Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎

2. juni 2013

HEDELANDSLØB/STJERNELØB SØNDAG DEN 2. JUNI 2013

179 løbere og power walkere deltog i STJERNELØBET.
34 børn deltog i løbet og vi håber de havde en dejlig dag.
Det er altid sjovt at se de super seje børn spurte i mål.

Det var overskyet og ca. 15 grader med vind fra nord – perfekt løbevejr.

Efter løbet var der lodtrækning om et antal gavekort fra vore sponsorer.
Løberen i Roskilde, Slagter Bertelsen Hedehusene samt Hedehusene Cykler.

Støt vore sponsorer de støtter os.

Tak til Jer alle sammen, fordi I kom og var med.



Link til billeder:

Deltag i det nye løb ”TuneFestLøbet” den 23/6 2013
Distancer 5, 10 og 21 km samt et børneløb på 2 km
Læs mere om løbet på www.tunefest.dk online tilmelding senest 16/6 2013

Velkommen til næste Hedelandsløb søndag den 7. juli kl. 10.00

NAVN: TID: KLUB/*BY* ALDER:
RUTE 1,668 KM
William Elmer 6.50 Greve Atletik 11 år
Anton Holsdorf 8.00 *Greve 9 år
Frida Schmidt Holsdorf 9.47 *Greve 8 år
Henriette Johansen 11.27 *Sengeløse 48 år
Nicklas K. Johansen 11.28 *Sengeløse 9 år
Sofie Petersen 11.28 *Hedehusene 8 år
Emil Hansen 11.49 Viby Løbeklub 9 år
Noah K. Petersen 11.59 *Hedehusene 6 år
Markus Damgaard Pedersen 12.18
7 år
Tobias Gondan 12.30 *Bjæverskov 12 år
Kasper 13.07 *Tune 5 år
Oliver Ejsenhardt-Andersen 13.15 *Tune 5 år
Laura 13.32 *Greve 9 år
Phillip Borup 13.35 *Greve 5 år
Tobias Damgard Pedersen 14.20
4 år
Benjamin Damgaard Pedersen 13.23
1 år
Sebastian Daumann 14.42 *Vallensbæk 35 år
Carina Andersen 14.42 *Vallensbæk 38 år
Liva Bøge 14.43 *Lille Skensved 7 år
Tine Bøge 14.43 *Lille Skensved 33 år
Nicoline Reimann 16.02 *Tune 6 år
Thomas Hald 19.53 *Fløng 3 år
Tanja Güntzel 19.53 *Fløng 41 år
Rita Hald 20.17 *Fløng 5 år
Nikolaj Elgaard 20.29 *Farum 36 år
Nikoline S. Elgaard 20.29 *Farum 4 år
Simone Reimann 27.27 *Tune 3 år
Rebecca Morelli 27.46 Fløng Kondi 6 år
Alba B. Søtofte 28.23 *Tune 3 år
Christine Søtofte 28.23 *Tune 36 år
Anders Scharss 29.12 Ejby Løb for Livet 10 år
RUTE 3,311 KM
Peter Egemose Grib 14.55
41 år
Thomas Lund Jensen 18.16 *Tune 42 år
Olivia Sadolin 18.50 *Karlslunde 14 år
Jannie Lund 19.37 *Hedehusene 43 år
Michael Lund 19.41 *Hedehusene 46 år
Mathilde Marie Hansen 19.53 *Roskilde 17 år
Thomas Scharss 20.05 Ejby Løb for Livet 38 år
Lisbeth Branth 20.09 Fløng Kondi 37 år
Jørgen Næsby 20.33 *Karlslunde 69 år
Torben Borup 21.07 *Greve 40 år
Elisabeth Leisted 21.31 Fløng Kondi 52 år
Mette Kellmann 21.47
48 år
Bitten Pedersen 22.17 Fløng Kondi 39 år
Line D. Nielsen 22.31 *Vindinge 22 år
Helene Ottesen 23.21 Fløng Kondi 61 år
Jytte Jensen 23.23 *Vindinge 68 år
Lis Nielsen 23.29 Fløng Kondi 52 år
Bent Nielsen 24.05 Vindinge IF 47 år
Kristine Hoyer-Andersen 24.23
41 år
Anette Damgaard Pedersen 24.33
34 år
Annie Morelli 27.59 Fløng Kondi 71 år
Christoffer Langkilde 28.52
10 år
Christina F. Nielsen 29.17 *Fløng 44 år
Mikkel F. Nielsen 29.24 *Fløng 6 år
Johanne Madsen 29.49 *Taastrup 10 år
Lene Nielsen 29.50 *Taastrup 41 år
Michael Jensen 32.56 *Karlslunde 45 år
Knud Andersen 38.36
67 år
Sofia Kate Poulsen 42.18 Munke Mose Motion 5 år
Eva Poulsen 42.18 Dalum Landbrugsskole 32 år
RUTE 6,097 KM
Brian Ejsenhardt-Andersen 25.01 *Tune 35 år
Henrik Rasmussen 25.09 *Taastrup 44 år
Per Romdal 30.13 Løb For Livet/Hellas 65 år
Kim Villadsen 31.17 Tryg Ballerup 42 år
Carsten Bruhn 33.28 *Karlslunde 46 år
Daniel Petersen 33.32 *Odense 19 år
Chris Jensen 33.41 *Hedehusene 23 år
Tobias F. Nielsen 33.52 Fløng Kondi 9 år
Lars Jensen 33.54 *Havdrup 53 år
Allan Nielsen 33.58 Fløng Kondi 49 år
Chris Nielsen 34.11 *Fløng 47 år
Christina Neergaard 34.13 *Frederiksberg 24 år
Mette Baagøe 34.59 Fløng Kondi 39 år
Kristina Petersen 35.02 Holbæk LMK 33 år
Sonja Ragab 35.17
23 år
Peter Neergaard 35.17 Greve Trim 52 år
Liselotte Lund 35.25 *Hedehusene 47 år
Dorte Riehn-Kristensen 35.42 *Fløng 46 år
Susanne R. Bach 35.43 *Roskilde 47 år
Jan Dabelsteen 36.08
47 år
Mark Harkovskis 36.48 Viby Løbeklub 12 år
Camilla Baymler 37.01 *Roskilde 28 år
Hanne Gillesberg 37.05 Vindinge IF 43 år
Tage Nielsen 37.17 *Hedehusene 50 år
Maya Schröder 37.24 Solrød A.M 42 år
Pia W. Nielsen 37.30 *Tune 44 år
Margit Olah 37.31 *Tune 51 år
Jørgen Refdtz 38.01
56 år
Niels Bierbum 38.20 Løb for Livet
Solveig Grøndahl 40.47 SAM 56 år
Katja Lautsen 41.14
Pouline Gringer 41.19 Solrød A.M 41 år
Birthe Anderen 41.50 Fløng Kondi 69 år
Berit Morelli 42.04 Fløng Kondi 39 år
René 42.57 *Bjæverskov 38 år
Janni Roland 43.03 *Odense 54 år
Hans Pedersen 43.06 Fløng Kondi 69 år
Vibeke Strube 46.40 Fløng Kondi/Løb for Livet 56 år
Ulla Ehbrecht 46.42 Team Ehbrecht 48 år
Søren Sørensen 46.45 Fløng Kondi 69 år
Helle Hansen 46.47 Fløng Kondi 48 år
Kurt Ehbrecht 46.48 Team Ehbrecht 71 år
Monica Ehbrecht 46.49 Team Ehbrecht 17 år
Lene Ehbrecht 46.55 Team Ehbrecht 68 år
Bitten Bacher 47.45 Fløng Kondi/Løb for Livet 65 år
RUTE 9,125 KM
Marius Mathiesen 40.39 Viby Løbeklub 49 år
René Leisted 41.49 Fløng Kondi 53 år
Lars Skafte 42.14 Tune IF 46 år
Lars Morelli 44.15 Fløng Kondi 44 år
Jesper Poulsen 44.21 Munke Mose Motion 43 år
Freja Katé Poulsen 44.21 Munke Mose Motion 1 år
Christian Trolle Andersen 44.31 *Roskilde 32 år
Johnny Bonke 45.30 Tune IF 51 år
Finn Hansen 45.50 Fløng Kondi 44 år
Claus Poulsen 45.51 Fløng Kondi 49 år
Søren Christiansen 46.10 I.K. Hellas 68 år
Preben G. Christensen 46.34 Solrød A.M 59 år
Thomas Jensen 46.51 *Vindinge 41 år
Bjarne D. Christensen 47.44 Fløng Kondi 49 år
Morten Madsen 48.22 *Taastrup 46 år
Rikke Schmidt Holsdorf 48.40 Karlslunde Tri 38 år
Lisa Eriksen 48.43 *Smørum 38 år
Tine Grening 49.29 Viby Løbeklub 45 år
Preben Petersen 49.30 Viby Løbeklub 64 år
Anne Linnea Lindberg 49.34 *Ølstykke 31 år
Verner Jensen 49.37 *Albertslund 65 år
Lars Hald 51.02 *Fløng 45 år
Henning Poulsen 51.15 *Roskilde 52 år
Jørgen Rene Hansen 53.06 *Taastrup 55 år
Lis Grønqvist 54.06 HGATM 56 år
Erik B. Hansen 54.18 Viby Løbeklub 66 år
Tine Burgaard 54.23 Løb for Livet 56 år
Claus Carlsen 54.25 Løb for Livet 56 år
Helle Eilersen 54.27 *Hedehusene 43 år
Lisbeth Nielsen 54.33 *Viby 49 år
Anette S. Elgaard 55.59 Fløng Kondi 36 år
Pia Borup 58.22 *Greve 36 år
Camilla Birkezek 1.03.50 *Brøndby 32 år
Finn Asbirk 1.04.06 *Roskilde 61 år
Katrine Teresa Larsen 1.05.27 *Roskilde 54 år
Anja Frederiksen 1.08.13 *Brøndby 47 år
RUTE 11,628 KM - BJERGRUTEN FOR DE SEJE
René N. Olsen 46.09 Kvik Tri Team 35 år
Kasper Roslyng 49.22 TIK Løberne 39 år
Jacob Kestner 50.16 *Jyllinge 46 år
Martin Leander Hansen 50.21 TIK Løberne 48 år
Jonas Nielsen 50.53 *Frederiksberg 25 år
Peter Holm 52.05 *Glostrup 36 år
Hans Elmer 52.42 Greve Trim 46 år
Henrik Werwgreen 53.40 Nordea Liv og Pension 53 år
Christian Bach 54.01 *Roskilde 33 år
Paul Johan Allaart 54.48 TIK Løberne 55 år
Palle Sekshøj-Christensen 54.53 TIK Løberne 57 år
Henrik Messmer 55.07 *Vindinge 48 år
Steffen Holmann Olsen 55.34 *Jyllinge 36 år
Frank Kristiansen 56.17 Fløng Kondi 53 år
Jan Skaaning 56.27
47 år
Jørgen Frederiksen 56.53 *Brøndby 51 år
Steffen Allaart 56.55 *Glostrup 22 år
Henrik Dollerup Nielsen 56.57 *Fløng 56 år
Henrik Frank Nielsen 58.56 *Roskilde 42 år
Stig Heller 59.08 Greve Trim 54 år
Peter 59.23

Frank Svendsen 59.27 *Ringsted 43 år
Winnie Nielsen 1.00.21 *Hvidovre 50 år
Tommy Sørensen 1.00.29 *Hvidovre 61 år
Peter Haabe 1.00.57 *Vindinge 50 år
John Simonsen 1.02.31 Tune Trim 52 år
Kim Gindberg 1.07.49 *Lystrup 52 år
Stefan Petersen 1.10.24 *Taastrup 50 år
Brian Nørtoft Berntsen 1.12.28
44 år
Heidi Christensen 1.14.49 *Årslev 31 år
POWER WALK
RUTE 1,668 KM
Claudia S. Elgaard 21.01 *Farum 4 år
Lene Elgaard 21.01 Fløng Kondi 57 år
RUTE 6,097 KM


Malene Boesgaard 48.29 Viby Løbeklub 36 år
Anne Mette Hansen 48.30 Viby Løbeklub 49 år
Bianca Pedersen 59.15 *Havdrup 28 år
Lis Pedersen 59.17 *Roskilde 57 år
Fritz Jüngling 59.58 Tune IF Trim 70 år
Thomas Kristiansen 1.02.13 Fløng Kondi 12 år
Martha M. Kristiansen 1.02.17 Fløng Kondi 54 år
Birte Petersen 1.07.55 *Viby Sj.

Comments