Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎

7. maj 2017

HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 7. MAJ 2017

190 løbere og power walkere deltog i månedens Hedelandsløb på en gråvejrsdag med let vind og 8 grader.

Har du rettelser til resultatlisten så send en mail til Jørn Aarenstrup: aarenstrup@aarenstrup.net

DEJLIGT AT SE SÅ MANGE NYE LØBER I HEDELAND - TAK FORDI I KOM OG VAR MED

PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 4. JUNI 2017

Bliv medlem af vores facebookgruppe https://www.facebook.com/Hedelandslob og få besked når resultatlisten er klar. Eller læs mere om løbet på hjemmesiden www.flongkondi.dk under Hedelandsløb

NAVN:TID:KLUB/*BYALDER
RUTE 3 KM - 2,857 KM
Brian Andersen10.14*Tune39 år
Ida Skaarup14.48*Lyngby22 år
Oliver A. E.16.01*Tune9 år
Cecilie Lassen16.19 13 år
Karoline Wex16.53Hand the ball Active25 år
Mik Tustrup17.17*Herlev29 år
Mikael Houborg17.23Avisrutens løbeklub58 år
Katrine Albrechtsen17.40*Taastrup29 år
Martin Albrechtsen17.55*Høje-Taastrup24 år
Thomas Bülow Skouborg18.05*Jyllinge36 år
Malene18.27*Hedehusene47 år
Louise Heslevsen18.38*Herlev27 år
Alexander Remmer18.53*Fløng8 år
Frida Revall18.59Greve Atletik10 år
Bente Rasmussen19.07Fløng Kondi50 år
Ronja Revall19.10Greve Atletik8 år
Anja Revall19.14Greve Trim45 år
Freja Pixieline Gram Remmer19.48*Fløng7 år
Freja Jonsen20.10 17 år
Max August Møller Andersen20.14Avisruten12 år
Alfred Otzen Andreasen20.15*Bagsværd11 år
Anna20.22*Hedehusene8 år
Linnea Fougt Andersen20.43*Hareskov8 år
Jørn Aarenstrup Rasmussen21.17Fløng Kondi67 år
Lærke Hansen21.33*Glostrup35 år
Victor Lassen21.49 11 år
Vibeke Storm21.50*Lejre41 år
Arthur Harkes Ellermann21.54*Hedehusene6 år
Martin Ellermann21.56*Hedehusene39 år
Lea21.56*Taastrup5 år
Kimmie21.57*Taastrup39 år
Berit Stegeager22.32*Roskilde 
Dorte Jensen22.33*Hedehusene 
Nanna M. Rosenberg22.46*Solrød6 år
Mette Dahl Andersen22.47*Hareskov45 år
Ingelise Møller22.48*Solrød45 år
Peter Albert Hansen24.48*Gilleleje66 år
Maja Villasøn25.05*Karlslunde8 år
Else Jeppesen25.06*Kirke Såby63 år
Ingrid Lund25.16  
Hans Kærlyt25.19*Kirke Såby64 år
Nilaons Lund25.20 42 år
Caroline Fuhrmann26.35*Hedehusene10 år
Mette Fuhrmann26.36*Hedehusene43 år
RUTE 6 KM - 6,610 KM
Jens Mundeli-Jensen28.30Team Lynkineserne50 år
Stine Sonne31.52*Stenløse30 år
Frantz Remmer34.38*Fløng36 år
Casper Friis34.49 29 år
Allan Skaarup35.18TIF-Volley56 år
Preben Christensen36.08Solrød A.M63 år
Peter Sonne36.55*Ølstykke56 år
Camilla Matthiassen37.07Fritidscenter Ydre Valby30 år
Birgit Otzen Petersen37.22*Bagsværd46 år
Mikkel Fougt Hansen37.47*Hareskov45 år
Christine Pedersen38.08*Roskilde29 år
Kasper Jakobsen38.09*Roskilde31 år
Peter Spengler38.40 34 år
Mathilde Fougt Andersen38.45*Hareskovby13 år
Gustav Lund38.48*Roskilde13 år
Rasmus Madsen39.07*Taastrup17 år
Max39.09*Karlslunde10 år
Pia Kirkeskov Jensen39.22*Karlslunde41 år
Mads Otzen Andreasen39.34*Bagsværd14 år
Christina Neergaard39.56*Vallensbæk28 år
Rita Neergaard40.11Greve Trim51 år
Kim Villadsen40.14*Måløv46 år
Sarah Rasmussen41.14*Rødovre15 år
Olivia Damsgaard41.15*Malmø Sverige12 år
Jane Lavlund41.26 58 år
Natascha Waldorff41.40 43 år
Anders Rasmussen41.41 38 år
Nick M. Larsen42.11*Glostrup35 år
Trine Kobbernagel42.42*Hedehusene45 år
Pia Hansen43.06Coop58 år
Steen Fabian43.31*Solrød52 år
Arne Jensen43.51 54 år
Annette Damm43.57Fløng Kondi49 år
Søren Christiansen44.42*Solrød52 år
Tage Nielsen45.00*Fløng54 år
Therese Skov45.07 34 år
Marlene Richardt45.28*Hedehusene47 år
Ruth Breilev45.29Fløng Kondi 82 år
Driss El Mekki45.50Fritidscenter Ydre Valby38 år
Pia Bentzen46.10 55 år
Lene Damsgaard46.12*Malmø Sverige42 år
Isabella46.13*Ishøj9 år
Loraine Reul46.15*Ishøj43 år
Hans-Erik Anderberg46.32*Greve54 år
Berith Knudsen46.47Out Run Frederikssund52 år
Kennet Nikolajsen47.03*Roskilde44 år
Per H. Ehbrecht47.11Team Ehbrecht57 år
Niklas Damsgaard47.25*Malmø Sverige10 år
Karsten Waldorff Nielsen47.30*Malmø Sverige46 år
Bent Petersen47.35Fløng Kondi79 år
Asger K. Jensen49.14*Fredensborg52 år
Morten Madsen51.27*Taastrup50 år
Johanne Madsen51.38*Taastrup14 år
Lene Nielsen51.40*Taastrup45 år
Tommy Jensen58.26 45 år
Rasmus N. Jensen58.22*Taastrup14 år
Nora Al-Sayegh1.06.35Fritidscenter Ydre Valby13 år
Alexandra Surov1.06.38Fritidscenter Ydre Valby14 år
Rasmus Jensen1.16.20*Fløng5 år
Martin H. Jensen1.16.57*Fløng35 år
Bonnie Halberg1.17.19*Fløng37 år
Natali Halberg1.17.20*Fløng12 år
RUTE 9 KM - 8,855 KM
Claus Ankjærgaard35.28 44 år
René Villadsen39.34*Karlslunde41 år
Jan Lynggaard39.59Det høje Tårn27 år
Jesper Lassen40.34Avisruten40 år
Mads Emil Møller Andersen43.41Avisruten Løbeklub25 år
Bo Ahrensberg44.34Coop Idræt53 år
Thomas Aarup Larsen44.47*Roskilde31 år
Charlotte Dalsgaard45.55*Køge40 år
Dennis Wils46.22Avisruten42 år
Søren Damgaard46.48*Fløng48 år
Jan Rasmussen46.56*Glostrup56 år
Morten Albrechtsen47.20*Taastrup 
Carsten Andreasen47.24*Bagsværd46 år
Thorbjørn Rysgaard47.52*Kastrup42 år
Dan Ahrensberg48.24ALOT53 år
Jimmi Jalris48.34*Vindinge44 år
Kasper Granlund Thomsen48.38Greve Atletik8 år
Annemette Heller48.39Greve Trim61 år
Chr. Poulsen48.44Greve Trim41 år
Annette Schmidt49.06Greve Trim51 år
Lars Ahn Pedersen49.06*Roskilde44 år
Tidtagnings seddel?49.33  
Carsten Larsen49.44Greve Trim39 år
Kjeld Ole Munk49.46*Greve61 år
Janus Ringling50.02*Køge25 år
Camilla Bülow Hansen50.23*Greve20 år
Jane Hvergel Kryger50.24*Lellinge - Køge44 år
Anne Holm51.15Greve Trim50 år
Anders Elmkjær51.22Greve Trim51 år
Liselotte Lund51.48*Hedehusene51 år
Lene Korsgaard52.04Coop Idræt68 år
Ole Bindesbøll53.21*Roskilde57 år
Steen Gertsen54.00Greve Trim56 år
Kim Petersen54.01Greve Trim54 år
Søren Andersen54.06Avisruten Løbeklub51 år
Jeanette Westergaard54.11Greve Trim46 år
Kirsten Jezierski54.12Greve Trim51 år
Kim Odgaard54.16Greve Trim55 år
Bettina Bülow54.17Greve Trim53 år
Helle Nielsen54.18Greve Trim52 år
Annet Thomsen54.18Greve Trim45 år
Pernille Ærenlund54.22Greve Trim47 år
Jan Meier54.23Greve Trim48 år
Troels Nørgaard54.24Greve Trim47 år
Helen Street Palskov55.16Greve Trim53 år
Tilde - hund55.16Team Ehbrecht 
Ulla H. Ehbrecht55.17Team Ehbrecht52 år
Niels Andersen56.18Greve Trim68 år
Benedikte Kruuse Larsen56.19TIK løberne 
Freddie Flindt-Hansen56.20Greve Trim75 år
Marianne Orbesen57.07*Roskilde45 år
Hanna Larsen58.03TIK løberne 
PerFunch59.00TIK løberne50 år
RUTE 12 KM - 12,608 KM
Henrik Dalby Damm50.35Fløng Kondi52 år
Bruno Gross52.12Greve Trim 
Kasper Roslyng52.14TIK løberne43 år
Marius Anton Møller55.23Avisruten Løbeklub14 år
Peter Iversen55.26*Solrød Strand43 år
Jens Arne Christiansen55.34Blovstrød Løverne58 år
Morten Damgaard Pedersen57.51*Roskilde39 år
Niels 58.52De Glatte Ben53 år
Stig Heller59.13Greve TRim57 år
Jorge Martinez59.24 45 år
Steffen Holmann Olsen59.48 40 år
Per Frederiksen1.00.09TIK løberne57 år
Steffen Allaart1.01.58*Rødovre25 år
Paul Allaart1.01.59Fløng Kondi59 år
Palle Sekshøj-Christensen1.02.25TIK løberne61 år
Ulrik Rosenberg1.05.42*Solrød49 år
Torben Hansen1.06.29Fløng Kondi40 år
Daniel Iversen1.08.58*Solrød14 år
Lara Schwerdt1.09.31*Rødby31 år
Martin Løje1.09.32*Rødby40 år
Brian Kjelin Olsen1.13.00*Hedehusene49 år
Hanne Hansen1.13.24Fløng Kondi50 år
Maria Kolby Rasmussen1.14.50TIK løberne41 år
POWER WALK/MOTIONSGANG
RUTE 3 KM - 2,857 KM
Lene Elgaard Iversen30.51Fløng Kondi61 år
Jens Iversen30.52Fløng Kondi64 år
RUTE 6 KM - 6,610 KM
Michael Østergaard47.54Jyllinge Løbeklub PW team57 år
Charlotte Heller52.05Greve Trim53 år
Fritz Jüngling1.03.43Tune IF Trim74 år
Karin Christensen1.10.41Solrød A.M55 år
Bitten Bacher1.10.42Fløng Kondi69 år
Pouline Gringer1.10.43Solrød A.M45 år
UDGÅET   
Niels Bierbum Fløng Kondi 
Ellen Holm *Roskilde 
Comments