Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎

6. september 2015

HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 6. SEPTEMBER 2015

128 løbere og power walkere deltog i månedens Hedelandsløb.

Vejret viste sig ikke fra sin bedste side - 12 grader med regn, blæst og sol

Har du rettelser til resultatlisten så send en mail til jesper.sondergaard.jensen@gmail.com

TAK FORDI I KOM OG VAR MED

PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 4. OKTOBER KL. 10.00

Bliv medlem af vores facebookgruppe https://www.facebook.com/Hedelandslob og få besked når resultatlisten er klar. Eller læs mere om løbet på hjemmesiden www.flongkondi.dk under Hedelandsløb

NAVN:TID:KLUB/*BYALDER
RUTE 3 KM - 2,857 KM
Brian Ejsenhardt-Andersen10.25B Mon37
Rasmus Jæger12.12Hellas11 år
Marco Rasmussen16.10*Vallensbæk9 år
Civa16.43*Reerslev12 år
Julia Kristine Borge16.44*Reerslev11 år
Bonnie Halberg16.50*Fløng36 år
Cecilie Kaysen17.02Greve Fodbold U9 piger8 år
Hjalte Omkvist17.20*Reerslev6 år
Oliver17.26B Mon7 år
Emilie Kaysen17.28Greve Fodbold U7 piger6 år
Pernille Kaysen17.29Greve Fodbold U7 piger37 år
Emilie Lentz17.46*Trekroner12 år
Jacob Lentz17.47*Trekroner43 år
Emilie Jæger17.54Hellas9 år
Chris Nielsen17.57Fløng Kondi49 år
Ante Ziegler18.45*Reerslev7 år
Karl Ziegler18.46*Reerslev37 år
Sasha Gehl18.58*Tune14 år
Stefanie Jensen19.11*Tune14 år
Bitten Gehl19.13Tune Trim48 år
Kathrine Ryam19.16*Borup31 år
Malene19.23*Hedehusene45 år
Frederik Harding19.41*Reerslev7 år
Anne-Lise Jensen20.02Roskilde Motion56 år
Tilde Eliasson20.21Greve Fodbold U8 Piger7 år
Tommy20.22Trim 
Jørn Aarenstrup Rasmussen20.36Fløng Kondi66 år
Tine Elmeskov20.48 35 år
Birigitte Keldebæk20.49*Roskilde55 år
Victor Søndergaard21.29Lynkineserne14 år
Max Andersen21.41Team Andersen10 år
Tobias F. Nielsen21.46Fløng Kondi12 år
Claudia S. Elgaard21.47*Farum6 år
Christian21.51*Fløng12 år
Ralph Dänhardt22.14Fløng Kondi59 år
Ea Zürek22.21Greve Fodbold7 år
Cathrine22.22Greve Fodbold6 år
Dorthe Zürek22.24Greve Fodbold41 år
Berit Andersen23.21*Ringsted44 år
Maria Ryom25.25*Borup9 år
Sarah Ryom25.32*Borup7 år
Lauge Højmark Omkvist (cykel)25.50*Reerslev3 år
Diana Omkvist25.51*Reerslev36 år
Elias29.13*Hedehusene10 år
Poul Richard Rasmussen30.08Lynkineserne71 år
RUTE 6 KM - 6,610 KM
Mads Grue Christensen28.16*Taastrup20 år
Mathias Bang Fischer29.54 21 år
Preben Christensen33.01Solrød A.M61 år
Elisabet Kjellev34.02*Greve45 år
Morten Kjellev34.36*Greve45 år
Niels Hougaard34.49De Glatte Ben51 år
Henrik Dalby Damm34.52Fløng Kondi50 år
Jacob Ryom35.20Vejen til Xterra.dk46 år
Ole Rosenkjær36.14*Ballerup54 år
Bente Roed36.49Team Roed52 år
Claus Roed36.50Team Roed51 år
Kent Filsøe37.02Skudt ud af en Kanonmotion46 år
Sidsel Sofie Poulsen37.39*Himmelev20 år
Søren Lund Grue37.49Røjlehavens Motion53 år
Tommy Sørensen38.24*Hvidovre64 år
Jette Filsøe39.11*Taastrup45 år
Lone Rasmussen39.12*Vallensbæk41 år
Finn Hansen39.43Tune IF Trim59 år
Niels Bierbum40.11Fløng Kondi63 år
Peter Kæmpe40.14*Hedehusene58 år
Helle Eilersen41.01Fløng Kondi46 år
Anders E. Filtenborg41.11Forsvaret51 år
Anne Westermann41.49 50 år
Susanne Poulsen42.01*Himmelev56 år
Stefan Petersen46.39*Taastrup53 år
Peter Albert Hansen57.40*Gilleleje64 år
Bitten Bacher1.00.26Fløng Kondi67 år
Bent Madsen1.04.00*Hedehusene84 år
RUTE 9 KM - 8,855 KM
Thyge Arum38.45TIK Løberne54 år
Marius Andersen44.22Team Andersen13 år
Steffen Allaart44.24Fløng Kondi24 år
Carina Abildskov45.01 25 år
Gert Maegaard45.48Roskilde Skiklub58 år
Brian Jæger46.13*Fløng41 år
Charlotte Fabrin47.06Fløng Kondi49 år
Ida Roslev48.57*Tune31 år
Dennis Wils49.18*Fløng40 år
Jonathan Hansen49.35Fløng Kondi15 år
Hanne Hansen51.12Fløng Kondi49 år
Søren Andersen53.21Team Andersen50 år
Pia Andersen55.54*Roskilde50 år
Anette S. Elgaard57.05Fløng Kondi38 år
Sussie Baltzersen58.59 51 år
RUTE 12 KM - 12,608 KM
Anders Fischer49.12 30 år
Sergio Roda49.39*Taastrup53 år
Jan S. Nielsen54.17*Vedskølle49 år
Anders Flyng58.09 39 år
Cille Poulsen58.13Solrød A.M23 år
John Knudsen58.31Fløng Kondi48 år
Bjarne B. Christensen59.19Fløng Kondi51 år
Per Christensen59.24Tryg48 år
Paul Johan Allaart59.26Fløng Kondi58 år
Palle Sekshøj-Christensen59.27TIK Løberne59 år
Claus Møller59.54Hjallerup Løbeklub56 år
Michael Ørtoft1.00.02Fløng Kondi53 år
Martin Asmussen1.00.04NIA32 år
Torben Petersen1.00.04*Roskilde40 år
Mads Emil Møller Andersen1.00.46Team Andersen23 år
Lees Winge1.01.36*Trekroner49 år
Stig Heller1.01.41Greve Trim56 år
Thomas Bach Nielsen1.02.53Trekroner IF46 år
Jesper Thyregod1.02.56*Trekroner53 år
Kim G. Hansen1.03.34*Allerød40 år
Jan Dam Kaas1.05.31*Roskilde43 år
Simon Brandenhoff1.05.50*Hedehusene31 år
Maiken Poulsen1.06.06*Roskilde42 år
Henrik Grand Petersen1.08.36*Tune44 år
Kim René Hansen1.09.09*Tune44 år
Caroline Sofie Poulsen1.09.19Solrød A.M26 år
Vibeke Strube1.11.40Fløng Kondi/Løb for Livet58 år
Ole Andersen1.14.46Team Andersen42 år
Brian Nørtoft Berntsen1.15.14 46 år
POWER WALK/MOTIONSGANG
RUTE 3 KM - 2,857 KM
Ellen29.46*Hedehusene8 år
Brian Kjelin Olsen29.46*Hedehusene47 år
Maya Schröder30.16Solrød A.M44 år
Katrine Teresa Larsen31.35*Roskilde56 år
Jette Allaart31.36*Nivå53 år
RUTE 6 KM- 6,610 KM
Pouline Gringer1.00.50Solrød A.M44 år
Charlotte Heller1.02.03Greve Trim52 år
Liselotte Pedersen1.02.06Greve Trim52 år
Bente Petersen1.07.27Fløng Kondi70 år
Jette Jørgensen1.07.28Fløng Kondi65 år
UDGÅET   
Casper Hansen   
Comments