Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎

2. september 2012

HEDELANDSLØB DEN 2. SEPTEMBER 2012
PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 7. OKTOBER 2012.
178 løbere og power walkere mødte op til denne måneds løb hvilket er det højeste deltagerantal i år.
28 børn deltog og mange gennemførte med rigtig flotte tider.
Den yngste deltager var 3 år og den ældste 78 år så uanset alder kan alle være med.
Ny rekord på 6 km: Olav Brusen Barsøe fra Greve Trim løb i tiden 23.21 en forbedring af rekorden fra juli 2009 med 59 sekunder. TILLYKKE til Olav.
Det var perfekt løbevejr lidt sol, lidt skyer, lidt blæst og ca. 15 grader.
Tak fordi I kom og var med.

NAVN: TID: KLUB/*BY* ALDER:
RUTE 3 KM (2,857 KM)
Brian Ejsenhardt-Andersen 10.45 *Tune 34 år
Ditte Pallesen 13.05 *Roskilde 11 år
Ole Rasmussen 13.11 *Roskilde 54 år
Simeon Hjorth Ratton 13.55 Greve Atletik 11 år
Magnus Flyvholm 14.31 *Solrød Strand 7 år
Per Romdal 14.38 Hellas/Løb for Livet 64 år
Anne Pallesen 15.20 *Roskilde 51 år
Tobias F. Nielsen 15.37 Fløng Kondi 9 år
Chris Nielsen 15.38 *Fløng 46 år
Ida Stampe Hjorth 16.01 *Sorø 11 år
Nicklas Rasmussen 16.21 *Hedehusene 11 år
Annette Damm 16.30 *Reerslev 44 år
Oscar Bay 16.57 *Roskilde 13 år
Maria Irming 16.59 *Frederiksberg 35 år
Hanne Hansen 17.28 Fløng Kondi 46 år
Mette Jensen 19.01 *Taastrup 38 år
Sigrid Stampe Hjort 19.03 *Sorø 8 år
Julie Grossmann 19.05 *Tune 12 år
Ghita Petersen 19.06 Fløng Kondi 50 år
Asta Larsen 19.07 Solrød A.M 8 år
Tommy Larsen 19.09 Solrød A.M 44 år
Jeanne Grossmann 19.12 Tune Trim 48 år
Elvi Poulsen 19.40 Fløng Kondi 63 år
Freja Jensen 19.49 *Taastrup 12 år
Malthe Stampe Hjorth 19.50 Sorø Svømmeklub 7 år
Mette Høyberg Rasmussen 19.51 TIK Løberne 56 år
Ida Hur Laursen 20.38 *Hvidovre 8 år
Frida Holsdore 20.45 *Greve 7 år
Rikke Schmidt Holsdorf 20.48 *Greve 37 år
Louise Rasmussen 21.05 Fløng Kondi 16 år
Bente Rasmussen 21.06 Fløng Kondi 46 år
Jytte Jensen 21.46 *Vindinge 66 år
Andreas Flyvholm 21.59 *Solrød Strand 11 år
Liv Sørensen 22.00 *Solrød 34 år
Birgitte Jensen 23.06 *Tune 53 år
Ole T. Pedersen 23.18 *Hellerup 63 år
Betina Holmlund 23.36 *Hedehusene 30 år
Freja Holmlund 23.46 *Hedehusene 8 år
Felix Holmlund 24.17 *Hedehusene 5 år
Freja Ejlersen 25.20 *Hedehusene 10 år
Jette Ejlersen 25.31 *Hedehusene 41 år
R. Hjorth 26.52 *Greve 10 år
Jeanette Rasmussen 30.14 *Fløng 35 år
Kasper Rasmussen 30.59 *Fløng 6 år
Rasmus Jensen 44.48 *Taastrup 10 år
Magnus Jensen 53.08 *Taastrup 3 år
Tommy Jensen 53.10 *Taastrup 41 år
RUTE 6 KM (6,610 KM)
Olav Brusen Barsøe 23.21 Greve Trim 44 år
Hans Wernberg 28.37 *Taastrup 41 år
John Raaholt 31.22   34 år
Loui Larsen 31.31 Solrød A.M 16 år
Yasmin Schenk 33.49   34 år
Claus Nielsen 34.29 Greve Trim 47 år
Ida Roslev 34.55 *Tune 28 år
Leif Sandager 34.56 TIK Løberne 60 år
Ole Rosenkjær 35.11 *Ballerup 51 år
Morten Vinter Pedersen 35.28 TIK Løberne 55 år
Steffen Allaart 35.51 *Glostrup 21 år
Søren Rue Nielsen 36.47 Greve Trim 17 år
Norma F. Larsen 36.51 Solrød A.M 18 år
Inge Jørgensen 36.53 OK Roskilde 67 år
Lotte Garsdal 38.08   43 år
André Hansen 38.44 *Tune 8 år
Kim Hansen 38.45 *Tune 43 år
Ulla Rasmussen 38.56 *Hedehusene 36 år
Bente Kikt 39.59 *Hedehusene 39 år
Nynne Krogh Cleiren 40.41 Fløng Kondi 36 år
Jørgen Næsby 40.53 *Karlslunde 69 år
Lene Grue 41.17 *Fløng 55 år
Maria Veggerby 41.57 *Ishøj 26 år
Lizette Petersen 41.58 *Taastrup 27 år
Hans Pedersen 42.21 Fløng Kondi 68 år
Vibeke Strube 42.22 Fløng Kondi/Løb for Livet 55 år
Lis Sørensen 42.52 Solrød A.M 61 år
Dorthe Rue 42.53 Greve Trim 46 år
Kim Høse Jensen 42.58 SGF Cycling 40 år
Bjarne Hansen 43.09 Tune Trim 70 år
Birthe Andersen 43.38 Fløng Kondi 69 år
Jette Jørgensen 44.32 Fløng Kondi 62 år
Ralph Dänhardt 45.55 Fløng Kondi 56 år
Pouline Gringer 46.38 Solød A.M 41 år
Majken Sørensen 48.06 *Solrød 59 år
Jens Sørensen 48.11 Solrød A.M 62 år
Søren Sørensen 50.21 Fløng Kondi 68 år
Lykke Zangenberg 51.41 Running Hvidovre 41 år
Lis Schelde 52.03 *Holbæk 44 år
Tina Strand Nielsen 52.03 *Søborg 34 år
Bitten Pedersen 53.04 Fløng Kondi 38 år
Tina Steinbach 53.05 Fløng Kondi 44 år
Helene Ottesen 53.11 Fløng Kondi  
Bitten Bacher 57.19 Fløng Kondi/Løb for Livet 64 år
RUTE 9 KM (8,855 KM)
Christian Nimann Nielsen 37.34 Roskilde Tri 39 år
Jesper Schouw 39.18 *Vindinge 43 år
Henrik Dalby 42.06 *Reerslev 47 år
Kenneth Omkvist 42.39 *Reerslev 36 år
Claus Fallentin 42.40 *Reerslev 42 år
Søren Christiansen 43.21 IK Hellas 68 år
Nick Christian Johnsen 43.58 *Næstved 30 år
Bjarne Christensen 45.20 Fløng Kondi 48 år
Niels Jespersen 45.23 *Frederiksberg 65 år
Thomas Jensen 45.34 *Vindinge 41 år
Mie Irming 47.42 Løb for Livet 60 år
Knud Jørgensen 47.54 *Hedehusene 59 år
Kenneth Juul 48.07 *Vor Frue 44 år
Henrik Grand Petersen 48.12 *Tune 42 år
Tine Burgaard 48.57 Fløng Kondi/Løb for Livet 55 år
Stefan Garsdal 49.18   43 år
Jaqueline Bay 49.54 *Roskilde 46 år
Birgitte Warming Juul 50.15 *Vor Frue 43 år
Helle Eilersen 50.17 *Hedehusene 43 år
Verner Jensen 50.39 *Albertslund 64 år
Tina Olsen 50.42 Fløng Kondi 38 år
Vibeke Knudsen 50.45 Fløng Kondi 45 år
Torben Henriksen 51.02 Fløng Kondi 60 år
Niels Bierbum 51.12 Løb for Livet 60 år
Anette S. Elgaard 51.28 Fløng Kondi 35 år
Dot Burgaard 51.42 Fløng Kondi/Løb for Livet  
Bent Petersen 54.01 Fløng Kondi 75 år
Kirsten Jeppesen 54.08 *Frederiksberg 61 år
Christian Bay 55.52 *Roskilde 44 år
Viktor S. Ørum 1.00.40 *København 13 år
Alvin Skovgaard 1.00.41 *København 46 år
Katrine Toese Larsen 1.02.12 *Roskilde 53 år
Steen Hur Laursen 1.03.37 *Hvidovre 46 år
Kurt Majgård 1.03.49 Roskilde Skiklub 58 år
Poul Tage Holm 1.05.57 IK Hellas 78 år
RUTE 12 KM (12,608 KM)
Stehen Jespersen 46.05 Roskilde Tri 41 år
Mikkel Hjort 47.22 Greve Trim  
Jeppe Juhl 48.13 Greve Trim 39 år
Dannie Wind 48.36 Roskilde Tri/Greve Trim 41 år
Peter Barfod 50.25 TIK Løberne 46 år
Jesper Nyholm 51.02 Team Nyholm 38 år
Claus Carlsen 51.51 Løb for Livet 55 år
Martin Leander Hansen 54.12 TIK Løberne 47 år
Morten Paus 54.20 TIK Løberne 28 år
Peter Holm 54.55 *Glostrup 35 år
Kaj Laursen 55.23 TIK Løberne 50 år
Rune Rasmussen 55.35 Karlslunde Tri 49 år
Ulrik Poulsen 56.14   43 år
John Knudsen 56.57 Fløng Kondi 45 år
Paul Johan Allaart 57.07 TIK Løberne 55 år
Palle Sekshøj-Christensen 57.09 TIK Løberne 56 år
Ulrich Jensen 57.16 Vindinge Løbeklub 39 år
Jens Flyvholm 57.43 *Solrød Strand 40 år
Christian Bach 58.02 *Roskilde 32 år
Jim Reimann 58.55 *Viby 33 år
Martin Hansen 59.02 Løb for Livet 34 år
Karina Nyholm 59.10 Team Nyholm 36 år
Lars Bordinggaard 59.25 Fløng Kondi 35 år
Carsten Olsen 59.26 Fløng Kondi 40 år
Emil Hur Laursen 1.00.39 Hvidovre Atletik og Motion 14 år
Niels Hougaard 1.01.19   48 år
Henrik Dollerup Nielsen 1.01.54 *Fløng 56 år
Kurt Kloth Petersen 1.01.59 Fløng Kondi 49 år
Lars Winge 1.02.44 *Trekroner 46 år
Dan Raagaard 1.02.44 TopTræ 38 år
Søren Davidsen 1.03.06 Fløng Kondi 38 år
Kent Paus 1.04.54 TIK Løberne 61 år
Frank Kristiansen 1.05.34 *Fløng 53 år
Thomas Segger 1.06.55 *Hedehusene 41 år
Allan Nielsen 1.10.28 Fløng Kondi 48 år
Preben Poulsen 1.10.28 Fløng Kondi 66 år
Stefan Petersen 1.11.47 *Taastrup 50 år
Ryszard Mlodzik 1.12.30 *Greve 25 år
Peter Ulrichsen 1.13.07 *Roskilde  
Rasmus Stilling 1.13.08 *Sengeløse 35 år
Dorthe Høse Jensen 1.13.52 *Solrød Strand 41 år
Liselotte Lund 1.15.13 *Hedehusene 47 år
René Rasmussen 1.27.50 *Fløng 37 år
POWER WALK
RUTE 3 KM (2,857 KM)
Karsten Gyvelborg 26.19 *Hedehusene 52 år
Jens Iversen 27.54 Fløng Kondi 59 år
Karin Laursen 30.32 *Hvidovre 44 år
Thomas Kristiansen 36.24 *Fløng 11 år
Maya Schröder 37.11 Solrød A.M 41 år
RUTE 6 KM (6,610 KM)
Lene Elgaard 59.36 Fløng Kondi 57 år
Nisha H. Kristiansen 1.10.51 *Fløng 13 år
Martha M. Kristiansen 1.10.52 Fløng Kondi 53 år
Annika Andersen 1.10.54 *Fløng 13 år
Comments