Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎2017‎ > ‎

3. december 2017

HEDELANDSLØB SØNDAG 3. DECEMBER 2017

269 løbere og power walkere deltog i juleløbet - tak fordi I støttede vores løb

Det var 3 grader og gråt, lidt vind men tørvejr

NYE REKORDER DENNE MÅNED - STOR TILLYKKE

Piger 3,1 km - 13.57 - Matilde Andersen, Greve Atletik, 13 år

Piger 6,9 km - 34.24 - Marie Bakgaard Rasmussen, Karlslunde Tri, 11 år

Piger 9 km - 47.12 - Asta Larsen, Solrød A.M., 13 år

Drenge 6,9 km - 29.38 - Victor Tvistholm Jørgensen, Karlslunde Tri, 13 år

Kvinder 6,9 km - 33.14 - Ellen grønvald, Trekroner IF

Kvinder 12,8 km - 58.38 - Tine Broksø, Blovstrød Løverne

Power walk piger 3,1 km - 27.39 - Emilie Lau, 8 år, Havdrup Honning

Power Walk kvinder 6,9 km - 1.03.04 - Liselotte Pedersen, Greve Trim

Har du rettelser til resultatlisten så send en mail til jesper.sondergaard.jensen@gmail.com

PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 7. JANUAR 2018

Bliv medlem af vores facebookgruppe https://www.facebook.com/Hedelandslob og få besked når resultatlisten er klar. Eller læs mere om løbet på hjemmesiden www.flongkondi.dk under Hedelandsløb

NAVN:TID:KLUB/*BYALDER
RUTE 3 KM - 3,1 KM
Philip Hansen13.13*Lynge21 år
Bertil Vinther Winsløv13.19Karlslunde Tri12 år
Mikkel F. Nielsen13.33IK Hellas10 år
Matilde Andersen13.57Greve Atletik13 år
Emil Midtgaard14.42Team Lynkineserne11 år
Max Kirkeskov Villaldsen14.58*København11 år
Hjalte Højmark15.56IK Hellas9 år
Kenneth Omkvist15.58Reerslev IF41 år
Anton Buus Hansen16.17Greve Atletik14 år
Emilie Jæger16.26IK Hellas11 år
Kasper Granlund16.29Greve Trim8 år
Matias Buus Hansen16.40Greve-Karlslunde Tri14 år
Marianne Jørgensen17.00*Ishøj Landsby46 år
Oskar Buus Hansen17.12Greve Fodbold10 år
Lissie Elsebeth Hansen17.30Greve Trim44 år
Kasper Biehl Nielander17.32Karlslunde Tri12 år
Hans Jørgen Sørensen17.39*Sæby62 år
Chris Nielsen17.46IK Hellas51 år
Anders Elmkjær18.00Greve Trim51 år
Filippa Tvistholm Jørgensen18.06Karlslunde Tri9 år
Vlad Cazacu18.15 32 år
Lyng Mellergaard18.21Greve Atletik11 år
Dennis Wils18.24Avisruten42 år
Nina Tvistholm18.31Karlslunde Tri45 år
Julia18.41*Greve15 år
Per Romdal18.52Løb for Livet70 år
Birthe Kristensen19.05Greve Trim 
Lauge Jørgensen19.16*Ishøj8 år
René Jørgensen19.32*Ishøj50 år
Noah Christiansen19.53 11 år
Christian Højer Eriksen19.55*Roskilde13 år
Anders Damgaard-Iversen19.56*Fløng 
Freya Kristensen20.02 8 år
Bjørn Krisensen20.04 37 år
Gitte Rasmussen20.31*Gadstrup42 år
Anemone Liv Stabell20.36HVAM12 år
Bobby Stabell20.37*Hvidovre55 år
Katrine Schaar20.41IK Hellas13 år
Hans Henrik Larsen21.00Greve Trim59 år
Maxmillian21.02Greve Atletik12 år
Adam Midtgaard21.,25Team Lynkineserne6 år
Thomas Midtgaard21.35Team Lynkineserne43 år
Emmali Seierø21.55Løbesvin10 år
Thomas Seierø22.10Løbesvin42 år
Annet Thomsen22.23Greve Trim46 år
Dorte Buresø22.24Greve Trim46 år
Peter Buus Hansen22.38*Greve46 år
Magnus B. N.22.45Karlslunde Tri14 år
Agnes Varga23.16*Greve 
Frida Kildegaard23.36*Roskilde8 år
Torben Kildegaard23.37*Roskilde41 år
Mette Kildegaard24.04*Roskilde36 år
Jonathan Kildegaard24.06*Roskilde5 år
Else Jeppesen24.07*Kirke Såby64 år
Viggo Cleiren25.43Team Cleiren9 år
Nynne Krogh Cleiren25.44Fløng Kondi/Team Cleiren41 år
Max Kobbernagel26.04 8 år
Lauge Højmark Omkvist26.11*Reerslev5 år
Tobias Davidsen26.19*Reerslev5 år
Eskild Omkvist26.25*Reerslev2½ år
Diana Omkvist26.30*Reerslev38 år
Zenia Egelborg26.04*Karlslunde1½ år
Anette Egelborg27.15*Greve56 år
Nicoline Christensen27.16*Roskilde 
Marie Christensen27.17*Roskilde10 år
Erling Ammentorp27.18IK Hellas 
Sally Kobbernagel27.25 8 år
Søren Dalby27.28 46 år
Hans Kærlyt28.48*Kirke Såby65 år
Helle Romdal29.01Løb for Livet 
Karina Eichhorst29.11*Greve 
Bitten Bacher30.17Fløng Kondi70 år
Peter Albert Hansen31.04*Gilleleje66 år
Silke Friis32.26Fløng Kondi6 år
Henny Krogh32.28Fløng Kondi56 år
Ikke udfyldt33.27  
Trine Kobbernagel33.33 46 år
Markus Damgaard Pedersen34.34*Roskilde11 år
Benjamin Damgaard Pedersen34.35*Roskilde5 år
Emil N. Andersen35.57Avisruten8 år
RUTE 7 KM - 6,9 KM
Victor Tvistholm Jørgensen29.38Karlslunde Tri13 år
Ellen M. Grønvald33.14Trekroner IF51 år
Marie Bakgaard Rasmussen34.24Karlslunde Tri11 år
Frederik Christiansen35.06 12 år
Laura Strandberg35.07*Taastrup12 år
Ida Skaarup35.38*Lyngby23 år
Søren Damgaard35.58Fløng Kondi49 år
Allan Skaarup36.07TIK-Volley57 år
John Ø. Jensen36.12DCF, Roskilde63 år
Ikke udfyldt36.13  
Nicklas Hedemand Jernsen37.03*Hedehusene18 år
Isaac Hjelm39.13*Bagsværd10 år
Carl Hjelm39.17*Bagsværd45 år
Kim Villadsen39.29*Måløv47 år
Karina Jensen39.43Fløng Kondi47 år
Jane Korgaard39.57*Roskilde51 år
Pia Jensen39.59Sengeløberne45 år
Pia Kirkeskov Jensen40.09*Karlslunde41 år
Andreas Ahlmann40.33Greve Atletik20 år
Ikke udfyldt40.56  
Caroline Bakgaard Rasmussen40.57Karlslunde Tri14 år
Tobias Damgaard Pedersen41.30*Roskilde9 år
Morten Damgaard Pedersen41.31*Roskilde39 år
Julie Blomgran-Hanson41.48*Høje-Taastrup 
Lone Strandberg41.51*Taastrup45 år
Søren Andersen41.57Avisruten52 år
Casper Abel42.52*Karlslunde 
Mads-Johan Holm42.55 15 år
Mikkel Husmand42.56 29 år
Filip Simonsen43.01*Stenløse12 år
Judith43.12*Hvidovre51 år
Gitte Vognsen43.47ALOT52 år
Henrik Sørensen44.36Viby Løbeklub71 år
Kalaus Vestskov-Møller44.53Fløng Kondi44 år
Etti Larsen45.06Greve Trim59 år
Kassandra45.28*Ishøj13 år
Loraine Reul45.30TIK43 år
Kennet Nikolajsen45.39*Roskilde 
Kasper Roslyng45.46TIK-Løberne44 år
Elva Roslyng45.47 14 år
Käthe Jusjong45.55Fløng Kondi63 år
Kurt Bach45.56Fløng Kondi66 år
Niels Bierbum46.11Fløng Kondi65 år
Peter Bojer Bové46.22*København27 år
Paul Eller46.23*København28 år
Jonas Thorn46.24*København29 år
Søren Forsmann47.24TGF 
Ikke udfyldt47.44  
Maya Schröder48.03Solrød A.M46 år
Sara Strandberg48.40*Taastrup18 år
Elisabeth Ørsted48.56*Hedehusene39 år
Anette Damgaard Pedersen49.25*Roskilde38 år
Malene49.35*Hedehusene47 år
Katrine Bakgaard Rasmussen50.24Karlslunde Tri11 år
Pia Bakgaard59.28Karlslunde Tri50 år
Mogens Sørensen50.42Fløng Kondi71 år
Dorthe52.28Tune IF Trim55 år
Helle Romdal52.28Tune IF Trim46 år
Stian Virkelyst52.59*Ålsgårde18 år
Jørgen Maarlev52.59Korsør Atletik & Motion49 år
Ludwig Simonsen53.01*Stenløse6 år
Christian Simonsen53.02*Stenløse42 år
Mikkel Maarlev53.14*Korsør15 år
Lis Thorn53.51Tune IF Trim72 år
Rikke Maarlev54.23Korsør Atletik & Motion44 år
Maria Maarlev54.24*Korsør18 år
Maja Villadsen55.38*Karlslunde9 år
René Villadsen55.39*Karlslunde42 år
Tanja Formanski56.39Viby Løbeklub44 år
Drea Stenbæk56.42Viby Løbeklub49 år
Kirsten F. Rasmussen56.47Viby Løbeklub 
Hanne Bille59.28*Greve42 år
Henriette Henriksen59.29Greve Trim46 år
Per H. Ehbrecht1.01.40Team Ehbrecht58 år
Allan Petersen1.01.42Tune IF Trim76 år
RUTE 9 KM - 9.0 KM
Karsten Langer Eriksen38.04IK Hellas47 år
Jens Mundeli Jensen38.36Team Lynkineserne50 år
Stig Heller41.33Greve Trim58 år
Jesper N. Lassen42.01Avisruten41 år
Theis Brusen42.21*Greve17 år
Bo Ahrensberg45.51Coop Idræt53 år
Dorte Riehn-Kristensen46.08*Fløng51 år
Bjarne B. Christensen46.12Fløng Kondi53 år
Asta Larsen47.12Solrød A.M13 år
Michael Ørsted48.27 46 år
Helen Sloth49.40*Lejre30 år
Susan Leisten49.57 41 år
Brian Kjelin Olsen50.01*Hedehusene49 år
Dan Ahrensberg50.04Karlslunde Tri53 år
Tommy Larsen50.34Solrød A.M49 år
Bjarke Schaar50.36IK Hellas47 år
Sandra Schilder51.03*Trekroner39 år
Rikke Nielsen51.36Sengeløberne46 år
Jeppe Korsgaard51.57*Trekroner24 år
Malte Andersen52.02Avisruten23 år
Vibeke Strube52.31Fløng Kondi/Løb for Livet61 år
Jan Rasmussen53.25*Glostrup56 år
Ole Andersen53.57Avisruten44 år
Katie Sørensen53.59IK Hellas63 år
Helle Eilersen54.17Fløng Kondi48 år
Pernille Blomgren-Hansen55.55TIK47 år
Michelle F. Egelborg56.21*Karlslunde29 år
Michele Ylsø Aagren-Larsen56.22*Roskilde28 år
Lasse F. Egelborg56.30*Karlslunde32 år
Astrid Johannesen57.50Team Grøn Gajol31 år
Charlotte Andersen57.51*Sydhavn30 år
Linnea Weinreich58.37*Trekroner45 år
Christina Christiansen59.02*København32 år
Per Funch59.43TIK Løberne50 år
Ulla H. Ehbrecht1.01.47Team Ehbrecht52 år
Tilde Ehbrecht - HUND1.02.07Team Ehbrecht 
Michael Granlund1.02.40Greve Trim53 år
Katrine Teresa Larsen1.09.20Fløng Kondi58 år
RUTE 13 KM - 12,8 KM
Lars Henrik Brusen52.53Greve Trim48 år
Henrik Larsen53.26Blovstrød Løverne55 år
Bruno Gross53.41Greve Trim49 år
Jake Badger53.56Trekroner IF46 år
Marius Anton Møller Andersen54.44Avisruten15 år
Thomas S. Jensen55.48 43 år
Brian Jæger55.53IK Hellas44 år
Henrik Dalby Damm56.13Fløng Kondi52 år
Jens Arne Christiansen57.13Blovstrød Løverne59 år
Tine Broksø58.38Blovstrød Løverne46 år
Anders Frøhlke59.00*Solrød Strand45 år
René Petersen59.18*Roskilde50 år
Martin Hansen59.24Greve Trim39 år
Mark Walker59.30Walker46 år
Jimmy Strandberg59.56TIK48 år
Lars Rask59.57TIK Løberne47 år
Jens Ellevang1.00.56TIK Løberne50 år
Hans Elmer1.01.01Greve Trim50 år
Martin Hansen1.02.09Løb for Livet40 år
Steffen Holmann Olsen1.02.30*Jyllinge40 år
Mette Øster Sørensen1.02.51Guldborgsund Triathlon31 år
Paul Johan Allaart1.03.18Fløng Kondi60 år
Steffen Allaart1.03.23*Rødovre26 år
Sissel Kærgaard1.04.34Greve Trim29 år
Kaj Laursen1.05.18TIK Løberne55 år
Palle Sekshøj-Christensen1.05.39Fløng Kondi62 år
Per Frederiksen1.05.40Fløng Kondi/TIK Løberne57 år
Robert Jakobsen1.06.01 45 år
Sofus Lyngbo1.08.53*Roskilde57 år
Katja Åkermark1.09.14Greve Trim51 år
Kent Filsøe1.09.55TIK/Ateam49 år
John Hansen1.09.56Ateam - Dalbyløberen50 år
Lars Ahn Pedersen1.11.29*Roskilde 
Kim Vognsen1.11.51ALOT54 år
Stefan Petersen1.23.53*Taastrup55 år
POWER WALK/MOTIONSGANG
RUTE 3 KM - 3,1 KM
Julie Lau26.39Havdrup Honning40 år
Kjeld Jørgensen27.20*Skovlunde74 år
Bente H. Sørensen27.31*Reerslev63 år
Gurli Jørgensen27.38*Skovlunde74 år
Emilie Lau27.39Havdrup Honning8 år
Freja Hersom28.06*Havdrup8 år
Alex Beck28.51KS87 år
Louise Lundager28.56*Havdrup36 år
Theis Hersom28.58*Havdrup10 år
Lene Elgaard29.53Fløng Kondi62 år
Helen Sørensen30.13IK Hellas/Greve Trim52 år
Jens Iversen31.13Fløng Kondi64 år
Jesper Riehn-Kristensen31.27*Fløng52 år
Freja 31.39Havdrup Honning6 år
Tim Jensen31.40Havdrup Honning44 år
Mads Schaat32.33*Osted19 år
Charlotte Schaar32.34IK Hellas53 år
Pouline Gringer33.29Solrød A.M46 år
Storm Kobbernagel33.32 12 år
Victor Ejsing34.05 12 år
William Ejsing34.06 10 år
Rasmus Andersen34.09Avisruten12 år
Rikke Møller34.11Avisruten46 år
Aleksandra Kristensen34.26*Greve36 år
Cecilie Kristensen34.27*Greve10 år
Lene Aalekjær34.40Solrød A.M63 år
Jesper Petersen34.59*Reerslev65 år
Birger Ejsing35.44Fløng Kondi60 år
Martin Ejsing35.46 42 år
Ingrid Villadsen34.49 70 år
Hugo Villadsen35.55*Ballerup72 år
Anette Elmkjær37.39*Greve51 år
Poul Richard48.01Lynkineserne73 år
RUTE 7 KM - 6,9 KM
Bjarne Hansen1.02.12Bjarne Hansen75 år
Liselotte Pedersen1.03.04Greve Trim54 år
Charlotte Heller1.03.05Greve Trim54 år
Jette Filsøe1.08.48Ateam - TIK 48 år
Charlotte Hansen1.08.49*Dalby47 år
Winnie Damgaard1.15.58*Fløng49 år
Christine Eriksen1.15.59*Roskilde44 år
FUNDET KORT - INGEN TID   
Katja Åkermark Greve Trim51 år
Comments