Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎

4. december 2016

HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 4. DECEMBER 2016

310 løbere og power walkere deltog i månedens Hedelandsløb.

Fantastisk løbevejr. 3 grader, ingen vind og lidt sol

Har du rettelser til resultatlisten så send en mail til Jørn Aarenstrup aarenstrup@aarenstrup.net

TAK FORDI I KOM OG VAR MED

GOD JUL OG GODT NYTÅR

PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 1. JANUAR 2017 KL. 13.00

Bliv medlem af vores facebookgruppe https://www.facebook.com/Hedelandslob og få besked når resultatlisten er klar. Eller læs mere om løbet på hjemmesiden www.flongkondi.dk under Hedelandsløb

NAVN:TID:KLUB/*BYALDER
RUTE 3 KM - 2,857 KM
Laurits Holm10.53Ganløse Tri Center16 år
Victor Tvistholm Jørgensen11.27Karlslunde Tri12 år
Tobias F. Nielsen11.49IK Hellas13 år
Joakim Schnark12.06Ganløse Tri Center12 år
Magnus B. Nielander13.12Karlslunde Tri13 år
Mikkel F. Nielsen13.22IK Hellas9 år
Jonathan Nyegaard13.32Roskilde Svømning9 år
Ante Vang Ziegler13.58*Reerslev8 år
Per Folsing14.04 58 år
Kasper Biehl Nielander14.05Karlslunde Tri11 år
Mikkel Skoubo14.06Karlslunde Tri8 år
Henriette Skavin14.07Sparta27 år
Hjalte Højmark Omkvist14.26*Reerslev8 år
Kenneth Omkvist14.27*Reerslev40 år
Caroline Bakaard Rasmussen14.27Karlslunde Tri13 år
Ceclie Baess14.41Karlslunde Tri12 år
Mikkas Skoubo15.16Karlslunde Tri6 år
Marie Bakgaard15.16Karlslunde Tri6 år
Gitte Skoubo15.18Karlslunde Tri36 år
Casper Skoubo15.20 28 år
Anton Hansen16.06*Greve16 år
Chris Nielsen16.02IK Hellas50 år
Vitus Møller Mandal16.04Karlslunde Tri10 år
Anna Møller Mandal16.05Karlslunde Tri12 år
Lissie Hansen15.46Greve Trim43 år
Lone Rasmussen16.07*Vallenbæk42 år
Karl Jørgensen16.27*Århus10 år
Helena16.32*Roskilde9 år
Frederik Harding16.49*Reerslev8 år
Lone Nicolini16.51*Roskilde42 år
Malene Jørgensen16.52  
Loui16.52 8 år
Christian Højer Eriksen16.53*Trekroner12 år
Michael Granlund16.54Greve Trim52 år
Anders17.02*Hedehusene11 år
Kasper Granlund Thomsen17.04Greve Atletik7 år
Nicklas Nielsen17.18*Slagelse11 år
Emma Schnack17.20Tri Team Stevns14 år
Asta Larsen17.29Solrød A.M.12 år
Kirsten Andersen17.37*Reerslev45 år
Søren Lund Grue17.38Røjlehavens Motion54 år
Julie Müller17.39Karlslunde Tri9 år
Freya Kristensen17.41Karlslunde Tri7 år
Bjørn Kristensen17.43Karlslunde Tri36 år
Katrine Bakgaard Rasmussen17.44Karlslunde Tri10 år
Karl Ziegler17.53*Reerslev38 år
Matias Buus Hansen17.58Karlslunde Tri13 år
Annet Thomsen18.01Greve Trim45 år
Emil Rosendahl18.09 8 år
Stine Løvbo18.11*Karlslunde39 år
Oliver E.A18.45*Tune8 år
Brian E.A18.51 38 år
Käthe Jusjong18.53Fløng Kondi62 år
Kurt Bach18.54Fløng Kondi63 år
Filippa Tvistholm Jørgensen19.08Karlslunde Tri8 år
Nina Tvistholm19.09Karlslunde Tri44 år
Birthe Andersen19.43Viby Løbeklub70 år
Berit Logis19.47*Smørum52 år
Pouline Gringer19.52Solrød A. M.45 år
Dorthe Nyegaard19.57KHIF tri41 år
Villads Nyegaard19.58Roskilde Svømning7 år
Sune Rekdal Nilsson20.06*Ringsted39 år
Maria Kruse Andersen20.13*Roskilde24 år
Marlene Andersen20.15*Roskilde22 år
Heidi Kristensen20.48*Hedehusene 
Ditte Kristensen20.55*Hedehusene23 år
Pia Kirkeskov Jensen21.41*Karlslunde40 år
Isabella Petersen21.42*Albertslund9 år
Tina Petersen21.44ALOT38 år
Josefine Ulderup Jørgensen21.46*Taastrup6 år
Anne Ulderup21.50*Taastrup46 år
Charlotte Ahrensberg21.52*Taastrup53 år
Claudia Saldern Elgaard22.07*Farum7 år
Nikoline Salderns Elgaard22.23*Farum7 år
Uden navn22.32  
Stefan Bisgård22.44*Roskilde46 år
Freja22.58*Kirke Hyllinge7 år
Pia Sørensen23.01*Kirke Hyllinge39 år
Martin Hansen23.03*Kirke Hyllinge36 år
Anemone23.07The Morgans15 år
Hanne23.30Teh Morgans49 år
Elias Kjelin Amstrup23.33*Hedehusene11 år
Brian Kjelin Olsen23.35*Hedehusene48 år
Morten Nielsen23.36*Karlslunde37 år
Rasmus Nielsen23.37*Karlslunde9 år
Majken Nielsen23.56*Karlslunde36 år
Rasmus Jakobik24.02 11 år
Anders Jakobik24.18Tune If Trim42 år
Belinda Channe Johnsen24.19*Taastrup27 år
Christina Kjærgaard24.22*Taastrup30 år
Lauge Højmark Omkvist24.25*Reerslev4 år
Tobias 24.29*Reerslev4½ år
Lars Johansson24.31*Glostrup52 år
Max Kobbernagel24.33*Fløng7 år
Ulla Brogård24.56*Århus48 år
Alberte Jørgensen25.11*Århus10 år
Tinna Kalas25.58*Tune32 år
William Kalas26.01*Tune12 år
Adam Kalas26.02*Tune37 år
Mette Bertelsen26.29*Roskilde42 år
Caroline Bisgård26.30*Roskilde13 år
Emilie Bisgård26.31*Roskilde10 år
Maria Bildsøe Møller26.34Hellas10 år
Storm Kobbernagel27.44*Fløng11 år
Sally Kobbernagel27.50*Fløng7 år
Trine Kobbernagel27.53*Fløng45 år
Preben Skov Petersen32.16*Viby Sj.68 år
Wiliam Ejsing35.07 9 år
Wictor Ejsing35.08 11 år
Poul Richard Rasmussen37.41Lynkineserne72 år
Gustav-Emil Isberg37.48*Gree9 år
RUTE 6 KM - 6,610 KM
Anne Holm31.37Ganløse Tri Center17 år
Karina Nyholm30.167peaks.dk40 år
Niels Hougaard31.19De Glatte Ben52 år
Rasmus Damgaard31.56*Hedehusene15 år
Jeppe Rosendahl33.58 11 år
Allan Skaarup34.01TIF-Volley56 år
Ida Skaarup34.40*Roskilde22 år
Laura Strandberg34.45TFC-U12 piger11 år
Jimmy Strandberg34.47TIK Løberne47 år
Ida Roslev35.26*Tune32 år
Niels Mathisen35.31Fløng Kondi53 år
Søren Damgaard36.03Fløng Kondi48 år
Anne Mikkelsen36.17Go Run Smørum47 år
Sidsel Poulsen36.38*København21 år
Line Mathisen36.51Fløng Kondi44 år
Martin Nielander36.57Karlslunde Tri48 år
Max Villadsen37.01*Karlslunde10 år
René Villadsen37.08*Karlslunde41 år
Maja Villadsen37.09*Karlslunde8 år
Camilla37.17A-Team53 år
Hanne Høberg37.39Fløng Kondi 
Christina Nielsen38.04*Smørum47 år
Jette Filsøe38.07A-Team47 år
Steffen Nielsen38.09*Fløng47 år
Hanne Thielsen38.13 52 år
Jan Jørgensen38.15*Taastrup46 år
Axel Ulderup Jørgensen38.30*Taastrup9 år
Karina Jensen38.33Fløng Kondi46 år
Søren Normann39.09*Solrød49 år
Lotte Maudd39.11Karlslunde Tri41 år
Frederik Meyland-Smith39.33*Farum37 år
Louise Lundager 39.54*Havdrup39 år
Henny Krogh40.00Fløng Kondi55 år
Thomas Olsen40.22 40 år
Henrik Sørensen40.41Viby Løbeklub70 år
Ole Rosenkjær40.45*Ballerup55 år
Bente Folsing40.54*Hedehusene60 år
Lukas Hansen41.10*Greve23 år
Bettina Halling41.13SØAM44 år
Gitte S. Petersen41.17SØAM58 år
Pia Thorsen41.19SØAM48 år
Bente Rasmussen41.40Fløng Kondi50 år
Vibeke Zachariassen41.42Solrød A. M.51 år
Annette Jespersen41.44Fløng Kondi 
John Halversen41.55SØAM59 år
Nynne Cleiren42.33Fløng Kondi40 år
Heidi Karmark42.58Fløng Kondi 
Niels Bierbum43.16Fløng Kondi 
Susanne Poulsen44.06*Himmelev57 år
Kamilla Bildsøe Møller44.14Hellas13 år
Christina Bildsøe Mølelr44.16Hellas43 år
Tine Burgaard44.43Løb for Livet59 år
Mads Mikkelsen44.57*Smørum19 år
Ulrica Nielsen45.01*Hillerød19 år
Rasmus Stoltze45.20*Greve22 år
Birgit Monthinus46.09*Hedehusene46 år
Erling Ammentorp47.10IK Hellas67 år
Maiken Christoffersen48.37*Taastrup47 år
Jens Mathiesen48.39*Taastrup54 år
Nina Dahl Jørgensen48.43*Taastrup47 år
Bent Petersen49.48Fløng Kondi79 år
Lis Thorn52.50Tune If Trim71 år
Tanja Formanski52.57Viby Løbeklub43 år
Drea Stenbæk53.04Viby Løbeklub48 år
Kirsten F. Rasmussen53.08Viby Løbeklub 
Peter Albert Hansen1.01.14*Gilleleje65 år
Bitten Bacher1.03.29Fløng Kondi69 år
RUTE 9 KM - 8,855 KM
Loui Fusager Larsen37.53Solrød A. M.20 år
Jens Mundeli-Jensen38.22Team Lynkineserne 
Marius Anton Møller Andersen40.39Team Andersen74 år
Pia Bakgaard40.47Karlslunde Tri49 år
Morten Krauw40.49Fløng Kondi39 år
Kaj Laursen41.07TIK Løberne53 år
Frank Olsson41.39*Østerbro49 år
Claus Beske42.08*Trekroner44 år
Jonnie Hansen43.36*Fløng55 år
Kent Filsøe44.21A-Team48 år
Michael Bildsøe44.40IK Hellas45 år
Henrik Rasmussen44.46*Taastrup48 år
Karina Hansen44.54Trekroner IF46 år
Charlotte Lindgaard45.44SØAM50 år
Claus Bo Jensen45.59Hovedstadens Jernbaneidræt37 år
Karina Baess46.41Karlslunde Tri41 år
Pernille Hansen47.07Greve Trim42 år
John Ø. Jensen47.39DCF, Roskilde62 år
Vibeke Strube47.46Løb for Livet/Fløng Kondi/ALOT60 år
Denis Wils48.41*Fløng41 år
Kjeld Ole Munk49.30*Greve60 år
Signe Mølhøj49.35*Himmelev39 år
Jens Hauberg49.51Solrød A. M.65 år
Annemette Heller49.56Greve Trim60 år
Nicolai Jessen50.11Solrød A.M.47 år
Tommy Larsen50.13Solrød A. M.47 år
Ulla H. Ehbrecht50.16Team Ehbrecht51 år
Tommy Sørensen50.30*Hvidovre65 år
Tilde - hund50.31Team Ehbrecht 
Bjarke Schaar51.04IK Hellas46 år
Kim Vognsen51.27ALOT53 år
Liselotte Lund51.54*Hedehusene51 år
Lene B. Poulsen52.10TIK Løberne 
Helle Kofol52.38 59 år
Ida Eriksen52.43*Trekroner16 år
Rene Juhl Andersen53.11Fløng Kondi47 år
Denis Baagøe53.13Fløng Kondi49 år
Mette Baagøe53.15Fløng Kondi43 år
Mikael Yde53.17Fløng Kondi52 år
Kirsten Bæk Andersen53.19Viby Løbeklub63 år
Søren Andersen53.29Team Andersen51 år
Charlotte Parbst54.13*Greve48 år
Karen Ravn54.52Løb for Livet49 år
Stefan Andersen56.22Fløng Kondi68 år
Flemming E. Larsen56.25IK Hellas63 år
Lisbeth Nielsen57.53*Viby53 år
Anette Saldern Elgaard59.19Fløng Kondi39 år
Lene Grue59.21Fløng Kondi60 år
Jonna Kristiansen1.01.01Solrød A.M.63 år
Helle Wriedt1.02.20Solrød A.M.50 år
Per Funch1.05.17*Torslunde49 år
RUTE 12 KM - 12,608 KM
Thomas Sølvmose47.38Greve Trim23 år
Olav Brusen48.59Greve Trim48 år
Michael Rosendahl51.16Greve Trim39 år
Jake Badger52.46Trekroner IF45 år
Karsten Langer Eriksen54.18IK Hellas46 år
Mads Isberg54.40Trim41 år
Henrik Dalb Damm55.29Fløng Kondi51 år
Lars Nordlund55.50Run4All/Køge Atletik45 år
Michael Müller56.09Karlslunde Tri44 år
Peter Barfod56.49TIK Løberne50 år
Kasper Roslyng56.51TIK Løberne43 år
René Thomsen57.05Karlslunde Tri53 år
Mikkel Askvig57.07Karlslunde Tri44 år
Anders Frøhlke57.22 44 år
Lars Rask57.26TIK Løberne46 år
Mathias Petersen57.31*Roskilde27 år
Claus Carlsen57.40Løb for Livet59 år
Jeanne Enevoldsen57.45ALOT29 år
Stig Heller58.09Greve Trim57 år
Tonny Jensen58.22TIK Løberne49 år
Max Bidstrup58.27TIK Løberne42 år
Cille Poulsen58.29Solrød A. M.24 år
Palle Sekshøj-Christensen58.36TIK Løberne61 år
Jakob Villien58.43Trekroner IF37 år
Thomas Danielsen59.12Greve Trim35 år
Jørgen Jørgensen59.43Karlslunde Tri50 år
Brian Hesselø59.56Karlslunde Tri40 år
Henrik Birkedal Hansen1.00.05Dri Løbeklub38 år
Betina Sørensen1.00.08Dri Løbeklub35 år
Ole Witthøft1.00.15Trekroner IF51 år
Per Frederiksen1.00.40TIK Løberne56 år
Peter David1.00.47TIK Løberne41 år
Iben Askvig1.01.05Karlslunde Tri45 år
Bo Ahrensberg1.01.33COOP Idræt52 år
Sissel Kærgaard1.02.02Greve Trim28 år
Mads Emil Møller Andersen1.02.03Team Andrsen24 år
Thomas Bach Nielsen1.02.10Trekroner IF47 år
Leif Kristiansen1.02.45Solrød A.M.63 år
Dan Ahrensberg1.05.01ALOT52 år
Casper Hansen1.05.27 35 år
Jesper Thyregod1.05.30Trekroner IF54 år
Bendt Bøjer Christensen1.05.39Greve Trim72 år
Tina Brusen1.06.55Greve Trim 
Paul Johan Allaart1.07.49Fløng Kondi59 år
Steffen Allaart1.07.50Foxhill FC25 år
Vibeke Jørgensen1.08.49TIK Løberne56 år
Knud Jørgensen1.10.03TIK Løberne63 år
Torben Hansen1.10.26Fløng Kondi39 år
John Kluge1.12.09Løb for Livet 
Katie Sørensen1.17.34*Roskilde62 år
Stefan Petersen1.20.42*Taastrup54 år
Jan Jørgensen1.23.40*Taastrup50 år
POWER WALK/MOTIONSGANG
RUTE 3 KM - 2,857 KM
Alice G. Andersen29.17Fløng Kondi71 år
Jette Jørgensen29.19Fløng Kondi 
Christine Eriksen31.38*Trekroner43 år
Liv Johansson31.52*Reerslev31 år
Silje Johansson31.58*Reerslev3 år
Jørn Aarenstrup Rasmussen32.17Fløng Kondi67 år
Diana H. Omkvist32.50*Reerslev37 år
Winnie Damgaard33.16Fløng Kondi48 år
Sven Jensen33.19Viby Løbeklub66 år
Ellen33.59*Hedehusene9 år
Malene 34.16*Hedehusene46 år
Louise Andersen34.35*Ringsted37 år
Christopher Nilsson34.36*Ringsted8 år
Leon Holm35.45Fløng Kondi63 år
Jette Isberg37.49*Greve39 år
Birger Ejsing37.50Fløng Kondi59 år
Trine Wæde47.27Fløng Kondi14 år
Lotte Rye Wæde47.29Fløng Kondi51 år
Steen Wæde47.31Fløng Kondi49 år
RUTE 6 KM - 6,610 KM
Per H. Ehbrecht47.37Team Ehbrecht57 år
Per Halling49.32SØAM46 år
Maya Schröder57.58Solrød A. M.45 år
Charlotte Heller1.00.01Greve Trim53 år
Liselotte Pedersen1.00.03Greve Trim53 år
Bjarne Hansen1.01.36Tune If Trim74 år
Allan Michael Petersen1.06.42Tune If Trim75 år
Marianne Myglegaard1.09.10Solrød A. M.66 år
Inge Mønster1.09.12Solrød A. M.58 år
Annelise Hauberg1.11.16Solrød A. M.70 år
Comments