Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎2018‎ > ‎

7. januar 2018

HEDELANDSLØB SØNDAG 7. JANUAR 2018

203 løbere og power walkere deltog I årets første Hedelandsløb

Fantastisk vejr - 4 graders frost og sol

Har du rettelser til resultatlisten så send en mail til Jørn Aarenstrup: aarenstrup@aarenstrup.net

PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 4. FEBRUAR 2018

Bliv medlem af vores facebookgruppe https://www.facebook.com/Hedelandslob og få besked når resultatlisten er klar. Eller læs mere om løbet på hjemmesiden www.flongkondi.dk under Hedelandsløb

NAVN:TID:KLUB/*BYALDER
RUTE 3 KM - 3,1 KM
Bertil Winsløv13.29Karlslunde Tri12 år
Kasper Biehl Nielander13.58Karlslunde Tri12 år
Morten Winsløv14.17Winadvokater - Greve54 år
Ellen Meinertz Grønvald14.21Trekroner Løbeklub51 år
Jonathan Røes15.22*Taastrup11 år
Anton Buus Hansen15.25*Greve17 år
Kasper Granlund15.30Greve Trim8 år
Lissie Elsebeth Hansen16.29Greve Trim44 år
Nicholas Pekilidi16.34HVB 
William Pekilidi16.35HVB 
Magnus Nielander16.44Karlslunde Tri14 år
Matias Buus Hansen16.51Karlslunde Tri14 år
Oskar Buus Hansen16.52Greve Fodbold10 år
Nikolaj Røes18.10*Taastrup9 år
Torben Røes18.11*Taastrup49 år
Chris Nielsen18.13IK Hellas51 år
Dennis Wils18.28Avisruten 
Marco Rasmussen18.51*Vallensbæk12 år
Lone Rasmussen18.54*Vallensbæk43 år
Allan Nielsen18.55*Kirke Såby48 år
Rikke Nielsen19.11*St. Merløse20 år
Gustav Trier19.12*Jyllinge8 år
Pia Kedeby19.13*Glostrup41 år
Anne Stigkær Madsen19.37 57 år
Henrik Ejsing19.39*Ellegaard55 år
Tobias Kedeby19.40*Glostrup13 år
Liselotte Winsløv19.47Win Advokater56 år
Annet Thomsen20.28Greve Trim46 år
Karina Lone Grønbæk20.31*Havdrup46 år
Claudia S. Elgaard21.09Fløng Kondi8 år
Dorte Buresø22.09Greve Trim46 år
Annisetta Petersen22.16Greve Trim 
Lise Skriver22.19*Vindinge45 år
Jørn Aarenstrup Rasmussen22.47Fløng Kondi68 år
Isabella Røes22.51*Taastrup12 år
Susanna Gerensee Heinesen22.56*Taastrup14 år
Dorthe Røes22.57*Taastrup47 år
Zoe Trier23.00*Jyllinge5 år
Samier23.22*Taastrup8 år
Carina Nielsen23.29*Jyllinge40 år
Katrin B. Heinesen24.58*Taastrup40 år
Johanna G. Heinesen25.00*Taastrup13 år
Yvonne Van Den Bergh25.42*Reerslev56 år
Bastian Van Den Bergh25.43*Stærkende4 år
Heidi Jensen27.11Fløng Kondi39 år
Malene30.46*Hedehusene47 år
Elias Kjelin Amstrup30.52*Hedehusene12 år
Paul Richard Rem37.08Lynkineserne73 år
RUTE 7 KM - 6,9 KM
Tobias F. Nielsen27.59IK Hellas14 år
Jesper Lassen30.06Avisruten41 år
Nicklas Sørensen30.15*Greve15 år
Tommy Hansen31.29*Karlslunde40 år
Helene Sloth33.05*Lejre30 år
Christoffer Ejsing33.29*Roskilde17 år
Leif Kristiansen34.29Solrød A.M64 år
Asta Larsen34.53Solrød A.M13 år
Jeppe Korsgaard35.17*Trekroner24 år
Preben Christensen35.42Solrød A.M 
Henrik Grønvald35.52Trekroner Løbeklub54 år
Morten Berner36.13*Roskilde44 år
Frederik Meyland-Smith36.25*Farum38 år
Tommy Larsen36.44Solrød A.M49 år
Sole Petersen36.54*Tune39 år
Carina Pedersen36.58*Tune36 år
Sofus Lyngbo38.02*Roskilde 
Jan Korsgaard38.40  
Jette Pia Clausen39.07*Karlslunde56 år
Martin Nielander39.12Karlslunde Tri49 år
Vicki Solvang Johansen39.14*Karlslunde44 år
Morten Albrechtsen39.24*Taastrup30 år
Knud Jørgensen39.57TIK Løberne 
Thomas Seeger40.15KHIF46 år
Ellen Holm40.18 55 år
Jan Dam Kaas41.10Team Kaas45 år
Lars Adler41.15KHIF 
Søren Forsmann42.06TGF41 år
Jonna Kristiansen42.19Solrød A.M64 år
Carsten Krall42.23Avisruten43 år
Gitte Rasmussen42.50 54 år
Dorte Henningsen43.12Greve Trim50 år
Gitte Walker44.16*Solrød46 år
Jens Sørensen44.27*Vindinge71 år
Max August Møller Andersen44.43Avisruten12 år
Søren Andersen44.45Avisruten52 år
Michael Granlund45.32Greve Trim53 år
Marianne Orbesen45.37Roskilde Motion46 år
Lykke Jensen45.39*Bagsværd48 år
Maria Kruse45.40*Bagsværd45 år
Alberte Porsdal45.48*Greve16 år
Nicolai S. Kaas45.49Team Kaas50 år
Rikke Porsdal45.52*Greve48 år
Katrine Albrechtsen46.15*Taastrup29 år
Maiken Christoffersen46.39*Taastrup49 år
Jens Mathiesen46.40*Taastrup55 år
Maya Schröder46.44Solrød A.M46 år
Michael Albrechtsen47.43*Taastrup53 år
Kurt Bach47.50Fløng Kondi 
Käthe Jusjong47.51Fløng Kondi 
Tommy Jensen48.29 46 år
Theresa R. Larsen50.22*Jægerspris38 år
Martin Albrechtsen52.17*Taastrup25 år
Klaus Johansen53.10*Hvidovre41 år
Alfred Johansen53.11*Hvidovre6 år
Bent Petersen54.15Fløng Kondi80 år
Jesper Porsdal55.02*Greve52 år
René Herringe55.46*Karlslunde51 år
Per H. Ehbrecht57.44Team Ehbrecht58 år
Pouline Gringer57.56Solrød A.M46 år
Bitten Bacher1.01.17Fløng Kondi70 år
Lisbet West1.19.44*Stenløse60 år
Oskar Raagaard Larsen1.20.07*Jægerspris10 år
RUTE 9 KM - 9.0 KM
Victor Tvistholm Jørgensen 37.07Karlslunde Tri13 år
Simon Bøjesen46.01*København22 år
Kim Chabert47.44Greve Trim49 år
Susie Ravnborg47.45Greve Trim44 år
Allan Desler47.46Greve Trim50 år
Claus Henriksen48.24Greve Trim52 år
Vibeke Strube48.26Fløng Kondi/Løb for Livet61 år
René Leisted51.12Fløng Kondi 
AnneMette Heller52.09Greve Trim61 år
Søren Christiansen52.29TIK Løberne73 år
Lisa Eriksen52.58 43 år
Michael Giessing52.59*Hvidovre29 år
Stefan A. Andersen1.00.32Fløng Kondi69 år
Ulla H. Ehbrecht1.01.29Team Ehbrecht52 år
Tilde (HUND)1.01.29Team Ehbrecht 
Kennet Nikolajsen1.02.05*Roskilde45 år
RUTE 13 KM - 12,8 KM
Marcus Salomonsson50.44Run4All19 år
Lars Henrik Brusen51.07Greve Trim48 år
Tommy Krabbe51.28Fortius 
Marius Anton Møller Andersen52.41Avisruten15 år
Bruno Gross52.50Greve Trim49 år
Henrik Berthelsen54.27Greve Trim52 år
Klaus Borge55.30Roskilde Tri41 år
Signe Hylleberg55.49*København21 år
Martin Hansen56.44Greve Trim39 år
Claus Christensen56.44Karlslunde Tri40 år
Anders Frøhlke57.59*Solrød Strand45 år
Mark Walker58.26The Walkers46 år
Gustav Trier58.27The Walkers13 år
Mads Dinesen58.35Fortius32 år
Amalie Henriksen58.36*Glostrup43 år
Stig Heller59.08Greve Trim58 år
Jens Ellevang59.16TIK Løberne50 år
Palle S. Christensen1.00.52Fløng Kondi62 år
Johan Allaart1.00.52Fløng Kondi60 år
Niels Hougaard1.01.32De Glatte Ben53 år
Mia Mørkeby Johnsen1.01.51ALOT41 år
Michell Andersen1.01.54*København26 år
Mette Øster1.02.09Guldborgsund Tri32 år
Anne Krogh Nøhr1.02.10*København25 år
Michael Larsen1.02.14*Greve47 år
Jørgen Jørgensen1.02.25Karlslunde Tri51 år
Claus Thøsing Skourup1.02.41Solrød A.M46 år
Per Frederiksen1.02.43Fløng Kondi57 år
Claus B.1.03.33*Trekroner45 år
Johnny Bonke1.03.40Tune IF55 år
Robert Jakobsen1.04.28*Farum45 år
Lars Jespersen1.04.32Fløng Kondi52 år
Henrik Dalby Damm1.04.59Fløng Kondi52 år
Peter L. Andersen1.06.26*København24 år
Sebastian Dueholm1.07.32Klub Honningen25 år
Daniel Matthiesen1.07.34Klub Honningen25 år
Per Christensen1.08.01TRYG50 år
Annette Jespersen1.10.34Fløng Kondi51 år
Niels Jørgensen1.11.14Cobham Satcom48 år
Brian Kjelin Olsen1.14.56*Hedehusene50 år
Carsten Jensen1.15.36Køge Atletik56 år
Egon Kristiansen1.16.52Fløng Kondi63 år
Hanne Hansen1.18.56Fløng Kondi51 år
Stefan Petersen1.22.59*Taastrup55 år
Flemming E. Larsen1.23.51IK Hellas64 år
POWER WALK/MOTIONSGANG
RUTE 3 KM - 3,1 KM
Charlotte Nielsen30.43*Kr. Såby49 år
Simon Jensen30.44*St. Merløse22 år
Lisa Nielsen30.56*Kr. Såby13 år
Nikoline S. Elgaard31.28Fløng Kondi8 år
Anette S. Elgaard31.31Fløng Kondi40 år
Agnete Ejsing31.51*Roskilde14 år
Birthe Ejsing31.53*Roskilde79 år
Jesper Asmussen31.57*Ringsted38 år
Minik Asmussen31.58*Ringsted11 år
Gabriella Kyrin32.24Solrød A.M 
Aia Asmussen35.13*Ringsted10 år
Merete Asmussen35.13*Ringsted39 år
Niels Bierbum38.22Fløng Kondi65 år
Sarah41.55*Karlslunde9 år
Caroline42.16*Karlslunde 
Charlotte Søderberg42.18*Karlslunde40 år
RUTE 7 KM - 6,9 KM
Michael Østergaard50.28Jyllinge Power Walk Team57 år
Kitte Berthelsen1.00.48Greve Trim45 år
Jørn Herringe1.01.46Greve Trim72 år
Liselotte Pedersen1.02.38Greve Trim54 år
Charlotte Heller1.02.39Greve Trim54 år
Erik Larsen1.06.09UTurn2 
Bjarne Hansen1.08.10Tune Trim75 år
John Schustin1.08.13Fløng Kondi72 år
Katrine Teresa Larsen1.09.02Fløng Kondi58 år
Inge Mønster1.09.20Solrød A.M59 år
Marianne Myglegaard1.09.20Solrød A.M 
Kitty Kristiansen1.09.47Fløng Kondi61 år
Inge Sewerin1.09.48Fløng Kondi59 år
Lone Alekjer1.14.01Solrød A.M 
UDGÅET
Ellen Amstrup Skade 
Comments