Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎

5. juni 2016

EDELANDSLØB SØNDAG DEN 5. JUNI 2016

184 løbere og power walkere deltog i månedens Hedelandsløb på en dejlig sommerdag. Det var ca. 20 grader og let vind så det var rart at løbe ovenpå de varme dage vi har haft.

Ny rekord af Elias Kjelin Amstrup på 10 år. Elias gik 3 km i tiden 24.44 og har dermed igen slået sin egen rekord

Har du rettelser til resultatlisten så send en mail til Jørn Aarenstrup aarenstrup@aarenstrup.net

TAK FORDI I KOM OG VAR MED

PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 3. JULI 2016

Bliv medlem af vores facebookgruppe https://www.facebook.com/Hedelandslob og få besked når resultatlisten er klar. Eller læs mere om løbet på hjemmesiden www.flongkondi.dk under Hedelandsløb

NAVN:TID:KLUB/*BYALDER
RUTE 3 KM - 2,857 KM
Michael Støberg-Nielsen15.15De Blåøjede46 år
Jacob Ryon16.02Vejen til Xterra.dk47 år
Christina Neergaard16.11*Vallensbæk27 år
Henny Krogh17.26Fløng Kondi54 år
Oliver EA17.53Hellas8 år
Malene18.43*Hedehusene46 år
Claudia S. Elgaard19.03*Farum7 år
Brian EA19.04 38 år
Nikoline EA19.14 3 år
Jeanette Sølling19.19Hellas50 år
Charlotte Harvig19.29Hellas41 år
Ruth19.30IK Hellas59 år
Barbara Warner20.54Hellas41 år
Jesper Isberg21.41*Karlslunde9 år
Markus Damgaard Pedersen21.44*Roskilde10 år
Tobias Damgaard Pedersen21.53*Roskilde7 år
Anette Damgaard Pedersen22.05*Roskilde37 år
Nikoline S. Elgaard22.39*Farum7 år
Per Ehbrecht22.58Team Ehbrecht
Gilbert Sloth23.34*Frederiksberg7 år
Anders Sloth23.35*Frederiksberg37 år
Adam23.55 5 år
Olivia Gottlieb23.55 2 år
Stine23.56Fløng Kondi35 år
Tove Wetche27.00Hellas61 år
Dorthe Lywwerup27.02*Roskilde57 år
Lauge Højmark Omkvist33.59*Reerslev4 år
Martha38.53*Taastrup5 år
Arthur39.02*Taastrup5 år
Marianne39.03*Taastrup41 år
Ante Ziegler42.30*Reerslev7 år
RUTE 6 KM - 6,610 KM
Claus Beske31.22*Trekroner44 år
Sofie L. S.34.24Hellas10 år
Malene Olsen35.37*Brønshøj31 år
Trine Roed36.03Team Roed33 år
Claus Roed37.12Team Roed52 år
Tage Nielsen37.17*Hedehusene53 år
Bente Roed37.26Team Roed52 år
Torben Kohring38.00*Vallensbæk39 år
Niklas Therkildsen38.08*Taastrup11 år
Hjalte Højmark Omkvist38.24*Reerslev7 år
Kenneth Omkvist38.25*Reerslev39 år
Rita Neergaard38.38Greve Trim50 år
Frantz Remmer39.00Fløng Kondi35 år
Hanne Nielsen39.17Greve Trim44 år
Kim John39.41Fløng Kondi52 år
Jens Sørensen39.59Vindinge Løbeklub69 år
Christian Blume40.24*Hedehusene31 år
Pernille Therkildsen40.42*Taastrup48 år
Fie Støvelbæk40.43*Albertslund14 år
Søren Normann Sørensen40.44 49 år
Louise Lundager Jensen41.35*Havdrup35 år
Jan Rasmussen41.51*Glostrup55 år
Kasper Larsen42.23*Hedehusene29 år
Nicolai S. Kaas42.43Team Kaas48 år
Sisse Larsen42.51Hellas41 år
Annet Thomsen43.14Greve Trim44 år
Dorte Buresø43.15Greve Trim44 år
Niels Bierbum43.32Fløng Kondi63 år
Hanne Kjær43.35IK Hellas55 år
Rikke Jensen43.57Greve Trim45 år
Dianga Skovgaard44.13Greve Trim48 år
Pia B. Hansen44.23*Glostrup57 år
Frederik Harding45.14*Reerslev7 år
David Harding45.15*Reerslev49 år
Tine Burgaard45.49Løb for Livet59 år
Kirsten Bach47.06Hellas56 år
Bertram47.46*Taastrup8 år
Jakob47.47*Taastrup40 år
Allan Langhorn48.35*Roskilde41 år
Pouline Gringer49.11Solrød A.M44 år
Gurli Groth-Christensen49.19*Svendborg67 år
Martin Pedersen49.45*Hedehusene36 år
Karina Eggum49.46*Hedehusene34 år
Katrine Teresa Larsen50.18*Roskilde57 år
Kitte Herringe50.44Greve Trim43 år
Pia Møller50.45Greve Trim44 år
Jesper Møller50.46*Greve44 år
Signe Nielsen50.52Hellas24 år
Alexander Remmer52.36*Hedehusene8 år
Kirsten Andersen52.37*Reerslev44 år
Bitten Bacher56.48Fløng Kondi68 år
Peter Albert Hansen57.54*Gilleleje65 år
Poul Tage Holm1.01.11IK Hellas
Bent Madsen1.04.30*Hedehusene84 år
Rikke Krumbach1.05.23*Køge43 år
Astrid Krumbach1.05.24*Køge8 år
JensGroth-Christensen1.05.26*Svendborg73 år
Karl Ziegler1.06.02*Reerslev38 år
RUTE 9 KM - 8,855 KM
Jens Mundeli-Jensen37.24Lynkineserne.dk
René Petersen37.36*Roskilde48 år
Rene Jeppesen39.06Tune Trim45 år
Niels Hougaard41.58De Glatte Ben52 år
Stig Heller42.53Gree57 år
Karina Hansen43.16Trekroner IF45 år
John Ø. Jensen43.17DCF, Roskilde61 år
Simon N. Albrektsen44.01*Taastrup13 år
Aksel Albrektsen44.04*Sengeløse49 år
Fie Christiansen45.00*Hedehusene23 år
Poul Johan Allaart45.04Fløng Kondi58 år
Steffen Allaart45.07Fløng Kondi25 år
Kristoffer45.07*Hvalsø15 år
Jan Andersen45.25*Greve50 år
Simon Brandenhoff46.56*Hedehusene32 år
Line Mathisen47.05Fløng Kondi44 år
Niels Mathisen48.04Fløng Kondi52 år
Bjarke Schaar48.20IK Hellas46 år
Søren Christiansen49.34TIK Løberne71 år
Pernille Hansen50.04Greve Trim42 år
Torben Hansen50.23Fløng Kondi39 år
Verner Jensen50.36*Albertslund68 år
Lily Henriksen50.54Fløng Kondi59 år
Helen Sørensen51.00IK Hellas50 år
Torben K. Henriksen51.10Fløng Kondi63 år
Klaus Vestskov-Møller51.51Fløng Kondi42 år
Klaus B. Widerqvist52.14Greve Trim52 år
Christian Poulsen52.18Greve Trim40 år
Ulla Matthiesen52.30Hellas43 år
Hjalte Matthiesen52.30Hellas13 år
Hanne Hansen53.03Fløng Kondi49 år
Tilde Ehbrecht - HUND53.24Team Ehbrecht
Ulla Ehbrecht53.25Team Ehbrecht
Helle Eilersen53.50Fløng Kondi46 år
Lisbeth Reimann54.22Tune Trim36 år
Belinda Steinmann57.04*Solrød Strand29 år
Ellen Krumbach57.19*Køge 12 år
Christopher Krumbach57.20*Køge43 år
Dorte Henningsen57.57Greve Trim48 år
Thomas Jensen58.27*Hårlev46 år
Daniela Knürr58.58Fløng Kondi24 år
Michael Granlund1.00.58NBRO/Greve Trim51 år
Bent Petersen1.05.17Fløng Kondi79 år
Anette S. Elgaard1.06.55Fløng Kondi39 år
RUTE 12 KM - 12,608 KM
Thomas S. Nielsen47.51*Karlslunde
Steen Jespersen49.22Roskilde Tri45 år
Dennis Frederiksen53.33*Brønshøj31 år
Henrik Berthelsen53.33Greve Trim50 år
Hans Elmer54.07Greve Trim49 år
Henrik Dalby54.34Fløng Kondi
Klaus Borge55.22Roskilde Tri39 år
Bruno Gross55.48Greve Trim47 år
Jan S. Nielsen56.56*Vedskølle
Palle Sekshøj-Christensen57.07TIK Løberne60 år
Max Bidstrup59.00TIK Løberne42 år
Rene Leisted59.02Fløng Kondi56 år
Tonny Jensen59.07TIK Løberne49 år
Per Frederiksen59.11TIK Løberne56 år
Thomas Sveidahl59.18*Brøndby48 år
Erling Ammentorp1.00.27Hellas66 år
Kasper Roslyng1.00.38TIK Løberne42 år
Morten Damgaard Pedersen1.01.28*Roskilde38 år
Christian Bach1.03.15*Roskilde37 år
Leif Kristiansen1.03.35Solrød A.M
Susanne R. Bach1.03.53*Roskilde50 år
Rasmus Andersen1.05.42*Greve40 år
Catrine Olesen1.07.31*Frederikssund28 år
Torben Johnsen1.11.25*Kr. Hyllinge49 år
Claus Carlsen1.14.18Løb for Livet59 år
Caroline Poulsen1.16.16Solrød A.M27 år
Jonna Kristiansen1.16.20Solrød A.M62 år
Jan Mogensen1.17.49*Holbæk46 år
Stefan Petersen1.19.54*Taastrup53 år
Flemming E. Larsen1.25.19IK Hellas63 år
Sus Rockhill Lysgaard1.25.45*Roskilde28 år
Vibeke Ringdal1.26.00*Roskilde40 år
Christina Lindsgren1.26.01*Roskilde39 år
POWER WALK/MOTIONSGANG
RUTE 3 KM - 2,857 KM
Elias Kjelin Amstrup24.44*Hedehusene10 år
Bente Petersen24.47Fløng Kondi70 år
Lene Elgaard26.32Fløng Kondi60 år
Rebekka Kaas26.47Team Kaas10 år
Dina Kaas27.27Team Kaas46 år
Bjørn Nicolai Kaas27.28Team Kaas3 år
Jens Iversen28.09Fløng Kondi63 år
Sarah Ryom30.49*Borup8 år
Kathrine Ryom30.50*Borup32 år
Maria Ryom30.51*Borup10 år
Elisabeth Leisted33.16Fløng Kondi53 år
Mathilde - HUND33.19 12 år
Diana Omkvist34.04*Reerslev36 år
Lotte Kjærstue34.42*Frederiksberg37 år
Ellen Kjelin Amstrup34.55*Hedehusene8 år
Brian Kjelin Olsen35.00*Hedehusene48 år
RUTE 6 KM- 6,610 KM
Charlotte Heller53.48Greve Trim52 år
Comments