Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎2017‎ > ‎

3. september 2017

3. september 2017

HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 3. SEPTEMBER 2017

170 løbere og power walkere deltog i månedens Hedelandsløb.

Flot sensommervejr med sol, 17 grader og ingen vind. Næsten for varmt at løbe.

Nye ruter derfor ingen rekorder i denne måned

Vi beklager meget at en del løb forkert på grund af et skilt der ikke var blevet fjernet i går efter et løb i Hedeland. Skiltet dækkede Hedelandsløbets skilt.

Vi kan desværre ikke vide hvor mange der løb forkert - ca. 600 meter. Tiderne i denne måned er derfor ikke alle korrekte i forhold til de anførte distancer.

Har du rettelser til resultatlisten så send en mail til Jørn Aarenstrup: aarenstrup@aarenstrup.net

PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 1. OKTOBER 2017

Bliv medlem af vores facebookgruppe https://www.facebook.com/Hedelandslob og få besked når resultatlisten er klar. Eller læs mere om løbet på hjemmesiden www.flongkondi.dk under Hedelandsløb

NAVN:TID:KLUB/*BYALDER
RUTE 3 KM - 3,1 KM
Victor Tvistholm Jørgensen10.45Karlslunde Tri13 år
Mikkel F. Nielsen10.59IK Hellas10 år
Emil Juhl11.02Karlslunde Tri13 år
Bertram Nyegaard11.05Roskilde Svømning12 år
Magnus Flyvholm12.24*Solrød12 år
Jonathan Nyegaard12.27Roskilde Svømning10 år
Marius Brask12.32*Kirke Såby10 år
Filippa Tvistholm Jørgensen13.29Karlslunde Tri9 år
Jørgen O. Jørgensen13.35Karlslunde Tri51 år
Ante Ziegler15.14IK Hellas9 år
Kasper Granlund15.25Greve Trim Atletik8 år
Villads Nyegaard17.38Roskilde Svømning8 år
Dorthe Nyegaard17.44Roskilde Svømning42 år
Lea17.51*Taastrup6 år
Kimmie 17.51*Taastrup39 år
Christopher Winther18.01*Måløv6 år
Kenneth Winther18.01*Måløv38 år
Emma Jørgensen18.44*Herlev10 år
Anja Jørgensen18.45*Herlev42 år
Ida Hvidsten19.05*Greve
Maja Villadsen19.06*Karlslunde9 år
Malene20.08*Hedehusene47 år
Andreas21.01*Greve9 år
Nicolai Taudahl Toft21.19*Brøndby13 år
Rikke Jensen21.19Greve Trim46 år
Hannah Berner21.22*Roskilde12 år
Morten Berner21.23*Roskilde44 år
Martin Albrechtsen22.19*Taastrup24 år
Erik Knold-Andersen22.29*Taastrup23 år
Lærke Hansen23.11*Ishøj35 år
Jørn Aarenstrup Rasmussen23.54Fløng Kondi68 år
Bitten Bacher29.44Fløng Kondi69 år
Tina Granstrøm33.27*Reerslev43 år
Sofie Ziegler33.28*Reerslev6 år
Caya Morelli33.29 6 år
Lars Morelli33.30Fløng Kondi48 år
Rasmus39.30Team Silverback6 år
Anja Winther39.39*Måløv37 år
Cecilie Winther39.39*Måløv4 år
Mads Hemsø40.52*Roskilde4 år
Helle Hemsø40.52*Roskilde31 år
Martin Hoffmann Jensen40.57Team Silverback36 år
Bo Jensen41.01*Roskilde38 år
RUTE 7 KM - 6,9 KM
Thorbjørn Keller30.41*København
Søren Keller31.56*København
John Knudsen33.12Fløng Kondi50 år
Loui Fusager Larsen35.11Solrød A. M.21 år
Kennie Greth35.17Politi Idræt25 år
Patrick Mathiesen36.10*København26 år
Christian Odgaard36.25*Taastrup44 år
Malene Rude36.40*Greve35 år
Jens Flyvholm36.53*Solrød45 år
Allan Skaarup37.15TIF - Volley57 år
Sofus Lyngbo37.17Roskilde Tri57 år
Kongsdal37.21*Greve37 år
Asta Fusager Larsen37.26Solrød A. M.13 år
Maria Husgard37.57DOCRA27 år
Line Mathisen38.13Fløng Kondi45 år
Sandra Schilder38.32 39 år
Bente Roed38.35Team Roed54 år
Claus Roed38.36Team Roed53 år
Niels Mathisen38.38Fløng Kondi53 år
Ulrich Olsen38.40*Greve34 år
Thomas Olsen38.47*Greve40 år
Vlad Cazacu39.17*Roskilde32 år
Dennis Wils39.59Avisruten42 år
Tommy Larsen40.11Solrød A. M.49 år
Simon Brandenhoff40.13*Hedehusene
Sophie Amalie S. Kjærulff41.24*København25 år
Nick M. Larsen41.57*Gundsømagle35 år
Søren Andersen42.01Avisruten52 år
Gitte Nielsen42.49Fløng Kondi49 år
Marianne Orbesen43.04Roskilde Motion45 år
Kristina Kock43.06*Hedehusene31 år
Linnea Weinreich44.18*Trekroner44 år
Tommy Jensen44.20 45 år
Maya Schröder45.05Solrød A. M.46 år
Gitte Rasmussen45.10*Gadstrup42 år
Max August Møller Andersen45.43Avisruten12 år
Lone Rasmussen46.15*Ejby45 år
Katrine Albrechtsen47.32*Taastrup29 år
Niels Bierbum48.31Fløng Kondi65 år
Kennet Nikolajsen49.30*Roskilde45 år
Tine Larsen49.40*Fløng44 år
David Park49.42Sporting Health Club33 år
Beate Odgaard49.44 45 år
Sune Rekdal Nilsson51.00*Benløse40 år
Pia Bentzen51.52 55 år
Karen Kaae52.00TIK Løberne54 år
Carsten Nielsen52.01TIK Løberne60 år
Per Ehbrecht57.06Team Ehbrecht58 år
Bent Petersen57.30Fløng Kondi80 år
Kim Villadsen59.55*Måløv47 år
Rebecca Morelli1.05.00 10 år
Poul Tage Holm1.16.50IK Hellas83 år
RUTE 9 KM - 9.0 KM
Rasmus Gert Larsen39.26*Albertslund23 år
Kasper Henriksen43.07*Roskilde36 år
Claus Bo Jensen46.49HI38 år
Carsten Andreasen48.49*Bagsværd46 år
Birgit Otzen Petersen48.51*Bagsværd46 år
Max Kirkeskov Villadsen52.16 11 år
René Villadsen52.18 42 år
Søren Christiansen52.36TIK Løberne73 år
Pia Kirkeskov Jensen53.54*Kars41 år
Liselotte Lund54.09Coop Idræt52 år
Michelle Jensen55.15*Taastrup29 år
Tommy Sørensen55.38*Hvidovre66 år
Hanne Hansen56.43Fløng Kondi51 år
Hanna Larsen57.09TIK Løberne62 år
Lene M. Lemmeke57.09TIK Løberne52 år
Ulla Ehbrecht1.00.00Team Ehbrecht5 2år
Tilde Ehbrecht HUND1.00.00Team Ehbrecht
RUTE 13 KM - 12,8 KM
Kasper Roslyng55.23TIK Løberne44 år
Henrik Dalby Damm55.36Fløng Kondi52 år
Casper Hansen55.40 39 år
Karl Ziegler56.08*Reerslev39 år
Marius Anton Møller Andersen57.55Avisruten14 år
Anders Frøhlke58.06*Solrød Strand45 år
Markus Zetterberg58.09IK Hellas40 år
Jonny Jensen59.51Taastrup Løberne50 år
Cille Poulsen1.00.05Solrød A. M.25 år
Per Frederiksen1.00.07Fløng Kondi / TIK løberne57 år
Jens Ellevang1.00.24TIK Løberne50 år
Jorge Marlinez1.00.58 46 år
Steffen Holmann Olsen1.01.25*Jyllinge40 år
Markc Pekilidi1.02.28*Trekroner41 år
Torben Petersen1.02.34*Roskilde42 år
Mads Emil Møller Andersen1.03.10Avisruten25 år
Leif Kristiansen1.04.32Solrød A. M.64 år
Paul Johan Allaart1.06.32Fløng Kondi60 år
Steffen Allaart1.06.34*Rødovre26 år
Søren Damgaard1.07.35Fløng Kondi48 år
Rasmus Damgaard1.07.43 17 år
Ulrik Rosenberg1.07.47*Solrød49 år
Iben Byager1.07.50FLS Motionsløb35 år
Christian Larsen1.07.51*Hellerup52 år
Frank Svendsen1.08.5660 pudser.dk47 år
Signe Vestergård1.11.03Team Ofelia27 år
Steffen Spring1.11.04Team Ofelia33 år
Caroline Orloff1.11.09Solrød A. M.28 år
Annemette Heller1.11.21Greve Trim61 år
Brian Nørtoft Berntsen1.11.32 48 år
Brian Kjelin Olsen1.11.33*Hedehusene49 år
Niels Bjerregaard1.11.47 53 år
Morten Albrechtsen1.12.43*Taastrup30 år
Morten Kjær Christiansen1.19.56 38 år
Anita Kjær1.19.57Greve
Helle Eilersen1.19.57Fløng Kondi48 år
Stefan Petersen1.27.25*Taastrup55 år
POWER WALK/MOTIONSGANG
RUTE 3 KM - 3,1 KM
Tina Taudahl29.42*Brøndby43 år
Hans Kærlyt30.03 64 år
Elias Kjelin Amstrup32.01*Hedehusene12 år
Fie Klysner Villadsen32.38*Ballerup13 år
Else Jeppesen32.50*Kirke Sæby63 år
Tina Hvidsteen32.51*Greve44 år
Hugo Villadsen32.59*Ballerup72 år
Ingrid Villadsen33.06 70 år
Simon Bærentzen34.06*Herlev13 år
Lene Bærentzen34.07*Herlev46 år
Therese Bærentzen34.08*Herlev6 år
Kristian Hansen34.08*Herlev50 år
Miriam Brask37.12*Kirke Såby35 år
Felina Brask37.13*Kirke Såby3 år
Ina Jacobsen37.49*Ishøj Landsby54 år
Christopher 49.11*Benløse9 år
Louise Andersen49.13*Benløse38 år
Jonna Kristiansen49.14Solrød A. M.63 år
RUTE 7 KM - 6,9 KM
Bjarne Hansen1.02.58Tune Trim75 år
Lone Svendsen1.11.17
Bendt Svendsen1.11.18 73 år
Comments