Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎

6. december 2015

Se billeder her 

HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 6. DECEMBER 2015

305 løbere og power walkere deltog i månedens Hedelandsløb. Heraf rigtig mange børn.

Meget blæsende men 10 grader og ingen regns - så det var ikke decembervejr.

Tak til vore sponsorer REMA1000, Fløng - Løberen i Roskilde - Slagter Bertelsen, Hedehusene samt Hedehusene Cykler

På 3 km slog Anne Holm sin egen rekord med 13 sekunder og løb i tiden 10.52. Emil Holm slog også sin egen rekord på 3 km med 30 sekunder og løb i tiden 8.52 - STOR TILLYKKE

Har du rettelser til resultatlisten så send en mail til jesper.sondergaard.jensen@gmail.com

TAK FORDI I KOM OG VAR MED

PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 3. JANUAR 2016

HER VIL VI FEJRE HEDELANDSLØBETS 25 ÅRS JUBILÆUM

Borgmester Michael Ziegler, Høje-Taastrup Kommune og borgmester Joy Mogensen, Roskilde Kommune, vil starte løbet og deltage på de 6 km

DER VIL VÆRE KAFFE, TE OG KRINGLE EFTER LØBET SAMT LODTRÆKNINGSPRÆMIER

Bliv medlem af vores facebookgruppe https://www.facebook.com/Hedelandslob og få besked når resultatlisten er klar. Eller læs mere om løbet på hjemmesiden www.flongkondi.dk under Hedelandsløb

NAVN: TID: KLUB/*BY ALDER
RUTE 3 KM - 2,857 KM
Emil Holm 8.52 Tri Team Stevns 19 år
Anne Holm 10.52 Tri Team Stevns 16 år
Laurits Holm 11.30 Tri Team Stevns 15 år
Ditte Pallesen 12.20 *Roskilde 14 år
Anders Nordlund 12.42 *Lille Skensved 16 år
Oscar Kongstad 12.57 Tri Team Stevns 13 år
Joakim Schnack 13.13 Tri Team Stevns 11 år
Christian Nordlund 14.07 *Lille Skensved 15 år
Victor Søndergaard 14.35 Lynkineserne 14 år
Elias Reimann 14.59 *Viby 8 år
Emil Midtgaard 15.18 *Taastrup  
Marco Samson Rasmussen 15.23 *Vallensbæk 10 år
Frederik Hansen 15.35 Fløng Kondi 12 år
Mikkel F. Nielsen 15.41 IK Hellas 8 år
Sofus Christensen 15.52 Tri Team Stevns 15 år
Peter Hansen 16.17 Fløng Kondi 41 år
Søren Lund Grue 16.35 Røjlehavens Motion  
Hjalte Højmark Omkvist 16.39 *Reerslev 7 år
Lone Rasmussen 16.46 *Vallensbæk 41 år
Marie Bakgaard 16.52 Karlslunde Tri 9 år
Simon Kramme 17.23 TIK Løberne 33 år
Chris Nielsen 17.30 IK Hellas 49 år
Mads Schaar 18.15 *Osted 12 år
Malene 18.20 *Hedehusene 45 år
Filippa Tvistholm 18.32 Karlslunde Tri 7 år
Nina Tvistholm 18.34 Karlslunde Tri 43 år
Caroline Rasmussen 18.35 Karlslunde Tri 12 år
Katrine Bakgaard 18.35 Karlslunde Tri 9 år
Kurt Bach 18.40 Fløng Kondi 64 år
Käthe Jusjong 18.41 Fløng Kondi 61 år
Bjarke Schaar 18.51 *Lejre 45 år
Katrine Schaar 18.54 *Osted 14 år
Oliver Ea 19.37 *Tune 7 år
Oliver Ea 19.37 *Tune 7 år
Brian Ea 19.38 *Tune 37 år
Eva Badger 20.00 *Trekroner 7 år
Jake Badger 20.02 *Trekroner 44 år
Anne-Lise Jensen 20.03 Roskilde Motion 56 år
Jeppe 20.14 AH Løbeklub 11 år
Bent Andersen 20.16 AH Løbeklub 54 år
Trine Guldbæk 20.16 Fløng Kondi 13 år
Lotte Wæde 20.18 Fløng Kondi 50 år
Mette Bloksgaard 20.29 AH Løbeklub 52 år
Mathias Faber 21.19 *Greve 15 år
Lene Sørensen 21.21 *Hedehusene 46 år
Lisbet Faber 21.55 *Greve 49 år
Hanne Bach Tønnsen 21.56 *Hedehusene 49 år
Max-Emil Sverker 22.11 Karlslunde Tri 8 år
Karina Sverker 22.13 Karlslunde Tri 43 år
Frederik Harding 22.14 *Reerslev 7 år
Kirsten Andersen 22.22 *Reerslev 44 år
Maya Schröder 22.30 Solrød A.M 44 år
Søren Sørensen 23.42 Fløng Kondi 71 år
Max Kobbernagel 23.48   6 år
Louise Rasmussen 23.50 Fløng Kondi 19 år
Bente Rasmussen 24.13 Fløng Kondi 49 år
Hugo Centervall 24.25 Karlslunde Tri 11 år
Kenneth Omkvist 24.43 *Reerslev 39 år
Lauge Højmark Omkvist 24.44 *Reerslev 3 år
Cathrine Reimann 25.00 *Viby 35 år
Lilli Reimann 25.04 *Viby 6 år
Helga Nielsen 25.17 *Viby 82 år
Lisbeth Nielsen 25.19 Viby Løbeklub 52 år
Trine Kobbernagel 25.49 *Hedehusene 44 år
Frida Hansen 25.55   7 år
Camilla Hansen 25.56   38 år
Peter Albert Hansen 26.01 *Gilleleje 64 år
Søren Dalby 26.35   46 år
Sally Kobbernagel 26.38 *Hedehusene 6 år
Paul Richard Rasmussen 29.15 Lynkineserne 71 år
Benjamin Ratcliffe 30.53 Karlslunde Tri 8 år
Ditte 30.59 *Middelfart 7 år
Malene Ratcliffe 31.00 Karlslunde Tri 39 år
Helle Sørensen 31.01 *Middelfart 42 år
William Ejsing 31.28   8 år
Martin Larsen 31.29   40 år
Wilma Sofie Skov Østergaard 32.05 Hellas 4 år
Carl- Emil 32.09 Hellas 9 år
Rikke Skov 32.16 Hellas 40 år
Merete Badger 33.13 *Trekroner 40 år
Alice Badger 33.14 *Trekroner 5 år
Karin Frost 34.57 *Solrød 71 år
RUTE 6 KM - 6,610 KM
Henrik Rasmussen 30.49 *Taastrup 46 år
Carsten Rasmussen 31.16 *Middelfart 44 år
Jakob Centervall 32.03 Karlslunde Tri 47 år
Tobias F. Nielsen 32.23   12 år
Johan Hendil Bramsen 33.23 Taastrup FC 9 år
Jonnie H. Thielsen 33.30 *Fløng 54 år
Hasse Rybjer 33.59 Hellas 67 år
Niels Hougaard 34.34 De glatte Ben 51 år
Allan Skaarup 34.38 *Roskilde 55 år
Brian Kjelin Olsen 35.18 *Hedehusene 47 år
Jim Reimann 35.25 *Viby 36 år
Camilla Nielsen 36.02 A-team 32 år
Mikkel Brun 36.18 KIF 12 år
Ida Skaarup 36.31 *Roskilde 21 år
Søren Carlsen 37.43 Philips 45 år
Ole Rosenkjær 38.04 *Ballerup 54 år
Loraine Reul 38.06 TIK 41 år
Hanne Thielsen 38.19 *Fløng 51 år
Mik Wulff Thomsen 38.20 TiiF Løberne 42 år
Rikke Sørensen 38.21 TiiF Løberne 37 år
Eva Hansen 39.22 *Rødvig 59 år
Mads Hansen 39.45 Fløng Kondi 16 år
Heidi Lundgaard 39.48 *Havdrup 41 år
Martin Ottesen 39.49   48 år
Caroline Lausen 39.53 *Hedehusene 18 år
Keld Christensen 39.55 *Albertslund 48 år
Jan Hansen 39.57 Philips 50 år
Anna Fabricius 40.30 Viby IF 17 år
Søren Damgaard 40.54 *Hedehusene 47 år
August E. Rasmussen 40.57 FHF 10 år
Anders 41.04 FHF 10 år
Vibeke Zachariassen 41.42 Solrød A.M 50 år
Lillian Louie Toft 41.54 *Roskilde 41 år
Karina Lone Grønbæk 41.55 *Havdrup 44 år
Lotte Mandal 42.48 Karlslunde Tri 40 år
Anna Møller Mandal 42.49 Karlslunde Tri 11 år
Charlotte Rohde 42.51 Fløng Kondi 48 år
Jan Mørup 42.53 Tune Trim 50 år
Annette Serritzlen 42.56 *Tune 48 år
Birger Ejsing 42.57 Fløng Kondi 58 år
Stefan Andersen 43.14 Fløng Kondi 67 år
Torben Henriksen 43.19 Fløng Kondi 63 år
Lone Hansen 43.24 Fløng Kondi 41 år
Susanne Poulsen 43.44 *Himmelev 56 år
Mathilde Kristensen 43.48 Karlslunde Tri 13 år
Rikke Pedersen 43.49 Karlslunde Tri 40 år
Niels Bierbum 44.01 Fløng Kondi 63 år
Vibeke Strube 44.02 Fløng Kondi/Løb for Livet 59 år
Stefan Petersen 44.50 *Taastrup 53 år
Mike Frost 45.12   9 år
Oscar Hansen 45.13 *Hedehusene 10 år
Bjørn Frost 45.19 Karlslunde Tri 41år
Etti Larsen 45.23 Greve Trim 55 år
Uden navn 45.30    
Henriette Hansen 45.34 *Hedehusene 42 år
Lene Frost 45.43   38 år
Mikkel Pedersen 45.53 Karlslunde Tri 14 år
Julie Müller Larsen 46.15 Karlslunde Tri 8 år
Michael Müller 46.16 Karlslunde Tri 43 år
Sara 46.17 Karlslunde Tri 13 år
Markus 46.17 Karlslunde Tri 13 år
Hans Henrik Larsen 46.31 Greve Trim 57 år
Bjarne Hansen 46.43 Tune Trim 73 år
Thomas Steiness 47.31 Karlslunde Tri 36 år
Bent Petersen 47.33 Fløng Kondi 78 år
Lene Risom 47.43   38 år
Thomas Risom 47.43   9 år
Natasja Steiness 48.13 Karlslunde Tri 12 år
Martin Pedersen 48.17 *Hedehusene 35 år
Karina Eggum 48.17 *Hedehusene 34 år
Randi Steiness 48.41 Karlslunde Tri 34 år
Per Brandborg 49.02 Greve Trim 71 år
Bjørn West 49.27 Greve Trim 70 år
Jane West 49.28 Greve Trim 71 år
Steffen Starup 49.30 KIF 47 år
Lasse Kamp 50.39 *Rødovre 42 år
Jeppe Kamp 50.49 *Rødovre 7 år
Nanna Kamp 50.58 *Rødovre 9 år
Marianne Kamp 51.03 *Rødovre 39 år
Ivan Jansø 51.27 *Helsingør 49 år
Kasper Ørsted 51.55   11 år
Michael Ørsted 52.01   44 år
Rikke 52.19 *Middelfart 9 år
Victor Ejsing 52.52   10 år
Julian Forsmann 53.11 TGF 9 år
Søren Forsmann 53.11 TGF 39 år
Bent Madsen 1.04.23 *Hedehusene 84 år
Lene Ehbrecht 1.09.36   70 år
Kurt Ehbrecht 1.09.38 Team Ehbrecht 73 år
RUTE 9 KM - 8,855 KM
Nicklas Nygaard 32.45 Tri Team Stevns 19 år
Thomas Midtgaard 36.56 ALOT 42 år
Jens Mundeli-Jensen 37.52 Lynkineserne.dk 48 år
Bent Rasmussen 42.17 Karlslunde Tri 47 år
Victor Tvistholm Jørgensen 42.33 Karlslunde Tri 11 år
Max Bidstrup 42.59 *Taastrup 41 år
Jørgen Jørgensen 43.09 Karlslunde Tri 49 år
Lars Henrik Jørgensen 43.33 *Viby 43 år
Anders Jakobik 43.39 Tune IF Trim 41 år
Kent Filsøe 44.45 A-team 47 år
Dorte Riehn-Kristensen 45.03 *Fløng 49 år
Anne Mai Madsen 45.15 Ørre Biatlon 25 år
Flemming L. Mikkelsen 45.17 Sommerbiatlon.dk 32 år
John Ø. Jensen 47.59 DCF, Roskilde 61 år
Magnus N 49.29 Karlslunde Tri 12 år
Anders Olsen 50.06   40 år
Henning Stausgaard 50.25 Viby Løbeklub 48 år
Jonna Kristiansen 50.51 Solrød A.M 62 år
Mikael Yde 51.15 Fløng Kondi 51 år
Lars Ahn Pedersen 51.25 *Roskilde 42 år
Jette Filsøe 51.36 A-team 46 år
Cardine Sofie Poulsen 51.37 Solrød A.M 27 år
Sidsel Poulsen 51.52   20 år
Brian Pedersen 51.56   31 år
Ronni Clay 52.04   37 år
Kim Christiansen 52.07 Fløng Kondi 52 år
John Halvorsen 52.09 SØAM 58 år
Kasper Biehl Nielander 52.16 Karlslunde Tri 10 år
Gitte Petersen 52.19 SØAM 57 år
Bente Sommer 52.25 SØAM 51 år
Tommy Sørensen 52.36 *Hvidovre 64 år
Klaus Vestskov-Møller 52.52 Fløng Kondi 42 år
John Kluge 53.04 Løb for Livet 51 år
Henrik Sørensen 53.05 Viby Løbeklub 69 år
Preben Gregersen 53.06 Viby Løbeklub 63 år
Anja Thomsen 53.10 Fløng Kondi 43 år
Liselotte Lund 53.18 *Hedehusene 50 år
Linda Olsen 53.36 Fløng Kondi 47 år
Dorte Stegger 53.39 Fløng Kondi 53 år
Jesper Søndergaard Jensen 53.39 Fløng Kondi 53 år
Tom Hansen 54.08 *Helsingør 45 år
Lene Poulsen 54.24 TIK 46 år
Torben Olsen 55.48 Greve Trim 64 år
Gitte Qvortrup 55.54 Greve Trim 57 år
Karen Ravn 56.55 Løb for Livet 48 år
Lene Grue 58.36 Fløng Kondi 59 år
Nynne Krogh Cleiren 58.37 Fløng Kondi 39 år
Ruth Breilev 59.43 Fløng Kondi 81 år
RUTE 12 KM - 12,608 KM
Pelle Oskar Lambertsen 52.25 Tri Team Stevns 16 år
Peter Barfod 53.00 TIK Løberne 49 år
Mads Isberg 53.30 *Greve 40 år
Martin Leander Hansen 56.03 TIK Løberne 50 år
Martin Guhle 56.15 Team Guhle 45 år
Klaus Borge 56.51 Roskilde Tri 39 år
Lars Nordlund 58.01 Køge Atletik 44 år
Claus Carlsen 58.21 Løb for Livet 58 år
Signe Hylleberg 58.54 *Hedehusene 19 år
Thyge Arum 59.30 TIK Løberne 54 år
Thomas Hansen 59.13 *Tune 35 år
Mikkel Askvig 59.14 Karlslunde Tri 43 år
Kaj Laursen 59.42 TIK Løberne 53 år
Palle Sekshøj-Christensen 1.00.04 TIK Løberne 60 år
Paul Allaart 1.00.50 Fløng Kondi 58 år
Poul Bøg 1.01.36 ALOT 42 år
Brian Hesselø 1.01.37 Karlslunde Tri 39 år
Stig Heller 1.01.38 Greve Trim 56 år
Morten Damgaard Pedersen 1.03.12 *Roskilde 37 år
Leif Kristiansen 1.03.20 Solrød A.M 62 år
Kim Hansen 1.03.30 Karlslunde Tri 46 år
Bo Ahrensberg 1.03.07 *Frederiksberg 51 år
Dan Ahrensberg 1.03.08   51 år
Aria Ansari 1.03.08   48 år
Lars Winge 1.04.00 *Trekroner 49 år
Morten Christensen 1.04.51 *Tune 37 år
Frank Kristiansen 1.05.07 Fløng Kondi 56 år
Bendt B. Christensen 1.05.12 Greve Trim 71 år
Philip Hollendsted 1.05.31 *Hillerød 41 år
Rune Kristoffersen 1.05.34 Karlslunde Tri 41 år
Uden navn 1.05.01    
Ulrik Rosenberg 1.05.50 *Solrød 47 år
Casper Hansen 1.06.35   37 år
Ole Vixø 1.06.39 Greve Trim 53 år
Allan Dzsler 1.07.00 Greve Trim 48 år
Ole Bille 1.07.00 Greve Trim 49 år
Trine Hansen 1.07.02 Greve Trim 47 år
Jakob B. Landberg 1.07.02   48 år
Jørgen Kejlberg 1.09.57   57 år
Majken Krogholt 1.10.03 *Roskilde 42 år
Aleksandar Dekic 1.12.38 *Horserød 39 år
Michael Bernhardt 1.12.39 *Horserød 41 år
Iben Jørgensen 1.16.01 Viby IF 17 år
Nanna Gadeberg 1.16.06 *Torslunde 16 år
Frida Berg 1.16.07 Viby IF 17 år
Emil Hansen 1.17.25 *Skovlunde 22 år
Jessie Capper 1.25.25   21 år
POWER WALK/MOTIONSGANG
RUTE 3 KM - 2,857 KM
Alice G. Andersen 28.52 Fløng Kondi 70 år
Bitten Bacher 28.56 Fløng Kondi 68 år
Lene Larsen 29.30 KIF 42 år
Henrik Eckert 32.32 Karlslunde Tri 42 år
Christina Eckert 32.33 Karlslunde Tri 36 år
Halfdan Eckert 32.36 Karlslunde Tri 5 år
Laurits Eckert 32.37 Karlslunde Tri 7 år
Martha Kristiansen 34.13 Fløng Kondi 57 år
Nisha Kristiansen 34.17 Fløng Kondi 17 år
Mette Klingenberg 34.21 *Taastrup 52 år
Pouline Gringer 34.23 Solrød A.M 44 år
Mia Frost 34.57   13 år
Luka 36.30   8 år
Lily Henriksen 37.57 Fløng Kondi 59 år
Ida Skaarup 37.58   11 år
Iben Askvig 39.14 Karlslunde Tri 43 år
Smila 39.16 Karlslunde Tri 11 år
RUTE 6 KM- 6,610 KM
Malene Boesgaard 57.43 Viby Løbeklub 39 år
Anne Mette Hansen 57.45 Viby Løbeklub 51 år
Gitte Jensen 58.48 Viby Løbeklub 53 år
Elsa Olsen 58.48 Viby Løbeklub 64 år
Thomas Svendsen 58.54 Ballerup Trim  
Tine Burgaard 1.01.01 Løb for Livet 58 år
Charlotte Heller 1.02.00 Greve Trim 52 år
Liselotte Pedersen 1.02.02 Greve Trim 52 år
Jette Jørgensen 1.02.58 Fløng Kondi 65 år
Kirsten Brandborg 1.05.33 Greve Trim 68 år
John Nielsen 1.05.33 *Køge 50 år
Marianne Mygiegaard 1.07.18 Solrød A.M 65 år
Lizzie Bredvig 1.07.09 Solrød A.M 72 år
Inga Mønster 1.07.08 Solrød A.M 57 år
Tilde (hund) 1.09.33 Team Ehbrecht  
Ulla Ehbrecht 1.09.33 Team Ehbrecht 50 år
Fritz Jüngling 1.11.21 Tune IF Trim 72 år
Allan Michael Petersen 1.11.22 Tune IF Trim 74 år
Lis Thorn 1.11.24 Tune IF Trim 70 år
UDGÅET      
Diana Højmark Omkvist      
3 udgået af løbet uden navn      
Comments