Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎

6 maj 2018

HEDELANDSLØB SØNDAG 6. MAJ 2018

141 løbere, vandrer og power walkere deltog i månedens Hedelandsløb.

Det var 18 grader, sol og svag vind. En smuk og varm dag i Hedeland. Dejligt at se så mange glade og aktive børn deltage i løbet

Tillykke til de 3 nye power walk rekorder i denne måned.

Noah Christiansen, 11 år, gik 3,1 km i tiden 27.03

Merete Asmussen, gik 3,1 km i tiden 24.35

Michael Østergaard, Jyllinge PW team, gik 9 km i tiden 1.08.41

Har du rettelser til resultatlisten så send en mail til aarenstrup@aarenstrup.net

NÆSTE HEDELANDSLØB AFHOLDES SØNDAG DEN 3. JUNI 2018

Bliv medlem af vores facebookgruppe https://www.facebook.com/Hedelandslob og få besked når resultatlisten er klar. Eller læs mere om løbet på hjemmesiden www.flongkondi.dk under Hedelandsløb

NAVN:TID:KLUB/*BYALDER
RUTE 3 KM - 3,1 KM
Hjalte Omkvist14.15IK Hellas9 år
Emilie Jæger15.30Emilie Jæger11 år
Frederik Christiansen15.32*Karlslunde13 år
Frederik Harding16.29IK Hellas9 år
Rasmus16.36*Greve11 år
Charlotte Hansen16.44*Greve40 år
Søren Normann17.25 53 år
Andreas Kongsdal17.53*Greve10 år
Michael Giessing18.04*Hvidovre29 år
Erik Lange Dons18.25Hvidovre AM11 år
Vicki Johansen18.39*Karlslunde45 år
Kirsten Andersen19.07*Reerslev 
Lauge Jørgensen19.20 8 år
Vlad Cazacu19.25 32 år
Lauge Højmark Omkvist20.12*Reerslev6 år
Kenneth Omkvist20.13*Reerslev41 år
Melanie Garrelts20.17 9 år
Alexander R. R. Hansen20.18*Karlslunde6 år
Tommy R. Hansen20.19*Karlslunde40 år
Marou Garrelts20.47 6 år
Casper Garrelts20.48*Vallensbæk Strand36 år
Tina Granstrøm21.17*Reerslev44 år
Bastian Van Den Bergh22.45*Stærkende5 år
Yvonne Vand Den Bergh22.46*Reerslev57 år
Bitten Bacher31.24Fløng Kondi 
Poul Richard Rasmussen34.01Lynkineserne73 år
Gustav Frøslev37.05 6 år
Pia Frøslev37.05 44 år
Eskild Højmark Omkvist LØBECYKEL48.17*Reerslev2 år
Diana H. Omkvist48.18*Reerslev38 år
RUTE 7 KM - 6,9 KM
Henrik Rasmussen31.15*Høje-Taastrup49 år
Oscar Frøslev33.21 9 år
Andreas Frøslev33.21 9 år
Jonas Johannesen33.22*Kalundborg28 år
Ida Skaarup35.26*Lyngby23 år
Lisanna37.19Amada 
Gert Kongsdal37.26 38 år
Andreas Ahlmann38.46*Greve21 år
Kjeld-Ole Munk38.50*Greve62 år
Allan Skaarup39.33TIF-Volley57 år
Jeanne Kongsdal39.40 38 år
Camilla Nielsen39.43A-Team34 år
Jette Garrelts39.46*Vallensbæk Strand37 år
Jan Rasmussen39.50*Glostrup57 år
Kæda Elberg39.55*Hørsholm48 år
Sandra Schilder41.09*Roskilde40 år
Louise Bach Rasmussen41.54*Karlslunde35 år
Begte Lange Dons43.01*Hvidovre47 år
Max August Møller Andersen43.14Avisruten13 år
Mikkel Beyer43.36*Hedehusene41 år
Bente Sørensen43.38*Ballerup52 år
Søren Andersen43.40Avisruten52 år
Astrid Törsdöttir Johannesen43.56Tema Grøn Gajol31 år
Søren Forsmann44.44TGF41 år
Morten Albrechtsen45.33 30 år
Katrine Albrechtsen45.35 30 år
Camilla Johnsen45.43Fløng Kondi44 år
Linda V. Larsen45.45*Ølstykke39 år
Pernille Tranberg46.15*Greve45 år
Pia Hansen46.43*Glostrup59 år
Tilde (HUND)46.57Team Albrecht 
Ulla Ehbrecht46.57Team Albrecht53 år
Kenneth Fenger47.15Omada44 år
Lise Skriver47.26*Vindinge46 år
Ruth Breilev47.35Fløng Kondi83 år
Mette Bodolph-Larsen47.57 39 år
Maya Schröder48.07Solrød A.M47 år
Malene48.26*Hedehusene48 år
Linnea Weinreich49.53*Trekroner45 år
Lykke Sandholt50.24 46 år
Niels Bierbum51.39Fløng Kondi 
Agnes Varga52.30*Greve57 år
Bent Petersen53.05Fløng Kondi80 år
Pouline Gringer53.08Solrød A.M46 år
Sofie Dinesen58.24Team Grøn Gajol32 år
Charlotte Skovby Andersen58.25Team Grøn Gajol30 år
Lone Aalekjær1.09.31Solrød A.M63 år
RUTE 9 KM - 9.0 KM
Jonas Harold43.33 29 år
Mads Emil Møller Andersen44.24Avisruten25 år
Jeanne Enevoldsen45.52ALOT31 år
Jan Christensen46.07 54 år
Katrine Andersen48.34 23 år
Jesper Lux48.41 44 år
Monica Hammer48.43 43 år
Vibeke Strube49.30Fløng Kondi/Løb for Livet61 år
René Jørgensen52.07 50 år
Søren Christiansen52.27TIK Løberne73 år
Tom E. Lange Dons52.36Hvidovre AM44 år
Erik E. Ejlersen53.11*Hedehusene49 år
Lone Rasmussen53.14*Vallensbæk44 år
Mariann Jørgensen53.21 47 år
Brian Kjelin Olsen54.30*Hedehusene50 år
Pernille Gammelby54.40 23 år
Gitte Rasmus54.54 41 år
Judith Stabell55.07 51 år
Bobby Stabell55.08*Hvidovre55 år
Kim Christiansen57.11Fløng Kondi54 år
Ken Frøslev57.32 42 år
Tina Andersen59.01 53 år
Klaus Vestskov Møller1.00.03Fløng Kondi 
Maria Kruse1.03.26*Bagsværd45 år
Marianne Orbesen1.03.27Roskilde Motion46 år
Lykke Jensen1.03.27*Bagsværd49 år
Mette Emanuel1.17.57Fløng Kondi56 år
RUTE 13 KM - 12,8 KM
Kasper Tidsmark Nielsen51.00*Jyllinge36 år
Henrik Dalby Damm52.19Fløng Kondi53 år
Kenneth Nielsen55.49Fløng Kondi35 år
Karl Ziegler56.27*Reerslev40 år
Niels Hougaard57.20De Glatte Ben54 år
René Petersen59.31*Roskilde50 år
Paul Johan Allaart59.48Fløng Kondi60 år
Palle Sekshøj-Christensen59.52Fløng Kondi62 år
Marc Pekilidi59.58 42 år
Mette Øster1.04.25Guldborgsund Tri32 år
Henrik Nielsen1.07.13Roadrunners48 år
Kim Lund1.07.42Roadrunners44 år
Lars Jespersen1.08.09Fløng Kondi52 år
Brian Nørtoft Berntsen1.09.24 48 år
Annette Jespersen1.10.05Fløng Kondi51 år
Mick Frøslev1.10.29 40 år
Maiken Petersen1.10.38 36 år
Jonas Petersen1.12.17*Hedehusene25 år
Kim Villadsen1.12.54*Måløv47 år
Julie Jenlar1.15.41*Solrød35 år
Maj-Britt Kransø1.19.48*Ølstykke41 år
Christina Pedersen1.19.48*Ølstykke46 år
Flemming E. Larsen1.22.00IK Hellas65 år
Stefan Petersen1.26.54*Høje-Taastrup55 år
Grit Riegels Jørgensen1.29.54*Kalundborg30 år
POWER WALK/MOTIONSGANG
RUTE 3 KM - 3,1 KM
Merete Asmussen REKORD24.35*Ringsted39 år
Noah Christiansen REKORD27.03*Karlslunde11 år
Aia Asmussen28.16*Ringsted10 år
Minik Asmussen30.39*Ringsted12 år
Jesper Asmussen30.40*Ringsted38 år
RUTE 7 KM - 6,9 KM
Bente Petersen1.00.54Fløng Kondi72 år
Bente Rasmussen1.02.36 51 år
Dorte Rasmussen1.02.37 25 år
Per Ehbrecht1.07.37Team Ehbrecht59 år
Bjarne Hansen1.07.38Tune Trim76 år
Bent Madsen1.13.55*Hedehusene86 år
RUTE 9 KM - 9.0 KM
Michael Østergaard REKORD1.08.41Jyllinge Løbeklub PW team58 år
Comments