Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎

1. november 2015

HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 1. NOVEMBER 2015

185 løbere og power walkere deltog i månedens Hedelandsløb. Heraf rigtig mange børn.

Det var fint løbevejr solen kom frem da løbet startede men det blev hurtig overskyet igen. Der var kun svag vind og en temperatur på 8 grader

Ny rekord på 9 km - mænd. Jonas Lyngholm fra Run4All/Køge Atletik forbedre tiden med 1 min. og 40 sekunder. Jonas løb distancen i tiden 29.36. STOR TILLYKKE

Har du rettelser til resultatlisten så send en mail til jesper.sondergaard.jensen@gmail.com

Løber nr. 25.000 blev Michael Ørsted fra Hedehusene. Michael fik et gavekort til 12 gratis Hedelandsløb i 2016 samt et gavekort til Løberen i Roskilde

TAK FORDI I KOM OG VAR MED

PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 6. DECEMBER KL. 10.00

Husk at løbe med nissehue så er du med i lodtrækningen om en julekurv

Bliv medlem af vores facebookgruppe https://www.facebook.com/Hedelandslob og få besked når resultatlisten er klar. Eller læs mere om løbet på hjemmesiden www.flongkondi.dk under Hedelandsløb

NAVN:TID:KLUB/*BYALDER
RUTE 3 KM - 2,857 KM
Marco Rasmussen15.12*Vallensbæk10 år
Lone Rasmussen16.27*Vallensbæk41 år
Ante Ziegler17.14*Reerslev7 år
Nikolaj17.24 11 år
Frederik Harding17.48*Reerslev7 år
Hjalte Omkvist17.51*Reerslev7 år
Karl Ziegler17.51*Reerslev37 år
Filippa Tvistholm Jørgensen18.08Karlslunde Tri7 år
Nina Tvistholm18.09 43 år
Oliver Ea18.32*Tune7 år
Malene18.43*Hedehusene45 år
Maja Thomsen19.19Fløng Kondi16 år
Anja Thomsen19.21Fløng Kondi43 år
Mathilde19.43 8 år
Helmer Kristensen19.45 66 år
Lone G. Christensen19.54Fløng Kondi49 år
Ida Hvidsteen20.51*Greve11 år
Maja Thomsen20.51*Karlslunde7 år
Pouline Gringer21.18Solrød A.M44 år
William21.27Solrød Masterz10 år
Peter Jensen21.29*Solrød45 år
Bente Olesen22.07*Reerslev54 år
Anton Carlsen22.53*Albertslund7 år
Camilla Carlsen22.55*Albertslund38 år
Lauge Omkvist - cykel23.11*Reerslev3 år
Kenneth Omkvist23.13*Reerslev39 år
Else Jeppesen27.29*Kirke Såby62 år
William Severin27.49*Trekroner7 år
Gregory Severin27.50*Trekroner34 år
Hans Kærlyt29.08*Kirke Såby62 år
Poul Richard Rasmussen30.03Lynkineserne71 år
Bent Madsen30.29*Hedehusene84 år
RUTE 6 KM - 6,610 KM
Frank Løvendahl24.06Herning Asics48 år
Brian Ea29.21*Tune37 år
Mathias Bang Fischer29.45 21 år
Jens Friis30.18*Holbæk40 år
Paul Johan Allaart31.07Fløng Kondi58 år
Kim Forsting33.36Holbæk Tri45 år
Jan Dam Kaas34.23*Roskilde43 år
Niels Hougaard34.25De Glatte Ben51 år
Mie Irming34.27Løb For Livet63 år
Elisabet Kjellev34.35*Greve Strand45 år
Martin Sømberg35.18*Regstrup35 år
Jens Sørensen35.40Vindinge IF69 år
Stine Vallentin36.39TIK Løberne27 år
Camilla Nielsen36.47A-team32 år
Johnny Jonsson37.20*Valby33 år
Carina V. Abildskov37.32*Roskilde25 år
Signe Vestergård Abildskov37.33*Roskilde25 år
Jan Hartvig37.38*Tune56 år
Søren Lund Grue38.10Røjlehavens Motion53 år
Søren Carlsen38.12Philips45 år
Karsten Krog39.00*Tune57 år
Helle Eilersen40.39Fløng Kondi46 år
Nicolai H40.43Team H48 år
Ann-Christine Carlsen40.45Philips38 år
Niels Bierbum41.18Fløng Kondi63 år
Damkilde41.51*Hedehusene50 år
Henning Sværke41.52 45 år
Martin Nielander42.16*Karlslunde47 år
Anders E. Filtenberg42.32 51 år
Bente Rasmussen43.47Fløng Kondi49 år
Mille Engbart44.34*Roskilde50 år
Bjarne Hansen45.40Tune Trim73 år
Pia Brix Bentzen46.11Greve Trim53 år
Jørn Aarenstrup Rasmussen47.28Fløng Kondi66 år
Theresa Stella Fischer47.35 55 år
Solvej Jüngling47.51Tune Trim67 år
Sasha Gehl48.33*Tune14 år
Stefanie48.34*Tune14 år
Bitten Gehl48.36Tune Trim48 år
Per H. Ehbrecht49.18Team Ehbrecht56 år
Lene Ehbrecht52.02Team Ehbrecht70 år
Kasper K55.24 11 år
Elisabeth Ørsted55.25 37 år
Ralph Dänhardt56.02Fløng Kondi59 år
Peter Albert Hansen58.32*Gilleleje64 år
Albert58.34*Albertslund13 år
Gunver Justesen1.01.06*Albertslund35 år
Bitten Bacher1.01.36Fløng Kondi67 år
RUTE 9 KM - 8,855 KM
Jonas Lyngholm29.36RUN4ALL/Køge Atletik27 ÅR
Michael Aistrup39.47*Ballerup56 år
Kasper Henriksen40.36*Vanløse34 år
Victor Tvistholm Jørgensen41.34Karlslunde Tri11 år
Jørgen Jørgensen41.43Karlslunde Tri49 år
Trine Danvold42.49*Ballerup55 år
Dorte Riehn-Kristenen44.39*Fløng49 år
Steffen Allaart45.49Fløng Kondi24 år
Dorthe Hylleberg46.41 42 år
Kent Filsøe46.45A-team47 år
Ann Sewohl46.49Fløng Kondi46 år
Vibeke Strube46.52Fløng Kondi/Løb for Livet 
Gitte Grønfeldt Andersen46.55*Roskilde41 år
Brian Rieche46.57Greve Trim43 år
Søren Christiansen47.37IK Hellas71 år
Rikke Skov47.58Hellas / Trekroner40 år
Karina Toft47.59*Roskilde36 år
Pia Jensen48.17*Karlslunde39 år
Karsten Østergaard48.52 50 år
Frank Nielsen49.23Greve Trim25 år
Camilla Larsen49.48*Roskilde23 år
Jacob Dencker Helby50.17*Ølstykke37 år
Klaus Vestskov-Møller50.52*Hedehusene42 år
Jette Filsøe50.55A-Team46 år
Tommy Sørensen51.18*Hvidovre64 år
Anders Jensen51.29*København36 år
Charlotte Parbst51.38Coop Idræt47 år
Verner Jensen51.56*Albertslund67 år
Lone Jensen52.05*Sengeløse55 år
Kasper Nielander52.33Karlslunde Tri10 år
Tina Andersen53.01*Taastrup50 år
Ulla H. Ehbrecht53.33Team Ehbrecht50 år
Keld Christensen 54.07AH Løbeklub48 år
Marianne Christensen57.05AH Løbeklub46 år
Ruth Breilev57.59Fløng Kondi80 år
Mette Blokssagel59.31AH Løbeklub53 år
Kurt Ehbrecht59.43Team Ehbrecht73 år
Tilde Ehbrecht (hund)59.43  
RUTE 12 KM - 12,608 KM
Anders V. Fischer48.35Team Ofelia30 år
Mikkel Poulsen51.19Roskilde Tri24 år
Jan S. Nielsen53.00*Vedsbølle49 år
Morten Paus53.35TIK Løberne31 år
Lennart Christoffersen53.57Fløng Kondi51 år
Peter Holm53.59*Albertslund39 år
Lars Nordlund55.11Køge Atletik44 år
Morten Kjellev56.32*Greve46 år
Martin Hansen57.14Løb For Livet38 år
Bjarne D. Christensen57.20Fløng Kondi51 år
Martin Hansen57.33Greve Trim37 år
Palle Sekshøj-Christensen57.39TIK Løberne60 år
Peer Weinert58.19 62 år
Morten Damgaard Pedersen59.25*Roskilde37 år
Mathias Petersen59.45*Roskilde26 år
Jim Reimann59.48*Viby Sj.36 år
Leif Kristiansen1.00.08Solrød A.M62 år
Michael Ørtoft1.01.13Fløng Kondi53 år
Jesper Søndergaard1.01.18Fløng Kondi53 år
Kurt Kloth Petersen1.01.31Fløng Kondi52 år
Casper Hansen1.01.42 37 år
Susanne R. Bach1.02.16*Roskilde49 år
Christian Bach1.02.07*Roskilde36 år
Ulrik Rosenberg1.02.49*Solrød47 år
Bo Ahrensberg1.03.05*Frederiksberg51 år
Johnny Bonke1.04.12Tune IF53 år
Dan Ahrensberg1.04.58Karlslunde Tri51 år
Aria Ansari1.04.59 48 år
Michael Ørsted - løber nr. 25.0001.05.32 44 år
Jørgen Kejlberg1.06.33*Greve57 år
Britt Mellergaard1.07.04*Greve35 år
Lars Ahn Pedersen1.09.28*Roskilde42 år
Claus Quist1.10.05*Viby Sj.44 år
Lars Jelling1.11.56Tiif Løberne44 år
Mik Wulft Thomsen1.11.57Tiif Løberne41 år
Anders Olsen1.12.00Tiif Løberne40 år
Lene Korsgaard1.12.40Coop Idræt67 år
Jonna Kristiansen1.13.08Solrød A.M62 år
Anne-Marie Hansen1.14.07Fløng Kondi52 år
Dorte Stegger1.14.08Fløng Kondi53 år 
Linda Olsen1.14.10Fløng Kondi47 år
Morten Breum1.14.26Fløng Kondi35 år
Claus Bournonville Olsen1.14.38*Hedehusene37 år
Liselotte Lund1.16.49*Hedehusene50 år
Max1.17.06*Karlslunde9 år
René Villadsen1.17.08*Karlslunde 
Magnus Biehl Nielander1.21.41Karlslunde Tri12 år
Stefan Petersen1.22.47*Taastrup53 år
POWER WALK/MOTIONSGANG
RUTE 3 KM - 2,857 KM
Diana Omkvist25.31*Reerslev36 år
Eskild Højmark Omkvist25.34*Reerslev4 måneder
Elias Kjelin Amstrup28.36*Hedehusene10 år
Diana F. Kaas29.34Team Kaas45 år
Nicolai Kaas Jr.29.35Team Kaas2 år
Ellen30.12*Hedehusene8 år
Brian Kjelin Olsen30.12*Hedehusene47 år
Stine Engell32.08*Roskilde30 år
Helene Hansen32.47*Borup23 år
Charlotte Boesen32.48*Borup47 år
Line Boesen32.48*Borup17 år
RUTE 6 KM- 6,610 KM
Henning Nørredal55.13Tune IF Trim67 år
Katrine Teresa Larsen1.03.09*Roskilde56 år
Thomas Svendsen1.03.10Ballerup Trim52 år
Fritz Jüngling1.03.13Tune IF Trim72 år
Charlotte Heller1.03.28Greve Trim52 år
Liselotte Pedersen1.03.29Greve Trim52 år
UDGÅET   
Rene Petersen Borup 
Betina Johnsen   
Comments