Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎

6. april 2014

HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 6. APRIL 2014

147 gennemførte Hedelandsløbet på en dag der startede tåget og med lidt regn kl. 10.00. Men det klarede op og blev fint løbevejr med 7 grader

Ingen rekorder i denne måned.

HEDELANDSLØBET HAR SIN EGEN FACEBOOKSIDE

https://www.facebook.com/Hedelandslob

Er der fejl i resultatlisten kan du sende en mail med rettelser til anniogerik@tunenet.dk

TAK FORDI I KOM OG VAR MED

PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 4. MAJ 2014 KL. 10.00

ELLER HEDELANDS BJERGLØB SØNDAG DEN 13. APRIL 2014

Online tilmelding på www.events4u.dk indtil torsdag 10/4 kl. 23.59 - herefter tilmelding på dagen mod et ekstragebyr på 50 kr. pr. deltager. HUSK KONTANTER VI TAGER IKKE DANKORT

Læs mere om løbet på www.hedelandsbjerglob.dk eller på vores facebookside

https://www.facebook.com/HedelandsBjerglob

NAVN: TID: KLUB/*BY ALDER
RUTE 3 KM (2,857 KM)
Rasmus Jæger 13.57 *Fløng 9 år
Rasmus Madsen 18.55 *Taastrup 14 år
Nanna Malm Johansen 19.11   12 år
Monica Ehbrecht 20.48   18 år
Ellen Holm 22.40 *Roskilde 52 år
Johanne Madsen 23.42 *Taastrup 11 år
Lene Nielsen 23.42 *Taastrup 42 år
Rasmus Jakobik 24.06 *Tune 8 år
Anders Jakobik 24.06 Tune IF Trim 40 år
Tobias Damgaard Pedersen 25.40 *Roskilde 5 år
Anette Damgaard Pedersen 25.40 *Roskilde 34 år
Morten Malm 25.43   35 år
Simon Malm Johansen 25.51   12 år
Bent Madsen 27.13 *Hedehusene 82 år
Peter Albert Hansen 32.06 *Gilleleje 63 år
Sally Kobbernagel 32.07 *Hedehusene 4 år
RUTE 6 KM (6,610 KM)
Johnny Bonke 32.14 Tune IF 51 år
Allan Næsager 32.43 *Hedehusene 41 år
Chris Nielsen 33.27 *Fløng 47 år
Ivan Preisler 33.27   44 år
Charlotte Fabrin 34.05 Fløng Kondi  
Tobias Bredo 34.43 *Ringsted 12 år
Tobias Nielsen 35.39 Fløng Kondi 10 år
Camilla Svendsen 35.54 *Karlslunde 15 år
Mette Baagøe 36.26 Fløng Kondi 40 år
Kurt Kloth Petersen 36.27 Fløng Kondi 51 år
Maiken Just Poulsen 36.34 *Roskilde 41 år
Kjeld Cadovius 36.45 Hellas 65 år
Iben Vergmann 36.47 *Taastrup 42 år
Tanja Lyholm Jensen 37.39 *København 30 år
Ann Marer Hansen 37.54 *Hedehusene 35 år
Kurt Ehbrecht 38.06 Team Ehbrecht 71 år
Line Henriksen 38.17 *Roskilde 37 år
Betina Würtz Bentzen 38.46 Team Utrolig 46 år
Liselotte Lund 38.52 *Hedehusene 48 år
Tage Nielsen 39.27 *Hedehusene 52 år
Torben Svendsen 39.44 *Karlslunde 49 år
Maya Schröder 40.15 Solrød A.M 43 år
Michael Andersen 41.08 *Køge 39 år
Brian Holm 41.26 *København 44 år
Tommy Jensen 42.07   42 år
Freja Jensen 42.24   14 år
Rie Haugaard Thomsen 42.54 *Taastrup 36 år
Michael Petersson 42.56   45 år
Rikke Regel 43.36 *København 26 år
Lene Ehbrecht 45.07 Team Ehbrecht 69 år
Hanne Hasselager 45.12   47 år
Pouline Gringer 45.15 Solrød A.M 42 år
Helle Romdal 45.27 Løb for Livet 56 år
Per Ehbrecht 45.42 Team Ehbrecht 55 år
Terese Malm Johansen 47.06   38 år
Poul Tage Holm 48.08 IK Hellas 79 år
Marks Damgaard Pedersen 48.11 *Roskilde 8 år
Morten Damgaard Pedersen 48.14 *Roskilde 35 år
Helle Kolstrup 51.17 *Sengeløse 60 år
Ulla Asping 51.18   60 år
Bitten 57.10 Fløng Kondi 66 år
RUTE 9 KM (8,855 KM)
Henrik Dalby Damm 37.48 Fløng Kondi 49 år
Paul Johan Allaart 40.51 Fløng Kondi 56 år
Palle Sekshøj-Christensen 41.14 TIK Løberne 58 år
Brian Jæger 42.48 *Fløng 40 år
Steffen Allaart 43.03 Fløng Kondi 22 år
Dennis Wils Madsen 44.42 *Fløng 38 år
John Ø. Jensen 44.43 DCF, Roskilde 59 år
Dorte Riehn-Kristensen 44.46 *Fløng 47 år
Morten Madsen 45.01 *Taastrup 47 år
Søren Christiansen 45.25 I.K. Hellas 69 år
Tim Lasman 45.50 *Brønshøj 28 år
Bent Andersen 46.08 AH Løbeklub 53 år
Susanne R. Bach 47.04 *Roskilde 47 år
Thomas Lund 47.24 *Hårlev 29 år
Ulla H. Ehbrecht 47.45 Team Ehbrecht 48 år
Vibeke Strube 48.48 Fløng Kondi/Løb for Livet 57 år
Trine Kobbernagel 50.22 Novo Gruppen 42 år
Bente Roed 50.37 Team Roed 50 år
Claus Roed 50.38 Team Roed 50 år
Anette Saldern Elgaard 50.44 Fløng Kondi 36 år
Nicolai Kaes 51.29   46 år
Kirsten Haahr 51.43 *Trekroner 44 år
Nynne Krogh Cleiren 53.01 Fløng Kondi 37 år
Jørgen René Hansen 53.38 *Taastrup 56 år
Vera Anni Lundsteen 55.54 Tune IF Trim  
Ömer Guclu 55.56 AH Løbeklub 35 år
Marianne Christensen 56.02 AH Løbeklub 45 år
Mette Bloksgaard 56.03 AH Løbeklub 50 år
Pia W. Nielsen 59.38 Tune IF Trim 45 år
Margit Olah 59.39 *Tune 52 år
Katrine Teresa Larsen 1.02.25 *Roskilde 55 år
Cecilie Olah 1.02.37 *Tune 18 år
RUTE 12 KM (12,608 KM)
David Bredo 52.16 *Ringsted 19 år
Tommy Würtz 53.05 Team Utrolig 46 år
Kasper Henriksen 54.15 *Vanløse 32 år
Rasmus Svendsen 54.32 60 pudser.dk 19 år
Tommy Munk Hansen 54.59 *Fløng 48 år
Marc Pekilidi 54.59 *Roskilde 39 år
Christian Bach 56.54 *Roskilde 34 år
Max Bidstrup 56.57   39 år
Jasper Lassen 57.36   37 år
Morten Krauw 59.01 Fløng Kondi 37 år
Stig Heller 59.13 Greve Trim 54 år
Leif Kristiansen 59.26 Solrød A.M 60 år
Michael Ørtoft 59.41 Fløng Kondi 51 år
Boye 59.47 Fløng Kondi 50 år
John Knudsen 59.54 Fløng Kondi  
Bjarne D. Christensen 1.00.31 Fløng Kondi 49 år
Lars Eriksson 1.00.53 Fløng Kondi 41 år
Per Romdal 1.00.55 Hellas / Løb for Livet 66 år
Nikolaj Legarth 1.01.14 *Hedehusene 30 år
Henrik Dollerup Nielsen 1.01.43 *Fløng 58 år
Frank Svendsen 1.01.48 60 pudser.dk 44 år
Bendt Bøjer Chris 1.02.51 Greve Trim 70 år
Jakob Kristensen 1.03.09   40 år
Kim Kreiberg Larsen 1.03.24 Larsen Logen 39 år
Johnny Johanen 1.03.27 Tune IF Trim  
Winnie Nielsen 1.03.34 *Hvidovre 51 år
Kim Hansen 1.03.38 *Rødovre 42 år
Tommy Sørensen 1.04.12 *Hvidovre 62 år
Christian Dybro 1.06.40   39 år
Ronnie Pettersson 1.07.33 *Hvidovre 41 år
Lekui Ziao 1.07.46 *Hedehusene 20 år
Svend Pedersen 1.09.52 *Smørum 45 år
Lisa Eriksen 1.09.54 *Smørum 39 år
Svend Christensen 1.10.06 *Holbæk 54 år
Lene Nørskov Henriksen 1.10.07 *Solrød Strand 52 år
Frederik Petersson 1.10.59   19 år
Emil Brix 1.11.53 *Holbæk 27 år
Lene Poulsen 1.12.44 *Taarnby 44 år
Steen Trolle 1.13.00 *Ølstykke 47 år
Stefan Petersen 1.14.13 *Taastrup 51 år
Lene Trolle 1.14.53 *Ølstykke 48 år
Charlotte Parbst 1.15.06 *Greve 45 år
Lotte Stender 1.17.15 *Taastrup 41 år
Sune Reudal Nilsson 1.17.39 Ringsted/Benløse 37 år
Jonna Kristiansen 1.17.40 Solrød A.M 60 år
Mikael Høgsbro 1.17.53   50 år
POWER WALK
RUTE 3 KM (2,857 KM)
Pernille Kristensen 32.49 *Hedehusene 39 år
Vibeke Knudsen 32.49 Fløng Kondi  
Christopher Nilsson 42.03 *Benløse 5 år
Louise Andersen 42.03 *Benløse 35 år
RUTE 6 KM (6,610 KM)
Alice G. Andersen 57.46 Fløng Kondi 68 år
Charlotte Heller 1.01.01 Greve Trim 50 år
Liselotte Pedersen 1.01.02 Greve Trim 51 år
Solvej Jüngling 1.02.33 Tune IF Trim 66 år
Bjarne Hansen 1.02.35 Tune IF Trim 72 år
Fritz Jüngling 1.02.43 Tune IF Trim 71 år
Lone Nielsen 1.12.35 *Taastrup 42 år
Stina Ranch 1.12.36 *Taastrup 42 år