Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎

7. april 2013

HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 7. APRIL 2013

233 løbere og power walkere deltog i Hedelandsløbet.
Det var en kold og blæsende ”forårsdag” med sol, vind og ca. 4 graders varme. 

Ingen rekorder denne måned.
Ingen rekorder i denne måned

Tak fordi I kom. 

Vi håber selvfølgelig at se jer alle igen til Hedelands Bjergløb
søndag den 14. april kl. 10.00
HUSK du kan tilmelde dig online indtil onsdag den 11. april kl. 23.59 på www.events4u.dk.
Tilmelding på dagen koster 50 kr. ekstra og er kun mod kontant betaling.

Læs mere om løbet på www.hedelandsbjerglob.dk

PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 5. MAJ 2013

NAVN: TID: KLUB/*BY ALDER:
RUTE 3 KM (2,857 KM)
Niels Jensen 14.59 Hedehusene Skole 33 år
Michael B. Clausen 16.03 Kreds 16 37 år
Anne Kjær Hansen 16.20 DLF 43 år
Per Ehbrecht 18.36 Team Ehbrecht 54 år
Martin Eintzen 18.44 *Brøndby 21 år
Ralph Dänhardt 18.54 Fløng Kondi 57 år
Monica Ehbrecht 19.06 17 år
Yvonne Jacobsen 19.18 DLF 52 år
Lisbeth Jønsson 19.24 *Greve 66 år
Annette Damm 19.38 Fløng Kondi 45 år
Mogens Sørensen 20.06 Hedehusene Skole 60 år
Ida Espersen 20.56 57 år
Kristina Fehrn 21.04 Torstorp Skole 31 år
Mads Henningsen 21.32 *Tune 36 år
Louise Rasmussen 21.33 Fløng Kondi
Bente Rasmussen 21.35 Fløng Kondi
Hanne Støy 21.43 Kreds 16 37 år
Emil H. Støy 21.44 11 år
Daniella Hermansen 22.01 38 år
Robin Lintz 22.16 20 år
Torben Kristensen 22.17 49 år
Heley Mae 22.18 21 år
Lis Nielsen 23.04 *Hedehusene 51 år
Berit Birck 23.49 Kreds 16 39 år
Dorthe Knudsen 24.01 DLF kreds 16 48 år
Carsten Kjær 24.04 *Roskilde 37 år
Helene Kjær 24.05 *Roskilde 35 år
Mads Thranov 24.12 DLF 39 år
Morten Sikjær 24.12 DLF 42 år
Peter Knudsen 24.58 *Albertslund 58 år
Thomas 25.41 Fløng Kondi 11 år
Frank A. Jensen 26.00 *Frederiksberg 47 år
Carl 26.03 *Frederiksberg 7 år
Noah Michelsen 26.05 *Vanløse 7 år
Martin Olsen 26.06 *Vanløse 27 år
Cecilie 31.15 *Fløng 12 år
Nisha H. Kristiansen 31.17 Fløng Kondi 14 år
Asta Edelbo 34.04 6 år
Bente Edelbo 34.05 63 år
Marianne Edelbo 37.38 HTK lærer 37 år
Aksel Edelbo 37.42 6 år
Lise Battrup 37.49 DLF 61 år
RUTE 6 KM (6,610 KM)
Jeanne Enevoldsen 29.10 26 år
Anne Line Jørgensen 29.55 29 år
Morten Paus 30.03 TIK Løberne 29 år
Ellen Grønvald 31.09 Trekroner IF 47 år
Cecilie Jørgensen 31.14 24 år
Kristoffer Rømer 31.54 *Hvalsø 40 år
Jimmy Kaysen 32.28 *Greve 35 år
Ulrik Gørtz 32.35 Kreds 16 52 år
Birgitte Westfall 33.57 Torstorp Skole 35 år
Kim Schøning 34.27 Kreds 16 40 år
Peter Egemose Grab 35.19 41 år
Finn Hansen 35.24 Fløng Kondi 44 år
Niels Degn 35.34 Løb for livet 57 år
Espen Hegnet 35.38 DLF 40 år
Hans Henrik Kristensen 36.01 *Skanderborg 46 år
Dorte Riehn-Kristensen 36.18 *Fløng 46 år
Heidi Rasmussen 36.39 DLF Kreds 16 42 år
Niels Emil Hansen 37.30 *Greve 17 år
Anders Enevoldsen 37.56 *Hedehusene 15 år
Bente Roed 38.06 Team Roed 49 år
Claus Roed 38.08 Team Roed 49 år
Gorm Jakobsen 38.09 *Vindinge 51 år
Lisbeth Storgaard 38.24 *Skanderborg 44 år
Chris Nielsen 38.41 *Fløng 46 år
Kim John Christiansen 38.47 Fløng Kondi 49 år
Kurt Ehbrecht 38.48 *Gadstrup 70 år
Ulla H. Ehbrecht 38.52 Team Ehbrecht 47 år
Knud Larsen 38.53 Kreds 16 63 år
Dorthe Thanning 39.17 *Roskilde 35 år
Jan Dabelsteen 39.18 47 år
Maya Schröder 39.22 Solrød A.M 42 år
Ulla Rasmussen 39.26 Fløng Kondi 36 år
Tina Kærgaard Jensen 40.28 *Hvalsø 28 år
Ulla Werner Hansen 40.29 *Roskilde 39 år
Michael Hansen 40.34 *Brøndby 53 år
Stine Eintzen 41.07 *Brøndby 20 år
Bente Kirt 41.20 *Hedehusene 39 år
Henrik Hansen 41.24 Klub 3060 51 år
Mads H. Rasmussen 41.30 Hedehusene Skole 26 år
Finn Enevoldsen 41.33 *Hedehusene 50 år
Bjarne Hansen 42.20 Tune Trim 71 år
Kristian Møller Madsen 42.49 Fløng Kondi 16 år
Lene Grue 42.51 Fløng Kondi 56 år
Pouline Gringer 43.57 Solrød A.M 41 år
Berrit Jakobsen 44.22 *Vindinge 52 år
Anne Friis 44.59 DLF kreds 16 38 år
Katarine Terese Larsen 48.17 *Roskilde 54 år
Poul Tage Holm 48.58 IK Hellas 78 år
Lene Ehbrecht 52.12 *Gadstrup 68 år
Faraz Amjad 54.27 ALSO 35 år
Jacob Christensen 54.29 ALSO 41 år
Bitten Bacher 1.05.02 Fløng Kondi/Løb for Livet 65 år
Bertram Poulsen 1.10.55 *Greve 7 år
René Poulsen 1.10.56 *Greve 39 år
RUTE 9 KM (8,855 KM)
Oliver Sundberg 38.54 *København N 31 år
Christian Nielsen 40.32 Roskilde Tri 40 år
Henrik Dalby Damm 41.29 Fløng Kondi 48 år
Henrik Mandrup 41.43 Kreds 16 37 år
Morten Kjær Stovegaard 41.52 Kreds 16 38 år
Jesper Duus 42.09 Kreds 16 38 år
Thorsten Enghave 42.41 *Taastrup 41 år
Lars Jespersen 43.26 Fløng Kondi 47 år
Bendt Bøjer Christensen 43.42 Greve Trim 69 år
Peer Weinert 43.45 *Roskilde 59 år
John Ø. Jensen 43.51 DCF Roskilde 58 år
Morten Krauur 44.24 *Hedehusene 36 år
Søren Christiansen 44.36 IK Hellas 68 år
Claus Poulsen 45.41 Fløng Kondi 49 år
Bjarne D. Christensen 46.23 Fløng Kondi 48 år
Karina 46.29 Karlslunde Tri 41 år
Knud Jørgensen 47.21 TIK
Anders Poulsen 47.30 *København 32 år
Anita Paysen 47.57 Torstorp Skole 39 år
Anders S. Frandsen 49.23 CPH Adventure Sport 38 år
Verner Jensen 49.31 *Albertslund 64 år
Tina Rosenkjær 49.35 50 år
Søren Forsmann 50.16 *Høje-Taastrup 36 år
Lars Ahn Pedersen 50.19 *Roskilde 40 år
Niels Jespersen 50.49 *Frederiksberg 66 år
Mie Irming 51.13 Løb for Livet 60 år
Mette Andersen 51.15 Løb for Livet 49 år
Liselotte Lund 51.17 *Hedehusene 47 år
Anette S. Elgaard 52.40 Fløng Kondi 35 år
Hanne Vesterlund 53.33 Solrød A.M 39 år
Kirsten Jeppesen 55.12 62 år
Camilla Baymler 55.33 *Roskilde 28 år
Svend-Erik Dreisig 55.33 GIC / DLF Kreds 16 62 år
Hanne Hansen 55.38 Fløng Kondi 46 år
Jim Reimann 58.03 *Viby 33 år
Nynne Krogh Cleiren 59.08 Fløng Kondi 36 år
Per Hjelmsted 1.00.21 60 år
Otto Kristensen 1.01.51 *Tune 66 år
Jørgen Madsen 1.01.57 *Vojens 48 år
RUTE 12 KM (12,608 KM)
Steen Jespersen 47.40 Roskilde Tri 42 år
Dannie Wind 47.54 Greve Trim 41 år
Simon Dione 48.32 *Solrød 43 år
Lars Rølund Jensen 49.43 *Roskilde 42 år
Peter David Jensen 49.57 TIK Løberne 37 år
Peter Madsen 50.04 Kreds 16 31 år
Peter Barfod 50.22 TIK Løberne 46 år
Bruno Gross 51.34 Greve Trim 44 år
Peter Herskind 52.56 Pro Erhvervsadvokater 49 år
Martin Leander Hansen 53.44 TIK Løberne 48 år
Henrik Thissen 53.49 Karlslunde Tri 45 år
Peter Holm 53.58 *Glostrup 36 år
Thomas Hansen 53.59 Karlslunde Tri 37 år
Klaus Borge 54.05 Roskilde Tri 37 år
Thomas Jensen 54.17 AK Leons 38 år
Anders Buch Knudsen 54.42 *Sengeløse 38 år
Jacob Kestner 54.43 *Jyllinge 46 år
Jesper Christiansen 55.13 *Roskilde 38 år
Mik Kristoffersen 55.40 *Ejby 34 år
Kenneth Kruse Simonsen 56.36 39 år
Mikkel Askvig 56.40 Karlslunde Tri 40 år
Carsten Olsen 56.40 Fløng Kondi 41 år
Frank Thillerup 57.10 TIK Løberne 51 år
Paul Johan Allaart 57.29 TIK Løberne 55 år
Tommy Hansen 57.50 *Fløng 47 år
Thomas Dithmar 57.52 *Karlslunde 32 år
Palle Sekshøj-Christensen 57.53 TIK Løberne 57 år
Jørgen Kjær Jensen 59.13 Danmarks Lærerforening 33 år
Henrik Grand Petersen 59.43 *Tune 42 år
Frank Kristiansen 1.00.27 Fløng Kondi 53 år
Leif Kristiansen 1.00.41 Solrød A.M 59 år
Sanne Hindsberg 1.01.56 Karlslunde Tri 37 år
Casper Garrelts 1.03.03 KPMG 31 år
Jonas Floor 1.03.33 *Hvalsø 29 år
Alen Sehic 1.04.10 DLG 41 år
Christian Trolle Andersen 1.04.12 *Roskilde 32 år
Ida Moch Roslev 1.04.23 *Tune 29 år
Krøger 1.04.36 Løb for Livet 48 år
Bruno Christensen 1.05.32 *Hedehusene 42 år
Christian Dybro 1.05.39 38 år
Steffen Allaart 1.05.50 *Glostrup 21 år
Henrik Dollerup Nielsen 1.06.11 *Fløng 56 år
Helle Milholt 1.07.41 *Greve 32 år
Jesper Lützen 1.08.10 DLF 56 år
Gøther Mathisen 1.08.17 *Hvidovre 58 år
Ole Rosenkjær 1.08.18 *Ballerup 52 år
Michael Langpapp 1.09.17 50 år
Egon Kristiansen 1.10.49 Fløng Kondi 58 år
Jane Lavlund 1.11.43 *Greve 54 år
Hans-Erik Anderberg 1.11.44 50 år
Lene Trolle 1.14.11 *Ølstykke 47 år
Lisette Elisberg 1.15.14 DLF Høje-Taastrup 31 år
Jonna Kristiansen 1.15.27 Solrød A.M 59 år
Stefan Petersen 1.15.42 *Høje-Taastrup 50 år
Christian Hove Sørensen 1.19.09 *Roskilde 15 år
Michael Høgsbro 1.19.10 49 år
Vibeke Zachariassen 1.20.28 Solrød A.M 47 år
POWER WALK
RUTE 3 KM (2,857 KM)
Niels Willemsen 25.55 DLF Kreds 16 55 år
Gabrielle 30.47 *Karlslunde 16 år
Jasminka Ibrisimovic 34.56 Borgerskolen 41 år
Michael Laursen 35.57 *Ishøj 43 år
Anja Kjer 36.50 Kreds 16 38 år
Henrik Larsen 37.22 *Roskilde 55 år
Jasmin Ibrisimovic 37.35 Torstorp Skole 45 år
37.37 DLF Kreds 16 59 år
Birgitte Overgaard 37.52 DLF 54 år
Anette Christoffersen 38.23 *Haslev 38 år
Stine Sørensen 38.26 *Fløng 29 år
Louise Roed 38.33 Fløng Skole 41 år
Kirsten Petersen 38.35 Fløng Skole 59 år
K. Møller 38.39 Fløng Skole 68 år
Rie Sahl 38.54 37 år
Mathilde Sahl 38.56 9 år
Jesper Westendahl 39.01 46 år
Frederikke Sahl 39.06 4 år
Alfred Fisker 1.40.18 7 år
Anders Fisker 1.40.19 39 år
RUTE 6 KM (6,610 KM)
Conny Krogh 57.32 DLF 55 år
Alice G. Andersen 1.04.33 Fløng Kondi 67 år
Kitty Kristiansen 1.04.51 Fløng Kondi 57 år
Martha M. Kristiansen 1.04.54 Fløng Kondi 53 år
Fritz Jüngling 1.08.36 Tune IF Trim 70 år
Pernille Langballe 1.08.45 Torstorp Skole 47 år
Louise Schack 1.08.46 Torstorp Skole 39 år
B. Skogsberg 1.08.49 DLF 58 år
Hans Baltzersen 1.08.50 DLF 50 år
Ulla Heglesen 1.08.52 DLF 57 år
Michael Stemann 1.11.53 *København 39 år
Birgitta Schou 1.15.04 DLF 57 år
Preben Lehmann La Cour 1.15.05 Klub PLC / DLF 50 år
Helge Johnson 1.15.06 62 år
Peter Friis Nielsen 1.15.12 DLF
A. Skogsberg 1.15.16 DLF 61 år
RUTE 9 KM (8,855 KM)
John Jespersen 1.12.37 *Snertinge 57 år
Malene Hansen 1.34.18 *Svebølle 39 år
Lene Poulsen 1.34.19 *Høje-Taastrup 43 år
Lene Hvidtfeldt 1.34.20 *Snertinge 51 år
UDGÅET AF LØBET
Niels Hougaard
Comments