Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎

5. oktober 2014


HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 5.OKTOBER 2014

157 løbere og power walkere deltog i Hedelandsløbet.

Rigtig mange børn havde sammen med forældre fundet vej til Hedeland og det var rigtig dejligt at se.

Flot efterårsvejr med sol og ca. 15 grader - men blæsende

TAK FORDI I KOM OG VAR MED

PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 2. NOVEMBER 2014

NAVN: TID: KLUB/*BY ALDER
RUTE 3 KM (2,857 KM)
Mads Holm 11.07 *Sengeløse 13 år
Malte Boss 11.08 Viking Atletik 15 år
Lars Boss 12.13    
Aksel Albrektsen 12.41   47 år
Simon Nordbjerg-Albrektsen 12,42 Taastrup FC 11 år
Jakob Hansen 13.21 *Taastrup 40 år
Rasmus Jæger 13.50 *Fløng 10 år
Sune Pedersen 14.09 *Sengeløse 11 år
Kassem Mohammed Ghadbam 14.44 *Taastrup 11 år
Villads 16.21 *Frederiksberg 7 år
Anders C. Sloth 16.21 *Frederiksberg 36 år
Lukas D. Hansen 16.34 *Taastrup 11 år
Maya Schröder 16.54 Solrød A.M 43 år
Gustav Jespersen 17.21 *Sengeløse 8 år
Marit Elbæk 17.26 *Sengeløse 50 år
Lisa Holm 17.44 *Sengeløse 7 år
Jørn Pedersen 17.45 *Sengeløse 53 år
Erla Chrifi Øregaard 17.47 *Havdrup 36 år
Isaac Chrifi Øregaard 17.48 *Havdrup 6 år
Niklas Christensen 17.49 *Havdrup 18 år
Emilie Jæger 18.22 *Fløng 8 år
Noah Chrifi Øregaard 18.29 *Havdrup 8 år
Sofia Brask Øregaard 18.30 *Havdrup 15 år
Line D. Nielsen 18.31 *Vindinge 13 år
Samad Chria Øregaard 18.33 *Havdrup 39 år
Pouline Gringer 19.24 Solrød A.M 43 år
Jørn Aarenstrup Rasmussen 19.28 Fløng Kondi 65 år
Tim Jensen 19.34 Philips 48 år
Dorte Jørgensen 19.57 Philips 39 år
Søren Sørensen 21.23 Fløng Kondi 70 år
Storm Kobbernagel 22.02 *Hedehusene 9 år
Max Kobbernagel 22.03 *Hedehusene 5 år
Henriette H. Busk 22.31 *Taastrup 48 år
Tor Kobbernagel 22.43 *Hedehusene 11 år
Vibeke Erichsen 23.17 *Bjæverskov 48 år
Maya Dannaman Hansen 23.50 *Sengeløse 8 år
Bent Nielsen 24.06 VIF 49 år
Mie Nordbjerg 24.16 *Sengeløse 5 år
Helle Nordbjerg 24.17 *Sengeløse 38 år
Sally Kobbernagel 24.41 *Hedehusene 5 år
Søren Dalby 24.46    
Peter Albert Hansen 25.10 *Gilleleje 63 år
Gilbert 29.06 *Frederiksberg 5 år
Lotte 29.07 *Frederiksberg 37 år
Matilde 29.57 *Haslev 9 år
Luna 29.58 *Haslev 9 år
Emma Smedengaard 30.16 *Taastrup 6 år
Lene Smedengaard 30.18 *Taastrup 34 år
Anna Maria Miland 30.21 *Roskilde 5 år
David Miland 30.22 *Roskilde 40 år
Lisbeth B. Jensen 21.00 *Fløng 55 år
RUTE 6 KM (6,610 KM)
Iver Thomsen 29.59 *Roskilde 61 år
Peer Weinert 30.32 Løb for Livet 61 år
Rene Gondán 32.00 *Bjæverskov 39 år
Elisabet Kjellev 33.50 *Greve 44 år
Lucas Smedengaard 33.51 *Taastrup 13 år
Denis Baagøe 34.09 Fløng Kondi 47 år
Sebastian Møller Rosenberg 34.21 *Solrød 10 år
David Elbæk Jespersen 34.24 *Sengeløse 10 år
Anders Jespersen 34.25 *Sengeløse 47 år
John Ø. Jensen 34.47 DCF, Roskilde 50 år
Michael Smedengaard 34.51 *Taastrup 35 år
René Poulsen 35.07 *Vindinge 40 år
Ingelise Møller 35.42 *Solrød 43 år
Tobias F. Nielsen 36.08 Fløng Kondi 11 år
Chris Nielsen 36.12   48 år
Klaus Vestskov-Møller 37.29   41 år
Hanne Gillesberg 37.59 Vindinge IF 44 år
Irene Holm 38.16 *Sengeløse 42 år
Özhan Bardakci 39.30 *Vallensbæk 31 år
Dan Ahrensberg 39.32 COOP Idræt 50 år
Søren Carlsen 39.50 Philips 44 år
Vibeke Zachariassen 39.53 Solrød A.M 48 år
Ann Marer Hansen 40.10 *Hedehusene 35 år
Anders Houlind 40.16 *Haslev 40 år
Ida Seeger 40.51 *Hedehusene 43 år
Claus Eliasen 40.53 Philips 39 år
Anne Westermann 41.23    
Stefan Petersen 43.45 *Taastrup 52 år
Brian Søndergaard Jensen 43.59 *Bjæverskov 27 år
Pernille Hagelberg 44.34 *Hvidovre 40 år
Sebastian Hagelberg 48.03 *Hvidovre 12 år
Mikkel Hagelberg 48.06 *Hvidovre 12 år
Henrik Sørensen 48.21 *Hvidovre 39 år
Julie Søndergaard Jensen 50.39 *Bjæverskov 24 år
Mette Langhorn 51.44 *Taastrup 42 år
Philip Pontoppidan 54.43 *Solrød 9 år
Bitten Bacher 56.26 Fløng Kondi 66 år
Marie-Louise Pontoppidan 1.03.31 *Solrød 12 år
Morten Pontoppidan 1.03.32 *Solrød 45 år
RUTE 9 KM (8,855 KM)
Frederik Nielsen 33.11 Run4ALL 22 år
John Knudsen 38.30 Fløng Kondi/Roskilde Tri 48 år
Per Frederiksen 40.14 TIK Løberne 54 år
Leif Sandager 43.41 TIK Løberne 62 år
Dorte Riehn-Kristensen 44.24 *Fløng 48 år
Brian Jæger 45.25 *Fløng 40 år
Annette Jespersen 46.01 Fløng Kondi 48 år
Lily Henriksen 47.40 Fløng Kondi 58 år
Mette Baagøe 48.08 Fløng Kondi 41 år
Bente Roed 50.26 Team Roed 51 år
Claus Roed 50.27 Team Roed 50 år
Jane Lavlund 50.48 *Greve 56 år
Anette S. Elgaard 51.13 Fløng Kondi 37 år
Helle Petersen 51.25   42 år
Mie Irming 51.30 Løb for Livet 62 år
Jonna Kristiansen 51.39 Solrød A.M 60 år
Liselotte Lund 51.55 *Hedehusene 19 år
Stefan Andersen 52.28 Fløng Kondi 66 år
Peter Kæmpe 52.57 *Fløng 58 år
Trine Kobbernagel 53.01 *Hedehusene 43 år
Bettina Beier 53.20 *Vindinge 49 år
Erik Neesgaard 53.21 *Roskilde 49 år
C. Christensen 53.22   39 år
Hanne Hansen 53.24 Fløng Kondi 48 år
Jeanne Grossmann 54.30 *Tune 50 år
Susanne Espensen 54.47 Fløng Kondi 49 år
Kim John christensen 54.48 Fløng Kondi 51 år
Hans-Erik Anderberg 55.32   52 år
Niels Bierbum 57.00 Fløng Kondi 62 år
Jørgen Reedtz 59.43   57 år
Christina Almfort 1.01.05 Tune IF Trim 37 år
Bitten Jensen 1.01.10 Tune IF Trim 47 år
Heidi Langhoff 1.01.11 *Tune  
Neel Bodholdt 1.02.26    
RUTE 12 KM (12,608 KM)
Steen Jespersen 47.51 Roskilde Tri 43 år
Danny Krath 51.46 Team Skov Krath 28 år
Tommy Würtz 53.41 Team Utrolig 47 år
Johan Oude Hesselink 55.19 TIK Løberne 50 år
Lars Dencher Nielsen 57.31 ALOT 48 år
Henrik Dalby Damm 57.47 Fløng Kondi 49 år
Paul Johan Allaart 57.48 Fløng Kondi 57 år
Steffen Allaart 59.10 Fløng Kondi 23 år
  59.14    
Frank Kristiansen 59.32 Fløng Kondi 55 år
Stig Heller 59.47 Greve Trim 55 år
Frank Svendsen 59.54 60pudser.dk 44 år
Christian Trolle Andersen 1.03.29 *Roskilde 33 år
Allan Seeger 1.04.03   52 år
Johnny Bonke 1.04.07 Tune IF 52 år
Lars Jespersen 1.04.09 Fløng Kondi 48 år
Joan Preisler 1.04.10   43 år
Jørgen Kejlberg 1.05.12 *Greve 56 år
Torben Hansen 1.06.08 Fløng Kondi 37 år
Birgitte Nord 1.08.44   51 år
Peter Gaslor 1.09.02   49 år
Allan Langhorn 1.19.27 *Taastrup 39 år
Jens Arrenord 1.19.34   55 år
POWER WALK/MOTIONSGANG
RUTE 3 KM (2,857 KM)
Christina Skou 33.15 Team Skou Krath 27 år
RUTE 6 KM (6,610 KM)
Camilla Lau Baymler 1.02.11 *Roskilde 30 år
Liselotte Pedersen 1.02.17 Greve Trim 51 år
Charlotte Heller 1.02.18 Greve Trim 51 år
Alice G. Andersen 1.04.29 Fløng Kondi 69 år
Martha M. Kristiansen 1.04.31 Fløng Kondi 55 år
Bendt Svendsen 1.05.18    
Solvej Jüngling 1.06.12 Tune IF Trim 66 år
Fritz Jüngling 1.06.14 Tune IF Trim 71 år
UDGÅET AF LØBET
Dot Burgaard   Fløng Kondi  
Oliver Houlind   *Haslev  
Comments