Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎

3. juli 2011

HEDELANDSLØB DEN 3. JULI 2011

 

163 Løbere og power walkere deltog i månedens Hedelandsløb.

Det var meget varmt og lummert at løbe så flere afkortede distancen undervejs.

 

TILLYKKE til Mikael Jakobsen fra Greve Trim der forbedrede tiden på 6 km power walk. Mikael gik distancen i tiden 39.45 – en forbedring af den tidligere rekord fra juli 2005 med knap 5 minutter. Meget flot.

 

Fra Fløng Kondi deltog nybegynderne der startede i april måned. Som afslutning på forårstræningen løb de distancen på 2,857 km – alle klarede det flot.

 

Stor tillykke til Pouline Gringer der valgte at fejre sin runde fødselsdag i Hedeland sammen med familien.


3. juli 2011


 


Navn Tid Klub/by Alder
RUTE 3 KM (2,857 KM)
Kasper Rasmussen 14.04 *Taastrup 12 år
Rasmus Nielsen 14.10 *Taastrup 21 år
Lucas Thomsen 14.42 *Albertslund 13 år
Marcus 15.35 *Albertslund 8 år
Christian Blume 16.29 Fløng Kondi 26 år
Lars Larsen 16.37 Fløng Kondi 42 år
Lene List Holm 16.55 *St. Heddinge 40 år
Mark Harkovsris 17.01 Viby Løbeklub 10 år
Marius Mathiesen 17.01 Viby Løbeklub 47 år
Chakir Touzani-Rift 17.12 *Taastrup 18 år
Bibi Dybdahl 17.25 Fløng Kondi 25 år
Anne-Marie Hansen 17.26 Fløng Kondi 48 år
Vera Lundsteen 17.52 Tune Trim 63 år
Anders Nielsen 17.57 *Fløng 14 år
Finn Kokholm 18.13 Fløng Kondi 64 år
Helle Jansen 19.02 Fløng Kondi 50 år
Victoria Roed 19.04 Team Roed 7 år
Jonas Poulsen 19.07 *Taastrup 13 år
Christian Skriver 19.12 *Hedehusene 6 år
Søren Skriver 19.13 Rockwool Int. 38 år
Christina Hyldgård 19.57 Fløng Kondi 35 år
Helle K. Hansen 19.57 Fløng Kondi 33 år
Ralph Dänhardt 20.04 Fløng Kondi 55 år
Bitten Pedersen 20.11 Fløng Kondi 37 år
Eve Vinge 20.11 Fløng Kondi 46 år
Elvi Poulsen 20.17 Fløng Kondi 62 år
Mie Hampen 20.20 Fløng Kondi 28 år
Mai-Britt Siebert 21.16 Fløng Kondi 51 år
Ragnhild Sørensen 21.16 *Taastrup 53 år
Jørn Aarenstrup Rasmussen 21.24 Fløng Kondi 62 år
Line Mathisen 21.32 Fløng Kondi 39 år
Søren Sørensen 21.33 Fløng Kondi 67 år
Alberte Mathisen 21.42 Fløng Kondi 9 år
Elin Skydsgaard 21.48 Fløng Kondi 58 år
Lisa Thinglev 22.02 *Albertslund 46 år
Camilla Poulsen 22.12 *Taastrup 18 år
Birte 22.16 Fløng Kondi 66 år
Inge 22.28 Fløng Kondi  
Ann Just Cimarosti 22.39 *Tune 40 år
Emma Nystrup 22.43 Fløng Kondi 13 år
Mette Nielsen 22.45 Fløng Kondi 40 år
Tina Steinbach 22.47 Fløng Kondi 43 år
Ditte Karmar 23.15 Fløng Kondi 9 år
Simon Dänhardt 23.26 Fløng Kondi 11 år
Mikkel T. 23.38 *Albertslund 7 år
Tine Karup 23.39 *Albertslund 43 år
Ole T. Pedersen 23.43 *Hellerup 61 år
Freja Sønderup 31.30   8 år
Emma Sønderup 31.31   7 år
Susanne Sønderup 31.32   35 år
Kirsten Thystrup 43.01 *Haderslev  
Camilla Thystrup 43.01 *Haderslev 4 år
RUTE 6 KM (6,610 KM)
Brian Andersen 26.32 *Tune 33 år
Emil Holm 27.37 Ganløse Triathlon 14 år
Henrik Rasmussen 28.27 *Taastrup 42 år
Jesper L. Andersen 29.37 Team Utrolig 47 år
Carsten Rasmussen 31.21 *Middelfart 40 år
Jimmy B. Rasmussen 34.11 Fitness World Køge 28 år
Heidi Skriver 34.17 Forsvaret, FMI 41 år
Lui Padkjaer 34.26   38 år
Kjeld Cadovius 36.17 Hellas 62 år
Stefan Hendriksen 36.31 *Tune 39 år
René Gondan 36.37 *Bjæverskov 36 år
Niels Bo Johansen 36.51 *Toksværd 38 år
Glenn Jakobsen 37.03 Fitnesworld Køge 29 år
Anja Wagner Hansen 37.23 Fitnesworld Køge 29 år
Sabrine Wielsøe 37.23 *Køge 21 år
Ellen Holm 38.01   49 år
Jan Dabelsteen 38.40   45 år
Anine Jensen 38.57 *Køge 29 år
Stefan Petersen 39.14 *Taastrup 48 år
Charlotte Hansen 39.21 *Greve 34 år
Jonathan 39.38   9 år
Anton Preisler 40.30 *Veddelev 10 år
Tage Nielsen 40.50   49 år
Betina Würtz Bentzen 40.53 Team Utrolig 43 år
Sv. Erik Hansen 41.26 *Vor Frue 72 år
Brian Petersen 41.43 Fløng Kondi 53 år
Henrik Wenzell Jensen 42.13 Team Utrolig 46 år
Heidi Karmark 42.54 Fløng Kondi  
Gitte Nystrup 42.57 Fløng Kondi 44 år
Cathrine Reimann 43.03 *Viby 30 år
Conny Petersen 43.24 Fløng Kondi  
Tina Klein 43.40 *Roskilde 29 år
Jørgen Næsby 43.48 *Karlslunde 67 år
Louise Malhholdt 45.00 Fitnesworld Køge 29 år
Benjamin 45.33   7 år
Majken Sørensen 45.42 *Solrød 58 år
Jens Dan Thystrup 45.52 *Rungsted Kyst 64 år
Pouline Gringer 45.53 Solrød A.M 40 år
Katinka Marie Preisler 46.24 *Veddelev 11 år
Joan Preisler 46.25   41 år
Christoffer Ejsing 46.29    
Helle Sørensen 46.30 *Middelfart 38 år
Steen Hur Laursen 46.59 *Hvidovre 45 år
Agnete Ejsing 47.20    
Helle Ejsing 47.20    
Jens Hansen 47.41 *Roskilde 38 år
Rikke Nielsen 48.54 *Roskilde 40 år
Lene Sørensen 52.34 Fløng Kondi 41 år
Bent Madsen 54.39 *Hedehusene 80 år
RUTE 9 KM ( 8,855 KM)
Peter Bayer 38.00 Kageform 40 år
Roland Klein 41.07 *Roskilde 31 år
Per Romdal 41.30 Løb for Livet / Hellas 63 år
Kasper Roslyng 41.32 TIK Løberne 37 år
Søren Christiansen 43.05 IK Hellas 67 år
Henrik Hansen 43.21 *Greve 40 år
Mads Jakobsen 43.52 *Karise 15 år
John Ø. Jensen 45.55 DCF, Roskilde 56 år
Henrik Ejsing 45.56 Flexicon 49 år
Ben Askvig 47.27 Karlslunde Tri 39 år
Frank Olsson 48.19 *Solrød Strand 43 år
Niels Jespersen 48.43 *Frederiksberg 65 år
Tine Burgaard 48.55 Løb for Livet / Fløng Kondi 54 år
Claus Roed 49.25 Team Roed 47 år
Trine Roed-Birk 49.53 Team Roed 28 år
Preben Poulsen 51.41 Fløng Kondi 65 år
Verner Jensen 52.47 *Albertslund 63 år
Niels Bierbum 53.28 Løb for Livet 59 år
Kirsten Jeppesen 53.51   60 år
Helle Eilersen 54.50 *Hedehusene 41 år
Bente Roed 55.22 Team Roed 47 år
Katrine Teresa Larsen 1.00.40 *Roskilde 52 år
Helle Romdal 1.00.53 Løb for Livet 53 år
Otto Kristensen 1.01.07 *Tune 64 år
Kurt Majgård 1.01.51 Roskilde Skiklub 56 år
Sara T. Jensen 1.02.45 *Kr. Hyllinge 28 år
Poul Tage Holm 1.03.08 IK Hellas 76 år
RUTE 12 KM (12,608 KM)
Jan Berg 49.04 Greve Trim 39 år
Dannie Wind 49.47 Greve Trim / Roskilde Tri 40 år
Bruno Gross 54.22 Greve Trim 42 år
Tommy Würtz 56.08 Team Utrolig 43 år
Per Frederiksen 56.22 TIK Løberne 51 år
Peter Holm 56.56 *Albertslund 34 år
Paul Johan Allaart 57.05 TIK Løberne 53 år
Christian Nyerup Nielsen 58.15 *Hvidovre 39 år
Palle Sekshøj-Christensen 58.23 TIK Løberne 55 år
Martin Leander Hansen 58.24 TIK Løberne 46 år
Mads Thorning Pedersen 1.01.23 Cykleklubben ABC 38 år
Henrik Dollerup Nielsen 1.01.40 *Fløng 54 år
Steen Hiivnum 1.02.48 *Viby 37 år
Mikkel Asberg 1.04.17 Karlslunde Tri 38 år
Søren Thystrup 1.07.30 *Haderslev 36 år
Martin Hansen 1.11.43 Løb for Livet 33 år
Emil Hur Laursen 1.11.54 HVAM 13 år
Jesper Nielsen 1.14.35   41 år
Henrik Scheel 1.14.37 Taastrup Wind Runners 46 år
Maya Schröder 1.16.35 Solrød A.M 40 år
Dorthe Høje Jensen 1.18.29 *Solrød Strand 40 år
Maj Britt Raavig 1.18.30 *Solrød Strand 38 år
Tanja Andreasen 1.22.41 *Vallensbæk Strand 23 år
Astrid Becker-Larsen 1.23.35 *Odense 22 år
Witta 1.28.38   37 år
POWER WALK
RUTE 3 KM  (2,857 KM)
Pia Poulsen 31.59 *Taastrup 46 år
Claus Poulsen 31.59 *Taastrup 47 år
RUTE 6 KM (6.610 KM)
Mikael Jakobsen 39.45 Greve Trim 48 år
Kirsten Rylander 1.01.21 *Sengeløse 56 år
Vinnie Røslau 1.01.25 *Sengeløse 59 år
Bitten Bacher 1.03.02 Løb for Livet / Fløng Kondi 63 år
       
3 udgået af løbet      
Comments