Hedelandsløb‎ > ‎Resultater‎ > ‎

7. oktober 2012

128 løbere og power walkere mødte op til denne måneds løb hvilket var rigtig flot, da der samme dag var Eremitageløb.

Kølig dag med ca. 8 grader men sol og tørvejr. Der var en del blæst fra Syd.

Ingen rekorder denne måned.

Tak fordi I kom og var med.


PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 4. NOVEMBER 2012.


NAVN: TID: KLUB/*BY* ALDER:
RUTE 3 KM (2,857 KM)
Brian Ejsenhardt-Andersen 10.30 *Tune 34 år
Anton Schmidt Holdsdorf 14.42 *Greve 8 år
Jørn Aarenstrup Rasmussen 19.40 Fløng Kondi 63 år
Louise Rasmussen 19.55 Fløng Kondi
Bente Rasmussen 19.57 Fløng Kondi
Ida Hur Laursen 20.15 *Hvidovre 8 år
Jytte Jensen 20.44 *Vindinge 66 år
Line Damgaard Nielsen 20.47 *Vindinge 11 år
Pernille Kristensen 21.21 *Hedehusene 38 år
Inga M. Kristensen 21.26 *Hedehusene 63 år
Thomas 21.56 Fløng Kondi 11 år
Jens Krag 22.01 *Hedehusene 49 år
Vibeke Krag 22.05 *Hedehusene 48 år
Frida Holsdorf 22.24 *Greve 7 år
Frank Holsdorf 22.35 *Greve 44 år
Frida 24.46 *Roskilde 9 år
Mette Legarth 24.47 *Roskilde 40 år
Charlotte Enevoldsen 25.31 *Hedehusene 48 år
RUTE 6 KM (6,610 KM)
John Raaholt 32.36 *Ringsted 34 år
Carsten Desler 33.10 *Hedehusene
Anders Enevoldsen 36.14 *Hedehusene 14 år
Tobias Frederiksen 36.16 *Frederiksberg 21 år
Kurt Ehbrecht 36.21 Team Ehbrecht 70 år
Michael T. Anderen 36.24 *Hedehusene 46 år
Tina Desler 37.09 *Hedehusene 46 år
Claus Poulsen 37.14 Fløng Kondi 48 år
Jan Dabelsteen 38.08
46 år
Magnus Lundgren 38.35 *Roskilde 12 år
Tage Nielsen 38.47 *Hedehusene 50 år
Christina Asferg 39.07 *Osted 44 år
Lars Madsen 39.07 *Osted 44 år
Tanja Andersen 39.11 *Roskilde 32 år
Kim John 40.21 Fløng Kondi 49 år
Anne Westermann 40.28 *Fløng 53 år
Birgit Jensen 40.59 *Stenmagle 56 år
Malene Holst Kristensen 41.13 *Roskilde 23 år
Line Garbøl 41.53 Fløng Kondi 34 år
Pia Nielsen 42.23 *Gadstrup 33 år
John Simonsen 42.24 Tune Trim 51 år
Bjarne Hansen 42.59 Tune Trim 70 år
Vera Lundsteen 43.36 Tune Trim 65 år
Katrine Teresa Larsen 45.09 *Roskilde 53 år
Hanne Gillesberg 45.35 *Vindinge 42 år
Ann Knudsen 46.25 *Roskilde 28 år
Camilla Baymk 46.26 *Roskilde 28 år
Ralph Dänhardt 48.52 Fløng Kondi 56 år
Ida Espersen 49.02 *Roskilde 56 år
Julie Allermann Stuhr 49.10 *Roskilde 12 år
Rikke Allermann 49.13 *Roskilde 38 år
Søren Sørensen 50.22 Fløng Kondi 68 år
Bent Nielsen 55.13 Vindinge IF 47 år
Bitten Bacher 58.53 Fløng Kondi/Løb for Livet 64 år
RUTE 9 KM (8,855 KM)
Claus Ankjærgaard 35.12 *Veddelev 39 år
Michael Stoksbjerg 38.53 *Tune 40 år
Bendt B. Christensen 42.44 Greve Trim 68 år
Henrik Grand Petersen 42.57 *Tune 42 år
Lars Grand 42.58 *Tune 39 år
Torben Petersen 43.08 *Roskilde 37 år
John Ø. Jensen 43.55 DCF, Roskilde 58 år
Mette Baagøe 45.01 Fløng Kondi 39 år
Rikke Schmidt Holsdorf 45.06 *Greve 37 år
Henning Poulsen 45.18 *Roskilde 51 år
Lily Henriksen 45.45 Fløng Kondi 56 år
Steffen Allaart 47.03 *Glostrup 21 år
Lars Ann Pedersen 48.09 *Roskilde 39 år
Claus Roed 48.33 Team Roed 48 år
Bente Roed 48.34 Team Roed 49 år
Tine Burgaard 49.45 Fløng Kondi 55 år
Verner Jensen 49.52 *Albertslund
Carsten Bruhn 50.54 *Karlslunde 45 år
Anette S. Elgaard 51.46 Fløng Kondi 35 år
Hanne Hansen 51.49 Fløng Kondi
Niels Bierbum 53.03 Løb for Livet 60 år
Peter Kæmpe 53.12 *Fløng 56 år
Karen Ravn 56.18 Løb for Livet 45 år
Sussie Baltzersen 57.41 *Roskilde 48 år
Lars Dencher Nielsen 57.48 *Sengeløse 46 år
Lene Grue 58.04 Fløng Kondi 56 år
Fie Hansen 58.09 Køge Tri Team 2000 22 år
Kim Hansen 1.00.08 *Tune 43 år
André 1.00.08 *Tune 8 år
Finn Asbirk 1.01.37 *Roskilde 60 år
Jørgen Reedtz 1.03.50
55 år
Steen Hur Laursen 1.05.49 *hvidovre 46 år
RUTE 12 KM (12,608 KM)
Dannie Wind 49.45 Greve Trim/Roskilde Tri 41 år
Nicolaj Skotte 52.03 *Jyllinge 42 år
Rune Bohn Jensen 52.20 Greve Trim 38 år
P. Holm 54.36
Martin Leander Hansen 54.49 TIK Løberne 47 år
Jesper Nyholm 55.34 Uglykay 38 år
Martin Hansen 56.46 Løb for Livet 34 år
Niels Hougaard 56.50 De Glatte Ben 48 år
Palle Sekshøj-Christensen 56.56 TIK Løberne 56 år
Paul Johan Allaart 56.58 TIK Løberne 55 år
Jens V. Flyvholm 57.14 *Solrød Strand 40 år
Carsten Olsen 57.24 Fløng Kondi 40 år
Lars Bordinggaard 57.50 Fløng Kondi 34 år
Casper Garrelts 59.08 KPMG 30 år
Claes Walhardt 59.10 44 år
Jesper Hansen 59.17 Køge Tri Team 2000 48 år
Brian Sørensen 59.45 Greve Trim 38 år
Jeanne Enevoldsen 1.00.46 Karlslunde Tri Klub 25 år
Emil Hur Laursen 1.01.52 Hvidovre Atletik og Motion 14 år
Frank Kristiansen 1.02.49 Fløng Kondi 53 år
Kim Svendsen 1.03.08 *4300 50 år
Martin Pieper 1.03.39 KPMF 24 år
Morten Jensen 1.03.42 Tia Netrom 46 år
Christian Trolle Andersen 1.04.11 *Roskilde 31 år
Frank Svendsen 1.06.58 *Ringsted 42 år
Thomas Jensen 1.07.21 *Vindinge 42 år
Allan Thinglev Olsen 1.07.46 48 år
Morten Baltzersen 1.07.59 49 år
Torben Henriksen 1.10.12 Fløng Kondi 60 år
Stefan Petersen 1.11.43 *Taastrup 50 år
Vibeke Knudsen 1.11.57 Fløng Kondi
POWER WALK
RUTE 3 KM (2,857 KM)
Lene Elgaard 25.17 Fløng Kondi 57 år
Jens Iversen 27.24 Fløng Kondi 59 år
Karin Laursen 31.00 *Hvidovre 44 år
Pouline Gringer 37.33 Solrød A.M 41 år
RUTE 6 KM (6,610 KM)
Alice G. Andersen 1.03.53 Fløng Kondi 67 år
Martha M. Kristiansen 1.03.58 Fløng Kondi 53 år
Maya Schröder 1.15.04 Solrød A.M 41 år
Yasmin Schenk 1.15.05 *Ringsted 34 år
Ann-Mari Christiansen 1.18.51 Valmt 56 år
Katja Laustsen 1.18.52 *Karlslunde 35 år
RUTE 9 KM (8,855 KM)
Iben Rode 1.32.03 *Roskilde 39 år
Karina Edske 1.32.04 *Roskilde 43 år
1 UDGÅET AF LØBET
Comments