Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎

7. juni 2015

HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 7. juni 2015

172 løbere og power walkere deltog i dagens Hedelandsløb i det dejlige vejr.

Har du rettelser til resultatlisten så send en mail til jesper.sondergaard.jensen@gmail.com

TAK FORDI I KOM OG VAR MED

PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 5. JULI 2015 KL. 10.00

Bliv medlem af vores facebookgruppe https://www.facebook.com/Hedelandslob og få besked når resultatlisten er klar. Eller læs mere om løbet på hjemmesiden www.flongkondi.dk under Hedelandsløb

NAVN:TID:KLUB/*BYALDER
RUTE 3 KM (2,857 KM)
Brian Ejsenhardt-Andersen10.40*Tune37 år
Simon Nordbjerg Albrektsen12.37*Taastrup12 år
Maya Schröder16.16Solrød A.M44 år
David Kirt16.17*Hedehusene9 år
Dorte Zacchi16.23*Ringsted42 år
Mikkel F. Nielsen17.16*Fløng8 år
Chris Nielsen17.17Fløng Kondi49 år
Line D. Nielsen18.33*Vindinge14 år
Storm Kobbernagel19.00*Hedehusene9 år
Trine Kobbernagel19.02 43 år
Oliver19.08*Tune7 år
Tricia Gilesberg19.29*Vindinge17 år
Hjalte Højmark Omkvist19.51*Reerslev6 år
Frederik Harding19.52*Reerslev6 år
David Harding20.01*Reerslev48 år
Lauge Højmark Omkvist21.01*Reerslev3 år
Kenneth Omkvist21.02*Reerslev38 år
Kathrine Ryom21.24*Borup31 år
Anette Damgaard Pedersen21.33*Roskilde36 år
Tobias Damgaard Pedersen21.36*Roskilde6 år
Markus Damgaard Pedersen21.52*Roskilde9 år
Lene Toft22.00*Vindinge49 år
Janne Kastrup22.01Roskilde Motion47 år
Max Kobbernagel22.42 5 år
Tor Dalby22.43*Hedehusene12 år
Sally Kobbernagel23.14*Hedehusene5 år
Søren Dalby23.15*Hedehusene46 år
Mie Nordbjerg Albrehtsen24.09*Sengeløse6 år
Aksel Albrektsen24.10*Sengeløse48 år
Søren Sørensen30.15Fløng Kondi71 år
Astrid 30.49*Strøby Egede7 år
Rikke Krumbach 30.44*Strøby Egede42 år
Maria Ryom31.10*Borup9 år
Sarah Ryom31.12*Borup7 år
Arthur37.57*Taastrup4 år
Martha37.58*Taastrup4 år
Marianne 37.59*Taastrup40 år
Sofia S. Pekilidi42.21*Trekroner4 år
Hannah S. Pekilidi42.26*Trekroner7 år
Silje Torn42.27*Trekroner6 år
RUTE 6 KM (6,610 KM)
Steen Trier29.57*Aarhus53 år
Henrik Rasmussen30.17*Taastrup46 år
Niels Hougaard33.38De glatte ben51 år
Christian Dybro33.51 40 år
Elisabet Kjellev34,07*Greve Strand45 år
Jan Andersen35.23*Greve49 år
Ole Rosenkjær35.46*Ballerup54 år
Boye Jakobsen36.02*Hedehusene51 år
Nikolas Nielsen37.25*Herfølge11 år
Morten Baltzersen37.50 52 år
Hanne Kjær38.09IK Hellas 
Søren Carlsen38.28Philips44 år
Lily Henriksen38.36Fløng Kondi58 år
Hanne Gillesberg39.17Vindinge IF 
Hanne Hansen39.30Fløng Kondi48 år
Torben Henriksen39.46Fløng Kondi63 år
Kirsten Andersen39.49*Reerslev43 år
Sune Nilsson40.08*Benløse38 år
Niels Bierbum41.20*Fløng62 år
Niels Andersen41.25Greve Trim66 år
Thor Jensen41.46*Greve18 år
Ann-Christine Carlsen42.14Philips38 år
Kasper 42.41*Solrød9 år
Sebastian Langstrup42.42*Solrød11 år
Kristian Langstrup42.48*Solrød39 år
Karina Langstrup42.50*Solrød37 år
Rikke Petersson43.30 42 år
Bente Roed43.32Team Roed51 år
Lonny Hedengran43.35 50 år
Stefan Petersen44.15*Taastrup52 år
Tobias F. Nielsen44.21IK Hellas11 år
Per H. Ehbrecht44.36Team Ehbrecht56 år
Rikke Jacobsen44.43Tune Trim36 år
Finn Hansen44.46Tune IF Trim58 år
Pia Andersen44.49*Roskilde50 år
Christina45.08Tune IF Trim38 år
Heidi Langhoff45.10Tune Trim43 år
Anne Jensen45.26*Greve53 år
Sussie Baltzersen46.14 50 år
Bent Petersen46.53Fløng Kondi77 år
Per Brandborg47.57Greve Trim70 år
Bertram 48.10*Taastrup7 år
Ellen48.12*Strøby Egede11 år
Jakob Groth-Christensen48.14*Taastrup39 år
Jørn Aarenstrup Rasmussen48.26Fløng Kondi66 år
Nadja Ussingkær48.34*Ishøj32 år
Benthe Ussingkær48.34*Torslunde54 år
Gurli Groth-Christensen48.34*Taastrup66 år
Adam Ussingkær48.34*Torslunde13 år
Jens Groth-Christenseb49,08*Taastrup72 år
Helle Kristiansen49.19*Søborg57 år
Torben Juhl Eriksen49.21NCR62 år
Lis Thorn49.34Tune IF Trim69 år
Louise Siboni49.37*Roskilde32 år
Katja Stage50.00*Trekroner40 år
Jane West50.01Greve Trim71 år
Bjørn West50.03Greve Trim69 år
Bitten Bacher56.20Fløng Kondi67 år
Peter Albert Hansen56.26*Gilleleje64 år
Lone Aalekjær58.45Sam61 år
Tilde Ehbrecht (Hund)1.04.03Team Ehbrecht 
Ulla H. Ehbrecht1.04.04Team Ehbrecht50 år
RUTE 9 KM (8,855 KM)
Anders Jespersen38.05*Sengeløse48 år
Jan Christensen41.27*Taastrup51 år
Michael Stoksbjerg41.40*Tune43 år
Per Christensen42.10Tryg48 år
Steen Kirt42.32*Hedehusene43 år
Lars Jespersen43.48Fløng Kondi49 år
Dorte Riehn-Kristensen44.04*Fløng48 år
Hasse Rybjer44.07Hellas66 år
Johnny Johansen44.53Tune Trim45 år
Lars Morelli45.02Fløng Kondi46 år
Birgit Lang Sonnesen45.16Tune Trim41 år
Frank Olsson45.58*Solrød Strand47 år
Henrik Grand Petersen46.05*Tune44 år
Hans Christian Munch46.08*Nørrebro34 år
Catrine A. Strangholt Olesen46.32*Frederikssund27 år
Kim Hansen47.17*Tune44 år
Mikael Yde48.00Fløng Kondi51 år
Javier Lopez48.07Fløng Kondi34 år
Kent Filsøe48.17Taastrup46 år
Morten Damgaard Pedersen49.10*Roskilde37 år
Liselotte Rasnæs49.15Fløng Kondi46 år
Majbritt Raavig49.17*Solrød Strand42 år
Christina Lüth Andersen51.093550 Slangerup46 år
Dorthe Høse Jensen51.23*Solrød Strand44 år
Lars Ahm Pedersen51.28*Roskilde42 år
Jacob Ryom52.04Vejen til Xterra46 år
Anette S. Elgaard52.05Fløng Kondi38 år
Liselotte Lund53.55*Hedehusene49 år
Ulla Matthiesen54.39Hellas42 år
Kirstine Kjær55.21*Hvidovre40 år
Signe Foght Hansen55.24KBH32 år
Helle Ejlersen55.34Fløng Kondi45 år
Dot58.38Fløng Kondi58 år
Isabel Munoz59.04Fløng Kondi31 år
Kirstine Jordan1.07.01Hellas41 år
RUTE 12 KM (12,608 KM)
Jan S. Nielsen54.05Vedskølle48 år
Thomas Sveidahl55.52*Brøndby Str.47 år
Claus Carlsen56.29Løb for Livet58 år
Henrik Dalby57.00Fløng Kondi 
Lars Nordlund58.29Køge Atletik44 år
Bjarne D. Christensen1.00.06Fløng Kondi51 år
Thomas Bach Nielsen1.00.36Trekroner IF46 år
Palle Sekshøj-Christensen1.00.44TIK Løberne59 år
Paul Johan Allaart1.00.45Fløng Kondi57 år
Jesper Thyregod1.00.58Trekroner IF53 år
Jorge Martinez1.02.42 44 år
Christopher Krumbach1.03.08Strøby Egede42 år
Susanne R. Bach1.03.33*Roskilde49 år
Christian Bach1.03.33*Roskilde35 år
Lars Skafte1.04.22Tune IF Trim48 år
Uffe Bok Steffensen Ussingkær1.05.36*Ishøj34 år
Preben Christensen1.06.31Solrød A.M61 år
Lars Skjoldby1.07.11Tune Trim39 år
Per Gregersen1.07.44Tune Trim55 år
Mathias Stabæk1.07.58*Ringsted40 år
Andreas Mørk1.07.59*Viby S.35 år
Caroline Poulsen1.08.24Solrød A.M26 år
Wili Jensen1.25.44*Torslunde53 år
POWER WALK/MOTIONSGANG
RUTE 3 KM (2,857 KM)
Jens Iversen30.02Fløng Kondi62 år
Rebecca Morelli34.20*Taastrup8 år
Berit Morelli34.21*Taastrup41 år
RUTE 6 KM (6,610 KM)
Tine Burgaard1.03.45Løb for Livet58 år
Charlotte Heller1.04.06Greve Trim51 år
Liselotte Pedersen1.04.08Greve Trim52 år
Pouline Gringer1.05.16Solrød A.M43 år
Jette Filsøe1.05.26*Taastrup45 år
Zette Haagensen1.05.28*Taastrup24 år
Karen Bennike1.10.00Greve Trim69 år
Bente Døssing1.10.02Greve Trim68 år
Vilhelm Bennike1.10.07Greve Trim73 år