Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎

2. november 2014

HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 2. NOVEMBER 2014

185 løbere og power walkere deltog i Hedelandsløbet.

Fantastisk vejr med sol, svag vind og ca. 14 grader. Det er ikke til at forstå at vi er i november måned.

Ny rekord på 6 km mænd. Jonas Lyngholm fra Run4All/Køge Atletik løb i den flotte tid 22.53 en forbedring af den nuværende tid fra september 2012 med 28 sekunder. Se alle rekorder. 

TAK FORDI I KOM OG VAR MED

PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 7. DECEMBER 2014

HUSK NISSEHUEN. EFTER LØBET ER DER GLØGG OG VARM CACAO

NAVN: TID: KLUB/*BY ALDER
RUTE 3 KM (2,857 KM)
Jens Mundeli-Jensen 11.29 ALOT 47 ÅR
Ditte Pallesen 12.19 *Roskilde 13 år
Lars Boss 12.44 Brolægger Team BOSS 43 år
Ole Rahn Rasmussen 13.39 *Roskilde 56 år
Benjamin Bergfort 15.06 *Ringsted 27 år
Lucas Sommerlund 15.20 *Tune 12 år
Jonathan Røes 15.32 *Taastrup 7 år
Niels Hougaard 15.34 De glatte Ben 50 år
Anne Pallesen 15.38 *Roskilde 53 år
Nikolaj Røes 18.17 *Taastrup 5 år
Torben Røes 18.19 *Taastrup 46 år
Bent Petersen 18.22 Fløng Kondi 77 år
Storm Kobbernagel 18.46   9 år
Trine Kobbernagel 18.50   43 år
Dorte Jørgensen 18.59 Philips 39 år
Mette Helmark 19.02 Philips 43 år
Lykke Sandholt 19.09   43 år
Vincent Grumptmann 19.22 *Viby 7 år
Olaf Grumptmann 19.22 *Viby 44 år
Jørn Aarenstrup Rasmussen 19.24 Fløng Kondi 65 år
Hjalte Højmark Omkvist 19.41 *Reerslev 6 år
Kenneth Omkvist 19.42 *Reerslev 38 år
Gwendolin Grumptmann 20.20 *Viby 10 år
Tanja Formanski 20.23 Viby Løbeklub 41 år
Sofie Petersen 21.03 *Hedehusene 9 år
Noah Petersen 21.04 *Hedehusene 7 år
Oscar Kolbach 21.52   8 år
Anne-Marie Hansen 21.53 Fløng Kondi 51 år
Dorthe Røes 22.20 *Taastrup 44 år
Margit Neessen 23.30   61 år
Tor Kobbernagel 23.50 *Hedehusene 11 år
Cecilie Flørnæs 23.59 *Taastrup 9 år
Isabella Røes 23.59 *Taastrup 9 år
Max Kobbernagel 24.11   5 år
Peter Albert Hansen 24.13 *Gilleleje 63 år
Sally Kobbernagel 24.14 *Hedehusene 5 år
Søren Dalby 24.17 *Hedehusene 44 år
Cecilie Sandvad 24.35 ALOT 26 år
RUTE 6 KM (6,610 KM)
Jonas Lyngholm 22.53 Run4All Køge Atletik 26 år
Steen Hinnum 27.42 *Viby 40 år
Claus Carlsen 28.02 Løb for Livet 56 år
Peer Weiwert 29.33 Løb for Livet 61 år
Chris Nielsen 33.54 Fløng Kondi 48 år
Tobias F. Nielsen 34.27 Fløng Kondi 11 år
Mikkel Sommerlund 34.49 *Tune 42 år
Elisabet Kjellev 35.20 *Greve 44 år
Bente Roed 37.14 Team Roed 51 år
Claus Roed 37.14 Team Roed 50 år
Søren Carlsen 37.19 Philips 44 år
Jan Hansen 37.40   49 år
Søren Nikolajsen 37.42   43 år
Kim John Christiansen 37.55 Fløng Kondi 51 år
Ellen Holm 38.18 *Roskilde 52 år
Lisbeth Nielsen 39.09 Viby Løbeklub 51 år
Ann Marer Hansen 39.35 *Hedehusene 35 år
Liselotte Rasnæs 40.21   45 år
Tine Burgaard 40.48 Løb for Livet 56 år
Bente Rasmussen 41.41 Fløng Kondi  
Pia Nielsen 42.12 Tune Trim 46 år
Margit Olah 42.12 *Tune 52 år
Susanne Poulsen 42.49 *Himmelev 55 år
Ann-Christine Carlsen 42.51 Philips 37 år
Malene Boesgaard 42.55 Viby Løbeklub 38 år
Tina Steinbach 43.14 Fløng Kondi 46 år
Henrik Staffensen 44.21   50 år
Stine Rasmussen 44.51 *Hvalsø 39 år
Helle Romdal 45.08 Løb for Livet 56 år
Sune Rekdal Nilsson 45.58 *Benløse 37 år
Poul Richard Rasmussen 46.32 Lynkineserne 70 år
Anne-Lise Jensen 46.47 Roskilde Motion 55 år
Poul Tage Holm 43.30 IK Hellas 80 år
Charlotte Larsen 47.39 ALOT 44 år
Birgit Kassow 47.44 ALOT 47 år
Pernille Kjærholt 48.18 ALOT 49 år
Lene Ehbrecht 51.38 Team Ehbrecht 69 år
Nicolei S. Kaas 51.43 Team Kaas 47 år
Dina Kaas 54.34 Team Kaas 44 år
Bitten Bacher 57.17 Fløng Kondi 66 år
RUTE 9 KM (8,855 KM)
Søren Glad 36.11 ALOT 52 år
Martin Hansen 41.35 Løb for Livet 37 år
Line Vinther 41.40 *Borup 47 år
Anders Jakobik 42.40 Tune IF Trim 40 år
Jan Kingo 43.05 ALOT 57 år
Henrik Jensen 43.08 Photocat 36 år
Denis Baagøe 43.27 Fløng Kondi 47 år
Lars Skafte 43.57 Tune IF Trim 47 år
Johnny Johansen 44.04 Tune IF Trim  
Dorte Riehn-Kristensen 45.16 *Fløng 48 år
Per Bjørnlund 46.08 Fløng Kondi 45 år
Mette Baagøe 46.22 Fløng Kondi 41 år
Annette Jespersen 46.55 Fløng Kondi 48 år
John Ø. Jensen 47.31 DCF, Roskilde 60 år
Kalus Grand 47.47 ALOT  
Tine Grening 47.48 Viby Løbeklub 46 år
Thomas Krøner 48.08 *Greve 31 år
Frank Olsson 48.08 *Solrød 47 år
Lars Ahn Pedersen 48.30 *Roskilde 41 år
Dennis Wils Madsen 48.43 *Fløng 39 år
Lars Morelli 49.06 Fløng Kondi 45 år
Jørn Schou-Nielsen 49.35 Viby Løbeklub 66 år
Søren Andersen 50.05 *Gree 49 år
Mads Kroman 50.07 ALOT  
Ulla H. Ehbrecht 50.23 Team Ehbrecht 49 år
Tiloe H. Ehbrecht 50.25 Team Ehbrecht 21 år
Kurt Ehbrecht 50.36 Team Ehbrecht 72 år
Ida Nielsen 50.58 *Kgs. Lyngby 26 år
Sven Jensen 51.02 Viby Løbeklub 63 år
Mie Irming 52.09 Løb for Livet 62 år
Henrik Sørensen 52.30 Viby Løbeklub 68 år
Anette S. Elgaard 53.00 Fløng Kondi 37 år
Tove Nielsen 53.13 *Tune 54 år
Liselotte Lund 53.48 *Hedehusene 49 år
Ulla Rasmussen 54.10 Fløng Kondi 38 år
Jørgen Reedtz 54.57   57 år
Jonna Kristiansen 55.02 Solrød A.M 61 år
Kirsten Bæk Andersen 55.03 Viby Løbeklub 61 år
Kirsten Winther 55.08 Solrød A.M 51 år
Verner Jensen 55.41 *Albertslund  
Niels Bierbum 56.35 Fløng Kondi  
Jeannie Dalmund 57.20 Tune IF Trim 47 år
Birthe Andersen 57.54 Fløng Kondi 71 år
Ruth Breilev 57.58 Fløng Kondi 79 år
Christina Skou Buholt 58.29 Team SkouKrath 27 år
Helle Hansen 59.40 Fløng Kondi 50 år
Lise Skriver 1.00.21 *Vindinge 42 år
Bitten Jensen 1.00.24 Tune IF Trim 47 år
Heidi Langhoff 1.00.26 *Tune 42 år
Katrine Teresa Larsen 1.07.11 *Roskilde 55 år
RUTE 12 KM (12,608 KM)
Tommy Würtz 51.27 Team Utrolig 47 år
Mik Kristoffersen 51.46 *Ejby 36 år
Henrik Karlsen 52.46 Haretri 47 år
Klaus Borge 53.58 Roskilde Tri 38 år
Jesper L. Andersen 54.03 Team Utrolig 50 år
Johan Oude Hesselink 54.47 TIK Løberne 50 år
Christopher Smith 55.19 TIK Løberne 35 år
Peter Jensen 55.26 TIK Løberne 38 år
Peter Holm 56.14 *Albertslund 38 år
Kasper Tipsmark Nielsen 57.18 *Ølstykke 32 år
Lars D. Nielsen 57.41 ALOT 48 år
Paul Johan Allaart 58.12 Fløng Kondi 57 år
Palle Sekshøj-Christensen 58.14 TIK Løberne 59 år
David Bredo 59.16 *Ringsted 19 år
Frank Svendsen 59.17 60pudser.dk 44 år
Leif Kristiansen 59.59 Solrød A.M 61 år
Bjarne D. Christensen 1.00.19 Fløng Kondi 50 år
Michael Ørtoft 1.02.09 Fløng Kondi 52 år
Johannes Damsbo Frederiksen 1.03.41 ALOT 14 år
Stig Mosegaard 1.03.48 ALOT 47 år
Christian Trolle Andersen 1.04.04 *Roskilde 33 år
Johnny Bonke 1.04.30 Tune IF 52 år
Per Romdal 1.05.18 Hellas/Løb for Livet 67 år
Claus Thøsing Skourup 1.06.12 Solrød A.M 43 år
Michael Gleergo 1.06.13 Fini 48 år
Søren Lousen 1.06.41 Solrød A.M 50 år
Lars Jensen 1.06.51 Solrød A.M 54 år
Ulrik Rosenberg 1.07.15 *Solrød 46 år
Christian Louis Heick 1.07.43 ALOT 46 år
Carsten Jensen 1.07.51 Den gamle Sæk 53 år
Jan Rasmussen 1.10.44 *Holbæk 47 år
Anders Schreiner 1.10.45 *Valby 50 år
Karin Haagen Smidt 1.11.17 Fløng Kondi 48 år
Liselotte Strarup Nielsen 1.12.54 ALOT 47 år
Vibeke Strube 1.14.07 ALOT 57 år
Stefan Petersen 1.18.08 *Taastrup 52 år
Klaus Sandvad 1.18.25 ALOT 59 år
POWER WALK/MOTIONSGANG
RUTE 3 KM (2,857 KM)
David Miland 26.22 *Roskilde 40 år
Pouline Gringer 32.18 Solrød A.M 43 år
Maya Schröder 32.19 Solrød A.M 43 år
Hannah Andersen 34.04 *Borup 15 år
Svend Åge Andersen 34.04 *Borup 58 år
Christopher Nilsson 45.02 *Ringsted/Benløse 6 år
Louise Andersen 45.03 *Ringsted/Benløse 35 år
RUTE 6 KM (6,610 KM)
Camilla Lau Baymler 52.23 *Roskilde 30 år
Danny Krath 52.25 Team SkouKrath 28 år
Bente Petersen 53.37 Fløng Kondi 69 år
Ralph Dänhardt 1.00.12 Fløng Kondi 58 år
Bendt Svendsen 1.01.38   70 år
Solvej Jüngling 1.04.23 Tune IF Trim 66 år
Fritz Jüngling 1.05.31 Tune IF Trim 71 år
Lene Hvidtfeldt 1.08.40 Team Grafik 52 år
Lotte Jespersen 1.08.42 Team Grafik 22 år
John Jespersen 1.08.43 Team Grafik 58 år
Jonathan A. 1.08.43 Team Grafik 23 år
UDGÅET AF LØBET
Charlotte Fabrin   Fløng Kondi  
Magnus Blømlund      
Comments