Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎

7. december 2014

HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 7. DECEMBER 2014

331 løbere og power walkere deltog i Hedelandsløbet. Det er det største antal i løbets historie. Rigtig dejligt at se så mange familier og børn være med.

Vejret var gråt 3 grader med lidt regn - men fint løbevejr.

Anne Holm, Sparta, slog den nuværende rekord på 3 km for kvinder med 1.02 min. Anne løb de 3 km i tiden 11.05

Tak til vore sponsorer. Løberen i Roskilde, Slagter Bertelsen Hedehusene, REMA1000 i Fløng samt Hedehusene Cykler. STØT VORE SPONSORER DE STØTTER OS.

Der er glemt 1 par løbehansker, 1 par strikvanter og 2 nissehuer. Er det dit så send en mail til anniogerik@tunenet.dk

Har du rettelser til resultatlisten så send en mail til jesper.sondergaard.jensen@gmail.com

TAK FORDI I KOM OG VAR MED

GOD JUL OG GODT LØBENYTÅR OG PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB

SØNDAG DEN 4. JANUAR 2015 KL. 10.00

NAVN: TID: KLUB/*BY ALDER
RUTE 3 KM (2,857 KM)
Anne Holm 11.05 Sparta 15 år
Simeon Hjorth 12.08 Greve Atletik 14 år
Jeanette Kiel 12.23 Herlev Løberne 43 år
Ditte M. Pallesen 12.40 *Roskilde 13 år
Rasmus Jæger 12.50 *Fløng 10 år
Laurits Holm 13.02 SHS Stevns 14 år
William Elmer 13.10 Greve Atletik 12 år
Lars Boss 13.19 Brolægger Lars Boss 43 år
Ole Rasmussen 13.23 *Roskilde 56 år
Anders Nordlund 13.53 Køge Atletik 15 år
Chris Nielsen 14.23 Fløng Kondi 48 år
Christian Nordlund 14.29 *Lille Skensved 14 år
Victor Søndergaard 14.37 Lynkineserne 13 år
Mathilde Rask Madsen 14.41 *Gadstrup 13 år
Julla Borge 15.06 *Reerslev 11 år
Jonathan Røes 15.35 *Taastrup 8 år
Anne B. Pallesen 15.36 *Roskilde 54 år
Jane Rekkov Nielsen 15.46 Team Brovej 43 år
Nikolaj Rekkov Andersen 15.52 Team Brovej 8 år
Kevin Kristiansen 16.02 *Borup 11 år
Frederik Endahl 16.13 *Osted 12 år
Mike Frost 17.03 *Greve 8 år
Bjørn Frost 17.11 Greve Trim 40 år
Jan Dabelsteen 17.16   49 år
Lene Frost 17.23 *Greve 37 år
Søren Lund Grue 17.47 Røjlehavens Motion 52 år
Emilie Jæger 18.05   8 år
Gitte Jæger 18.07   44 år
Nikolaj Røes 18.16 *Taastrup 5 år
Torben Røes 18.17 *Taastrup 46 år
Anita Andersen 18.20   42 år
Nikolaj Krahker Maegaard 18.24 Roskilde Skiklub 22 år
Mikkel Olsen 18.31   8 år
Mathias Nielsen 18.43   8 år
Ida Augustinus 18.44   40 år
Jonas Augustinus 18.53   8 år
Tobias F. Nielsen 19.21 Fløng Kondi 11 år
Bruno Gross 19.40    
Vincent Grumptmann 19.43 *Viby 7 år
Olaf Grumptmann 19.48 *Viby 44 år
Helle Romdal 20.01 Løb for Livet 56 år
Christina F. Nielsen 20.03 *Fløng  
Emma Jensen 20.04 *Ølstykke 9 år
Henrik Jensen 20.12 Photocat 36 år
Tanja Formanski 20.19 Viby Løbeklub 41 år
Hjalte Højmark Omkvist 20.21 *Reerslev 6 år
Kenneth Omkvist 20.23 *Reerslev 38 år
Valdemar 20.41   9 år
Torben Henriksen 20.49 Fløng Kondi 62 år
Max Andersen 21.01 Team Andersen, Greve 9 år
Sofie Koudal 21.03   9 år
Nikolaj Petersen 21.08    
Laura Madsen 21.09 *Gadstrup 11 år
Jeanne Lezh 21.27   11 år
Carina Lezh 21.28 *Karlslunde 37 år
Patrick Lezh 21.43   8 år
Gwendolin Grumptmann 21.32 *Viby 10 år
Emilie Elisasen 21.49 *Ejby 10 år
Oscar Kolbach 21.55 Fløng Kondi 8 år
Anne-Marie Hansen 22.00 Fløng Kondi 52 år
June Krauker 22.21 Roskilde Skiklub 54 år
Noah Koudal 22.22   7 år
Maria Koudal 22.26    
Frederik Harding 22.28 *Hedehusene 6 år
David Harding 22.29 *Hedehusene 47 år
Kirsten Andersen 22.31 *Hedehusene 43 år
Mathias Wichmann 22.32 Greve Trim 9 år
Dorte Jørgensen 22.34 Philips 39 år
Magnus Wichmann 22.37 Greve Trim 12 år
Kasper 22.38   10 år
Sara Ørsted 22.41   12 år
Elisabeth Ørsted 22.42   36 år
Klaus Maagesø 22.44 *Reerslev 26 år
Emil Kunicka 23.04 *Hedehusene 26 år
Søren Sørensen 23.12 Fløng Kondi 70 år
Dorthe Røes 23.14 *Taastrup 44 år
Isabella Røes 23.15 *Taastrup 9 år
Karina Grøn 23.29 *Hedehusene 36 år
Anette Madsen 23.34 *Gadstrup 48 år
Mikkel Nielsen 23.40 *Fløng  
Lisbeth B. Jensen 21.00 *Fløng 55 år
Trine Guldbæk Wæde 23.46 Fløng Kondi 12 år
Viggo Kaas 24.12 Team Kaas 12 år
Viktor Arnø 24.24   7 år
Malthe Arnø 24.52   7 år
Palle Rye 24.57   58 år
Tor Kobbernagel 24.59 *Hedehusene 11 år
Birgit Johannesen 25.00 *Struer  
Caroline Rise 25.18 *Haldum  
Max Kobbernagel 25.26   5 år
Peter Albert Hansen 26.41 *Gilleleje 63 år
Sofie S. Olesen 27.12 *Greve 6 år
Dianga Skovgaard 27.14 *Greve 46 år
Bjern Kaas 27.41 Team Kaas 2 år
Dina Kaas 27.42 Team Kaas 44 år
Storm Kobbernagel 27.43 *Hedehusene 9 år
Trine Kobbernagel 28.35   43 år
Sally 28.36   5 år
RUTE 6 KM (6,610 KM)
Hans Elmer 29.53 Greve Trim 47 år
Paul Johan Allaart 30.13 Fløng Kondi 57 år
Lars Clemmensen 31.13 Greve Trim 54 år
Marcus Dahl 31.37 *Hedehusene 14 år
Søren Damgaard 32.12 *Hedehusene 46 år
Rasmus Damgaard 32.28 *Hedehusene 14 år
Daniel Binderup 32.55 *Hedehusene 14 år
Henrik Dalby + minik 33.50 Fløng Kondi 49 år
Elisabet Kjellev 33.52 *Greve 44 år
Sebastian M. Rosenberg 34.08 *Solrød 10 år
Ulrik Rosenberg 34.10 *Solrød 46 år
Marius Andersen 35.36 Team Andersen 12 år
Gert Maegaard 35.44 Roskilde Skiklub 57 år
Dorte Stegger 35.46 Fløng Kondi 52 år
Dennis Wils 36.04 *Fløng 39 år
Mads 36.55 *Taastrup 19 år
Jan Hansen 36.58 Philips 49 år
Søren Carlsen 36.59 Philips 44 år
Martin Rønne 37.02 *Hørning 50 år
Søren Andersen 37.34 Team Andersen, Greve 49 år
Niels Hougaard 37.49 De Glatte Ben 50 år
Bente Roed 37.52 Team Roed 51 år
Claus Roed 37.53 Team Roed 51 år
Marlene Kristiansen 38.22 *Borup 39 år
Iben Vergmann 38.07   43 år
Jeanett Buhl-Thomsen 38.22 *Taastrup 46 år
John Kluge 38.48 Løb for Livet  
Jesper Würtz 38.49 *København 35 år
Tage Nielsen 38.51 *Hedehusene 52 år
Tilde 38.56   6 år
Ömer Guclu 39.12 Fløng Kondi 35 år
Hanne Gillesberg 39.13 Vindinge IF 44 år
Kim John 39.15 FHI 51 år
Morten Endahl 39.37 *Osted 44 år
Steen Wæde 40.03 Fløng Kondi 47 år
Hanne Marie Sørensen 40.04 Key2Fitness, Køge 49 år
Jonna Jensen 40.06 *Osted 38 år
Janne Endahl 40.08 *Osted 39 år
Sune Mortensen 40.12 *Albertslund 12 år
Jannick Jørgensen 40.38 *Lyngby 25 år
Ursula Lyholm 41.23 Key2Fitness, Køge 48 år
Laura B. Møller 41.31 IK Hellas 13 år
Elisas Mortensen 42.22 *Albertslund 9 år
Tommy Pedersen 42.24 *Roskilde 44 år
Rie Haugaard Thomsen 42.25   36 år
Mai Lundsgaard 42.30 *Albertslund 38 år
Lise Skriver 42.33 *Vindinge 42 år
Michael Ziegler 44.23 *Taastrup 46 år
Mette Rich 44.32 Ballerup Orientering 40 år
Dot Burgaard 45.07 Fløng Kondi 57 år
Niels Bierbum 45.17 Fløng Kondi 62 år
Annette Damm 45.44 Fløng Kondi 47 år
Poul Richard Rasmussen 46.06 Lynkineserne 70 år
Jane I. Jørgensen 46.24 Holbæk - LMK 48 år
Bent Petersen 46.27 Fløng Kondi 77 år
Cecilie Wulff Larsen 46.48 KHIF Løb 35 år
Henrik Staffensen 47.00 *Hedehusene 50 år
Helle Hansen 48.04 Fløng Kondi 50 år
Lotte Rye Wæde 48.10 Fløng Kondi 49 år
Jesper Jensen 48.53 *Stenløse 24 år
Anja Brøndtved 48.53 *Stenløse 31 år
Oscar Isberg 49.22   10 år
Mads Isberg 49.22   39 år
Nina Dam Lind 49.25 *København 29 år
Lis Thorn 50.20 Tune IF Trim 69 år
Jane West 50.27 Greve Trim 70 år
Katrine Teresa Larsen 50.28 *Roskilde 55 år
Bjørn West 50.30 Greve Trim 68 år
Per Ehbrecht 52.15   55 år
Tilde Ehbrecht (hund) 52.15    
Lene Ehbrecht 52.39 Team Ehbrecht 69 år
Kamilla B. Møller 57.24 IK Hellas 11 år
René Sørensen 58.08 KHIF Løb 48 år
Linda Andersen 58.12 KHIF Løb 41 år
Maria Bildsøe 58.23 IK Hellas 8 år
Christina Bildsøe 58.32 IK Hellas 40 år
Bitten Bacher 58.41 Fløng Kondi 67 år
Anders Damgaard 59.44 *Hedehusene 9 år
Erling Andersen 1.00.00 *Hedehusene 71 år
Tobias Damgaard Pedersen 1.02.20 *Roskilde 6 år
Markus Damgaard Pedersen 1.02.56 *Roskilde 8 år
Morten Damgaard Pedersen 1.03.54 *Roskilde 36 år
Mette Bertelsen 1.06.25   40 år
Caroline Bisgård 1.06.38   11 år
Emilie Bisgård 1.06.55   8 år
RUTE 9 KM (8,855 KM)
Tim Lasman 37.27 Copenhagen Chocolate 29 år
Martin Hansen 39.31 Løb for Livet 37 år
Jesper Schouw 39.52 *Vindinge 46 år
Peer Weinert 40.57 Løb for Livet 61 år
Ole Hansen 41.37 *Egtved 57 år
Kurt Kloth Petersen 43.09 Fløng Kondi 51 år
Jan Kingo 43.34 ALOT 57 år
Susanne R. Bach 43.42 *Roskilde 48 år
Dorte Riehn-Kristensen 44.25 *Fløng 48 år
Per Romdal 45.24 Løb for Livet/Hellas 67 år
Ulrich Jensen 45.34 Vindinge Løbeklub 41 år
Anders Jakobik 45.53 Tune IF Trim 40 år
Lars Skafte 46.02 Tune IF Trim 47 år
Johnny Johansen 46.08 Tune IF Trim 44 år
Ulla Ehbrecht 46.50 Team Ehbrecht 49 år
Michael 46.55   42 år
Heidi Saksun 47.12 *Kirke Hyllinge 39 år
Jan Rasmussen 48.02 Holbæk - LMK 47 år
Michael Bildsøe 48.48 IK Hellas 43 år
Stefan Bisgård 48.48   44 år
Marianne Kjær Jensen 48.54 *Svogerslev 36 år
Jan Dam Kaas 49.15 *Roskilde 42 år
Jesper Saksun 49.26 KHIF Løb 41 år
Viktor Saksun 49.54 *Kirke Hyllinge 13 år
Susan Lindenskov 49.54 Key2Fitness, Køge 51 år
Kurt Ehbrecht 50.30 Team Ehbrecht 72 år
Vibeke Strube 50.47 Løb for Livet/Fløng Kondi 58 år
Ulla Rasmussen 51.35 Fløng Kondi 38 år
Flemming Seberg 52.00 *Vallensbæk 31 år
Kim Skjeldborg 52.03 *Espergærde 43 år
Lene Grue 52.03 *Fløng 58 år
Mie Irming 52.05 Løb for Livet 62 år
Sofie Hasner 52.10 KHIF Løb 34 år
Akoko Agbedoglo 52.14 Key2Fitness, Køge 23 år
Hanne Hansen 52.34 Fløng Kondi 48 år
Nicolai Kaas 52.54 Team Kaas 46 år
Verner Jensen 53.10 *Albertslund 66 år
Liselotte Lund 53.22 *Hedehusene 49 år
Bente Rasmussen 54.53 Fløng Kondi 48 år
Annette Jespersen 55.01 Fløng Kondi 48 år
Allan Langhorn 55.02 *Taastrup 39 år
Jonna Tengstedt 55.28 Key2Fitness, Køge 57 år
Javier Lopez 55.40 Fløng Kondi 33 år
Karen Ravn 56.35 Løb for Livet 47 år
Vibeke Zachariassen 56.48 Solrød A.M 49 år
Isabel Munoz 56.51 Fløng Kondi 30 år
Tina Steinbach 59.20 Fløng Kondi 46 år
Lis Sørensen 59.39 Solrød A.M 63 år
Jette Jacobsen 1.00.11 Fløng Kondi 48 år
Lizette Harritsø 1.00.52 Fløng Kondi 30 år
Bitten Jensen 1.00.57 Tune IF Trim 47 år
Heidi Langhoff 1.00.59 *Tune 42 år
Line Lasman 1.04.46 *Valby 24 år
RUTE 12 KM (12,608 KM)
Jeppe Juhl 46.35 Greve Trim 41 år
Mikkel Hjorth 48.00 Greve Trim 44 år
Olav Barsøe 48.08 Greve Trim 46 år
Jake Badger 51.16 Trekroner IF 43 år
Peter Rasmussen 51.21 Greve Trim 41 år
Peter Bernholm 54.00 Extra Tune 46 år
Klaus Borge 54.40 Roskilde Tri 38 år
Karsten Eriksen 54.42 *Roskilde 44 år
Lars Nordlund 54.46 Køge Atletik 43 år
Michael Andersen 55.04 Team Brovej 43 år
Peter Holm 55.08 *Albertslund 38 år
Gregory Severin 55.21 *Trekroner 33 år
Thyge Arum 55.30 TIK løberne 53 år
Per Frederiksen 57.11 TIK løberne 54 år
Palle Sekshøj-Christensen 57.16 TIK løberne 59 år
David Bredo 57.25 *Ringsted 19 år
Sanne Hindsberg 57.51 Karlslunde Tri 39 år
Ole Witthøft 57.57 Trekroner IF 47 år
Carsten Jansen 58.03 *Køge 50 år
Lars Holdensen 59.21 Trekroner IF 42 år
Leif Kristiansen 59.42 Solrød A.M 61 år
Daniel Martinez 1.00.27 *Roskilde 35 år
Jørgen Kjær Jensen 1.00.37 *Svogerslev 35 år
Tina Wichmann 1.00.39 Greve Trim 38 år
Thomas Bach Nielsen 1.00.53 Trekroner IF 45 år
Jens Olesen 1.01.16 KHIF Løb 46 år
Bjarne D. Christensen 1.01.25 Fløng Kondi 50 år
Kaj Laursen 1.00.28 TIK løberne 52 år
Frank Svendsen 1.00.30 60pudser.dk 44 år
Bo Wennerberg 1.00.44 Fløng Kondi  
Max Bidstrup 1.00.57 *Taastrup 40 år
Michael Ørtoft 1.00.59 Fløng Kondi 52 år
Mathias Alberg 1.02.11 *Hedehusene 15 år
Johnny Bonke 1.03.53 Tune IF Trim 52 år
Kim G. Hansen 1.05.09 Allerød Trailrunners 39 år
Torben Petersen 1.05.53 *Roskilde 39 år
Joan Preisler 1.05.54   44 år
Casper Hansen 1.05.57   36 år
Karin Haagen Smidt 1.07.25 Fløng Kondi 48 år
Torben Hansen 1.07.28 Fløng Kondi 37 år
Lars Jensen 1.07.36 Solrød A.M 54 år
Klaus Jørgensen 1.08.07 KHIF Løb 44 år
Tommy Sørensen 1.08.08 *Hvidovre 63 år
Lisette Elisberg Hansen 1.08.44 Triton 32 år
Kenn Lundstrøm 1.08.57   47 år
Philip Hollendsted 1.08.58 *Hillerød 40 år
Dan Ahrensberg 1.11.31 Karlslunde Tri 50 år
Aria Ansari 1.13.55 *Albertslund 47 år
Thomas Krønal 1.19.38 *Greve 31 år
Jonna Kristiansen 1.23.19 Solrød A.M 61 år
Stefan Petersen 1.25.49 *Taastrup 52 år
Jørgen Reedtz 1.25.50 *Greve 57 år
Anne-Lise Clausen 1.25.50 *København 28 år
Iben Petersen 1.25.50 *København 32 år
Annette Clausen 1.25.53 *Holbæk 53 år
POWER WALK/MOTIONSGANG
RUTE 3 KM (2,857 KM)
Anne Jensen 23.48 *Stenløse 56 år
Emil (på cykel) 23.49   4 år
Line Jensen 23.51 *Stenløse 25 år
Mek Hansen 23.56 *Ølstykke  
Matti (barnevogn) 24.21 *Stenløse 6 måneder
Camilla Nielsen 24.22 *Stenløse 22 år
John Jensen 24.42 *Stenløse 57 år
Ralph Dänhardt 24.58 Fløng Kondi 58 år
Malou Brøndtved 25.29 *Stenløse Snart 3 år
Thomas Brøndtved 26.38 *Stenløse 30 år
William Ejsing 27.48   7 år
Victor Ejsing 27.50   9 år
Rune Schønemann 28.01 *Knabstrup 38 år
Ditte Ejsing 28.25 *Knabstrup 33 år
Jesper Ejsing 28.28   7 år
Jonas Ejsing 28.30   10 år
Mette Ejsing 28.48   30 år
Birger Ejsing 29.21 Fløng Kondi 57 år
Lone Svendsen 29.23    
Mathilde Blum 29.31 *København 9 år
Alice Andersen 29.58 Fløng Kondi 69 år
David Miland 30.13 *Roskilde  
Bente Olesen 30.55   53 år
Maya Schröder 31.47 Solrød A.M 43 år
Rene Alberg 34.17 *Hedehusene 43 år
Mette Alberg 34.21 *Hedehusene 43 år
Tasja Dam Kaas 34.24 *Roskilde 10 år
Rebekka Kaas 34.33 Team Kaas 9 år
Kurt Søndergaard 40.20 *Solrød 57 år
Solveig Grøndahl 40.37 Solrød A.M 57 år
Maibrit Holze 41.55 *Ølstykke 36 år
Emilie Holze 41.55 *Ølstykke 5 år
Bent Nielsen 43.19 Vindinge IF 39 år
RUTE 6 KM (6,610 KM)
Martin Boesgaard 59.24 Viby Løbeklub 38 år
Hanne Jensen 59.28 Viby Walk and Talk 46 år
Pouline Gringer 1.02.18 Solrød A.M 43 år
UDGÅET AF LØBET
Heidi Lassen   Roskilde Motion  
Viktor Lassen   *Roskilde 11 år
Mikki Lassen   *Roskilde 13 år
Lily Henriksen   Fløng Kondi 58 år
Anna     7 år
Comments