Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎

5. juli 2015

HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 5. JULI 2015

116 løbere og power walkere svedte sig igennem dagens Hedelandsløb på en rigtig varm sommersøndag med sol og 30 grader.

Det varme vejr gav også rekordfå løbere på de lange distancer

Pga opera i august måned var der allerede lukket af ved Amfiteatret. Ruterne er derfor ændret og alle er 250 meter længere

Har du rettelser til resultatlisten så send en mail til jesper.sondergaard.jensen@gmail.com

TAK FORDI I KOM OG VAR MED

PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 2. AUGUST 2015 KL. 10.00

Fløng Kondi vil også anbefale i Solrødløbet i Jersie Strandpark den 16. august. Læs mere på www.solrodam.dk

Bliv medlem af vores facebookgruppe https://www.facebook.com/Hedelandslob og få besked når resultatlisten er klar. Eller læs mere om løbet på hjemmesiden www.flongkondi.dk under Hedelandsløb

NAVN:TID:KLUB/*BYALDER
RUTE 3 KM (2,857 KM + 250 meter)
Rasmus Jæger13.57IK Hellas11 år
Ditte Pallesen13.59*Roskilde14 år
Julie Pallesen16.15*Aalborg26 år
Anne Pallesen16.33*Roskilde54 år
Nikolaj Høyberg Pedersen16.50*Glostrup18 år
Morten Vinter Pedersen17.59*Glostrup58 år
Cecilie Ambus Kaysen19.31Greve Fodbold U9 piger7 år
Jimmy Kaysen19.33Greve Fodbold U9 piger37 år
Banjamin Kyren 19.44*Vanløse11 år
Emilie Jæger20.14IK Hellas8 år
Brian Jæger20.17*Fløng41 år
Markus Sewohl20.54Fløng Kondi10 år
Emil Baagøe20.59Fløng Kondi11 år
Ann Sewohl21.01Fløng Kondi46 år
Hjalte Højmark Omkvist21.29*Reerslev6 år
Emilie Ambus Kaysen21.46Greve Fodbold U9 piger6 år
Pernille Kaysen21.47Greve Fodbold U9 piger37 år
Lonny Hedengran21.55 50 år
Karl Ziegler22.00*Reerslev37 år
Ante Ziegler22.00*Reerslev7 år
Marco Gerhardt Andersen22.06*Karlslunde8 år
Victor Strandgaard22.07Karlslunde Tri9 år
Birgitte Keldebæk22.15*Roskilde53 år
Tine Elmeskov22.56*Hvalsø35 år
Mille Bachtrup23.18Greve Fodbold U9 piger7 år
Dan Christensen23.22Greve Fodbold49 år
Mette Høyberg Rasmussen23.43*Glostrup58 år
Tobias Damgaard Pedersen24.00*Roskilde7 år
Markus Damgaard Pedersen24.20*Roskilde9 år
Khaya Ndlovu24.58*Vanløse6 år
Pouline Gringer24.59Solrød Atletik og Motion44 år
Bente Olesen25.07*Reerslev54 år
Rico Gerhardt Andersen25.37*Karlslunde5 år
Nikoline S. Elgaard26.26*Farum6 år
Claudia S. Elgaard26.30*Farum6 år
Peter Albert Hansen26.36*Gilleleje64 år
Kenneth Omkvist28.08*Reerslev39 år
Lauge Højmark Omkvist28.09*Reerslev3 år
Frederik Harding29.17*Reerslev7 år
Kirsten Andersen29.17*Reerslev43 år
RUTE 6 KM (6,610 KM + 250 meter)
Peter David Jensen28.19TIK Løberne39 år
Bruno Gross29.41Greve Trim46 år
Henrik Dalby Damm29.56Fløng Kondi50 år
Steen Trier30.42*Aarhus54 år
Iver Thomsen31.25BKS62 år
Paul Johan Allaart32.09Fløng Kondi57 år
Henrik Rasmussen32.37*Taastrup46 år
Per Frederiksen34.18TIK Løberne55 år
Rene Thomsen35.16*Hedehusene47 år
Niels Hougard35.28De Glatte Ben51 år
John Ø. Jensen35.40DCF, Roskilde60 år
Winnie Nielsen36.01*Hvidovre52 år
Anders B. Hansen36.13IK Hellas66 år
Michel Laursen36.17*Tune30 år
Elisabet Kjellev36.21*Greve Strand45 år
Denis Baagøe36.59Fløng Kondi48 år
Kent Mørk38.02*Søborg39 år
Jonathan Ndlova39.29*Vanløse13 år
Tommy Sørensen39.37*Hvidovre63 år
Ulrik Rosenberg39.53*Solrød47 år
Claus Thøsing Skourup39.57Solrød Atletik og Motion44 år
Dorte Zacchi41.38*Ringsted43 år
Maria Julie Pedersen42.22*Tune14 år
Niels Bierbum43.53Fløng Kondi 
Mikael Milhøj44.21*København Ø25 år
Pia W. Nielsen44.47Tune Trim46 år
Margit Olah44.49*Tune52 år
Maya Schröder48.10Solrød Atletik og Motion44 år
Kurt Ehbrecht48.21Team Ehbrecht73 år
Anette Damgaard Pedersen49.57*Roskilde36 år
Kim John50.34Fløng Kondi52 år
Tristan52.15*Tune7 år
Matti52.15*Tune9 år
Lena Pedersen52.16*Tune42 år
Freja Nørgaard Jensen54.26*Høje Taastrup15 år
Tommy Jensen54.35 43 år
Simon Bachtrup54.37*Greve12 år
Katrine Teresa Larsen55.54*Roskilde56 år
Bent Petersen59.13Fløng Kondi77 år
Poul Tage Holm59.50IK Hellas81 år
RUTE 9 KM (8,855 KM + 250 meter)
Viktoras Drungilas37.22Starta, Litauen32 år
Lasse Hansen37.47*Ølstykke39 år
Anders Jespersen40.04*Sengeløse48 år
Michael Stoksbjerg41.50*Tune43 år
Christian Olsen43.59Amager OK45 år
Kim Kruse47.26 50 år
Frank Olsson48.54*Solrød Strand47 år
Dorte K. Riehn-Kristensen50.42*Fløng48 år
Lene Korsgaard55.57Coop Idræt66 år
Morten Damgaard Pedersen56.37*Roskilde37 år
Liselotte Lund56.55*Hedehusene49 år
Nicolai S. Kaas57.49Team Kaas47 år
Ellen Holm59.48*Roskilde53 år
Lene Grue59.56Fløng Kondi58 år
Vera Lundsteen1.01.39Tune Trim67 år
Anette S. Elgaard1.03.46Fløng Kondi38 år
Christina Almfort1.04.24Tune IF Trim38 år
Stefan Petersen1.04.31*Taastrup52 år
RUTE 12 KM (12,608 KM + 250 meter)
Mik Kristoffersen56.35*Ejby37 år
Thyge Arum58.32TIK Løberne54 år
Lennart Christoffersen58.35Fløng Kondi51 år
Klaus Borge59.52Roskilde Tri39 år
Jørgen Kjær Jensen1.00.13*Svogerslev35 år
Palle Sekshøj-Christensen1.00.18TIK Løberne59 år
Lars Nordlund1.08.53Køge Atletik44 år
Michael Ørtoft1.15.21Fløng Kondi52 år
Ole Rosenkjær1.19.04*Ballerup54 år
POWER WALK/MOTIONSGANG
RUTE 3 KM (2,857 KM + 300 meter)
Sussi Gerhardt Andersen25.39*Karlslunde33 år
Carina Strandgaard25.43 40 år
Trine Pedersen28.39*Søborg37 år
Lene Elgaard29.01Fløng Kondi59 år
Jens Iversen32.02Fløng Kondi62 år
Ralph Dänhardt36.19Fløng Kondi59 år
Bitten Bacher36.43Fløng Kondi67 år
RUTE 6 KM (6,610 KM + 300 meter)
Lene Ehbrecht1.06.48Team Ehbrecht70 år
Alice G. Andersen1.07.13Fløng Kondi69 år
UDGÅET AF LØBET   
1 udgået    
Comments