Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎

4. juni 2017

HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 4. JUNI 2017

159 løbere og power walkere deltog i månedens Hedelandsløb på en lidt kølig regnvejrsdag

2 nye rekorder i denne måned. På 12 km kvinder løb Anne Holm fra Tri Team Stevns i tiden 51.20 en forbedring på 28 sekunder af den tidligere rekord der var fra april 2011

Emil Holm fra Tri Team Stevns slog den tidligere rekord fra april 2016 på 6 km for mænd med 58 sekunder. Emil løb i tiden 21.54

Har du rettelser til resultatlisten så send en mail til Jørn Aarenstrup: aarenstrup@aarenstrup.net

PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 2. JULI 2017

Bliv medlem af vores facebookgruppe https://www.facebook.com/Hedelandslob og få besked når resultatlisten er klar. Eller læs mere om løbet på hjemmesiden www.flongkondi.dk under Hedelandsløb

NAVN:TID:KLUB/*BYALDER
RUTE 3 KM - 2,857 KM
Simeon Hjorth Ratton10.56Greve Atletik16 år
Rasmus Jæger11.13IK Hellas12 år
Joakim Schnack11.18Tri Team Stevns13 år
Søren Damgaard14.02Fløng Kondi48 år
Cecilie Baess14.07Karlslunde Tri13 år
Max Kirkeskov Villadsen14.12*Karlslunde11 år
Emilie Jæger14.39IK Hellas10 år
Hjalte Omkvist14.44*Reerslev8 år
Emma Schnack14.55SHS Stevns15 år
Anna Mandal15.07Karlslunde Tri13 år
Kasper Granlund Thomsen15.48Greve Trim8 år
Sebastian Henriksen17.37*Greve9 år
Kjartal Hjorth17.39*Greve9 år
Kristina Jensen18.16*Hedehusene12 år
Andreas Henriksen18.17*Greve7 år
Allan Henriksen18.20*Greve39 år
Frederik Harding18.31*Reerslev8 år
Stina Henriksen18.39*Greve38 år
Rie Mandel18.59Viby Løbeklub36 år
Claudia S. Elgaard19.01*Farum8 år
Lisbeth Nielsen19.03*Viby53 år
Lauge Omkvist19.08*Reerslev5 år
Kenneth Omkvist19.09*Reerslev40 år
Elva Maria Roslyng19.31*Høje-Taastrup13 år
Bente Rasmussen19.44Fløng Kondi50 år
Nikoline S. Elgaard20.22*Farum8 år
Anette S. Elgaard20.23Fløng Kondi40 år
Annisetta Petersen20.28Greve Trim55 år
Drea Stenbæk21.32Viby Løbeklub48 år
Tanja Formanski21.33Viby Løbeklub44 år
Mette Thomsen21.39*Albertslund31 år
Malene22.30*Hedehusene47 år
Emilie Van Den Bergh22.38*Stærkende9 år
Bastian Van Den Bergh22.40*Stærkende4 år
Yvonne Van Den Bergh22.41*Reerslev56 år
Sarah Hjorth22.44*Greve44 år
Elias Kjelin Amstrup24.24*Hedehusene11 år
Max Andersen24.39Avisruten12 år
Jakob Groth-Christensen24.52*Taastrup41 år
Arthur Groth-Christensen24.54*Taastrup6 år
Jens Groth-Christensen24.56*Svendborg74 år
Melanie Nordahl-Meyer25.14*Fløng7 år
Hans E. Kærlejt25.24  
Gurli Groth-Christensen25.26*Svendborg68 år
Martha Groth-Christensen25.37*Taastrup6 år
Marianne Nordahl-Meyer25.43*Fløng31 år
Oliver Nordahl-Meyer26.24*Fløng4 år
Casper Nordahl-Meyer26.25*Fløng35 år
Alberte Køster27.17*Taastrup6 år
Charlotte Juhl27.21*Hedehusene53 år
Maja Villasøn28.02*Karlslunde9 år
Else Jeppesen28.03Kr. Såby63 år
RUTE 6 KM - 6,610 KM
Emil Holm21.54Tri Team Stevns20 år
Mikkel Stampe Hjorth24.41Greve Trim46 år
Michael Gleap27.06Køge Atletik50 år
Martin Køster31.16*Taastrup34 år
Claus Thøsling Skourup31.41Solrød A.M46 år
Lars Jespersen31.58Fløng Kondi51 år
Karina Baess32.54Karlslunde Tri42 år
Simon Brandenhoff33.45*Hedehusene33 år
Michael Yde34.31Fløng Kondi53 år
Ida Skaarup34.37*Lyngby22 år
Allan Skaarup34.48TIF Volley57 år
Annette Jespersen35.58Fløng Kondi56 år
Kim Villadsen36.12*Måløv46 år
Pia Kirkeskov Jensen36.29*Karlslunde41 år
Eva Hansen37.41Stuven Løbe Klub61 år
Christina Neergaard37.57*Vallensbæk28 år
Rita Neergaard38.17Greve Trim 
Søren Andersen40.40Avisruten52 år
Mikael Houbong41.22Avisrutens Løbeklub58 år
Niels Bierbum44.54Fløng Kondi 
Dorte Henningsen46.10Greve Trim49 år
Bertram Groth-Christensen52.35*Taastrup9 år
Astrid Krumbach52.36  
Rikke Krumbach52.37  
Marianne Groth-Christensen52.38*Taastrup42 år
Camilla Juhl55.09*Taastrup32 år
Bitten Bacher57.03Fløng Kondi 
Morten Damgaard Pedersen57.27 39 år
Knud Mogens Jakobsen1.03.44 78 år
Per Ehbrecht1.04.16Team Ehbrecht58 år
RUTE 9 KM - 8,855 KM
Brian Jæger37.29*Fløng43 år
Palle Lambertsen (løbet længere?)37.50Tri Team Stevns17 år
René Villadsen38.57*Karlslunde42 år
Christian Schnack39.14Tri Team Stevns40 år
Lars Henrik Jørgensen44.25Viby Løbeklub43 år
Casper Hansen47.00 38 år
Dennis Wils47.10Avisruten42 år
Ellen Krumbach47.36  
Tommy Sørensen47.38*Hvidovre65 år
Christopher Krumbach47.51  
Christian Poulsen49.24Greve Trim 
Kim Petersen49.32Greve Trim54 år
Helene Munch49.33Greve Trim44 år
Kent Filsøe50.49A Team48 år
Ellen Holm50.52*Roskilde55 år
Jette Filsøe51.01A-Team47 år
John Hansen51.02*Dalby50 år
Maria Rasmussen52.22Viby Løbeklub19 år
Glennie Davidsen52.31Gre37 år
Torsten Jeziorske52.43Greve Trim61 år
Thomas Kure Jacobsen52.44*Greve38 år
Christine Kure Jacobsen52.51Greve Trim38 år
Kim Odgaard52.53Greve Trim55 år
Liselotte Lund53.01Coop Idræt51 år
Kirsten Jeziorske53.04Greve Trim51 år
Helle Eilersen53.21Fløng Kondi47 år
Troels Nørgaard53.47Greve Trim47 år
Trine Larsen54.05*Roskilde38 år
Dorte Buresø56.34Greve Trim45 år
Annet Thomsen56.35Greve Trim45 år
Rikke Jensen56.35Greve Trim46 år
Ulla H. Ehbrecht58.11Team Ehbrecht52 år
Tilde Ehbrecht - hund58.12Team Ehbrecht 
Maria Østberg Hansen58.28Greve Trim19 år
Pernille Østberg Hansen58.30Greve Trim51 år
Annette Lacota59.34*Greve56 år
Mette Ledgaard Ibsen59.34*Hvidovre43 år
Kurt Majgård1.04.39Fløng Kondi62 år
Lone Aalekjær1.26.01Solrød A.M63 år
RUTE 12 KM - 12,608 KM
Laurits Wulf Holm49.02Tri Team Stevns16 år
Kasper Tipsmark Nielsen51.06*Jyllinge35 år
Anne Holm51.20Tri Team Stevns17 år
Lars Nordlund51.55Run4All - Køge Atletik46 år
Henrik Dalby Damm52.11Fløng Kondi52 år
Hans Elmer54.08Greve Trim EsySport50 år
Anders Frøhlke55.12*Solrød Strand45 år
Markus Zetterberg55.14IK Hellas40 år
Jørgen Kjær Jensen55.25*Svogerslev37 år
Ian Nelson55.55Fløng Kondi35 år
René Petersen56.52*Roskilde49 år
Mads Isberg58.21Greve Trim41 år
Nicklas Hedemand Jensen58.32*Hedehusene18 år
Stig Heller59.02Greve Trim58 år
Palle Sekshøj-Christensen59.43TIK Løberne61 år
Robert Jakobsen59.44 45 år
Kasper Roslyng59.47TIK Løberne43 år
Paul Johan Allaart1.02.20Fløng Kondi59 år
Steffen Allaart1.02.33*Rødovre26 år
Mette Baagøe1.07.36Fløng Kondi43 år
Annette Pihl1.07.47Fløng Kondi48 år
Denis Baagøe1.09.11Fløng Kondi50 år
Brian Nørtoft Berntsen1.12.20 48 år
Brian Kjelin Olsen1.16.36*Hedehusene49 år
Stefan Petersen1.21.36*Taastrup54 år
Christina Winther1.28.09*Lejre38 år
POWER WALK/MOTIONSGANG
RUTE 3 KM - 2,857 KM
Kirsten Andersen24.58*Reerslev 
Lene Elgaard27.10Fløng Kondi61 år
Jens Iversen29.03Fløng Kondi64 år
Hugo Villadsen32.39*Ballerup72 år
Ingrid Villadsen34.03*Ballerup70 år
Emilie34.32HavdrupHonning7 år
Julie Lau35.12HavdrupHonning39 år
Freja35.13HavdrupHonning5 år
RUTE 6 KM - 6,610 KM
Pouline Gringer1.04.20Solrød A.M45 år
UDGÅET   
Ellen *Hedehusene9 år
Comments