Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎

7. februar 2016


HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 7. FEBRUAR 2016
 
167 løbere og power walkere deltog i månedens Hedelandsløb. 
 
Det var flot løbevejr, svag vind, lidt sol og 5 grader.
  
STOR TILLYKKE TIL Emil og Anne Holm fra Tri team Stevns - begge satte igen nye rekorder. Denne gang på 9 km ruten. Emil Holm slog rekorden fra november 2015 med 26 sekunder og løb i tiden 29.10. Anne Holm slog rekorden fra oktober 2011 med 54 sekunder og løb i tiden 36.13. 
  
Har du rettelser til resultatlisten så send en mail til jesper.sondergaard.jensen@gmail.com
 
TAK FORDI I KOM OG VAR MED
PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 6. MARTS 2016
 
Bliv medlem af vores facebookgruppe https://www.facebook.com/Hedelandslob og få besked når resultatlisten er klar. Eller læs mere om løbet på hjemmesiden www.flongkondi.dk under Hedelandsløb
Tilmeld dig vores nye løb Hedelands Naturtrail med udfordrende ruter i terrænet i Hedeland. Mål og start fra Hallen i Tune.                                                                                Læs mere på http://www.naturtrail.dk/ eller bliv medlem af facebookgruppen https://www.facebook.com/HedelandsBjerglob/. Tilmelding til løbet www.events4u.dk
    
NAVN:TID:KLUB/*BYALDER
RUTE 3 KM - 2,857 KM
Oscar Kongstad12.45Tri Team Stevns13 år
Joakim Schnack12.50Tri Team Stevns12 år
Kenneth Omkvist14.03*Reerselv39 år
Vincent Schärer15.51 9 år
Allan Nielsen17.15*Kirke Såby46 år
Jonas Ebbensgaard Grundstrup17.27Karlslunde Tri6 år
Anne Ebbensgaard17.27Karlslunde Tri37 år
Hjalte Højmark Omkvist17.51*Reerslev7 år
Kirsten Andersen18.12*Reerslev44 år
Rikke Nielsen18.39*Kirke Såby18 år
Lillian Buch18.43Holbæk LMK59 år
Malene18.45*Hedehusene46 år
Caroline Rygaard Hansen18.58Karlslunde Tri9 år
Allan Blas19.17Fløng Kondi48 år
William Pekilidi19.21 7 år
Nicholas Pekilidi19.23 37 år
Frederik Harding19.36*Reerslev7 år
Oliver E. A.19.46Bmon7 år
Birte Kvamm19.51*Roskilde56 år
Birgitte Larsen19.52*Roskilde 
Mathilde Rygaard Hansen21.15Karlslunde Tri8 år
Nina Rygaard21.16Karlslunde Tri42 år
Annette Damm24.32Fløng Kondi48 år
Nikoline24.42Bmon3 år
Moffe24.44Bmon32 år
Poul Richard Rasmussen33.28Lybnkineserne71 år
RUTE 6 KM - 6,610 KM 
Jens Buch26.14Holbæk LMK59 år
Laurits Holm26.56Tri Team Stevns15 år
Brian E. A28.14Bmon38 år
John Knudsen30.21Fløng Kondi49 år
Jannick Schärer30.46Karlslunde Tri43 år
Paul Johan Allaart30.56Fløng Kondi58 år
Alex Pedersen31.05*Strøby Egede42 år
Rene Jeppesen31.39Tune Trim45 år
Johnny Bonke31.52Tune Trim53 år
Hsiwen Chine33.14*Fløng19 år
Philip33.16*Hedehusene23 år
Cecilie Pedersen33.53*Køge14 år
Mathias Hansen34.21*Hedehusene27 år
Sandra Pedersen36.00*Strøby Egede14 år
Michael Sjøberg-Nielsen36.41De Blåøjede46 år
Lars Jensen37.26Solrød A.M55 år
Mette Baagøe38.25Fløng Kondi 
Denis Baagøe38.27Fløng Kondi48 år
Malene Rothmann38.28Fløng Kondi40 år
Tage Nielsen39.12*Hedehusene53 år
Javier Lopez39.49Fløng Kondi34 år
Peter Gaslor40.12 50 år
Jane Korsgaard40.23 49 år
Oscar Hansen40.27*Hedehusene10 år
Thomas Hansen40.29*Hedehusene44 år
Camilla Hansen40.53 38 år
Benthe Ussingkær41.54*Torslunde55 år
Wili Jensen41.55*Torslunde53 år
Anders Ganderup42.10TiiF Løberne44 år
Peter Ulrichsen42.39*Roskilde35 år
Martin Hoffmann Jensen42.46Team Silverback34 år
Mille Engbart42.47*Roskilde50 år
Sune Rekdal Nilsson42.48*Ringsted39 år
Jan Mørup42.55Tune Trim50 år
Annette Serritzlen42.56Tune Trim48 år
Lars Isen43.12*Hedehusene65 år
Niels Bierbum44.40Fløng Kondi63 år
Jan Aarenstrup Rasmusse46.01Fløng Kondi66 år
Bent Petersen47.35Fløng Kondi78 år
Bjarne Hansen49.42Tune Trim73 år
Ralph Dänhardt56.02Fløng Kondi60 år
Poul Tage Holm58.15IK Hellas81 år
Bitten Bacher1.02.31Fløng Kondi68 år
RUTE 9 KM - 8,855 KM 
Emil Holm29.10Tri Team Stevns19 år
Anne Holm36.13Tri Team Stevns16 år
Brian Hesselø39.38Karlslunde Tri40 år
Dorte Riehn-Kristensen44.13*Fløng49 år
Niels Hougaard44.33De Glatte Ben51 år
Britt Mellergaard46.44 35 år
Henrik Dollerup Nielsen47.31*Fløng60 år
Søren Christiansen48.25IK Hellas71 år
Gitte Grønfeldt Andersen49.45*Roskilde41 år
Tilde (hund)49.56Team Ehbrecht 
Ulla H. Ehbrecht49.57Team Ehbrecht50 år
Preben Poulsen50.23Fløng Kondi69 år
Tommy Sørensen50.32*Hvidovre64 år
Dorthe Hylleberg50.42 42 år
Michael Nielsen51.02*Greve45 år
Lone Jensen51.12*Sengeløse55 år
Yves Martine52.36 46 år
Carina Lundstrøm Nielsen52.49*Roskilde34 år
Tina Andersen53.32  
Ulla Rasmussen54.18Fløng Kondi39 år
Liselotte Lund54.22*Hedehusene50 år
Lonny Thornberg54.44Tune Trim47 år
Susanne Jørgensen55.14KHIF Løb39 år
Jane Lavlund55.16 57 år
Stefan Andersen56.09Fløng Kondi67 år
Hans-Emil Anderberg58.18 53 år
Cecilie Wulff58.32KHIF Løb36 år
Mikkel Centner59.32*Kirke Såby21 år
Ruth Breilev59.36Fløng Kondi 
Finn Hansen1.00.05Tune IF Trim59 år
Rikke Jacobsen1.00.14Tune IF Trim36 år
Malene Nielsen1.01.18*Greve40 år
Kurt Majgård1.04.20Roskilde Skiklub/Fløng Kondi61 år
Jimmi Petersen1.09.02 45 år
Johnny Nielsen1.09.06  
Michael Petersson1.09.09  
RUTE 12 KM - 12,608 KM
Lars Hansen49.08Run4all41 år
Claudio Pelsen52.02Køge Atletik43 år
Brian Markussen52.31Tejn IF46 år
Lennart Christoffersen52.34Fløng Kondi51 år
Lars Nordlund53.38Køge Atletik44 år
Peter David Jensen55.29TIK Løberne40 år
Marc Pekilidi57.33 40 år
Per Frederiksen57.50TIK Løberne55 år
Johan Oude Hesselink57.53TIK Løberne51 år
Max Bidstrup58.06*Taastrup41 år
Jen Lehr58.49TIK Løberne20 år
Jan Thornberg58.52*Tune46 år
Martin Hjortkær Hansen59.00Greve Trim37 år
Henrik Dalby Damm59.04Fløng Kondi51 år
Ian Nelson59.17*Fløng34 år
Stig Heller1.00.21Greve Trim56 år
Palle Sekshøj-Chrstensen1.00.34TIK Løberne60 år
Leif Kristiansen1.01.15Solrød A.M 
Mads Kristoffersen1.01.51*Ejby11 år
Mik Kristoffersen1.01.53*Ejby37 år
Iben Askvig1.02.15Karlslunde Tri44 år
Casper Hansen1.02.16 37 år
Lars Jespersen1.03.30Fløng Kondi50 år
Lars Jelling1.07.28TiiF Løberne45 år
Katja Andersen1.07.59*Hedehusene30 år
Vibeke Strube1.08.47Fløng Kondi/Løb for Livet59 år
Camilla Petersen1.09.32 36 år
Majken Krogholt1.10.33Rosløberne, Roskilde42 år
Egon Kristiansen1.11.39Fløng Kondi61 år
Linda Olsen1.12.06Fløng Kondi47 år
Trine Lau Bau1.12.13*Roskilde41 år
Anja Thomsen1.12.34Fløng Kondi43 år
Mikael Yde1.12.35Fløng Kondi51 år
Anders Olsen1.12.48 40 år
Jonna Kristiansen1.13.24Solrød A.M62 år
Lene Korsgaard1.14.22Coop Idræt 
Aria Ansari1.14.24 48 år
Nickolass Urup-Madsen1.16.03*Greve33 år
Rasmus Andersen1.16.06*Greve40 år
Stefan Petersen1.26.02*Taastrup53 år
POWER WALK/MOTIONSGANG
RUTE 3 KM - 2,857 KM   
Elias Kjelin Amstrup28.39*Hedehusene10 år
Lisa29.04*Kirke Såby11 år
Charlotte Nielsen29.07*Kirke Såby47 år
Lene Ehbrecht30.22Team Ehbrecht70 år
Kurt Ehbrecht30.26Team Ehbrecht73 år
Per H. Ehbrecht30.27Team Ehbrecht56 år
Maya Schröder33.35Solrød A.M44 år
Pouline Gringer33.39Solrød A.M44 år
RUTE 6 KM- 6,610 KM  
Elvi Poulsen53.12Fløng Kondi67 år
Tine Burgaard53.14Løb for Livet59 år
Henning Nørredal53.15Tune IF Trim68 år
Alice G. Andersen1.02.18Fløng Kondi70 år
Ellen Holm1.02.24 54 år
Michael Rasmussen1.02.26 64 år
Camilla Baymler1.05.36*Roskilde31 år
Christian Trolle Andersen1.07.03*Roskilde35 år
Katrine Teresa Larsen1.07.34*Roskilde57 år
Kitty Kristiansen1.09.37Fløng Kondi59 år
Ellen 1.17.41*Hedehusene8 år
Brian Lejelin Olsen1.17.41*Hedehusene48 år
RUTE 9 KM - 8,855 KM 
Charlotte Heller1.21.07Greve Trim52 år
Liselotte Pedersen1.21.11Greve Trim52 år
Comments