Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎

4. oktober 2015


HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 4. OKTOBER 2015

133 løbere og power walkere deltog i månedens Hedelandsløb. Heraf rigtig mange børn.

Det var fint løbevejr, ingen vind men tåget med en temperatur på 13 grader

Har du rettelser til resultatlisten så send en mail til jesper.sondergaard.jensen@gmail.com

Stefan Petersen fra Taastrup bedes sende en mail til anniogrik@tunenet.dk

TAK FORDI I KOM OG VAR MED

PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 1. NOVEMBER KL. 10.00

Bliv medlem af vores facebookgruppe https://www.facebook.com/Hedelandslob og få besked når resultatlisten er klar. Eller læs mere om løbet på hjemmesiden www.flongkondi.dk under Hedelandsløb

NAVN:TID:KLUB/*BYALDER
RUTE 3 KM - 2,857 KM
Brian Ea10.24B mon37 år
Rasmus Jæger11.56IK Hellas11 år
Brian Jæger11.57*Fløng41 år
Marcus Rokatis15.38Fløng Kondi12 år
Gustav Elbæk Jespersen16.32*Sengeløse9 år
René Pedersen16.35*Nyrup12 år
Oliver Ea16.43 7 år
Emilie Jæger16.54IK Hellas9 år
Marit Elbæk Jespersen17.21*Sengeløse51 år
Hjalte Højmark Omkvist17.32*Reerslev6 år
Lauge Højmark Omkvist - cykel20.14*Reerslev3 år
Kenneth Omkvist20.15*Reerslev39 år
Mette Helmark20.42Philips44 år
Tim Jensen20.43Philips49 år
Claudia S. Elgaard21.02*Farum6 år
Alexander Lundsteen21.16*Rødovre6 år
Anette S. Elgaard21.17Fløng Kondi38 år
Stine K. Lundsteen21.18*Rødovre35 år
Sofie Ziegler21.32*Reerslev4 år
Karl Ziegler21.33*Reerslev37 år
Julie Hemmingsen21.36*Solrød11 år
Søren Sørensen21.41Fløng Kondi71 år
Jan Pedersen22.05*Nyrup9 år
Ante Ziegler22.22*Reerslev7 år
Maya Schröder22.53Solrød A.M44 år
Tina Thinggaard25.50 44 år
Mette Rokatis25.51Fløng Kondi47 år
William Severin29.46*Trekroner7 år
Nanna Møller Rosenberg31.31*Solrød5 år
Ulrik Rosenberg31.32*Solrød47 år
Henry Severin36.49*Trekroner4 år
Greg Severin36.54*Trekroner34 år
RUTE 6 KM - 6,610 KM
Jan Berg26.10Greve Trim44 år
Daniel Elbæk Jespersen33.05*Sengeløse11 år
Sebastian Møller Rosenberg33.06*Solrød11 år
Bendt Bøjer Christensen33.35Greve Trim71 år
Jan Andersen34.10 49 år
Max34.14*Karlslunde9 år
Brian Kjelin Olsen34.15*Hedehusene47 år
Ingelise Møller34.32*Solrød44 år
Josefine Winsløv36.48Nørebronx21 år
Søren Carlsen37.32Philips29 år
Peter Gaslor38.32 50 år
Tage Nielsen38.51*Hedehusene53 år
Niels Bierbum40.22Fløng Kondi63 år
Oscar Feldfos40.36*Karlslunde12 år
Morten Ankjær Jensen40.40*Roskilde44 år
Andrea Ankjær Dorota40.41*Roskilde12 år
Frank Damkilde40.44*Hedehusene50 år
Henning Sværke40.45 46 år
Ann-Christine Carlsen40.55Philips38 år
Maria Feldfos41.04*Karlslunde40 år
Kasper Anstman Brinkløv41.16 12 år
Jan Hansen41.32Philips50 år
Liselotte Winsløv42.43*Solrød54 år
Lauritz Jessen43.00KIF12 år
Stine43.33*København21 år
Thomas Risom43.58*Karlslunde9 år
Hans Pedersen44.47Fløng Kondi 
Bjarne Hansen44.51Tune Trim73 år
Hakon Eriksen45.14KIF12 år
Tina Hemmingsen45.41*Solrød43 år
Stine Birkelund45.42*Gevninge39 år
Laura Leis Rasmussen46.29*Holbæk19 år
Karina Egguvn46.52 34 år
Martin Pedersen46.52 35 år
Kristian Øhrstrøm46.56KIF41 år
Noah Brown Starup48.18KIF 12 år
Jeppe Kamp48.24*Rødovre7 år
Nanna Kamp48.30*Rødovre9 år
Lasse Kamp48.32*Rødovre42 år
Lene Risum49.07*Karlslunde37 år
Staffen Brown Starup49.36KIF47 år
Solvej Jüngling50.38Tune IF Trim57 år
Peter Albert Hansen58.26*Gilleleje64 år
RUTE 9 KM - 8,855 KM
Anders Jespersen38.55*Sengeløse48 år
Victor Tristholm Jørgensen41.58Karlslunde Tri 
Jørgen Jørgensen42.01Karlslunde Tri49 år
Peter Sperling42.36*Hedehusene44 år
Henrik Christensen43.47Løb for Livet49 år
Annette Jespersen45.23Fløng Kondi49 år
Kenn Pedersen47.12*Nyrup44 år
Jan Rasmussen48.46Holbæk LMK47 år
Per Poulsen49.04*Hedehusene46 år
Pia Jensen49.08*Karlslunde39 år
Camilla Poulsen49.14*Hedehusene19 år
Bertil Winsløv50.27*Solrød Strand10 år
Katrine Winsløv50.35*Christianshavn24 år
Morten Winsløv50.36*Solrød Strand51 år
Carina Nielsen51.40*Roskilde34 år
Liselotte Lund51.41*Hedehusene50 år
Mie Irming53.14Løb for Livet63 år
Peer Weinert33.15Løb for Livet62 år
Nicolai S. Kaas54.06Team Kaas48 år
Verner Jensen54.26*Albertslund67 år
Nadia Pedersen55.33*Nyrup17 år
RUTE 12 KM - 12,608 KM
Morten Paus51.31TIK Løberne 
Kasper Roslyng55.27TIK Løberne42 år
Jørgen Kjær Jensen55.48*Svogerslev36 år
Palle Sekshøj-Christensen56.00TIK Løberne59 år
Johan Oude Hesselink56.32TIK Løberne51 år
Tonny Jensen57.54TIK Løberne48 år
René Villadsen57.55*Karlslunde40 år
Jim Reimann1.00.24*Viby Sj.36 år
Jan Skaaning1.03.24TIK Triathlon49 år
Knud Søndergaard1.03.50*Roskilde29 år
Pia Linde Valdau1.04.41*Vipperød42 år
Rene Juhl Andersen1.05.00Fløng Kondi46 år
Jan Dam Kaas1.06.08*Roskilde43 år
Dan Ahrensberg1.06.57Karlslunde Tri51 år
Bo Ahrensberg1.07.24*Frederiksberg51 år
Aria Ansari1.07.26*Albertslund48 år
Claus Qvist1.09.01*Viby Sj.44 år
Marianne Kjær Jensen1.11.22*Svogerslev37 år
Stefan Petersen1.24.09*Taastrup53 år
POWER WALK/MOTIONSGANG
RUTE 3 KM - 2,857 KM
Elias25.43*Hedehusene10 år
Ellen25.50*Hedehusene8 år
Malene26.08*Hedehusene45 år
Lene Elgaard26.09Fløng Kondi60 år
Jens Iversen28.45Fløng Kondi62 år
Mette Jessen45.02Karlslunde KIF47 år
Maria Sperling47.44*Hedehusene3 år
Charlotte Pedersen47.58*Nyrup46 år
Daniel Bratholm48.00*Kettinge22 år
RUTE 6 KM- 6,610 KM
Alice G. Andersen58.40Fløng Kondi70 år
Bitten Bacher58.50Fløng Kondi67 år
Bent Madsen1.00.14*Hedehusene84 år
Charlotte Heller1.01.17Greve Trim52 år
Liselotte Pedersen1.01.18Greve Trim52 år
Fritz Jüngling1.04.49Tune IF Trim72 år
Pouline Gringer1.06.52Solrød A. M44 år
Kirsten Dalby1.12.00*Horsens69 år
UDGÅET   
Thomas Skals   
Tina Skals   
Comments