Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎

6. august 2017

HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 6. AUGUST 2017

202 løbere og power walkere deltog i månedens Hedelandsløb. Dejligt at se så mange - den yngste blot 3 år.

Solskin med et par enkelte byger - nogle fik dog kun 1 byge - ca. 20 grader

Nye ruter derfor ingen rekorder i denne måned

Har du rettelser til resultatlisten så send en mail til Jørn Aarenstrup: aarenstrup@aarenstrup.net

PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 3. SEPTEMBER 2017

Bliv medlem af vores facebookgruppe https://www.facebook.com/Hedelandslob og få besked når resultatlisten er klar. Eller læs mere om løbet på hjemmesiden www.flongkondi.dk under Hedelandsløb

NAVN: TID: KLUB/*BY ALDER
RUTE 3 KM - 3,1 KM
Mikkel F. Nielsen 15.07 IK Hellas 10 år
Simon Brandenhoff 15.28 *Hedehusene 33 år
Jamie Kjær Nortoft 15.49 IK Hellas 10 år
Ante Ziegler 16.12 IK Hellas 9 år
Hjalte Højmark Omkvist 16.24 IK Hellas 8 år
Emilie Jæger 17.10 IK Hellas 10 år
Kenneth Omkvist 17.36 *Reerslev 41 år
Chris Nielsen 19.10 IK Hellas 51 år
Andreas 20.24 *Greve 9 år
Markus Damgaard Pedersen 21.00 *Roskilde 11 år
Tobias Damgaard Pedersen 21.00 *Roskilde 9 år
Max August Møller Andersen 21.19 Avisruten 12 år
Villads Sloth 21.57 *Frederiksberg 10 år
Lauge Omkvist 21.58 *Reerslev 5 år
Diana Omkvist 21.59 *Reerslev 38 år
Liva Larsen 22.04 Karlslunde Tri 11 år
Jesper Larsen 22.04 Karlslunde Tri 37 år
Malene Dithmar 22.11 *Karlslunde 10 år
Thomas Dithmar 22.12 *Karlslunde 37 år
Matilde Frøslev 23.08 9 år
Maiken Frøslev 23.09 13 år
Jørn Aarenstrup Rasmussen 23.32 Fløng Kondi 68 år
Mette Høyberg Rasmussen 24.49 Roskilde Motion 61 år
Lærke Lykke Hansen 24.52 *Ishøj 35 år
Laila Nøhr Christensen 25.23 *Ejby 42 år
Pia L. Nortoft 25.37 39 år
Heidi S. Jensen 26.31 Fløng Kondi 39 år
Malene 26.35 *Hedehusene 47 år
Yvonne Van Den Bergh 27.10 *Reerslev 56 år
Bastian Van Den Bergh 27.11 *Stærkende 4 år
Rasmus Hoffmann 27.14 Team Silverbach 6 år
Bonnie Halberg 27.17 Team Silverbach 38 år
Martin Hoffmann Jensen 27.19 Team Silverbach 36 år
Peter Albert Hansen 27.52 *Gilleleje 66 år
Anette Damgaard Pedersen 28.17 *Roskilde 38 år
Benjamin Damgaard Pedersen 28.17 *Roskilde 5 år
Gilbert Sloth 29.03 *Frederiksberg 8 år
Anders Sloth 29.05 *Frederiksberg 39 år
Michael Lyngeled 30.08 *Jyllinge 39 år
Philip Nøhr Christensen 30.10 *Ejby 12 år
Bitten Bacher 30.13 *Fløng Kondi 69 år
Gustav Frøslev 30.28 6 år
Pia Frøslev 30.30 43 år
Karia 31.06 8 år
Sally 31.09 5 år
Bettina Gregersen 31.20 *Kr. Hyllinge 49 år
Soeiez Ziegler 33.06 6 år
Tina Granstrøm 33.06 *Reerslev 43 år
Lotte Kjærside 33.57 *Frederiksberg 40 år
Elisabeth Clarke 34.32 *København 6 år
Camilla Clarke 34.32 *København 39 år
Tobias F. Nielsen 34.52 IK Hellas 14 år
Maja Villadsen 36.42 *Karlslunde 9 år
Else Jeppesen 36.48 *Kirke Såby
Poul Richard Rasmussen 49.55 Lynkineserne 73 år
RUTE 7 KM - 6,9 KM
Rune Nortoft 27.57 IK Hellas 41 år
René Petersen 31.18 *Roskilde 49 år
Franz Remmer 37.22 *Hedehusene 37 år
Emil Nielsen 38.01 *København 32 år
Pia Kirkeskov Jensen 38.20 *Karlslunde 41 år
Simon Budolph Olsen 39.43 *Greve 11 år
Jan Dam Kaas 40.04 Team Kaas 45 år
Ulrich Olsen 40.18 *Greve 34 år
Andreas Frøslev 40.21 8 år
Thomas Olsen 40.37 *Greve 40 år
Kasper Granlund 40.45 Greve Atletik 8 år
Oscar Frøslev 41.15 8 år
Viktor Frøslev 41.19 7 år
Max Kirkeskov Villadsen 41.30 *Karlslunde 11 år
René Villadsen 41.31 *Karlslunde 42 år
Jeanne Kongsdal 41.41 *Greve 37 år
Elias Reimann 41.48 *Viby 10 år
Hanne Hansen 42.10 Fløng Kondi 51 år
Vincent Grumphmann 42.24 *Viby 9 år
Jim Reimann 42.26 *Viby 38 år
Tommy Jensen 42.29 45 år
Morten Vinter Pedersen 42.35 *Roskilde 60 år
Søren Forsmann 42.55 40 år
Søren Normann 43.12 *Greve 49 år
Louise Lundager 43.16 *Havdrup 36 år
Kim John Christiansen 44.05 Fløng Kondi 53 år
Nich M. Larsen 44.22 *Gundsømagle 35 år
Anna Leonora Laursen 44.35 *Herlufmagle 14 år
Jelena Leonova Laursen 44.41 *Herlufmagle 48 år
Stevie Walker 44.41 Fort Lauderdale Road Runners Club - USA 65 år
Pia Hansen 44.47 *Glostrup 58 år
Annet Thomsen 44.48 Greve Trim 46 år
Mette Doctor Larsen 44.51 *Hedehusene 32 år
June Mejlgaard Larsen 46.06 *Ishøj 32 år
Niels Bierbum 46.20 Fløng Kondi 65 år
Kim Villadsen 46.25 46 år
Maya Schröder 47.19 Solrød A.M 46 år
Maiken Christoffersen 47.50 *Kastrup 48 år
Jens Mathiesen 47.51 *Taastrup 55 år
Mette Budolph-Larsen 48.05 *Greve 39 år
Nete Hansen Nord 48.14 *Kamstrup 33 år
Kurt Bach 48.15 Fløng Kondi
Signe Barnes 48.44 *Roskilde 36 år
Käthe Jusjong 48.44 Fløng Kondi
Kennet Nikolajsen 48.54 45 år
Annisetta Petersen 50.23 Greve Trim
Michael Emanuel 51.08 Fløng Kondi 58 år
Henrik Jensen 51.27 28 år
Jonas Larsen 51.30 DHS 28 år
Neel Bodholdt 51.49 Copenhagen Hash House Harriers
Lone Aalekjær 1.06.12 Solrød A.M 63 år
RUTE 9 KM - 9.0 KM
Brian Jæger 37.24 IK Hellas 43 år
Jesper Lassen 40.14 Avisruten 41 år
Dorte Riehn-Kristensen 44.24 *Fløng 51 år
Jan Christensen 45.28 *Roskilde 53 år
Jan Rasmussen 45.41 *Glostrup 56 år
Bjarne D. Christensen 47.11 Fløng Kondi 53 år
Peter Vilhelmsen 48.04 *Greve 46 år
Malene Rude Petersen 48.24 35 år
Gert Kongsdal 48.39 *Greve 37 år
Mick Frøslev 49.08 39 år
Vibeke Strube 49.37 Fløng Kondi/Løb for Livet 60 år
Thomas Jørgensen 49.40 46 år
Kent Filsøe 49.46 A-Team 48 år
Torben Ole Olsen 50.39 Greve Trim 65 år
Annette Schmidt 50.41 Trim 51 år
Linda Kjærgaard 51.02 *Solrød Strand 27 år
Helena Schou Petersen 51.41 Tune IF 15 år
Henrik Grand Petersen 51.42 Tune IF 46 år
Jette Filsøe 52.31 A-Team 47 år
Lisa Eriksen 52.52 *Smørum 43 år
Alvin Skovgaard 53.08 *København Ø 51 år
Mikkel Astrup 54.04 *Greve 14 år
Jonna Kristiansen 54.22 Solrød A.M 63 år
Gitte Rasmussen 57.26 *Gadstrup 42 år
Trine Kobbernagel 57.35 45 år
Ken Frøslev 57.45 41 år
Stefan Andersen 57.57 Fløng Kondi 69 år
Michael Granlund 1.00.40 Greve Trim
Gitte Qvortrup 1.00.41 Greve Trim 59 år
Rikke Jensen 1.00.42 Greve Trim 46 år
Per Lund 1.01.37 TIK Løberne 50 år
Annette Damm 1.02.05 Fløng Kondi 49 år
Dnyaardes 1.02.09 *Ishøj 36 år
Anja Ørntoft 1.02.09 *Brøndby 28 år
Tilde Ehbrecht - HUND 1.06.04 Team Ehbrecht
Ulla H. Ehbrecht 1.06.04 Team Ehbrecht 52 år
Kurt Majgård 1.06.47 Fløng Kondi 53 år
Per Ehbrecht 1.11.09 Team Ehbrecht 58 år
Lene Bonderup 1.11.17 Fløng Kondi 42 år
Mette Emanuel 1.17.20 Fløng Kondi 55 år
RUTE 13 KM - 12,8 KM
Marcus Salomonsson 52.03 Run4ALL 18 år
Kasper Tipsmark Nielsen 52.40 *Jyllinge 35 år
Bruno Gross 54.47 Greve Trim 48 år
Henrik Berthelsen 55.31 Greve Trim 52 år
Henrik Dalby Damm 56.09 Fløng Kondi 52 år
Martin Laursen 56.47 Sportmaster 26 år
Anders Frøhlke 56.56 *Solrød Strand 45 år
Karl Ziegler 57.14 *Reerslev 39 år
Peter Madsen 57.31 *Viby Sj. 35 år
Peter David Jensen 58.05 TIK Løberne 41 år
Marius Anton Møller Andersen 58.16 Avisruten 14 år
Morten Damgaard Pedersen 59.40 *Roskilde 39 år
Ian Nelson 1.00.20 Fløng Kondi 35 år
Stig Heller 1.00.56 Greve Trim 58 år
Jens Ellevang 1.01.44 TIK Løberne 50 år
Per Frederiksen 1.02.22 Fløng Kondi/TIK Løberne 57 år
Morten Krauw 1.02.23 Fløng Kondi 40 år
Martin Hansen 1.03.02 Løb for Livet 39 år
Kaj Laursen 1.03.13 TIK Løberne 55 år
Paul Johan Allaart 1.04.02 Fløng Kondi 60 år
Palle Sekshøj Christensen 1.04.22 Fløng Kondi 51 år
Kasper Roslyng 1.04.39 TIK Løberne 43 år
Leif Kristiansen 1.05.32 Solrød A.M
Ida Roslev 1.06.16 *Tune 33 år
Kaare Gregersen 1.08.12 *Kirke Hyllinge 19 år
Daniel Bøhlers 1.10.17 Los Gigantos 28 år
Per Gregersen 1.11.11 Tune IF 57 år
Lyngbo 1.12.40
Anja Thomsen 1.12.41 Fløng Kondi 45 år
Mette Baagøe 1.12.46 Fløng Kondi 43 år
Denis Baagøe 1.12.48 Fløng Kondi 50 år
Klaus Brinchmann 1.12.49 Greve Trim 53 år
Iben Byager 1.13.15 FLS Motion 35 år
Anders Lemming 1.13.16 FLS Motion 30 år
Brian Kjelin Olsen 1.16.13 *Hedehusene 49 år
Egon Kristiansen 1.16.41 Fløng Kondi 63 år
Line Lasman 1.18.29 DOCRA 26 år
Tina Krag Lund-Nielsen 1.18.45 DOCRA 42 år
Ole Rahn Rasmussen 1.19.52 *Roskilde 59 år
Allan Skaarup 1.19.56 TIF Volley 57 år
POWER WALK/MOTIONSGANG
RUTE 3 KM - 3,1 KM
Elias Kjelin Amstrup 29.36 *Hedehusene 12 år
Balder Sloth 33.01 *Kamstrup 3 år
Carla Sloth 33.01 *Kamstrup 1 år
Peter Mørch Sloth 33.13 *Kamstrup 35 år
Christoffer Kjærside 33.53 *Roskilde 6 år
Bente Kjærside 35.42 *Brørup 67 år
Ruth Breilev med hunde 36.31 Fløng Kondi 82 år
Flemming Kj. 38.25
Ina Jacobsen 40.43 *Ishøj Landsby 54 år
Line Kjærside 48.56 *Roskilde 43 år
RUTE 7 KM - 6,9 KM
Birgitte Bach Mogensen 1.03.10 *Roskilde 53 år
Charlotte Heller 1.03.11 Greve Trim 53 år
Pouline Gringer 1.07.20 Solrød A.M 46 år
Bjarne Hansen 1.07.23 Tune Trim 75 år
Ralph Dänhardt 1.13.19 61 år
Comments