Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎

6. november 2016

HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 6. NOVEMBER 2016
 
107 løbere og power walkere deltog i månedens Hedelandsløb. De fik en tur i tørvejr, på en grå dag med byger, og så skønne Hedeland i tilgift.
 
Har du rettelser til resultatlisten så send en mail til Jørn Aarenstrup aarenstrup@aarenstrup.net
 
TAK FORDI I KOM OG VAR MED
PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 4. DECEMBER 2016 
  
I samarbejde med DGI afholder Fløng Kondi crossløb i Hedeland lørdag den 12. november kl. 12.00 - læs mere om løbene på https://www.dgi.dk/loeb/loeb/arrangementer/crossloeb/crossloeb-201617-midt-og-vestsjaelland hvor der også er tilmelding
Bliv medlem af vores facebookgruppe https://www.facebook.com/Hedelandslob og få besked når resultatlisten er klar. Eller læs mere om løbet på hjemmesiden www.flongkondi.dk under Hedelandsløb
  
NAVN:TID:KLUB/*BYALDER
RUTE 3 KM - 2,857 KM 
Victor Tvistholm Jørgensen11.28Karlslunde Tri12 år
Ditte Pallesen12.03*Roskilde15 år
Jesper Schouw12.59*Vindinge48 år
Ole Rasmussen13.12*Roskilde58 år
Kasper Biehl Nielander13.53Karlslunde Tri11 år
Ante Vang Ziegler14.41*Reerslev8 år
Magnus14.45Karlslunde Tri13 år
Mikkel Skoubo14.49Karlslunde Tri8 år
Hjalte Højmark Omkvist15.10*Reerslev8 år
Gitte Skoubo15.37Karlslunde Tri36 år
Alex Remmer16.02Fløng Kondi8 år
Gabriella Nicolini16.04*Roskilde11 år
Jair Nicolini16.06*Roskilde44 år
Helena16.42*Roskilde9 år
Lone Nicolini16.46*Roskilde41 år
Oliver E. A.17.21Hellas8 år
Brian E. A. 17.26*Tune38 år
Malene17.30*Hedehusene46 år
Søren Lund Grue18.04Røjlehavens motion54 år
Emilie Kristensen18.18Karlslunde Tri11 år
Frederik Harding18.19*Reerslev8 år
Rikke Pedersen18.25Karlslunde Tri41 år
Filippa Tvistholm Jørgensen18.40Karlslunde Tri8 år
Nina Tvistholm18.41Karlslunde Tri44 år
Freya Kristensen18.55Karlslunde Tri7 år
Bjørn Kristensen18.58Karlslunde Tri36 år
Natasja Steiness19.30Karlslunde Tri13 år
Jytte Nordlund21.00*Hedehusene69 år
Dorte Jensen22.36  
Lauge Højmark Omkvist23.40*Reerslev4 år
Tobias Davidsen23.43*Reerslev4 år
Kenneth Omkvist23.45*Reerslev40 år
Elias Kjelin Amstrup24.27*Hedehusene11 år
Brian Kjelin Olsen24.28*Hedehusene48 år
Helle Romdal26.28Løb for Livet 
Bitten Bacher26.30Fløng 
RUTE 6 KM - 6,610 KM    
Peer Weiwert30.28Løb for Livet63 år
Paul Johan Allaart31.18Fløng Kondi59 år
Henrik Rasmussen31.23*Taastrup48 år
Simon Brandenhoff34.33*Hedehusene33 år
Allan Skaarup34.39TIF - volley56 år
Martin Nielander35.28Karlslunde Tri48 år
Frantz Remmer35.34Fløng Kondi35 år
Pernille Hansen35.48Greve Trim42 år
Ida Skaarup37.21*Roskilde22 år
Rene Villadsen37.33 41 år
Kim Villadsen37.52*Måløv46 år
John Andersen41.42Fløng Kondi47 år
Niels Bierbum43.17Fløng Kondi 
Per Funch45.32*Torslunde49 år
Lillian Toft45.54 42 år
Tine Frostholm45.56 40 år
Stefan Petersen45.58*Tåstrup54 år
Neel Bodholdt47.21Copenhagen H334 år
Johanne Madsen48.13*Taastrup14 år
Morten Madsen48.15*Taastrup50 år
Andreas Kronholm50.32*Stærkende8 år
Kim Kronholm50.33*Stærkende46 år
Nina Dahl Jørgensen51.39*Taastrup47 år
Charlotte Ahrensberg51.41*Taastrup52 år
Gustav Holm52.44 7 år
Peter Holm52.45 40 år
Verner Jensen52.47*Albertslund68 år
RUTE 9 KM - 8,855 KM
Thomas Sølvmose32.45Greve Trim23 år
Jens Mundeli-Jensen39.12Team Lynkineserne49 år
Claus Beske42.18 44 år
Jesper Lassen42.33 40 år
Anders Jakobik45.05Tune IF Trim42 år
Johnny Johansen45.13Tune IF Trim46 år
John Ø Jensen46.23DCF Roskilde62 år
Kent Filsøe46.32A-Team48 år
Dennis Wils47.14*Fløng41 år
Per Romdal47.53Løb for Livet69 år
Jan Rasmussen49.06*Glostrup55 år
Caroline Poulsen50.49Solrød A.m.27 år
Liselotte Lund52.19*Hedehusene51 år
Jette Filsøe54.01A-Team47 år
Anette S Elgaard54.52Fløng Kondi39 år
RUTE 12 KM - 12,608 KM 
Nicolai Lyng Wium48.48Run4All Køge25 år
Klaus Belter55.38TIK Løberne41 år
Michael Müller56.13Karlslunde Tri44 år
Bent Rasmussen56.16Karlslunde Tri48 år
Lars Nordlund57.07Run4All / Køge Atletik45 år
Morten A Jensen57.32*Roskilde45 år
Palle Sekshøj-Christensen57.37TIK Løberne61 år
Niels Hougaard57.40De Glatte Ben52 år
Jørgen Jørgensen57.50Karlslunde Tri50 år
René Petersen58.19*Roskilde49 år
Cille Poulsen58.53Solrød A.M.24 år
Casper Garrelts59.04*Vallensbæk Strand34 år
Thomas Danielsen59.23Greve Trim35 år
Per Frederiksen59.29TIK Løberne56 år
Morten Damgaard Pedersen1.00.46*Roskilde38 år
leif Kristiansen1.02.23Solrød A.M.63 år
Anders Frøhlke1.03.32*Solrød Strand44 år
Sissel Kærgaard1.05.28Greve Trim27 år
Dan Ahrensberg1.05.35ALOT52 år
Thomas Steenberg1.06.06LFL Roskilde47 år
Bo Ahrensberg1.06.13*Frederiksberg52 år
Lars Magnussen1.06.49Løb for Livet48 år
Tommy Jensen1.14.28 45 år
Adil Aci1.14.38 31 år
Jonna Kristiansen1.15.25Solrød AM63 år
POWER WALK/MOTIONSGANG
RUTE 3 KM - 2,857 KM 
Pouline Gringer33.27Solrød AM45 år
Ellen36.16*Hedehusene9 år
Ole Nordlund37.04*Hedehusene72 år
RUTE 6 KM - 6,610 KM 
Bjarne Hansen1.04.49Tune Trim74 år
Comments