Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎

2. oktober 2016

HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 2. OKTOBER 2016
 
137 løbere og power walkere deltog i månedens Hedelandsløb på en lidt småvåd formiddag med ca. 10 grader. Ingen vind
  
Har du rettelser til resultatlisten så send en mail til Jørn Aarenstrup aarenstrup@aarenstrup.net
 
TAK FORDI I KOM OG VAR MED
PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 6. NOVEMBER 2016 
  
I samarbejde med DGI afholder Fløng Kondi crossløb i Hedeland lørdag den 12. november kl. 12.00 - læs mere om løbene på https://www.dgi.dk/loeb/loeb/arrangementer/crossloeb/crossloeb-201617-midt-og-vestsjaelland hvor der også er tilmelding
Bliv medlem af vores facebookgruppe https://www.facebook.com/Hedelandslob og få besked når resultatlisten er klar. Eller læs mere om løbet på hjemmesiden www.flongkondi.dk under Hedelandsløb
  
NAVN:TID:KLUB/*BYALDER
RUTE 3 KM - 2,857 KM 
Brian EA10.20 38 år
Magnus B. Nielander12.20Karlslunde Tri13 år
Kasper Biehl Nielander13.15Karlslunde Tri11 år
Kenneth Omkvist13.55*Reerslev40 år
Ante Ziegler14.40*Reerslev 
Frantz Remmer15.03Fløng Kondi36 år
Hjalte Højmark Omkvist15.46*Reerslev7 år
Alexander16.09  
Helena Nicolini16.47*Roskilde9 år
Jair Nicolini16.48*Roskilde44 år
Lone Nicolini16.51*Roskilde41 år
Pia Hansen17.51 57 år
Elias Hein17.52*Hedehusene6 år
Dennis Hein17.53*Hedehusene35 år
Oliver EA18.02IK Hellas8 år
Kim Brodersen18.24*Hvidovre42 år
Noah Koudal Petersen19.20*Hedehusene9 år
Per Ehbrecht20.57Team Ehbrecht57 år
Frederik Harding21.04*Reerslev8 år
Kirsten Andersen21.07*Reerslev 
Heidi Kristensen21.10*Hedehusene56 år
Helle Romdal21.38Løb for Livet 
Elias Kjelin Amstrup22.13*Hedehusene11 år
Brian Kjelin Olsen22.14*Hedehusene48 år
William23.26Solrød Masters12 år
Emmeline Sværke23.27 9 år
Fiona Sværke23.28 7 år
Henning Sværke23.30 46 år
Peter Jensen23.44*Solrød46 år
Lauge Højmark Omkvist24.52*Reerslev4 år
Liv. D. Johansen28.26*Reerslev30 år
Tobias Kaj Dannemann Davidsen28.28*Reerslev4 år
Diana Omkvist28.31*Reerslev37 år
RUTE 6 KM - 6,610 KM    
Karl Ziegler32.00*Reerslev 
Preben Christensen34.25Solrød A.M62 år
Christian Poulsen35.55Greve Trim41 år
Martin Nielander36.23Karlslunde Tri48 år
Annemette Heller36.40Greve Trim60 år
Niels Hougaard36.52De Glatte Ben52 år
Jonas Olesen36.57De Glatte Ben29 år
Camilla Nielson37.36A-team33 år
Rune Lind Sylvestersen40.13*Ishøj19 år
Tom Ruff40.14*Ishøj46 år
Helmer Kristensen41.39*Taastrup66 år
Gitte Nielsen42.17Fløng Kondi48 år
Erik Lund42.18Fløng Kondi58 år
Nina Maria Tossell42.26*Taastrup30 år
Julius Hein44.11*Hedehusene8 år
Katja Lund44.12*Hedehusene34 år
Thomas44.23*Glostrup 
Josefine Larsen44.28*Glostrup32 år
Sofie Koudal Petersen45.43*Hedehusene11 år
Sanne Agerskov45.51*Solrød40 år
Paul Aabling46.01*Ågerup66 år
Pia Bentsen47.01 54 år
Jimmi Eiberg Jensen47.08*Roskilde35 år
Martin Sand Päevatalu47.09*København35 år
Freja Nørgaard Jensen47.27 16 år
Lene Stevnsborg52.47*Taastrup51 år
Dorthe Lynnerup1.01.03*Roskilde56 år
Tove Wetche1.01.04*Roskilde61 år
Poul Tage Holm1.01.10IK Hellas82 år
Bent Madsen1.07.54*Hedehusene85 år
RUTE 9 KM - 8,855 KM
Thomas S. Nielsen33.22*Karlslunde 
Claus Ankjærgaard34.35*Himmelev44 år
Jens Mundeli-Jensen37.37Team Lynkineserne49 år
Michael Aistrup41.47*Jonstrup57 år
Dorte Riehn-Kristensen42.07*Fløng50 år
Jan Christensen42.36*Roskilde52 år
Trine Danvold43.15*Ballerup56 år
John Ø. Jensen45.38DCF, Roskilde62 år
Jan Rasmussen47.44*Glostrup55 år
Dennis Wils47.53*Fløng41 år
Frederik Meyland-Smith48.03*Farum37 år
Per Romdal49.32Løb for Livet69 år
Sebastian Bonde49.40*Hedehusene18 år
Oliver49.40*Fløng 
Lars Ahn Pedersen50.27*Roskilde43 år
Marco Rasmussen50.47*Vallensbæk10 år
Lone Rasmussen50.49*Vallensbæk42 år
Ulla H. Ehbrecht51.13Team Ehbrecht51 år
Tilde - hund51.13Team Ehbrecht5 år
Lene B. Poulsen51.34TIK løberne47 år
Jonna Kristiansen52.15Solrød A.M62 år
Pernille Svane52.19*Søborg51 år
Morten Drost52.19*Søborg53 år
Lone Korsgaard52.52Coop68 år
Liselotte lund55.06*Hedehusene51 år
Tina Skals58.26 41 år
Skals 58.27 47 år
RUTE 12 KM - 12,608 KM 
Thomas Midtgaard49.17Team Lynkineserne42 år
Kasper Roslyng53.13TIK løberne43 år
Bruno Gross53.26Greve Trim 
Lars Nordlund54.20Run4All/Køge Atletik45 år
Anders Frøhlke54.29*Solrød Strand44 år
Max Bidstrup55.12TIK løberne42 år
Martin Hansen56.47Løb for Livet38 år
Peter Madsen58.49*Viby Sj.35 år
Stig Heller59.20Greve Trim57 år
Jorge L. Martinez1.00.40*Taastrup45 år
Paul Johan Allaart1.00.45Fløng Kondi59 år
Henrik Rasmussen1.00.55*Taastrup48 år
Thomas Danielsen1.01.20 35 år
Finn Larsen1.01.35Solrød A.M62 år
Leif Kristiansen1.03.35Solrød A.M63 år
Per1.03.42SK Kraft48 år
Claus Bo Jensen1.03.56Dansk Jernbaneidræt37 år
Jannick Markner1.03.58*Brøndby27 år
Martin Leander Hansen1.03.59TIK løberne51 år
Henrik Rasmussen1.04.22SK Kraft44 år
Steffen Holmann Olsen1.05.02Dansk Revision39 år
Mette Baagøe1.06.13Fløng Kondi 
Denis Baagøe1.06.14Fløng Kondi49 år
Sofus Lyngbo1.09.51*Roskilde56 år
Camilla Petersson1.10.02*Roskilde37 år
Tommy Jensen1.11.28 44 år
Allan Skaarup1.12.43TIF Volley56 år
Kevan Bilton1.13.51Earthlete50 år
Nini Bilton1.13.52Earthlete49 år
Per Christensen1.14,47Tryg49 år
Pia W. Nielsen1.14.48Tune IF Trim47 år
Berit Larsen1.18.10Solrød A.M51 år
Flemming E. Larsen1.20.06IK Hellas63 år
Stefan Petersen1.21.56*Taastrup54 år
POWER WALK/MOTIONSGANG
RUTE 3 KM - 2,857 KM 
Ellen32.31*Hedehusene9 år
Malene32.41*Hedehusene46 år
Poul Richard Rasmussen38.09Lynkineserne72 år
RUTE 6 KM - 6,610 KM 
Charlotte M. Heller59.55Greve Trim53 år
Liselotte Pedersen59.56Greve Trim53 år
Inge Mønster1.05.09Solrød A.M58 år
Marianne Myglegaard1.05.10Solrød A.M66 år
Magnus Skytte1.05.13*Tune8 år
Martin Skytte1.05.13*Tune50 år
Anne Mette Skytte1.05.47*Tune45 år
    
UDGÅET   
Steffen B. Olsen Greve Trim 
Niels Bierbum Fløng Kondi 
Bittten Bacher Fløng Kondi 
Comments