Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎

4. januar 2015

HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 4. JANUAR 2015

Måske var der mange nytårsfortsættere da i alt 299 løbere og power walkere deltog i månedens løb.

Det var solskin og 3 grader men vinden blæste koldt

Der er glemt 1 løbejakke, 1 halsedisse og fundet et knæbind på parkeringspladsen. Tingene kan hentes i Tune eller til næste Hedelandsløb. Send en mail til anniogerik@tunenet.dk hvis du ønsker at afhente det glemte

Har du rettelser til resultatlisten så send en mail til jesper.sondergaard.jensen@gmail.com

I samarbejde med DGI afholder FløngKondi lørdag den 10. januar kl. 13.00 crossløb i Hedeland. Start ved parkeringspladsen ved Amfiteatret. Læs mere på www.dgi.dk/sjaelland/crossloeb

TAK FORDI I KOM OG VAR MED

PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 1. FEBRUAR 2015 KL. 10.00

Bliv medlem af vores facebookgruppe https://www.facebook.com/Hedelandslob og få besked når resultatlisten er klar

NAVN: TID: KLUB/*BY ALDER
RUTE 3 KM (2,857 KM)
Jens Mundeli-Jensen 12.22 Lyn-
kineserne.dk
47 år
Rasmus Jæger 13.24 *Fløng 10 år
Morten Kjellev 14.27 Karlslunde Tri 45 år
Christian Nordlund 15.54 Køge Atletik 14 år
Thomas Jepsen 16.23 *Taastrup 37 år
Charlotte Rohde 17.34 Fløng Kondi 47 år
Lisa Holm Pedersen 18.15 *Sengeløse 7 år
Sune Holm Pedersen 18.15 *Sengeløse 11 år
Margit Olah 18.19 *Tune 52 år
Pia W. Nielsen 18.19 Tune Trim 46 år
Klaus Maagesø 18.34 *Reerslev 26 år
Filippa Tvistholm 18.50 *Solrød 6 år
Nina Tvistholm 18.51 *Solrød 42 år
Rasmus Madsen 18.52 *Taastrup 15 år
Emilie Jæger 19.04 *Fløng 8 år
Brian Jæger 19.05 *Fløng 41 år
Thomas Daugaard 19.41 *Hedehusene 41 år
Heidi Daugaard 19.42 *Valby 47 år
Monica H. Ehbrecht 19.47 Team Ehbrecht 19 år
Rasmus Eilersen 19.52 *Hedehusene 12 år
Anders Scharff 20.07   11 år
Rikke Scharff 20.09   36 år
Thomas Scharff 20.10   40 år
Oscar Kolbach 20.30   8 år
Kasper Lollike Ørsted 20.33   10 år
Cecilie Kaysen 20.34 Greve Fodbold U9 piger 7 år
Jimmy Kaysen 20.36 Greve Fodbold U9 piger 37 år
Sara 20.36   12 år
Hjalte Høsmark Omkvist 20.43 *Reerslev 6 år
Kenneth Omkvist 20.45 *Reerslev 38 år
Poul Richard Rasmussen 20.51 Lyn-
kineserne.dk
70 år
Anne-Marie Hansen 20.52 Fløng Kondi 52 år
Kurt Majgård 21.06 Roskilde Skiklub 60 år
Jytte Nordlund 21.26 *Hedehusene 68 år
Emilie Kaysen 21.30 Greve Fodbold U7 piger 5 år
Pernille Kaysen 21.30 Greve Fodbold U7 piger 37 år
Helle Karlsson 21.31 Fløng Kondi 46 år
June Krauker 21.32 Roskilde Skiklub 54 år
Søren Sørensen 21.51 Fløng Kondi 70 år
Emma Holze Jensen 22.07 *Ølstykke 9 år
Henrik Jensen 22.08 Photocat 36 år
Ralph Dänhardt 22.22 Fløng Kondi 58 år
Lene Nielsen 23.15 *Taastrup 42 år
Karina Grøn 23.41 *Hedehusene 36 år
Camilla Baymler 23.51 *Roskilde 30 år
Johanne Madsen 24.21 *Taastrup 12 år
Helle Rasmussen 25.20 BTC 42 år
Sophie Rasmussen 25.22 *Greve 8 år
Peter Albert Hansen 25.27 *Gilleleje 63 år
Nida Güclü 25.37   6 år
Ömer Güclü 25.38 Fløng Kondi 35 år
Frederik Harding 27.08 *Reerslev 6 år
Kirsten Andersen 27.09 *Reerslev 43 år
David Harding 27.11 *Reerslev 48 år
Bent Madsen 28.01 *Hedehusene 83 år
Michael T. Andersen 29.22   48 år
Marius Wulff Thomsen 30.22 *Ishøj Landsby 7 år
Mik Wulff Thomsen 30.24 *Ishøj Landsby 41 år
Bo Holm 30.25 *Ishøj 34 år
Conrad Holm 30.42 *Ishøj 4 år
Tobias Bæk Christiansen 31.30 *Taastrup 15 år
Bitten Bacher 52.43 Fløng Kondi 67 år
RUTE 6 KM (6,610 KM)
Alex Pedersen 29.27 *Strøby Egede 40 år
Ulrich Jensen 30.42 Vindinge Løbeklub 42 år
Lone Rosander 32.10 Karlslunde Tri 46 år
Jesper Petersen 32.28 *Roskilde 53 år
Johnny Bonke 32.34 Tune IF 52 år
Frederik H. Iversen 33.21 *Hedehusene 22 år
Morten Stenbroen 33.28 *Brøndby 42 år
Elisabet Kjellev 33.30 *Greve 44 år
Henning Friis Poulsen 33.40 *Roskilde 53 år
Tommy Sørensen 33.51 *Hvidovre 63 år
Merete Vollmer 33.55 Roskilde Tri  
Christian Trolle Andersen 34.00 *Roskilde 33 år
Jonas Bank 34.02 *Jyllinge 31 år
Morten Madsen 34.36 *Taastrup 48 år
Boye Jakobsen 36.00 Fløng Kondi 51 år
Cecilie Pedersen 36.12 *Strøby Egede 13 år
Sandra Pedersen 36.13 *Strøby Egede 13 år
Chris Nielsen 36.40 Fløng Kondi 48 år
Adam 36.55 *Torslunde 13 år
Morten Rasmussen 37.10 Run Run Run 46 år
Frank Skytte 37.13 *Gundsø-
magle
45 år
Steen Olsen 37.15 *Gundsø-
magle
42 år
Sussi Gerhardt Andersen 37.32 *Karlslunde 33 år
Carina Strandgaard 37.38 Karlslunde Triatlon 40 år
Bente Roed 37.56 Team Roed  
Claus Roed 37.57 Team Roed 51 år
Mette Badenski 37.58 *Taastrup 24 år
Johnny Iversen 37.59 *Hedehusene 54 år
Martin Kjærgaard 38.00 *Høje-Taastrup 23 år
Winnie Nielsen 38.03 *Hvidovre 52 år
Irene Holm 38.08 *Sengeløse 42 år
Anne Mai Madsen 38.18 Politiets Idræts-
forening
24 år
Tanja Jensen 38.32 De Glatte Ben 33 år
Niels Hougaard 38.33 De Glatte Ben 50 år
Klaus Vestskov-Møller 38.39   41 år
Dan Petersen 38.49 *Tune 44 år
Anders Nordlund 38.51 Køge Atletik 15 år
Tobias F. Nielsen 38.59 Fløng Kondi 11 år
Tage Nielsen 39.06 *Hedehusene 52 år
Morten Winsløv 39.41 *Solrød 51 år
Ellen Holm 39.51 *Roskilde 52 år
Sofie Ørsted 40.22 *København 27 år
Hanne Gillesberg 40.40 Vindinge IF 44 år
Vibeke Zachariassen 40.48 Solrød A.M 49 år
Helle Eilersen 41.06 *Hedehusene 45 år
Michael Granlund 41.09 Greve Trim 50 år
Linda Grimm 41.20 Greve Trim Power Bunnies 54 år
Annet Thomsen 41.22 Greve Trim Power Bunnies 43 år
Finn Hansen 41.23 Tune IF 58 år
Sidse Hansen 42.19 *Høje-Taastrup 37 år
Susan Krøse 42.32   53 år
Susan Arum 42.49 TIK Løberne 52 år
Nikolaj Maegaard 42.51 Roskilde Skiklub 22 år
Tom Jensen 43.06 *Glostrup 43 år
Jette Grimstrup 43.29 Ged paa hjuul.dk 33 år
Christina Skou Buhelt 43.45 Team Skoukrath  
Liselotte Vinther Winsløv 43.47 *Solrød 53 år
Poul Tage Holm 45.26 IK Hellas 80 år
Bent Petersen 45.29 Fløng Kondi 77 år
Niels Bierbum 45.57 Fløng Kondi 62 år
Rikke Jacobsen 46.03 Tune Trim 35 år
Lisbeth Reimann 46.10 Tune Trim 35 år
Emil Midtgaard 46.27 ALOT 8 år
Arthur Tastesen 47.17 *Vindinge 9 år
Dorthe Hoier 47.31 *Snertinge 51 år
Lone Madsen 47.40 *Fløng 41 år
Bertram Poulsen 47.42 *Vindinge 9 år
René Poulsen 47.43 *Vindinge 40 år
Rasmus Hansen 47.46 *Fløng 13 år
Kurt Ehbrecht 48.38 Team Ehbrecht 72 år
Lene Ehbrecht 48.40 Team Ehbrecht 70 år
Bjarne Hansen 49.00 Tune Trim 72 år
Jørn Aarenstrup Rasmussen 49.43 Fløng Kondi 65 år
Lizette Harritsø 49.55 Fløng Kondi 30 år
Ib Regel 50.28 *Hedehusene 58 år
Torben Juhl Eriksen 51.29 NCR 62 år
Lasse Hansen 52.46   61 år
Kirsten Hansen 53.11 *Hvidovre 55 år
RUTE 9 KM (8,855 KM)
Kenneth Kirkebye 32.15 SNIK 46 år
Troels Balmer Christensen 33.50 SNIK  
Thomas Midtggaard 34.10 ALOT 41 år
Rolf Graae 37.33 Sparta 52 år
Martin Hansen 39.23 Løb for Livet 37 år
Flemming Mikkelsen 39.36 sommer-
biatlon.dk
31 år
Bertil Vinther Winsløv 39.40 *Solrød 9 år
Leif Nielsen 39.45 SNIK 60 år
Jesper Lassen 41.16 LNR 38 år
Leif Vincentsen 41.37 SNIK 68 år
Joan Bach 42.50 SNIK 57 år
Esben Ring 43.41 *Tune 38 år
Ditte Burgaard 43.49 *Roskilde 23 år
Claus Carlsen 44.17 Løb for Livet 57 år
Leif Sandager 44.18 TIK Løberne 62 år
Martin Leander Hansen 44.19 TIK Løberne 49 år
Dorte Riehn-Kristensen 44.21 *Fløng 48 år
Flemming Nielsen 44.39 *Køge 49 år
Marianne Petersen 45.55 *Roskilde 49 år
Vibeke Dalsberg 45.59 SNIK 51 år
Mette Baagøe 46.09 Fløng Kondi 41 år
Peter Hansen 46.15 Fløng Kondi 40 år
Jørgen Knudsen 46.34 SNIK 55 år
Søren Christiansen 46.37 IK Hellas 70 år
Preben Christensen 46.44 Solrød A.M 60 år
Ulla H. Ehbrecht 47.30 Team Ehbrecht 49 år
Dennis Wils 47.33 Fløng Kondi 39 år
Gert Maegaard 47.58 Roskilde Skiklub 57 år
Dorthe 48.44   41 år
Kim Hansen 49.02   43 år
Frank Olsson 49.27 *Solrød 47 år
Egon Kristiansen 49.53 Fløng Kondi 60 år
Trine Laubæk 50.27 *Roskilde 40 år
Peter Gaslor 51.35   49 år
Mette Rønberg 51.38 *Taastrup 42 år
Kim John 52.13 Fløng Kondi 51 år
Nicolai Kaas 52.26 Team Kaas 46 år
Verner Jensen 52.34 *Albertslund 66 år
Anette S. Elgaard 52.36 Fløng Kondi 37 år
Jacob Petersen 52.41 Run Run Run 41 år
Liselotte Lund 52.50 *Hedehusene 49 år
Jane Andersen 53.14 Fløng Kondi 45 år
Stefan Andersen 53.58 Fløng Kondi 66 år
Tine Burgaard 54.32 Løb for Livet 58 år
Morten Bøgely 55.33 *Jyllinge 44 år
Michael Høgsbro 55.35 Roskilde - M64 50 år
Jeanette Groth 55.36 *Roskilde 47 år
Kirsten Winther Olsen 55.59 Solrød A.M 51 år
Lene Nørskov 55.59 *Solrød Strand 52 år
Birgitte Marcher 56.18 Solrød A.M 50 år
Claus Eliasen 57.02 *Roskilde  
Carina Lenov Hansen 57.05   38 år
Bettina Rasmussen 57.29 *Hedehusene 31 år
Dot Burgaard 57.57 Fløng Kondi 58 år
Lise Skriver 58.57 *Vindinge 42 år
Susanne Espensen 1.00.30 Fløng Kondi 49 år
Katrine Straarup 1.01.33 *Ringsted 34 år
Christina Thomsen 1.01.34 *Ringsted 32 år
Mette Wulff Thomsen 1.02.44 *Ishøj Landsby 39 år
Mia Holm 1.04.23 *Ishøj 28 år
Annette Borg 1.13.23 SNIK 46 år
RUTE 12 KM (12,608 KM)
Søren Stryhn 50.19 SNIK 55 år
Michael Smith Larsen 51.23 Karlslunde Tri 33 år
Nicolaj Skotte 52.37 Kajak Roskilde 44 år
Claus Grønbech 52.39 SNIK 42 år
Stefan Gudmundsson 52.40 SNIK 44 år
Sven Møller 53.59 SNIK 44 år
Peter Rasmussen 54.01 Greve Trim 42 år
Michael Stoksbjerg 54.07 *Tune 42 år
Martin Nymann 54.19 Roskilde Tri  
Peter David Jensen 55.04 TIK Løberne 39 år
Vibeke Hansen 55.16 SNIK 60 år
Jesper Mørk 55.29 SNIK 23 år
Niels Mørk 55.30 SNIK 53 år
Thyra Arum 55.44 TIK Løberne 53 år
Peter Holm 55.45   38 år
Bruno Gross 57.07 Greve Trim 46 år
John Knudsen 57.08 Fløng Kondi 48 år
Mette Finderup Grove 57.33 SNIK 39 år
Claus Finderup Grove 57.34 SNIK 47 år
Elisabeth Ørsted 57.35   36 år
Palle Sekshøj-Christensen 57.42 TIK Løberne 59 år
Danny og Sofia Krath 57.43 Team Skoukrath  
Paul Johan Allaart 57.46 Fløng Kondi 57 år
Keld Johansen 58.21 *Vindinge 43 år
Kim Nissen 58.24 *Slagelse 42 år
Per Frederiksen 58.34 TIK Løberne 54 år
Morten Krauw 58.36 Fløng Kondi 37 år
Thomas Bach Nielsen 58.46 Trekroner IF 45 år
Leif Kristiansen 59.23 Solrød A.M 61 år
Henrik Grand Petersen 59.33 *Tune 44 år
Frank Svendsen 59.52 60pudser.dk 44 år
S. Heller 1.00.24 Greve Trim 55 år
Michael Ørtoft 1.00.44 Fløng Kondi 52 år
Rene Barrington 1.00.55 SNIK 55 år
Lars Nielsen 1.01.00 ALOT 48 år
Torben Petersen 1.01.08 *Roskilde 39 år
Lars Bo Clemmensen 1.01.49 Greve Trim 54 år
Ole Vixø 1.01.52 Greve Trim 52 år
Ib Handsdal 1.02.16   57 år
Michael Marcher 1.02.43 Solrød A.M 51 år
Merete Elmkjær 1.03.30 SNIK 46 år
Bendt B. Christensen 1.03.47 Greve Trim 70 år
Lars Nordlund 1.04.38 Køge Atletik 43 år
Rikke E. Møller 1.04.42 Gedpaahjul.dk 42 år
Jeppe Erikstrup Møller 1.04.43 Gedpaahjul.dk 37 år
Birthe Kristensen 1.05.08 Greve Trim 48 år
Torben Hansen 1.05.15 Fløng Kondi 37 år
Bjørn Frost 1.05.31 Greve Trim 40 år
Kenneth Simonsen 1.05.42   41 år
Karin Haagen Smidt 1.06.46 Fløng Kondi 48 år
Uffe B. Steffensen Ussingkær 1.07.41 *Ishøj 33 år
Lars Jensen 1.07.42 Solrød A.M 54 år
Jørgen Jørgensen 1.09.01 *Solrød Strand 48 år
Victor 1.09.02 *Solrød Strand 10 år
Henrik U. Schunck 1.09.55 *Haslev 42 år
Tommy Jensen 1.10.19   43 år
Jan Kaas 1.10.37 Team Kaas 42 år
Gitte Watson 1.10.47 SNIK 56 år
Ole Rosenkjær 1.10.48 *Ballerup 53 år
Pernille Hovgaard 1.12.17 SNIK 21 år
John Ekberg 1.12.47 SØAM 46 år
Kim Klysner 1.12.49 *Vallensbæk 35 år
Bent Staal-Bagge 1.12.55 Greve Trim 50 år
Trine Kobbernagel 1.13.06 *Fløng 43 år
Michael Ørsted 1.13.18   43 år
Peter Schunck 1.13.20 *Haslev 38 år
Wili Jensen 1.13.41 *Torslunde 52 år
Benthe Ussingkær 1.13.42 *Torslunde 54 år
Brian Nørtoft Berntsen 1.13.57 *Hvidovre 45 år
Lykke Lilly Johansen 1.14.20 *Taastrup 39 år
Rasmus Stilling 1.15.14    
Jonna Kristiansen 1.16.09 Solrød A.M 61 år
René Jensen 1.16.39   43 år
Jørgen Reedtz 1.21.32 *Greve 57 år
Stefan Petersen 1.24.46 *Taastrup 52 år
POWER WALK/MOTIONSGANG
RUTE 3 KM (2,857 KM)
Camilla Baymler 23.51 *Roskilde 30 år
Bjørn Kaas 28.31 Team Kaas  
Bendt Svendsen 28.59   70 år
Cecilie 29.01    
Anna 29.02    
Sarah 29.07    
Christopher Nilsson 32.08   6 år
Louise Andersen 32.09   35 år
Ole Nordlund 34.42 *Hedehusene 71 år
Alex Beck 34.43 KS  
Mette Schou Petersen 35.43   44 år
Camilla Pedersen 35.45 *Tune 38 år
Maibrit Holze 40.39 *Ølstykke 36 år
Emilie Holze Jensen 40.41 *Ølstykke 5 år
RUTE 6 KM (6,610 KM)
C. Heller 1.00.25 Greve Trim 51 år
Liselotte Pedersen 1.00.28 Greve Trim 51 år
Alice G. Andersen 1.00.48 Fløng Kondi 69 år
Jette Jørgensen 1.00.49 Fløng Kondi 64 år
Bente Petersen 1.00.50 Fløng Kondi 69 år
Margit O. Jensen 1.01.38 Lynkineserne 47 år
Maya Schröder 1.06.17 Solrød A.M 43 år
Pouline Gringer 1.06.17 Solrød A.M 43 år
Kitty Kristiansen 1.08.19 Fløng Kondi 58 år
IKKE GENNEMFØRT
Frank Moesgaard   SNIK 50 år
Comments