maya Schröder 17.09 Solrød A.M 44 år
Victor Søndergaard 17.17 Lynkineserne.dk 14 år
Søren Lund Grue 18.12 Røjlehavens Motion 52 år
Marco Gerhardt Andersen 18.32 *Karlslunde 8 år
Monica H. Ehbrecht 18.38 Team Ehbrecht 19 år
Niels Bierbum 19.38 Fløng Kondi 62 år
Kurt Majgård 20.53 Roskilde Skiklub 60 år
Oliver Andersen 21.21 *Tune 6 år
Malene Andersen 21.25 *Tune 31 år
Brian E. Andersen 21.28 *Tune 37 år
Hjalte Højmark Omkvist 21.32 *Reerslev 6 år
Kenneth Omkvist 21.35 *Reerslev 38 år
Søren Larsen 21.46 Team Torslunde 59 år
Trine Pedersen 23.01 *Søborg 36 år
Frederik Harding 23.21 *Reerslev 6 år
Kirsten Andersen 23.21 *Reerslev 43 år
David Harding 23.22 *Reerslev 48 år
Peter Albert Hansen 24.57 *Gilleleje 63 år
Anemone Hasselager 25.22 *Roskilde 13 år
Hanne Hasselager 25.23 *Roskilde 48 år
Poul Richard Rasmussen 32.01 Lynkineserne.dk 70 år
RUTE 6 KM (6,610 KM)
Jonas Olesen 32.30 De Glatte Ben 27 år
Elisabet Kjellev 34.07 *Greve 44 år
Claus Carlsen 34.24 Løb for Livet 57 år
Kent Mørk 34.41 *Søborg 39 år
Steffen Allaart 35.24 Fløng Kondi 23 år
Allan Petersen 35.38 *Fløng 38 år
Jens Sørensen 37.55 Vindinge Løbeklub 68 år
Niels Hougaard 38.29 De Glatte Ben 50 år
Simon Kramme 39.57 TIK Løberne 33 år
Tanja Jensen 40.11 De Glatte Ben 33 år
Anna Kjær 43.18 *Greve 36 år
Morten Kjær 43.19 *Greve 35 år
Anders Have 43.24 *Greve 25 år
Kamma Kragh 44.23   38 år
Majbritt Dalgaard Kjellerup 44.24 *Glostrup 33 år
Hans Henrik Larsen 44.25 Greve Trim 57 år
Alan Ussingkær 45.18 *Torslunde 13 år
Cecilie Wulff Larsen 45.27 KHIF Løb 35 år
Susanne Jørgensen 45.28 KHIF Løb 38 år
Bent Petersen 45.40 Fløng Kondi 77 år
Lene Ehbrecht 51.33 Team Ehbrecht 70 år
Neel Bodholdt 53.59    
Bjarne Hansen 54.24 Tune Trim 72 år
Bitten Bacher 1.01.21 Fløng Kondi 67 år
Bent Madsen 1.03.06 *Hedehusene 83 år
RUTE 9 KM (8,855 KM)
Kasper Roslyng 38.20 TIK Løberne 41 år
Søren Carlsen 39.15 Philips 44 år
Michael Stoksbjerg 39.52 *Tune 43 år
Martin Leander Hansen 41.00 TIK Løberne 49 år
Uffe Bon Steffensen Ussingkær 43.21 *Ishøj Landsby 33 år
Allan Borød 43.53 *Regstrup 40 år
Kristian Handberg 44.26 *Vanløse 34 år
Daniel Bøhlers 44.29   25 år
Dorte Riehn-Kristensen 44.44 *Fløng 48 år
Susanne Riehn Bach 45.15 *Roskilde 48 år
Charlotte Fabrin 46.15 Fløng Kondi  
Henrik G. Petersen 46.29 *Tune 44 år
Kim Hansen 46.32 *Tune 43 år
Frank Olsson 46.39 *Solrød 47 år
Mette Baagøe 46.44 Fløng Kondi 41 år
Tom Preisler 46.44   43 år
Jacob Larsen 46.45 Team Torslunde 24 år
Jonas Bo Larsen 46.46 *Albertslund 16 år
Ulla H. Ehbrecht 51.27 Team Ehbrecht 49 år
Tilde Ehbrecht (Hund) 51.27 Team Ehbrecht  
Kurt Ehbrecht 51.36 Team Ehbrecht 72 år
Stefan Gerhardt Andersen 52.22 *Karlslunde 33 år
Sussi Gerhardt Andersen 52.23 *Karlslunde 33 år
Elli Larsen 53.12 Greve Trim 55 år
Gitte Qvortrup 53.37 Trim 56 år
Nicolai Kaas 53.54 Team Kaas 47 år
Lene Grue 54.35 Fløng Kondi 58 år
Anette S. Elgaard 54.36 Fløng Kondi 37 år
Susanne Madsen 56.42 Løb for Livet 34 år
Brian Kluge 56.44 Løb for Livet 47 år
John Kluge 56.45 Løb for Livet 50 år
Michael Graulund 57.08 Greve Trim 50 år
Karen Ravn 57.51 Løb for Livet 47 år
Line Lasman 58.28   24 år
RUTE 12 KM (12,608 KM)
Steen Jespersen 48.08 Roskilde Tri 44 år
Michael Smith Larsen 49.04 Karlslunde Tri 33 år
Tim Lasman 56.17 Team CCF 29 år
Jan S. Nielsen 56.27 *Vedskølle 48 år
Henrik Dalby Damm 56.31 Fløng Kondi 50 år
Carol Rasmussen 57.05 Karlslunde Tri 50 år
Thyge Arum 57.20 TIK Løberne 53 år
Christian Bech 57.26 *Roskilde 35 år
Morten Kjellev 57.39 Karlslunde Tri 45 år
Jakob Dalgaard 58.30 *Taastrup 52 år
Paul Johan Allaart 59.05 Fløng Kondi 57 år
Palle Sekshøj-Christensen 59.08 TIK Løberne 59 år
Casper Berggreen 59.40 *Vanløse 26 år
Daid Wilken 59.41 *Frederiksberg 25 år
Michael Ørtoft 1.00.03 Fløng Kondi 52 år
Bjarne D. Christensen 1.00.06 Fløng Kondi 50 år
Michael Marcher 1.03.29 Solrød A.M 51 år
Lars Eriksson 1.05.24 Fløng Kondi 42 år
Victor Tvisholm Jørgensen 1.06.58 Karlslunde Tri 10 år
Jørgen Jørgensen 1.07.01 Karlslunde Tri 48 år
Mikael Yde 1.09.10 Fløng Kondi 50 år
Torben Olsen 1.09.31 Greve Trim 63 år
Egon Kristiansen 1.09.37 Fløng Kondi 60 år
Vibeke Strube 1.09.59 Fløng Kondi/Løb for Livet 58 år
Christian Dybro 1.10.12 *Gadstrup 40 år
Trine Eriksson 1.16.05 *Hedehusene 38 år
Natascha Eriksson 1.16.05 *Hedehusene 19 år
Benthe Ussingkær 1.18.50 *Torslunde 54 år
Wili Jensen 1.18.54 *Torslunde 52 år
POWER WALK/MOTIONSGANG
RUTE 3 KM (2,857 KM)
Torben Larsen 27.37 *Høje-Taastrup 67 år
Simone Kratholm Thornholm 27.39 *Høje-Taastrup 20 år
Gerda Solskov 27.40 *København 57 år
RUTE 6 KM (6,610 KM)
Pouline Gringer 1.02.11 Solrød A.M 43 år
Bente Petersen 1.07.03 Fløng Kondi 69 år
Jette Jørgensen 1.07.04 Fløng Kondi 64 år
Comments