Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎

6. maj 2012

HEDELANDSLØB DEN 6. MAJ 2012


163 Powerwalkere og løbere mødte op til Hedelandsløbet, og Hedeland viste sig fra sin bedste side med solskin, ca. 9 grader, og lysegrønne farver.  Vinden var lidt kold, men det kunne ikke ødelægge forårsstemningen og deltagernes gode humør.

 

Tak alle sammen, fordi I kom og var med.

 

I næste måned håber vi at se mindst lige så mange til vores Stjerneløb, som er rigtig sjovt.  Samme sted, samme tid, samme pris.  Der vil være lodtræknings-præmier efter løbet.


PÅ GENSYN TIL VORES STJERNELØB SØNDAG DEN 3. juni 2012


Navn Tid Klub/By Alder
RUTE 3 KM (2,857 KM)
Ditte Marie Pallesen 13.29 *Roskilde 11 år
Ole Rasmussen 13.36 *Roskilde 53 år
Mie Irming 15.19 Løb for Livet 59 år
René Jozwiak 15.21 Løb for Livet 53 år
Anne Pallesen 15.41 *Roskilde 51 år
Malthe Krogh 16.07   11 år
Anders Krogh 16.08   38 år
Tobias F. Nielsen 17.21 Fløng Kondi 8 år
Nynne K. Mathiesen 19.02 *Viby 22 år
Helle Sørensen 19.08 *Middelfart 39 år
Hanne Bruhn 19.15 Hvidovre Motions Club 60 år
Pernille Petersen 19.35   34 år
Helle Romdal 19.44 Løb for Livet 54 år
Ralph Dänhardt 19.58 Fløng Kondi 56 år
Sv. Erik Hansen 20.23 *Vor Frue 73 år
Simon Dänhardt 20.36 Fløng Kondi 12 år
Tobias Gondan 21.07 *Bjæverskov 11 år
Hanne Busk 21.35   43 år
Sophie Busk 21.36   20 år
Søren Sørensen 22.36 Fløng Kondi 68 år
Ole T. Pedersen 23.17 *Hellerup 62 år
Mikkel F. Nielsen 24.09 Fløng Kondi 5 år
Chris Nielsen 24.11 Fløng Kondi 44 år
Anette Madsen 24.17 *Gadstrup 46 år
Laura Rask Madsen 24.54 *Gadstrup 9 år
Freja C. 24.56 *Gadstrup 9 år (næsten 10)
Lili Hansen 25.10 *Vor Frue 70 år
Nikolai Rasmussen 27.40   7 år
Freja Holmlund 27.47 *Hedehusene 8 år
Kasper Rasmussen 27.47 *Hedehusene 5 år
René Rasmussen 27.48   37 år
Felix Holmlund 27.50 *Hedehusene 5 år
Kim Holmlund 27.52 *Hedehusene 34 år
Gustav Elbæk Jespersen 35.06 *Sengeløse 5 år
Marit Elbæk Jespersen 35.13 *Sengeløse 48 år
RUTE 6 KM (6,610 KM)
Christian Rasmussen 27.29 *Himmelev 35 år
Niels Martinsen 29.03 *Himmelev 47 år
Kenneth Weiss 29.47 *Hillerød 48 år
Marius Mathiesen 29.51 Viby Løbeklub 48 år
Morten Jørgensen 30.18   36 år
Claus Carlsen 30.36 Løb for Livet 54 år
Carsten Rasmussen 30.42 *Middelfart 41 år
Henrik Dalby 31.49 *Reerslev 47 år
Bjarne D. Christensen 31.59 Fløng Kondi 48 år
Theis Haubech Hansen 32.33 Greve Trim 56 år
Michael Bjørn 32.39 *Taastrup 36 år
Lars Jørgensen 34.11 *Hedehusene 42 år
Hans-Henrik Schmidt 34.24 *Gadstrup 40 år
René Gondan 34.38 *Bjæverskov 37 år
Kai Alberg 35.27 *Hedehusene 40 år
Henning Kjergaard 36.09   50 år
René Simon 36.18   32 år
Jens 36.22 Hvalsø Løbeklub 13 år
Kent S. Thomsen 36.45 *Brønshøj 38 år
Marie-Louise Dam 37.03 *Valby 27 år
Lise Larsen 37.05 *Greve 34 år
Anne Katrine Aastrup 37.48   24 år
Amalie Brynjulfsson 38.17 *Herlev 18 år
Niels Brynjulfsson 38.18 *Herlev 46 år
Jan Dabelsteen 38.22   46 år
Tage Nielsen 38.36 *Hedehusene 49 år
Anette Eigaard 38.37 Fløng Kondi 34 år
Annette Damm 41.02 *Reerselv 44 år
Jørgen Næsby 41.58 *Karlslunde 68 år
Torben Henriksen 42.28 Fløng Kondi 59 år
Katrine T. Larsen 42.48 *Roskilde 53 år
Pouline Gringer 43.40 Solrød AM 40 år
Susse Vad Andersen 43.57 HMC 42 år
Ulla Sørensen 43.59 HMC  
Lis Bodilsen 44.02 Hvidovre Motions Club 59 år
Mathilde Rask Madsen 44.29 *Gadstrup 11 år
Thorkild Madsen 44.31 *Albertslund 70 år
Bente Olesen 45.51 *Reerslev 51 år
Susanne Espensen 46.04 FHI Hedehusene 47 år
Jeanette Rasmussen 48.01 *Hedehusene 35 år
Betina Holmlund 48.03 *Hedehusene 30 år
Majken Sørensen 49.11 *Roskilde 58 år
Sebastian M. Rosenberg 49.38 *Solrød 8 år
Daniel 49.52 *Sengeløse 8 år
Ingelise Møller 49.54 *solrød 40 år
Bitten Bacher 56.22 Fløng Kondi/Løb for Livet 64 år
Bent Madsen 57.15 *Hedehusene 80 år
RUTE 9 KM (8,855 KM)
Claus Ankjærgaard 34.07 *Veddelev 39 år
Dannie Wind 35.14 Roskilde Tri 41 år
Ralph Michelsen 36.33 TIK Løberne 41 år
Frederik Iversen 38.35 2640 20 år
Christian Nimann Nielsen 39.14 Roskilde Tri 39 år
Palle Sekshøj Christensen 39.28 Tik-Løberne 56 år
Poul Johan Allaart 39.30 TIK-Løberne 54 år
Kenneth Omkvist 39.38 *Reerslev 35 år
Claus Fallentin 39.40 *Reerslev 41 år
Søren Christiansen 41.39 IK Hellas 67 år
Rene Leisted 42.18 Fløng Kondi 52 år
Charlotte Bindslev Weiss 42.50 *Hillerød 48 år
Torben Petersen 44.06 *Roskilde 37 år
Per Romdal 44.15 Løb for Livet/Hellas 64 år
Peter Egemose Grib 46.00 Ledøje Smørum Fodbold 40 år
Ditte Burgaard 46.18   20 år
Verner Jensen 46.44 *Albertslund 64 år
Claus Roed 46.56 Team Roed 48 år
Maya Schröder 48.26 Solrød AM 41 år
Jacob Munch 48.29 *Gentofte 33 år
Tine Burgaard 48.45 Fløng Kondi 55 år
Jane Andersen 48.57 Fløng Kondi 42 år
Mads Larsby 49.34 *Glostrup 37 år
Mads Kroman 49.36 *Glostrup 37 år
Jonna Kristiansen 49.44 Solrød AM 58 år
Johnny Iversen 49.56 *Hedehusene 51 år
Dot Burgaard 50.13 Fløng Kondi/Løb for Livet 55 år
Niels Bierbum 50.19 Løb for Livet 59 år
Martin M. Larsen 50.42 Scream Team 46 år
Bente Roed 51.15 Team Roed 48 år
Kim Christiansen 52.41 FHI 48 år
Elisabeth Leisted 55.27 Fløng Kondi 49 år
Vicki Ipsen 55.29 *Nørrebro 34 år
Lisbeth Reimann 56.06 Tune Trim 32 år
Poul Tage Holm 1.01.12 IK Hellas 77 år
RUTE 12 KM (12,608 KM)
Lars Kamarainen 47.27 *Roskilde 31 år
Mikkel Hjorth 47.34 Greve Trim 41 år
Henrik Birkedal Hansen 48.05 Amager AC 33 år
Hans Elmer 52.35 Esysport Greve Trim 39 år
Martin Leander Hansen 53.30 TIK Løberne 47 år
Morten Damgaard Pedersen 53.58 *Roskilde 34 år
Anders Jespersen 54.11 *Sengeløse 44 år
Thyge Arum 56.33 TIK-Løberne 51 år
Niels Hougaard 56.50 De Glatte Ben 48 år
Martin Hansen 57.10 Løb for Livet 34 år
Alen Sehic 57.19 DLG 40 år
Nina Erstling Kristiansen 57.29 Fløng Kondi/Odense Triathlon 28 år
Henrik Pedersen 58.11 Greve Trim 47 år
Adam Dickmeiss 59.00   43 år
Carsten Olsen 59.08 Fløng Kondi 40 år
Martin Egholm 59.10 *Høje Taastrup 34 år
Arne Fangel 59.14 Politiets IF – Roskilde 53 år
Leif Kristiansen 59.22 Solrød AM 58 år
Erik Muderspach 59.24 Solrød AM 59 år
Stephen Christensen 1.01.16 *Såby 41 år
Lars Winge 1.01.27 *Trekroner 46 år
Maibritt Gjelstrup 1.01.49   32 år
Egon Kristiansen 1.01.57 Fløng Kondi 58 år
Ulrik Rosenberg 1.02.08 *Solrød 44 år
Brian Jakobsen 1.02.41 *Glostrup 40 år
Preben Christensen 1.02.54 Solrød AM 58 år
Winnie Nielsen 1.02.57 *Hvidovre 49 år
Tommy Sørensen 1.04.20 *Hvidovre 60 år
Kenneth Reimann 1.06.31 Tune Trim 32 år
Rikke Holsdorf 1.07.06 *Greve 37 år
Alvin skovgaard 1.07.21 *København NV 46 år
Camilla Vels Jensen 1.09.22 Team Cam Cam 25 år
Anne Lindberg 1.11.31 *Gentofte 30 år
Stefan Petersen 1.13.07 *Tåstrup 49 år
Kim Lindberg 1.14.19 *Lystrup 51 år
Anne-Marie Hansen 1.15.32 Fløng Kondi 49 år
Kirsten Juda 1.15.34 *Kornerup 52 år
POWER WALK
RUTE 3 KM (2,857 KM)
Lene Elgaard 25.58 *Fløng 56 år
Jens Iversen 26.32 *Fløng 59 år
Lone Mette Nielsen 41.51 *Brønshøj 35 år
Sille Katrine Thomsen 41.52 8700 Horsens 13 år
Per Christiansen 41.53 *Tune 66 år
Bente Nielsen 41.55 *Tune 64 år
RUTE 6 KM (6,610 KM)      
Fritz Jüngling 1.02.04 Tune IF Trim 69 år
Comments