Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎

5. juni 2011 Stjerneløb

163 løber og power walkere var tilmeldt årets Stjerneløb der blev afholdt en varm sommerdag.

160 gennemførte løbet.

Det var næsten for varmt at løbe så der blev drukket rigtig meget væske.


Stor tak til følgende sponsorer der har været med til at sponsorere gavekort til lodtrækning blandt deltagerne i Stjerneløbet søndag 5. juni

Legekæden Roskilde
Løberen, Ringstedgade 14, Roskilde 
Slagter Bertelsen, Vesterkøb 20, Hedehusene 
Rema 1000, Fløng Centret 
Aktive Isenkræmmer, Hovedgaden 512, Hedehusene 
Want2Bowl, Tåstrupgårdsvej 10, Taastrup 
Heka Dental



Navn Tid Klub/By Alder
RUTE 1,668 km
Mads Strack Hansen 7.02 *Roskilde 12 år
Silas Nymark 9.13 *Karlslunde 7 år
Andreas 10.51 *Glostrup 11 år
Johnny Feldborg Gottorp 10.52 *Glostrup 45 år
Christian Skriver 11.07 *Hedehusene 6 år
Emma Nystrup 11.08 *Hedehusene 13 år
Emma Julia Roed 11.31 Team Roed 9 år
Victoria Roed 11.32 Team Roed 7 år
Valdemar Hansen 13.08 *Borup 6 år
Lily Henriksen 13.08 Fløng Kondi  
Tilde Roed-Birch 18.42 Team Roed 4 år
Anna Sofie Hansen 19.19 *Borup 4 år
Torben Henriksen 19.19 Fløng Kondi 58 år
Mikkel F. Nielsen 21.58 Fløng Kondi 4 år
Christina Nielsen 22.01 Fløng Kondi  
RUTE 3,311 km
Emil Holm 12.16 Ganløse
Tri-Center
14 år
Karina Hansen 15.10 Trekroner IF 40 år
Kenneth Jakobsen 15.44 *Greve 36 år
Anne Holm 15.59 Ganløse
Tri-Center
11 år
Lars Ole Holm 16.00 *St. Heddinge 45 år
Line Mathisen 19.37 Fløng Kondi  
Jonas Poulsen 20.17 *Taastrup 13 år
Camilla Poulsen 20.22 *Taastrup 18 år
Mie Hampen 20.25 Fløng Kondi 28 år
Steen Noer 20.47 Greve Trim 47 år
Anton Jusjong Bøgsted 20.50 *Hedehusene 4 år
Josefine Knopf Mathiesen 21.36 *Viby Sjælland 17 år
Lis Thorn 22.12 Tune IF Trim 65 år
Ralph Dänhardt 22.35 Fløng Kondi 55 år
Rikke Nielsen 22.49 *Roskilde 40 år
Susan Nilsson 23.12 *Ishøj 50 år
Søren Sørensen 24.00 Fløng Kondi 67 år
Helle Jansen 24.29 Fløng Kondi 50 år
Ole T. Pedersen 25.03 *Hellerup 61 år
Lili Hansen 29.26 *Vor Frue 69 år
Stine Jusjong Bøgsted 32.44 *Hedehusene 30 år
Anna Levol 37.06 *Roskilde 19 år
Agnete Ejsing 40.00    
Liselotte K. Nielsen 41.03 *Hedehusene 49 år
Jakob Ejsing Therkildsen 43.38    
Uden navn 43.39    
RUTE 6,097 km
Brian Andersen 25.07 *Tune 33 år
Nikolai Sherling 29.18 *Ishøj 20 år
René Leisted 30.17 Fløng Kondi 51 år
Claus Roed 32.35 Team Roed 47 år
Johnny Bonke 32.38 Tune IF 49 år
Tine Roed-Birk 33.42 Team Roed 28 år
Verner Jensen 34.19 *Albertslund 63 år
Preben Petersen 34.43 Viby Løbeklub 61 år
Mie Irming 35.25 Løb for Livet 58 år
Morten Vinter Pedersen 35.26 *Glostrup 54 år
Preben Hillingsou 35.27 *Hedehusene 50 år
Kim Jensen 35.28 *Greve 44 år
Jan Dabelsteen 36.01   45 år
Tage Nielsen 36.04 *Hedehusene 49 år
Bente Roed 36.50 Team Roed 47 år
Ole Svendsen 37.07 OK Roskilde 67 år
Niels Bierbum 37.27 Løb for Livet 58 år
Svend Erik Hansen 37.52 *Vor Frue 72 år
Mikael Celta 38.25 *Taastrup 37 år
Carsten Larsen 38.26 *Ishøj Landsby 49 år
Brian Petersen 38.27 Fløng Kondi 53 år
Nikolaj Høyberg Pedersen 39.10 *Glostrup 14 år
Jonas Gottorp 39.11 *Glostrup 13 år
Jørgen Næsby 39.29 *Karlslunde 67 år
Susanne Madsen 40.37 *Ishøj 47 år
Mark Harkovskis 40.42 Viby Løbeklub 10 år
Neel Bodholdt 40.48    
Gitte Nystrup 41.07 Fløng Kondi 44 år
Karen Ravn 41.10 Løb for Livet 43 år
Elisabeth Leisted 41.13 Fløng Kondi 49 år
Maria Roed Andersen 41.31 Viby Løbeklub 35 år
Laila Førsting 42.15 Greve Trim 65 år
Helle Sørensen 42.30 *Middelfart 38 år
Pouline Gringer 43.02 Solrød A.M 39 år
Majken Sørensen 43.04 *Solrød 57 år
Uden navn 43.40    
Mette Høyberg Rasmussen 45.01 *Glostrup 54 år
Helle Romdal 45.05 Løb for Livet / Hellas 53 år
Ulla Sørensen 45.26 *Viby Sj. 62 år
Lisbeth Nielsen 45.27 *Viby 47 år
Tobias F. Nielsen 47.05 Fløng Kondi 7 år
Chris Nielsen 47.06 Fløng Kondi 45 år
Dorthe Andersen 47.18 Viby Løbeklub 38 år
Ann Rasmussen 47.21 Viby Løbeklub 54 år
Bent Madsen 47.49 *Hedehusene 79 år
Katrine Teresa Larsen 50.45 *Roskilde 52 år
Mette Dollerup 55.54 Fløng Kondi 48 år
RUTE 9,125 km
Peter Bayer 39.22 Kageform 40 år
Kasper Zeeberg Skou 39.41 Link Logistik A/S 37 år
Marius Mathiesen 41.28 Viby Løbeklub 47 år
Peter Holm 42.25 *Albertslund 34 år
Per Romdal 43.11 Løb for Livet / Hellas 63 år
Thomas Bach Nielsen 43.36 Trekroner IF 42 år
Kåre Boserup 44.55 Tune Trim 40 år
Henrik Nørreby 45.48 Viby Løbeklub 50 år
Kjeld-Ole Munk 45.53 *Greve 55 år
Thorsten Elgave 46.01 *Taastrup 39 ´r
Brian Hansen 47.44 Tune Trim 44 år
Dorte Krak 48.54   43 år
Morten Jusjong Bøgsted 50.11 *Hedehusene 34 år
H. Ejsing 50.14    
John Kluge 51.10 Løb for Livet 46 år
Ellen Holm 52.10 *Roskilde 49 år
Preben Gregersen 52.47 Viby Løbeklub 59 år
Søren Kirkeby 53.08 Viby Løbeklub 46 år
Lene Holling 54.05   41 år
Heidi Skriver 54.30 Forsvaret FMI 41 år
Søren Skriver 54.30 Rockwool 38 år
Jane Lavlund 55.18 *Greve 52 år
Hans-Erik Anderberg 55.19 *Greve 48 år
Helle Eilersen 57.02 *Hedehusene 41 år
Sisse Levol 58.21 *Roskilde 55 år
Jørgen Reedtz 1.00.07   54 år
Poul Tage Holm 1.09.35 IK Hellas 76 år
RUTE 11,628 km
Mikkel Stampe Hjorth 47.46 Greve Trim 40 år
Niels Hansen 50.03 *Solrød Strand 44 år
Paul Johan Allaart 52.37 TIK Løberne 53 år
Hans Peter Hansen 52.50 Kalundborg IF 49 år
Bruno Gross 53.02 Greve Trim 42 år
Hans Elmer 53.56 Esysport /
Greve Trim
44 år
Per Frederiksen 54.21 TIK Løberne 51 år
Palle Sekshøj-Christensen 54.44 TIK Løberne 55 år
Kaj Laursen 55.03 TIK Løberne 48 år
Bjarne Winge 56.24 *Skovlunde 52 år
Frank Thillerup 56.28 TIK Løberne 49 år
Henrik Dollerup 58.32 *Fløng 54 år
Kristian Malchau 59.09 Fløng Kondi 34 år
Michael Ørtoft 59.21 Fløng Kondi 48 år
Kasper Jakobsen 1.00.33 *Roskilde 26 år
Martin Egholm 1.01.47 *Taastrup 33 år
Henrik Jakobsen 1.01.48 *Køge 53 år
Michael Omø 1.03.15 *Køge 47 år
Joanna Padraza 1.05.01 IK Hellas 27 år
Søren Davidsen 1.05.23 Fløng Kondi 37 år
René Gondan 1.07.33 *Bjæverskov 36 år
Micka Jakobsen 1.08.37 *Hedehusene 28 år
Flemming Jakobsen 1.08.41 *Hedehusene 58 år
Maya Schröder 1.10.13 Solrød A.M 40 år
Jan Jørgensen 1.10.19 *Taastrup 41 år
Arne Jensen 1.14.33   48 år
Lotte Hurup 1.16.34 *Havdrup  
POWER WALK
RUTE 1,668 km
Emilie Didia Rymark 25.55   2 år
Simon Dänhardt 25.56 Fløng Kondi 11 år
Vibeke Strube 25.57 Fløng Kondi 54 år
RUTE 3,311
Pia Poulsen 32.26 *Taastrup 46 år
Bitten Bacher 35.14    
Claus Poulsen 35.58 *Taastrup 48 år
Norbert Dollerup 38.46 Fløng Kondi 77 år
Birthe Ejsing 44.08   72 år
Helle Ejsing 44.09    
RUTE 6,097 km
Kirsten Rylander 53.07   56 år
Vinnie Røslau 53.10 Sengeløberne 59 år
Bente Roien 53.11 Sengeløberne 58 år
Elsa Olsen 54.42 *Viby Sj. 60 år
Malene Boesgaard 54.43 *Viby Sj. 34 år
Hanne Jensen 54.43 Viby IF 43 år
Mette Leiling 55.25 Fløng Kondi 44 år
RUTE 9,125 km
Kjeld Pedersen 1.16.35 Viby Løbeklub 63 år
Arne Nygaard 1.16.35 Viby Løbeklub 64 år
       
3 udgik af løbet      
Comments