Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎2018‎ > ‎

1. juli 2018

HEDELANDSLØB SØNDAG 1. JULI 2018

137 løbere, vandrer og power walkere deltog i månedens Hedelandsløb.

Endnu en varm sommerdag i Hedeland med 23 grader og sol

NYE REKORDER I JULI MÅNED - TILLYKKE:

Anni Nøhr, 9 km

Charlotte Heller, 6 km power walk

Michael Østergaard, 3 km power walk

Har du rettelser til resultatlisten så send en mail til aarenstrup@aarenstrup.net

NÆSTE HEDELANDSLØB AFHOLDES SØNDAG DEN 5. AUGUST 2018

Bliv medlem af vores facebookgruppe https://www.facebook.com/Hedelandslob og få besked når resultatlisten er klar. Eller læs mere om løbet på hjemmesiden www.flongkondi.dk under Hedelandsløb

NAVN:TID:KLUB/*BYALDER
RUTE 3 KM - 3,1 KM
Auston Mathiesen13.00*Tune15 år
Mikkel F. Nielsen13.01IK Hellas11 år
William Wellendorf13.14IK Hellas12 år
Ante Ziegler14.15IK Hellas10 år
Hjalte Højmark Omkvist14.34IK Hellas9 år
Rasmus Hansen14.36*Greve11 år
Emilie Jæger15.13IK Hellas11 år
Clara Wellendorf15.17IK Hellas10 år
Morten Wellendorf15.35IK Hellas42 år
Anton Mathiesen16.03*Tune9 år
Hjalte Mortensen16.08Tune IF9 år
Oliver E. A.16.12Tune IF10 år
Brian E. A16.12Tune IF40 år
Charlotte Hansen16.14*Greve41 år
Flemming Mathiesen16.21*Tune52 år
Dorthe Richards17.25 48 år
Sune Overgaard17.31*Taastrup30 år
Søren Normann17.57 49 år
Michael Petersen18.29*Frederiksberg51 år
Parly Jakobsen18.32*Værløse51 år
Jan Dam Kaas19.56Team Kaas46 år
Lauge Højmark Omkvist20.50*Reerslev6 år
Kenneth Omkvist20.54*Reerslev42 år
Julie Nordlem Andersen21.27*Greve16 år
Cæsar Klysner21.35*Karlslunde12 år
Elias Kjelin Amstrup22.24*Hedehusene12 år
Ellen CYKEL22.29*Hedehusene10 år
Lis Vestergaard22.46*Hedehusene63 år
Trine Ruø Jensen22.46*Hedehusene28 år
Malene23.25*Hedehusene48 år
Julie Hyde23.28*Vanløse38 år
Ann Marer Hansen24.04*Hedehusene39 år
Villum Marer Nielsen24.22*Hedehusene6 år
Jakob Løsen Sande25.25*Ålesund8 år
Anja Sørensen25.21Fløng Kondi30 år
Sanne Granum-Eriksen25.22Fløng Kondi32 år
Helle Romdal26.47Løb for Livet60 år
Noah Kristensen27.00*Ølby11 år
Aimee Aansen27.51*Solrød Strand43 år
Rebecca Kracun Ranete28.29 13 år
Manar Al-Ezze28.31 30 år
Nikoline Ejsenhardt-Andersen28.33Tune IF6 år
Moffe Ejsenhardt-Andersen28.34Tune IF34 år
Lucas Hansen28.43*Solrød Strand11 år
Kathrine Telling Rasmussen29.25*Høje-Taastrup8 år
Mille Marer Nielson29.25*Hedehusene9 år
Mette Telling29.29*Høje-Taastrup47 år
Manja Kracum29.39 43 år
Bitten Bacher30.06Fløng Kondi70 år
Vilhelm Klysner35.15*Karlslunde4 år
Nina Vinther35.15*Karlslunde29 år
Liv Ipsen44.16*Ålesund38 år
RUTE 7 KM - 6,9 KM
Kenneth Nielsen29.35Fløng Kondi32 år
Henrik Rasmussen31.27*Høje-Taastrup49 år
Martin Hansen31.46Fløng Kondi40 år
Morten Berner34.52*Roskilde45 år
Jan Andersen35.05*Greve52 år
Ida Skaarup38.37*Lyngby24 år
Casper Hansen39.26 39 år
Michael Claus Hansen39.31Solrød A. M51 år
Katja Elberg39.40*Hørsholm48 år
Allan Skaarup39.42TIF-Volley58 år
Tommy Sørensen39.54*Hvidvore66 år
Torsten Ruø Jensen40.22*København25 år
Pelle Klysner40.35AC Paim42 år
Karin Hornbøll41.40Solrød A. M47 år
Christian Henriksen42.33 29 år
Martin Storm42.36Solrød A. M48 år
Bente Sørensen42.50*Ballerup52 år
Henrik Jensen42.51*Hedehusene 
Max August Møller Andersen42.55Avisruten13 år
Sole Petersen43.00*Tune40 år
Melanie Petersen43.01*Tune14 år
Brian Kjelin Olsen43.46*Hedehusene50 år
Søren Andersen43.53Avisruten53 år
Michael Nilsson44.50Greve Landsby41 år
Kurt Bach45.14Fløng Kondi 
Helle Agger Svandberg45.52*Glostrup48 år
Tilde - HUND46.00Team Ehbrecht 
Ualle H. Ehbrecht46.00Team Ehbrecht53 år
Anni Kristiansen46.50 70 år
Christina Thorsen46.51*Kirke Hyllinge46 år
Nicolai Kaas47.07Team Kaas50 år
Linda V. Larsen48.19*Ølstykke39 år
Niels Bierbum49.51Fløng Kondi65 år
Maja Gromada51.43*Haslev68 år
Lisen Amelia Sande51.51*Ålesund11 år
Bent Petersen53.45Fløng Kondi80 år
Jørn Aarenstrup Rasmussen55.36Fløng Kondi69 år
Bent Madsen1.16.31*Hedehusene87 år
RUTE 9 KM - 9.0 KM
Jens Mundeli Jensen38.36Team Lynkineseerne51 år
Ulrik Poulsen42.26Fløng Kondi49 år
Anni Nøhr - NY REKORD43.27SNIK51 år
Jacob Beruner44.18*Vindinge40 år
Simon Overgaard44.26*Høje-Taastrup33 år
Frank Olsson44.44*Østerbro51 år
Per Bjørnlund45.10Fløng Kondi49 år
Jason Richards45.19*Solrød49 år
Meta Eline Ipsen Sande46.01*Ålesund14 år
Dorte Riehn-Kristensen47.47*Fløng51 år
Bo Wennerberg51.57Fløng Kondi51 år
Jette Filsøe52.42TIK / A-team48 år
Annemette Heller52.47Greve Trim62 år
Søren Christiansen52.53TIK Løberne73 år
Per Romdal53.42Løb for Livet70 år
Per Funch54.35TIK Løberne51 år
Gitte Rasmussen57.27 43 år
Caroline Polke Hansgaard1.01.16*Rødovre42 år
Elena Romanova1.01.34*Høje-Taastrup29 år
Lone Rasmussen1.01.54*Ejby 
Käthe Jusjong1.01.55Fløng Kondi 
Kurt Majgård1.05.31Fløng Kondi63 år
RUTE 13 KM - 12,8 KM
Henrik Dalby Damm53.49Fløng Kondi53 år
Kent Filsøe54.36TIK / A-team49 år
Marius Anton Møller Andersen55.33Avisruten15 år
Karl Ziegler57.47 40 år
Hårek Sande58.42*Ålesund47 år
Anders Frøhlke59.34 46 år
Paul Johan Allaart1.02.17Fløng Kondi60 år
Palle Sekshøj-Christensen1.02.55Fløng Kondi62 år
Per Frederiksen1.03.40Fløng Kondi58 år
Peter Tøttrup1.03.57Degnemoseløberen55 år
Henrik Nielsen1.04.53Roadrunners49 år
Kim Lund1.05.02Roadrunners44 år
Flemming E. Larsen1.25.31IK Hellas65 år
POWER WALK/MOTIONSGANG
RUTE 3 KM - 3,1 KM
Michael Østergaard - NY REKORD22.52Jyllinge Løbeklub PW team58 år
Bente Petersen32.35Fløng Kondi72 år
Christina Nielsen34.34  
Bente34.35 51 år
RUTE 7 KM - 6,9 KM
Charlotte Heller - NY REKORD56.25Greve Trim54 år
Stig Heller56.26Greve Trim59 år
Erik Larsen1.03.51UTurn270 år
Per Ehbrecht1.04.37Team Ehbrecht59 år
Bente Rasmussen1.06.49  
Dorte Rasmussen1.06.50 25 år
Lene Elgaard1.08.25Fløng Kondi62 år
Katrine Teresa Larsen1.11.52Fløng Kondi59 år
Comments