Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎

3. februar 2013

HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 3. FEBRUAR 2013

109 løbere og power walkere deltog i denne måneds Hedelandsløb.

Dagen begyndte med flot sol, men da løbet startede var det overskyet, et par graders frost og en lidt kold vind. Pga. is var der glat nogle steder på ruten.

Ingen rekorder denne måned.

De 109 deltagere indsamlede i dag 670 kr. til Danmarks Indsamlingen. Beløbet er sendt videre til Danmarks Indsamlingen. Tak for jeres bidrag.

Tak fordi I kom 

HUSK I kan tilmelde jer Hedelands Bjergløb den 14. april 2013 – mod kontant betaling ved Hedelandsløbene 3/3 og 7/4.

Læs mere om løbet på www.hedelandsbjerglob.dk


PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 3. MARTS 2013


NAVN:TID:KLUB/*BYALDER:
RUTE 3 KM (2,857 KM)
René Leisted13.53Fløng Kondi53 år
Søren Lund Grue16.12Røjlehavens Motion49 år
Vera Lundsteen19.07Tune Trim
Monica H. Ehbrecht19.14Team Ehbrecht17 år
Elisabeth Leisted20.00Fløng Kondi50 år
Mathilde (hund)20.00 8 år
Pouline Gringer20.34Solrød A.M41 år
Ghita Petersen20.41Fløng Kondi50 år
Lene Grue22.01Fløng Kondi56 år
Rasmus Jakobik Kolding24.17*Tune7 år
Anders Jakobik Kolding24.18*Tune39 år
Bitten Pedersen25.31Fløng Kondi39 år
Tina Steinbach25.32Fløng Kondi45 år
Trine Grue31.16 31 år
RUTE 6 KM (6,610 KM)
Jonas Søndergaard Nielsen28.38 25 år
Henrik Grand Petersen30.57*Tune42 år
Henrik Dalby31.02*Reerslev48 år
Kurt Kloth Petersen31.36Fløng Kondi49 år
Mads Henningsen32.49*Tune36 år
Bjarne D. Christensen33.15Fløng Kondi48 år
John Raaholt33.27*Ringsted34 år
Jimmy Kaysen33.46*Greve35 år
Peter Neergaard33.55Greve Trim52 år
Christian Dybro34.53*Gadstrup38 år
Yasmin Schenk36.01 35 år
Rita Neergaard36.25Greve Trim47 år
Karina Wahlstrøm36.49Karlslunde Tri41 år
Dorte Riehn-Kristensen37.34*Fløng46 år
Jannie Taarnmark37.37Greve Trim40 år
Ulla H. Ehbrecht38.07Team Ehbrecht47 år
Kurt Rudolf Ehbrecht38.29*Gadstrup70 år
Verner Jensen38.38*Albertslund64 år
Anne Holm38.54Greve Trim46 år
Hanne Gillesberg40.47Vindinge IF42 år
Maya Schröder42.12Solrød A.M41 år
Bjarne Hansen43.33Tune Trim70 år
Tanja Frederiksen45.24*Køge34 år
Louise Tønsberg45.27*Roskilde47 år
Hanne Buch45.29*Taastrup43 år
Karsten Krog45.53*Tune54 år
Mette Larsen46.14*Roskilde44 år
Charlotte Ovesen46.15*Roskilde32 år
Pia E. Hansen46.58*Tårnby40 år
Bitten Bacher56.43Fløng Kondi/Løb for Livet65 år
Ida Skou58.32 15 år
Julie Meilby58.35 16 år
RUTE 9 KM (8,855 KM)
Anders Jespersen36.02Sengeløse Bagsværd Atletik45 år
Brian Hesselø38.17Karlslunde Tri37 år
Leif Sandager43.01TIK Løberne60 år
Thommas Matthisen43.12Tune Trim39 år
John Knudsen43.27Fløng Kondi46 år
Ida Moch Roslev43.46*Tune28 år
Jens-Peter Olsen44.06*Kirke Hyllinge36 år
Morten Vedel44.07*Kirke Hyllinge38 år
John Ø. Jensen46.36DCF, Roskilde58 år
Knud Jørgensen47.25TIK Løberne59 år
Carsten Bruhn48.01*Karlslunde45 år
Lars Ahn Pedersen49.17*Roskilde39 år
Tine Burgaard50.46Fløng Kondi56 år
Jonna Kristiansen51.24Solrød A.M59 år
Vibeke Zachariassen53.19Solrød A.M
Mogens Sørensen53.45Fløng Kondi67 år
Niels Bierbum55.08Løb for Livet60 år
Dot Burgaard55.32Fløng Kondi56 år
Nynne Krogh Cleiren57.33Fløng Kondi36 år
Grete Svendsen58.00Solrød A.M51 år
Hanne Hansen59.32Fløng Kondi46 år
Katrine Teresa Larsen1.01.58*Roskilde54 år
Ralph Dänhardt1.04.43Fløng Kondi57 år
Lene Ehbrecht1.24.46*Gadstrup68 år
RUTE 12 KM (12,608 KM)
Dannie Wind 49.05Roskilde Tri/Greve Trim 41 år
Bruno Gross50.16Greve Trim 44 år
Peter Barfod 51.08TIK Løberne 46 år
Peter Holm52.37*Glostrup36 år
Peter David Jensen54.49TIK Løberne37 år
Kaj Laursen55.35TIK Løberne50 år
Thyge Arm56.11TIK Løberne51 år
Per Frederiksen57.56TIK Løberne52 år
Thomas Fogt58.04Roskilde Tri51 år
Jesper Schouw58.20*Vindinge44 år
Paul Johan Allaart58.22TIK Løberne55 år
Karsten Bøgen58.28*Viby Sj.33 år
Palle Sekshøj-Christensen58.29TIK Løberne57 år
Martin Leander Hansen58.33TIK Løberne47 år
Thomas Dithmar59.11*Karlslunde32 år
Henrik Dollerup Nielsen59.45*Fløng56 år
Ellen Grønvald1.00.05Trekroner IF47 år
Michael Ørtoft1.00.39Fløng Kondi50 år
Leif Kristiansen1.00.47Solrød A.M59 år
Kenneth Andersen1.03.20Trail Turtle40 år
Michael Lund1.04.47*Hedehusene46 år
Søren Davidsen1.05.37Fløng Kondi39 år
Egon Kristiansen1.07.49Fløng Kondi58 år
Steffen Allaart1.07.56*Glostrup21 år
Helle Hjort Lund1.08.50Roskilde Tri45 år
Per Gregersen1.09.24Tune Trim52 år
Jens Broed1.11.43Solrød A.M44 år
Jane Lavlund1.11.48*Greve54 år
Hans-Erik Anderberg1.13.11*Greve50 år
Karsten Andersen1.15.51*Roskilde37 år
Dorte Nielsen1.19.00Greve Trim45 år
Sanne Fersløv-Jensen1.19.00Greve Trim41 år
Anne-Marie Hansen1.20.59Fløng Kondi50 år
POWER WALK
RUTE 6 KM (6,610 KM)
Fritz Jüngling1.07.33Tune IF Trim69 år
Kitty Kristiansen1.08.05Fløng Kondi56 år
Bente Petersen1.08.06Fløng Kondi67 år
UDGÅET AF LØBET
Jim Reimann *Viby
Filip Borg Olsen *Roskilde
Mikkel Fogt
Comments