Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎

4. maj 2014


HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 4. MAJ 2014

178 gennemførte Hedelandsløbet. Dejligt at se så mange løbere og PW i det fine men lidt kølige forårsvejr. Temperatur ca. 8 grader

Ingen rekorder i denne måned

HEDELANDSLØBET HAR SIN EGEN FACEBOOKSIDE

https://www.facebook.com/Hedelandslob

Er der fejl i resultatlisten kan du sende en mail med rettelser til anniogerik@tunenet.dk

TAK FORDI I KOM OG VAR MED

PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 1. JUNI 2014 KL. 10.00

DENNE DAG TRÆKKER VI LOD OM GAVEKORT FRA VORE SPONSORER

NAVN: TID: KLUB/*BY ALDER
RUTE 3 KM (2,857 KM)
Ditte Marie Pallesen 12.06 *Roskilde 13 år
Ole Rahn Rasmussen 12.45 *Roskilde 54 år
Rasmus Jæger 13.04 *Fløng 9 år
Nicklas Rasmussen 13.05 *Hedehusene 13 år
Simon Nordbjerg Albrektsen 13.08 *Sengeløse 10 år
Steffen Allaart 13.12 Fløng Kondi 22 år
Anton Schmidt Holsdorf 14.43   10 år
Michael Kruse 16.55   55 år
Thea Vestskov-Møller 17.05 *Hedehusene 13 år
Kim John 17.15 FHI 50 år
Nanna 17.24 *Ølstykke 12 år
Line Andersen 17.41 *Gadstrup/Snoldelev 40 år
Maya Schröder 19.00 Solrød A.M 43 år
Per Romdal 19.17 Hellas/Løb for Livet 66 år
Helle Nordbjerg 19.58 *Sengeløse 38 år
Christina F. Nielsen 20.02 *Fløng 45 år
Charlotte Harbo 20.03 *Snoldelev 42 år
Erik Larsen 20.20 *Næstved 62 år
Tor Kobbernagel 20.40 *Hedehusene 11 år
Mikkel F. Nielsen 21.03 *Fløng 7 år
Mike Frost 22.14 *Greve 7 år
Lene Frost 22.15 *Greve 36 år
Frida Schmidt 22.54 *Greve 9 år
Sarah Mortensen 22.58 *Greve 10 år
Peter Albert Hansen 23.10 *Gilleleje 63 år
Simon Malm Johansen 23.32   12 år
Margit Neessen 24.05   61 år
Rebekka Kaas 24.15 *Trekroner 8 år
Nicola Kaas 24.31 *Trekroner 46 år
Tue Dam Kaas 24.41 *Roskilde 6 år
Jan Dam Kaas 24.43 *Roskilde 42 år
Tasja Jam Kaas 24.45 *Roskilde 9 år
Signe Kruse 30.37 *Sengeløse 33 år
Thomas Jepsen 30.42 *Sengeløse 37 år
Simon Jepsen 30.43 *Sengeløse 1 år
Vitus Jepsen 30.45 *Sengeløse 4 år
Lisbeth Leisted 32.44 Fløng Kondi 52 år
Sally Kobbernagel 32.53 *Hedehusene 4 år
Trine Kobbernagel 32.54 *Hedehusene 42 år
Silliam Pekilidi 33.36 *Vindinge 5 år
Hannah Stage 33.58   6 år
Katja Stage 34.19 *Roskilde 39 år
Per H. Ehbrecht 48.55 Team Ehbrecht 55 år
Caroline 56.10 *Taastrup  
Isabella Johansen 56.10 *Taastrup 13 år
RUTE 6 KM (6,610 KM)
Paul Johan Allaart 28.25 Fløng Kondi 56 år
Jesper Schouw 29.14 *Vindinge 45 år
Bjørn Frost 31.37 Greve Trim 40 år
Flemming Nielsen 32.30 *Køge  
Chris Nielsen 32.37   47 år
Johnny Bonke 32.55 Tune IF 52 år
Tobias F. Nielsen 33.03 Fløng Kondi 10 år
Winnie Nielsen 33.05 *Hvidovre 51 år
Hanne Høberg 33.48 Fløng Kondi  
Elisabet Kjellev 34.37   44 år
Annette Jespersen 35.04 Fløng Kondi  
Kurt Ehbrecht 35.32 Team Ehbrecht 72 år
Denis Baagøe 35.48 Fløng Kondi 47 år
Claus Roed 36.23 Team Roed 50 år
Emilie Heick 37.51 ALOT 15 år
Joachim 38.02   18 år
Klaus Vestskov-Møller 38.19 *Hedehusene 40 år
Brian Holm 38.22 *København SV 44 år
Hanne B. Mathisen 38.35   57 år
Ann Marer Hansen 38.49 *Hedehusene 35 år
Hanne Gillesberg 39.08 Vindinge IF 44 år
Bettina Beier 39.48 *Roskilde 48 år
Erik Neesgaard 39.51 *Roskilde 48 år
Ulla Rasmussen 39.54 Fløng Kondi 37 år
William 41.36 *Sengeløse 11 år
Vibeke Mortensen 42.17 Greve Trim 47 år
Rikke Regel 42.33 *København 26 år
Pernille Heick 42.50 ALOT 49 år
Otto Kristensen 42.57   67 år
Rasmus Madsen 42.59 *Taastrup 14 år
Bertram Andersen 44.02 *Vindinge 8 år
René Poulsen 44.03 *Vindinge 40 år
Lisbeth Jønsson 44.46 *Greve 67 år
Pouline Gringer 45.10 Solrød A.M 42 år
Terese Malm Johansen 45.16   38 år
Ib Regel 45.50   57 år
Daniel Spelling Clausen 46.45 *København SV 31 år
Lene Nielsen 47.39 *Taastrup 42 år
Lene Ehbrecht 49.08 Team Ehbrecht 69 år
Poul Tage Holm 49.47 IK Hellas 79 år
Bent Nielsen 55.36 Vindinge IF 48 år
Bitten Bacher 57.19 Fløng Kondi 66 år
RUTE 9 KM (8,855 KM)
Jens Mundeli-Jensen 33.47 ALOT 47 år
Thomas Midtgaard 35.50 ALOT 40 år
Nicholas Pekilidi 39.52 *Vindinge 35 år
Sidsel Kvist 40.29 ALOT 37 år
Henrik Dalby Damm 41.26 Fløng Kondi 49 år
Torben Peters 42.15 *Roskilde 39 år
Brian Jæger 42.39 *Fløng 40 år
Rene Leisted 42.58 Fløng Kondi 54 år
Ulrich Jensen 43.42 Vindinge Løbeklub 41 år
Kurt Kloth Petersen 43.50 Fløng Kondi 51 år
John Ø. Jensen 44.12 DCF, Roskilde 59 år
Mette Baagøe 44.20 Fløng Kondi 40 år
Pia Ullum 44.28 *Fløng  
Dorte Riehn-Kristensen 45.04 *Fløng 47 år
Susanne Riehn Bach 45.37 *Roskilde 47 år
Mette Badenski 46.23 *Taastrup 23 år
Ulla H. Ehbrecht 46.40 Team Ehbrecht 49 år
Gert Maegaard 46.51 Roskilde Skiklub 57 år
Lily Henriksen 47.05 Fløng Kondi  
Rikke P. Nielsen 47.32 Sengeløberne 42 år
Rikke Schmidt Holsdorf 47.34 Karlslunde Tri 39 år
Line Henriksen 47.43   37 år
Mie Louise Andersen 47.48 *Albertslund 38 år
Pernille Lyngby Petersen 48.08 *Svogerslev 39 år
Marianne Kjær Jensen 48.10 *Svogerslev 36 år
Iben Vergmann 48.24   43 år
Verner Jensen 49.30 *Albertslund 66 år
Tina Kragerup 50.11 ALOT 44 år
Charlotte Rohde 50.13 Fløng Kondi  
Tage Nielsen 50.36 *Hedehusene 52 år
Liselotte Lund 50.43 *Hedehusene 48 år
Torben Henriksen 51.12 Fløng Kondi 61 år
Pia W. Nielsen 53.35 Tune Trim 45 år
Ömer Güclü 53.52 Fløng Kondi 35 år
Marianne Christensen 53.55 AH Løbeklub 45 år
Kristian 54.43 *Solrød 38 år
Morten Sørensen 54.45   38 år
Tine Kruse 55.29   43 år
Karina Langstrup 55.31 *Solrød 36 år
Christian Dybro 55.45   39 år
Bent Petersen 57.11 Fløng Kondi 76 år
Rie Thomsen 57.52   36 år
Birger Ejsing 57.57 Fløng Kondi 57 år
Henny Krogh 58.00 Fløng Kondi 52 år
Poul Richard Rasmussen 58.28 Lyn-Kineserne 69 år
Niels Bierbum 59.27 Fløng Kondi 61 år
Helle Romdal 1.00.22 Løb for Livet 56 år
Kurt Majgård 1.00.28 Roskilde Skiklub 59 år
Torben Juhl Eriksen 1.02.09 NCR 61 år
RUTE 12 KM (12,608 KM)
Charley Prødel 48.35 ALOT 44 år
Rune Bohn Jensen 48.46 Greve Trim 40 år
Klaus Borge 52.09 Roskilde Tri 37 år
Astrid Damgaard 52.11 Vindinge Motion 44 år
Kasper Henriksen 52.16 *Vanløse 33 år
Marc Pekilidi 53.10   38 år
Kasper Tipsmark Nielsen 55.33 *Ølstykke 32 år
Jørgen Kjær Jensen 56.43 *Svogerslev 34 år
Mads Grue Cukslasen 56.46 *Taastrup 19 år
Lars D. Nielsen 56.57 ALOT 48 år
Michael Müller 57.08 Karlslunde Tri 42 år
Finn Kofoed-Dam 57.29 Greve Trim 50 år
Christian Bach 57.46 *Roskilde 34 år
Danny Krath 58.14 Team Krathlusker 27 år
Lars Winge 58.39 *Trekroner 48 år
Bjarne D. Christensen 59.46 Fløng Kondi 50 år
Tommy Sørensen 1.00.04 *Hvidovre 62 år
Stig Heller 1.00.16 Greve Trim 54 år
Frank Svendsen 1.01.23 60pudser.dk 44 år
Bo Wennerberg 1.01.30 Fløng Kondi  
Ulrik Schultz 1.02.05   35 år
Bendt B. Christensen 1.02.53 Greve Trim 70 år
Casper Hansen 1.03.02   35 år
Bo Frahm Pedersen 1.04.27 Running Hvidovre 42 år
Morten Madsen 1.05.28 *Taastrup 47 år
Brian Nørtoft Berntsen 1.07.46 *Hvidovre 44 år
Christian Louis Heick 1.10.37 ALOT 46 år
Helle Petersen 1.11.09   42 år
Ole Rosenkjæ 1.11.53 *Ballerup 53 år
Gøther Mathisen 1.11.54   59 år
Bente Roed 1.12.06 Team Roed 50 år
Lykke Lilly Johansen 1.13.22 *Taastrup 38 år
Stefan Petersen 1.19.51 *Taastrup 51 år
POWER WALK
RUTE 3 KM (2,857 KM)
Lene Elgaard 26.51 Fløng Kondi 58 år
Jens Iversen 27.23 Fløng Kondi 61 år
Leon Holm 27.37 *Hedehusene 61 år
Christina S. B. Jørgensen 34.21 Team Krathlusker 26 år
Dorthe Kruse 34.50   58 år
RUTE 6 KM (6,610 KM)
Alice G. Andersen 57.36 Fløng Kondi 68 år
C. Heller 1.00.42 Greve Trim 50 år
Liselotte Pedersen 1.00.44 Greve Trim 51 år
Fritz Jüngling 1.05.21 Tune IF Trim 71 år
Comments