Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎

7. august 2016

HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 7. AUGUST 2016

169 løbere og power walkere deltog i månedens Hedelandsløb på en dejlig løbedag. Det var ca. 18 grader med både sol og skyer men tørt.

Har du rettelser til resultatlisten så send en mail til Jørn Aarenstrup aarenstrup@aarenstrup.net

TAK FORDI I KOM OG VAR MED

PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 4. SEPTEMBER 2016

HUSK OGSÅ AT DELTAGE I HEDELANDSDYSTEN DEN 21. AUGUST 2016 - LÆS MERE PÅ WWW.HEDELANDSDYSTEN.DK - EN STOR DEL AF RUTERNE ER I HEDELAND.

Bliv medlem af vores facebookgruppe https://www.facebook.com/Hedelandslob og få besked når resultatlisten er klar. Eller læs mere om løbet på hjemmesiden www.flongkondi.dk under Hedelandsløb

NAVN:TID:KLUB/*BYALDER
RUTE 3 KM (2,857 KM + 250 meter)
Magnus Biehl Nielander15.03Karlslunde Tri13 år
Anton Holst15.39 12 år
Mikkel F. Nielsen16.07IK Hellas9 år
Ante Ziegler16.10*Reerslev8 år
Karl Ziegler16.11*Reerslev38 år
Patrick Rasmussen16.15*Hedehusene9 år
Hjalte Omkvist16.16*Reerslev7 år
Nicolai Tønnesen16.40*Køge13 år
Cecilie Lassen17.40 12 år
Jesper Lassen17.41 40 år
Chris Nielsen18.11IK Hellas50 år
Helena Nicolini18.58*Roskilde9 år
Jan Nicolini18.59*Roskilde43 år
Lyng Mellergaard19.00*Greve10 år
Hans Mellergaard19.02*Greve6 år
Frederik Harding19.07*Reerslev8 år
Maya Schröder19.29Solrød A.M.45 år
Kasper Granlund Thomsen19.33Greve Atletik7 år
Lone Nicolini20.00*Roskilde41 år
Amalie Eduardsen20.01*Svogerslev11 år
Gabriella Witt Nicolini20.02*Roskilde11 år
Lykke Sandholt20.21*Tune44 år
Dicte Mellergaard20.34*Greve8 år
Rasmus Emil Ryder Tønnesen21.22*Herfølge11 år
Oliver E.A.21.40*Hellas8 år
Pouline Gringer21.50Solrød A.M.45 år
Claudia S. Elgaard23.14*Farum7 år
Nikoline S. Elgaard23.36*Farum7 år
Max Kobbernagel23.40*Hedehusene6 år
Helle Romdal24.14Løb for Livet58 år
Per Romdal24.15Løb for Livet68 år
Randi Linea Tønnesen24.15*Herfølge38 år
Per Ehbrecht24.53 57 år
Camilla Sjøberg-Nielsen25.42*Tune43 år
Kristina Kyhl Jeppesen25.43*Tune44 år
Noah Bentzen27.31 7 år
Rasmus Halberg Hoffmann27.38Team Silverback5 år
Bonnie Halberg27.39Team Silverback36 år
Natali Halberg28.03Team Silverback11 år
Martin Hoffmann28.22Team Silverback35 år
Nahla Bentzen29.39 5 år
Pia Bentzen29.39 54 år
Sally Kobbernagel29.59*Hedehusene6 år
Storm Kobbernagel30.25*Hedehusene11 år
Søren Dalby30.26*Hedehusene46 år
Lauge Omkvist31.42*Reerslev4 år
Nord Welvø31.52*Trekroner4 år
Kenneth Omkvist31.53*Reerslev40 år
Mal Jensen31.54 7 år
Vilma Holst Jensen32.01 4 år
Charlotte Holst32.02 42 år
Poul Richard Rasmussen35.06Lynkineserne72 år
RUTE 6 KM (6,610 KM + 250 meter)
Brian E.A28.35*Tune38 år
Carsten Ilsøe31.22IK Hellas58 år
Rene Jeppesen31.49Tune Trim46 år
Michael Harder Nielsen35.12*Vallensbæk41 år
Jan Andersen36.23*Greve50 år
Frantz Remmer36.56Fløng Kondi36 år
Jens Lohmann38.01 45 år
Michael Sjøberg-Nielsen38.21De Blåøjede46 år
Martin Nielander38.43Karlslunde Tri48 år
Søren Normann Sørensen38.59 49 år
Bente Roed39.50Team Roed52 år
Ole Rosenkjær40.19*Ballerup 
Claus Roed41.47Team Roed52 år
Niels Bierbum42.14Fløng Kondi64 år
René Milholt42.31*Greve37 år
Steen Wæde43.30Fløng Kondi49 år
Tom Hansen43.31*Helsingør46 år
Fie44.09*Albertslund15 år
Otto Kristensen44.15Tune Trim70 år
Jeanne Kongsdal44.49*Greve36 år
Pernille Therkildsen45.13  
Vibeke Zackariassen45.18Solrød A.M.50 år
Helmer Kristensen45.27*Taastrup66 år
Jesper Christensen45.39*Rønne38 år
Henrik Göth45.41*København40 år
Trine Kobbernagel45.50*Hedehusene44 år
Steen Bryde46.13 49 år
N. Kaas46.57Team Kaas48 år
Cecilie Olah48.58*Tune20 år
William Pekilidi51.33 8 år
Nicholas Pekilidi51.35 37 år
Peter Albert Hansen1.02.00*Gilleleje65 år
Bitten Bacher1.07.48Fløng Kondi68 år
Bent Madsen1.09.17*Hedehusene85 år
Villads Sloth - løbet ca. 8 km1.12.49GAVL9 år
Anders Sloth - løbet ca. 8 km1.12.49GAVL38 år
N. P. Klas1.21.41 11 år
RUTE 9 KM (8,855 KM + 250 meter)
Jens Mundeli-Jensen40.23Team Lynkineserne49 år
Thomas Jensen41.24 41 år
Victor Tvistholm Jørgensen41.32Karlslunde Tri12 år
Jørgen Ole Jørgensen41.40Karlslunde Tri49 år
Ulrik Poulsen43.58 47 år
Jan Christensen44.25*Roskilde52 år
Kasper Roslyng44.56TIK Løberne42 år
Dorte Riehn-Kristensen44.59*Fløng50 år
Paw Jensen45.34*Holte33 år
Ulrik Rosenberg47.46*Solrød48 år
Margit Olah47.54*Tune54 år
Dan Ahrensberg49.10ALOT52 år
Britt Mellergaard49.22*Greve36 år
Kjeld-Ole Munk50.10*Greve60 år
Gert Kongsdal50.13*Greve36 år
Lone Rasmussen51.08*Vallensbæk42 år
John Kluge52.20Løb for Livet51 år
Ole Sørensen53.16*Roskilde50 år
Jan Dam Kaas53.44 44 år
Lene Korsgaard54.02Coop Idræt68 år
Lars Ahn Pedersen54.21*Roskilde43 år
Tilde (HUND)54.24Team Ehbrecht 
Ulla Ehbrecht54.24Team Ehbrecht51 år
Karen Ravn55.43Løb for Livet48 år
Lene Damsgaard57.16*Roskilde43 år
Line Jakobi Østoft57.16*Roskilde35 år
Ulla Rasmussen57.30Fløng Kondi40 år
Bente Kirt57.31*Hedehusene43 år
Anders Olsen58.40 41 år
John Ø. Jensen59.37DCF, Roskilde62 år
Lene Grue1.00.33Fløng Kondi59 år
Christine L. Jepsen1.01.17*St. Merløse37 år
Daniel Mortensen1.01.57*Karlslunde33 år
Anette S. Elgaard1.03.56Fløng Kondi39 år
Annet Thomsen1.04.42Greve Trim45 år
Dorte Buresø1.04.43Greve Trim45 år
Annisetta Petersen1.04.48Greve Trim 
Frida Rylander1.36.44*København6 år
William1.36.46 36 år
RUTE 12 KM (12,608 KM + 250 meter)
Alevander Faxø58.08Dogma Running Club20 år
Rasmus Andersen1.01.48*Greve40 år
Palle Sekshøj Christensen1.02.03TIK Løberne60 år
Paul Johan Allaart1.02.07Fløng Kondi59 år
Per Frederiksen1.02.13TIK Løberne56 år
René Petersen1.02.40*Roskilde48 år
Anders Flyng1.03.26 40 år
Casper Garrelts1.05.29*Vallensbæk Strand34 år
Steffen Holmann Olsen1.05.42Grant Thorntop39 år
Jimmi Eiberg Jensen1.07.00*Roskilde35 år
Tommy Sørensen1.08.20*Hvidovre64 år
Casper Hansen1.08.41 38 år
Olivia Gottlieb (løbevogn)1.10.51 3 år
Henrik Dalby Damm1.10.52Fløng Kondi51 år
Rene Juhl Andersen1.10.56Fløng Kondi47 år
Stine Iversen1.11.15Fløng Kondi35 år
Preben Christensen1.12.32Solrød A.M. 
Egon Kristiansen1.14.24Fløng Kondi62 år
Brian Nørtoft Berntsen1.14.46*Hvidovre47 år
Stephen Christensen1.15.31Novo Nordisk Løbeklub45 år
Asger Jensen1.15.55*Roskilde62 år
Katie Alice Sørensen1.17.20*Roskilde62 år
Dorthe Høse Jensen1.17.50*Solrød Strand45 år
Trine Mørk1.18.44*Hillerød26 år
Niels Martin Pedersen1.18.45*Vanløse38 år
Morten W. Breum1.21.06Fløng Kondi36 år
Stefan Petersen1.22.00*Taastrup53 år
Belinda Steinmann1.22.33 38 år
Bent Larsen1.22.33Solrød A.M.51 år
POWER WALK/MOTIONSGANG
RUTE 3 KM (2,857 KM + 250 meter)
Jørn Aarenstrup Rasmussen38.56Fløng Kondi67 år
Pia Rasmussen38.57*Hedehusene56 år
RUTE 6 KM (6,610 KM + 250 meter)
Bente Petersen1.10.02Fløng Kondi70 år
Jette Jørgensen1.11.10Fløng Kondi66 år
Kitty Kristiansen1.11.11Fløng Kondi60 år
Marianne Samson1.12.30*København54 år
Lennart Hansen1.12.31 39 år
Dina F. Kaas1.19.44Team Kaas45 år
Tine Kaas1.19.53*Roskilde45 år
Gilbert Sloth - gået ca. 8 km1.46.38GAUL7 år
Lotte Kjærside - gået ca. 8 km1.46.40GAUL39 år
UDGÅET   
Anette Søndergård Solrød A.M 
Comments