Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎

2. oktober 2011

HEDELANDSLØB DEN 2. OKTOBER 2011

 

142 Løbere og power walkere deltog i månedens Hedelandsløb.

Da det var meget tåget, gik man glip af en del af den smukke natur i Hedeland i dag, men det var heldigvis tørvejr og ca. 15 grader.

William på 9 år skulle løbe 3 KM men kom til at dreje til venstre og løb 9 KM i stedet for, sejt – sejt.  

I dag blev der sat nye rekorder på 3 forskellige distancer – STORT TILLYKKE TIL:

Anne Holm, Ganløse Tri-Center, 12 år løb ny rekord for piger på 6 KM ruten på tiden 32.42.

Zenia Marker, Greve Atletik løb ny rekord for kvinder på 9 KM ruten på tiden 37.07.

Mikael Jakobsen, Greve Trim ny rekord i Power Walk for mænd på 9 KM ruten på tiden 52.03.


Navn Tid Klub/By Alder
RUTE 3 KM (2,857 KM)
Emil Holm 10.23 Ganløse Tri-center 15 år
Jesper Schouw 11.51 *Vindinge 43 år
Jerzy Kaczmarczyk 12.35 SD Gruppen 31 år
Søren Jensen 12.54 Vamos Tri 30 år
Ditte Marie Pallesen 13.55 *Roskilde 10 år
Ole Rahn Rasmussen 14.01 *Roskilde 53 år
Simeon Hjorth 14.45 Greve Atletik 10 år
Anne Pallesen 14.58 *Roskilde 50 år
Kristoffer Kregberg Larsen 15.49 *Hedehusene 9 år
Vibeke Knudsen 16.11 Fløng Kondi 44 år
Henrik Elsborg 17.16 *Havdrup 47 år
Mille Elsborg 17.19 *Havdrup 9 år
Jonathan Godsk 17.37 *Slangerup 12 år
Alexander Larsen 17.40 *Hedehusene 7 år
Kim Kreiberg Larsen 17.41 *Hedehusene 36 år
Victoria Roed 17.50 Team Roed 7 år
Tine Roed Birk 17.52 Team Roed 28 år
Katinka 17.58 *Veddelev 11 år
Joan Preisler 17.59
41 år
Ryszard Mlodzik 18.10 SD Gruppen 24 år
Kiki Jano Nielsen 18.20 *København 22 år
Agnieszka Kaxzmarczyk 18.32 SD Gruppen 27 år
Helle Jansen 18.41 Fløng Kondi 50 år
Ghita Petersen 18.44 Fløng Kondi 49 år
Helle Romdal 18.50 Løb for Livet 53 år
Maibritt Siebert 18.59 Fløng 51 år
Susanne Nielsen 19.00 *Greve 44 år
Ida Hur Laursen 19.25 *Hvidovre 7 år
Helle K. Hansen 20.06 Fløng Kondi 33 år
Christina Hyldgård 20.07 Fløng Kondi 35 år
Caroline 20.42 *Slangerup 10 år
Emma Roed 20.47 Team Roed 9 år
Bente Roed 20.48 Team Roed 48 år
Gitte Nystrup 22.21 Fløng Kondi 44 år
Karin Laursen 27.34 *Hvidovre 43 år
RUTE 6 KM (6,610 KM)
Bruno Gross 28.11 Greve Trim 42 år
Brian Jakobsen 31.32
40 år
Leif Sandager 32.33 TIK Løberne 59 år
Christian Odgaard 32.35 *Taastrup 38 år
Anne Holm 32.42 Ganløse Tri-Center 12 år
Tom Stoltenberg 32.52 *Taastrup 51 år
Winnie Nielsen 32.55 *Hvidovre 48 år
Lars Ole Holm 33.10 Ganløse Triathlon 45 år
Theis Haubech Hansen 33.44 Greve Trim 55 år
Morten Bang-Jensen 34.51 *Tune 35 år
Frederik Bang-Jensen 34.53 *Tune 8 år
Jan Dabelsteen 35.43
46 år
Annelise Jensen 36.22 *Slangerup 41 år
Tage Nielsen 37.00 *Hedehusene 49 år
Kim Lindberg 37.11 *Lystrup 50 år
Tine Jensen 37.37 *Herfølge 47 år
John Graffmann 37.42 *Herfølge 51 år
Tove Petersen 38.57 *Ringsted 46 år
Conny Petersen 40.08 *Fløng 49 år
Bent Petersen 40.13 Fløng Kondi 74 år
Lars Isen 40.18 *Hedehusene 61 år
Jørgen Næsby 41.20 *Karlslunde 68 år
Lisbeth Jonsson 41.51 *Greve 64 år
Cathrine Reimann 42.50 *Viby Sjælland 31 år
Lene Sørensen 47.40 Fløng Kondi 41 år
Neel Bodholdt 54.46

Bitten Bacher 54.47 Fløng Kondi/Løb for Livet 63 år
Bent Madsen 55.42 *Hedehusene 80 år
RUTE 9 KM ( 8,855 KM)


Zenia Marker 37.07 Greve Atletik 20 år
Kasper Rosbjerg 38.48 TIK-Løberne 38 år
Peter Nielsen 38.52 *2500 Valby 30 år
Michael Roslev 39.15 *Tune 27 år
Kenneth Omkvist 41.24 *Reerselv 35 år
Kurt Kloth Petersen 41.47 Fløng Kondi 48 år
Rune Kristoffersen 42.41 Tune IF CBL 36 år
Anders Jakobik 42.44 *Tune 37 år
Lars Lakner 42.58 *Tune 35 år
John Knudsen 43.12 Fløng Kondi 45 år
Frank Olsson 45.02 *Solrød Strand 44 år
Jesper Christiansen 45.12 *Himmelev, Roskilde 37 år
Søren Skriver 46.56 Rockwool Int. 38 år
Preben Poulsen 47.15 Fløng Kondi 65 år
Allan Nielsen 47.16 Fløng Kondi 47 år
Michael Tolstup Andersen 47.45 *Fløng 45 år
Yvonne Nielsen 47.53 *Fløng 51 år
Tina Arentzen 48.44 B70 Badminton Taastrup 22 år
Tine Burgaard 50.00 Fløng Kondi
René Alberg 50.04 *Hedehusene 39 år
William Elmer 50.26 Greve Atletik 9 år
Jane Andersen 50.33 Fløng Kondi 42 år
Niels Bierbum 50.41 Løb for Livet 59 år
Morten Ring Hansen 50.43 *Gentofte 50 år
Charlotte Rohde 50.45 *Fløng 44 år
Brian Petersen 51.07 Fløng Kondi 53 år
Anne Lindberg 51.18 *Gentofte 29 år
Käthe Jusjong 54.22 Fløng Kondi 58 år
Susanne Bæk Alkjær 54.36
47 år
Lars Jørgensen 55.05 *2640 41 år
Ruth Breilev 55.20 Fløng Kondi 76 år
Annette Wilborg 55.22
42 år
Verner Jensen 58.26 *Albertslund 63 år
Pouline Gringer 58.38 Solrød AM 40 år
Ellen Holm 59.38 *Roskilde 49 år
Steen Hur Laursen 59.42 *Hvidovre 45 år
RUTE 12 KM (12,608 KM)


Mikkel Hjorth 47.42 Greve Trim 41 år
Jeppe Juhl 48.00 Greve Trim 38 år
Dannie Wind 48.16 Roskilde Tri/Greve Trim 40 år
Per Frederiksen 53.20 TIK-Løberne 51 år
Ralph Michelsen 53.34 TIK-Løberne 40 år
Hans Elmer 53.45 Easysport 44 år
Magnus Berg 54.08 Heleneholms IF Malmö 62 år
Ian Nelson 55.24 *Taastrup 29 år
Thomas Jensen 56.58 *Hedehusene 41 år
Brian Olsen 57.38 *Hvidovre 41 år
Palle Sekshøj-Christensen 58.13 TIK-Løberne 55 år
Paul Johan Allaart 58.14 TIK-Løberne 54 år
Martin Leander Hansen 58.15 TIK-Løberne 46 år
Per Romdal 59.33 Løb for Livet/Hellas 64 år
Henrik Dollerup Nielsen 1.00.25 *Fløng 55 år
Jim Reimann 1.00.42 *Viby Sj. 32 år
Loui Larsen 1.00.43 Solrød AM 15 år
Hans Wernberg 1.00.46 TGF Taastrup 40 år
Markus Hiort Wernberg 1.00.48 Taastrup 2630 12 år
Nina Erstling Kristiansen 1.00.56 Fløng Kondi 28 år
Tommy Larsen 1.01.36 SAM 43 år
Preben Christensen 1.02.02 Solrød AM 57 år
Emil Hur Laursen 1.04.36 Hvidovre Atletikklub 13 år
Niels H. Jespersen 1.04.37 *Frederiksberg 65 år
Brian Nørtoft Berntsen 1.05.10
42 år
Martin Andersen 1.06.27 Solrød AM 41 år
Egon Kristiansen 1.07.38 Fløng Kondi 57 år
Anne-Marie Hansen 1.08.03 Fløng Kondi 48 år
Heidi Skriver 1.10.45 Forsvaret 41 år
Kirsten Jeppesen 1.11.26
60 år
Alen Sahic 1.12.22 DLG 40 år
Kim Jørgensen 1.12.23 DLG 47 år
Maj Britt Raavig 1.13.01 *Solrød Strand 39 år
Pernille Johansen 1.13.02 *Solrød Strand 38 år
Søren Forsmann 1.14.15 *Taastrup 34 år
Dorthe Høse Jensen 1.14.15 *Solrød 40 år
Dot Burgaard 1.15.06 Løb for Livet/Fløng Kondi 54 år
Frieda Petersen 1.19.46 AH76 35 år
POWER WALK


RUTE 6 KM  (6,610 KM)


Kitty Kristiansen 1.02.22 Fløng Kondi 55 år
Maya Schröder 1.09.04 Solrød AM 40 år
Norbert Dollerup 1.12.49 Fløng Kondi 78 år
RUTE 9 KM  ( 8,855 KM)


Mikael Jakobsen 52.03 Greve Trim 48 år




1 udgået af løbet


Comments