Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎

3. maj 2015

HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 3. MAJ 2015

186 løbere og power walkere deltog i dagens Hedelandsløb på en rigtig flot forårssøndag med sol, svag vind og 11 grader

Har du rettelser til resultatlisten så send en mail til jesper.sondergaard.jensen@gmail.com

TAK FORDI I KOM OG VAR MED

PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 7. JUNI 2015 KL. 10.00

Bliv medlem af vores facebookgruppe https://www.facebook.com/Hedelandslob og få besked når resultatlisten er klar. Eller læs mere om løbet på hjemmesiden www.flongkondi.dk under Hedelandsløb

NAVN: TID: KLUB/*BY ALDER
RUTE 3 KM (2,857 KM)
Jens Mundeli Jensen 11.39 Lynkineserne.dk 48 år
Simon Albrektsen 12.39 *Sengeløse 11 år
Aksel Albrektsen 13.01 *Sengeløse 48 år
Marco 15.31 *Vallensbæk 9 år
Sebastian Webersøe 16.18 *Karlslunde 9 år
Victor Strandgaard 16.20 *Karlslunde 9 år
Lone Rasmussen 16.37 *Vallensbæk 41 år
Emilie Jæger 17.06 IK Hellas 8 år
Storm Kobbernagel 17.26 *Hedehusene 9 år
Vibeke Knudsen 17.30 Fløng Kondi 48 år
Freja Lander Jensen 17.49 *Taastrup 14 år
Sille Petersson Baad 17.50 *Taastrup 13 år
Rikke Petersson 18.28 *Taastrup 42 år
Mikkel F. Nielsen 18.50 *Fløng 8 år
Chris Nielsen 18.51 Fløng Kondi 48 år
Per Folsing 19.07   57 år
Maya Schröder 19.37 Solrød A.M 44 år
Erik Larsen 19.44 *Næstved 63 år
Danny Hansens 19.57 *Hedehusene 8 år
Charlotte Ringsholm 20.00 Borup Løbeklub 44 år
Oliver Ejsenhardt-Anderson 20.13 *Tune 7 år
Nikoline Ejsenhardt-Anderson 20.17 *Tune 2 år
Brian Ejsenhardt-Anderson 20.18 *Tune 37 år
Maria Gaslor 20.25 *Hedehusene 50 år
Oscar Dybdahl 20.35 *Hedehusene 8 år
Hjalte Højmark Omkvist 20.38 *Reerslev 6 år
Kenneth Omkvist 21.02 *Reerslev 38 år
Bente Olesen 21.16 *Reerslev 54 år
Ralph Dänhardt 21.28 Fløng Kondi 59 år
Trine Pedersen 21.49 *Søborg 37 år
Katrine Ryam 21.54 *Borup 31 år
Frederik Harding 22.12 *Reerslev 6 år
Kirsten Andersen 22.13 *Reerslev 43 år
Max 22.49 *Hedehusene 5 år
Tor Kobbernagel 22.49 *Hedehusene 12 år
Margit Neessen 23.26   62 år
Mie Nordbjerg Albrehtsen 23.29 *Sengeløse 5 år
Helle Nordbjerg 23.34 *Sengeløse 39 år
Sally 24.35    
Poul Richard Rasmussen 24.39 Lynkineserne.dk 70 år
Søren Dalby 24.40    
Bibi Dybdahl 26.12 Fløng Kondi 29 år
Jonas Højland 26.21 *Ølstykke 11 år
Lene Ehbrecht 35.52 Team Ehbrecht 70 år
RUTE 6 KM (6,610 KM)
Steen Bang-Madsen 30.21 *Taastrup 43 år
Tobias F. Nielsen 32.22 Fløng Kondi 11 år
Jacob Cruys-Bagger 32.44 *Gadstrup 26 år
Nicolaj Cruys-Bagger 32.44 *Valby 33 år
Elisabet Kjellev 32.49 *Greve Strand 45 år
Henrik Grand Petersen 33.06 *Tune 44 år
Boye Jakobsen 33.24   52 år
David Harding 33.28 *Reerslev 48 år
Niels Hougaard 33.35 De Glatte Ben 51 år
Rasmus Jæger 34.01 IK Hellas 10 år
Brian Jæger 34.03 *Fløng 41 år
Tom Stoltenberg 34.05 *Taastrup 54 år
Christian Poulsen 34.15 *Roskilde 45 år
Thomas Midtgaard 34.42 ALOT 41 år
Daniel 35.09 *Sengeløse 11 år
Anders Jespersen 35.12 *Sengeløse 48 år
Jan Kaas 35.24 *Roskilde 43 år
Peter Højland 36.26 *Ølstykke 51 år
Winnie Nielsen 36.50 *Hvidovre 52 år
Iben Vergmann 37.04 *Taastrup 44 år
Morten Baltzersen 37.35   52 år
Javier Lopez 38.04 Fløng Kondi 33 år
Jens Glavind 38.07 *Gadstrup 52 år
Søren Carlsen 38.53 Philips 44 år
Bente Folsing 38.55 *Hedehusene 59 år
Peter Gaslor 39.34   50 år
Andreas Laurent 39.39 *Roskilde 29 år
Marie Stub 39.59 *Roskilde 31 år
Tanja Jensen 40.06 De Glatte Ben 33 år
Kurt Ehbrecht 40.13 Team Ehbrecht 73 år
Helle Eilersen 40.46 *Hedehusene 45 år
Niels Bierbum 40.56 Fløng Kondi 62 år
Sif 41.15   11 år
Rie Thomsen 41.36   37 år
Linda Højland 41.37 *Ølstykke 45 år
Pia W. Nielsen 42.33 Tune Trim 46 år
Margit Olah 42.33 *Tune 52 år
Ann-Christine Carlsen 42.49 Philips 38 år
Stefan Petersen 43.49 *Taastrup 52 år
Bjarne Hansen 44.36 Tune Trim 73 år
Sussie Baltzersen 45.03   50 år
Pia Hjøllund Andersen 45.10 *Roskilde 50 år
Tina Skals 45.26 Fløng Kondi 40 år
Thomas Skals 45.27   46 år
Allan Blas 45.41 Fløng Kondi 47 år
Bent Petersen 45.50 Fløng Kondi 77 år
Jørn Aarenstrup Rasmussen 47.06 Fløng Kondi 65 år
Lene Nielsen 48.45 *Taastrup 43 år
Adam Ussingkær 52.12 *Torslunde 13 år
Søren Sørensen 52.28 Fløng Kondi 71 år
Bitten Bacher 55.55 Fløng Kondi 67 år
Peter Albert Hansen 56.15 *Gilleleje 64 år
Bent Madsen 59.26 *Hedehusene 83 år
RUTE 9 KM (8,855 KM)
René Leisted 42.02 Fløng Kondi 55 år
Stig Heller 42.18 Greve Trim 55 år
Frank Olsson 43.12 *Solrød Strand 47 år
Dorte Riehn-Kristensen 43.45 *Fløng 48 år
Tommy Sørensen 44.49 *Hvidovre 63 år
John Ø. Jensen 45.13 DCF, Roskilde 60 år
Kent Mørk 45.47 *Søborg 39 år
Marianne Petersen 45.57 *Vindinge 50 år
Caroline Poulsen 46.57 *Solrød 26 år
Jimmi Eiberg Jensen 48.21 *Roskilde 34 år
Tilde Ehbrecht (hund) 49.33 Team Ehbrecht  
Ulla Ehbrecht 49.34 Team Ehbrecht 50 år
Mette Rønberg 49.46   42 år
Preben Poulsen 49.54 Fløng Kondi 69 år
Bente Roed 50.19 Team Roed 51 år
Verner Jensen 50.41 *Albertslund 67 år
Flemming Hoelgaard 51.03 *Glostrup 38 år
Lars Ahn Pedersen 51.07 *Roskilde 42 år
Jacob Ryom 51.09   46 år
Anette S. Elgaard 51.14 Fløng Kondi 37 år
Trine Kobbernagel 51.42 *Hedehusene 43 år
Dorte Stegger 51.57 Fløng Kondi 52 år
Isabel Munoe 52.00 Fløng Kondi 31 år
Anja Thomsen 52.01 Fløng Kondi 42 år
Kent Filsøe 52.13 *Taastrup 46 år
Lene Poulsen 52.27 *Taastrup  
Hanne Hansen 52.38 Fløng Kondi 48 år
Jette Filsøe 53.43 *Taastrup 45 år
Kirsten Winther 54.54 Solrød A.M 52 år
Maria Kjærgaard 59.21   29 år
Nikolas H. Nielsen 59.51 *Vedskølle 11 år
Rasmus Knudsen 1.30.31   12 år
RUTE 12 KM (12,608 KM)
Sergio Rodá 52.40 *Taastrup 53 år
Jan S. Nielsen 53.21 *Vedskølle 48 år
Tommy Krabbe 53.45 Fortius/Klub 100 maraton 41 år
Hans Esysport Elmer 54.28 Greve Trim 48 år
Peter Holm 55.13 *Albertslund 38 år
Lars Nordlund 56.03 Køge Atletik 43 år
Max Bidstrup 56.51 *Taastrup 40 år
John Knudsen 57.11 Fløng Kondi 48 år
Mads Dinesen Nielsen 57.23 Fortius 29 år
Paul Johan Allaart 58.07 Fløng Kondi 57 år
Anders Knudsen 58.08   28 år
Palle Sekshøj-Christensen 58.13 TIK Løberne 59 år
Per Frederiksen 58.17 TIK Løberne 55 år
Leif Kristiansen 58.47 Solrød A.M 61 år
Ian Nelson 58.59 *Taastrup 33 år
Torben Petersen 1.00.39 *Roskilde 40 år
Anders Jakobik 1.00.45 Tune IF Trim 41 år
Michael Marcher 1.00.53 Solrød A.M 51 år
Bjarne D. Christensen 1.00.54 Fløng Kondi 51 år
Jorge Martinez 1.01.12   43 år
Michael Ørtoft 1.02.28 Fløng Kondi 52 år
Susanne Riehn Bach 1.02.40 *Roskilde 48 år
Christian Bach 1.02.41 *Roskilde 35 år
Andreas Isager Merle 1.04.50 *Viborg 35 år
Morten Madsen 1.05.10 *Taastrup 48 år
Johnny Bonke 1.05.31 Tune IF Trim 53 år
Jesper Egeskov 1.06.07 *Vindinge 48 år
Preben Christensen 1.07.37 Solrød A.M 61 år
Christopher John Paine 1.08.42 *Øm 34 år
Mikael May Yde 1.09.06 Fløng Kondi 51 år
Ole Rosenkjær 1.09.20 *Ballerup 54 år
Lars Berlau 1.09.38   39 år
Jonna Kristiansen 1.11.58 Solrød A.M 61 år
Nicolai Kaas 1.12.48 *Roskilde  
Bertil Winsløv 1.14.15 *Solrød Strand 9 år
Naja Lauritsen 1.14.16 *Viby Sj. 44 år
Morten Winsløv 1.14.17 *Solrød Strand 51 år
Lars Brunse 1.16.58   37 år
Liselotte Lund 1.17.08 *Hedehusene 49 år
Lene Mia Christiansen 1.17.13 *Havdrup 50 år
Benthe Ussingkær 1.18.34 *Torslunde 54 år
Wili Jensen 1.18.37 *Torslunde 53 år
Niels Mortensen 1.21.06 *Roskilde 61 år
POWER WALK/MOTIONSGANG
RUTE 3 KM (2,857 KM)
Mathilde (hund) 28.15   11 år
Elisabeth Leisted 28.16 Fløng Kondi 52 år
Kasper Kolbach 46.20 *Hedehusene 30 år
Anne-Marie Hansen 46.22 Fløng Kondi 52 år
Per Albrecht 50.59 Team Ehbrecht 56 år
RUTE 6 KM (6,610 KM)
Elvi Poulsen 59.19 Fløng Kondi  
Pouline Gringer 1.00.13 Solrød A.M 43 år
Charlotte Heller 1.00.51 Greve Trim 51 år
Liselotte Pedersen 1.00.55 Greve Trim 52 år
Thomas Svendsen 1.02.20 Ballerup Trim 51 år
Fritz Jüngling 1.03.06 Tune IF Trim 72 år
Bente Petersen 1.03.08 Fløng Kondi 69 år
Jette Jørgenen 1.03.09 Fløng Kondi 65 år
UDGÅET AF LØBET      
Kim Hansen   Tune