Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎4. marts 2018‎ > ‎

1.april 2018

1.april 2018
HEDELANDSLØB SØNDAG 1. APRIL 2018
 
117 løbere og power walkere deltog i månedens Hedelandsløb.
Det var minus 2 grader og en kold vind fra nord. Ingen forår endnu
   
Har du rettelser til resultatlisten så send en mail til aarenstrup@aarenstrup.net
 
PÅ GENSYN TIL HEDELANDS NATURTRAIL DEN 15. APRIL 2018 
LÆS MERE PÅ WWW.NATURTRAIL.DK ELLER FACEBOOK HEDELANDS NATURTRAIL
NÆSTE HEDELANDSLØB HOLDER VI SØNDAG DEN 6. MAJ 2018
   
Bliv medlem af vores facebookgruppe https://www.facebook.com/Hedelandslob og få besked når resultatlisten er klar. Eller læs mere om løbet på hjemmesiden www.flongkondi.dk under Hedelandsløb
 
NAVN: TID: KLUB/*BY ALDER
RUTE 3 KM - 3,1 KM 
Mikkel F. Nielsen 14.09 IK Hellas 11 år
Cecilie Pedersen 15.55   16 år
Emilie Jæger 16.30 IK Hellas 11 år
Sandra Pedersen 17.07 *Køge 16 år
Anton Matihiesen 17.32 *Tune 9 år
Oliver Ejsenhardt 17.37 *Tune 9 år
Brian E.A 17.38 *Tune 40 år
Charlotte Hansen 18.24 *Greve 40 år
Rasmus 18.25 *Greve 11 år
Chris Nielsen 18.42 IK Hellas 51 år
Dennis Wils 19.48 Avisruten 42 år
Claudia Saldern Elgaard 21.06 Fløng Kondi 9 år
Annette Damm 21.08 Fløng Kondi 50 år
Jette Kærgaard 21.23 Greve Trim 57 år
Rene Bendtsen 21.27 *København 48 år
Pia Hansen 21.30 *Glostrup 58 år
Katrine Albrechtsen 21.41 *Taastrup 30 år
Carina Nielsen 21.43 *Roskilde 36 år
Mette Normann 22.13 *Roskilde 37 år
Malou Garrelts 22.47 *Vallensbæk Strand 6 år
Melanie Garrelts 22.48 *Vallensbæk Strand 9 år
Jette Garrelts 22.48 *Vallensbæk Strand 37 år
Pia Albrechtsen 24.13 *Rågeleje 47 år
Nikoline Saldern Elgaard 24.31 Fløng Kondi 9 år
Anette Saldern Elgaard 24.32 Fløng Kondi 40 år
Elias Kjelin Amstrup 26.40 *Hedehusene 12 år
Malene 26.49 *Hedehusene 48 år
Nikoline E.A. 30.41 *Tune 5 år
Malene E.A. 40.43 *Tune 34 år
Rasmus Halberg Jensen 31.18 Team Silverback 6 år
Martin Jensen 31.22 Team Silverback 36 år
Bonnie Halberg 31.31 Team Silverback 38 år
Brian Olsen 32.33 *Hedehusene 50 år
Ellen - CYKEL 32.38 *Hedehusene 10 år
Helle Hemsø 33.18 *Roskilde 31 år
Bo Jensen 33.19 *Roskilde 39 år
Mads J. Hemsø 33.20 *Roskilde 4 år
RUTE 7 KM - 6,9 KM       
Jesper Lassen 30.32 Avisruten 41 år
Henrik Rasmussen 31.1 *Taastrup 49 år
Sune Skaarup 31.13 *København V 27 år
Nichlas Nygaard 31.37 *Roskilde 23 år
Andreas Alba 34.15 *Greve 21 år
Michael Nilsson 34.42 *Greve Landsby 41 år
Ida Skaarup 35.00 *Lyngby 23 år
Allan Skaarup 38.30 TIF-Volley 57 år
Louise Lundager 41.01 *Havdrup 36 år
Morten Berner 41.03 *Roskilde 44 år
Jan Mørup 41.12 Tune Trim 52 år
Jan Rasmussen 41.58 *Glostrup 57 år
Karina Lone Grønbæk 42.27 *Havdrup 46 år
Charlotte Mørk 44.10   46 år
Karsten Krog 44.23 *Tune 60 år
Jan Hartvig 44.24 *Tune 58 år
Max August Møller Andersen 45.19 Avisruten  
Søren Andersen 45.38 Avisruten 52 år
Maya Schröder 46.00 Solrød A.M 47 år
Ömer Güclü 47.14 Fløng Kondi 39 år
Marianne Christensen 47.16 *Gadstrup 49 år
Ulla Ehbrecht 48.29 Team Ehbrecht 52 år
Tilde - HUND 48.30 Team Ehbrecht  
Lise Skriver 51.43   46 år
Pouline Gringer 54.10 Solrød A.M 46 år
Bent Petersen 1.00.43 Fløng Kondi 80 år
RUTE 9 KM - 9.0 KM
Simon Lund Bondesen 40.48 *Roskilde 20 år
Jens Mundeli-Jensen 40.48 Team Lybnkineserne.dk 50 år
Alex Pedersen 44.11   44 år
Casper Garrelts 44.36 *Vallensbæk Strand 36 år
Anders Fischer 47.29 *Rødovre 33 år
Carina V. Abildskov 47.30 *Roskilde 28 år
Michelle Rasmussen 48.01 ALOT 27 år
Morten Albrechtsen 48.40 *Taastrup 30 år
Anja Thomsen 49.50 Fløng Kondi 45 år
Vibeke Strube 49.52 Fløng Kondi/Løb for Livet 61 år
Maria Kolding 51.17 *Taastrup 39 år
L. Christiansen 51.22    
Søren Christiansen 53.17 TIK Løberne 73 år
Karsten Lund 53.39 *Roskilde 62 år
Lene Kongstad 54.29 *Brøndby 36 år
Liselotte Lund 55.01 Coop Idræt 52 år
Charlotte Parbst 55.24 Coop Idræt 49 år
Marianne Orbesen 56.30 Roskilde Motion 46 år
Flemming E. Larsen 57.07 IK Hellas 65 år
Lene Korsgaard 57.36 Coop Idræt  
Finn Asbirk 1.02.20 IK Hellas 65 år
Anni Kristiansen 1.05.34 KHIF Løb 70 år
Christina Thorsen 1.05.35   46 år
Katrine Teresa Larsen 1.12.06 Fløng Kondi 59 år
RUTE 13 KM - 12,8 KM 
Marius Anton Møller Andersen 52.21 Avisruten 15 år
Henrik Dalby Damm 52.37 Fløng Kondi 53 år
Ian Nelson 53.50 Fløng Kondi 36 år
Brian Jæger 54.32 IK Hellas 44 år
Bruno Gross 56.05 Greve Trim 49 år
Karl Ziegler 56.05   39 år
Kenneth Nielsen 58.03 *Fløng 32 år
Phillip Simbao 59.24 CPH 36 år
René Petersen 59.47 *Roskilde 50 år
Martin Hansen 59.52 Fløng Kondi/Løb for Livet 40 år
Palle Sekshøj-Christensen 1.00.28 Fløng Kondi 62 år
Niels Hougaard 1.00.30 De Glatte Ben 54 år
Paul Johan Allaart 1.01.58 Fløng Kondi 60 år
Jeanne Enevoldsen 1.03.45 ALOT 31 år
Sissel Kærgaard 1.04.05 Greve Trim/Karlslunde Tri 29 år
Kim Vognsen 1.14.23 ALOT 54 år
Jonas Petersen 1.15.28 *Hedehusene 25 år
Kim Villadsen 1.22.17   47 år
POWER WALK/MOTIONSGANG
RUTE 3 KM - 3,1 KM 
Inge 27.21 Fløng Kondi 59 år
Malte 32.03 *Tune 13 år
Karina Lone Grønbæk 33.32 *Tune 42 år
Poul Richard 36.00 Lybkineserne 73 år
Per Ehbrecht 42.10 Team Ehbrecht 59 år
Niels Bierbum - 4,9 km 48.26 Fløng Kondi 65 år
Bitten Bacher - 4,9 km 48.36 Fløng Kondi 70 år
RUTE 7 KM - 6,9 KM 
Bjarne Hansen 1.03.14 Tune Trim 76 år
Marianne Myglegaard 1.09.40 Solrød A.M 67 år
Inge Mønster 1.09.40 Solrød A.M 60 år
Lone Aalekjær 1.16.01 Solrød A.M 63 år
       
UDGÅET      
Klaus Borge   Roskilde Tri  
Comments