1. februar 2015

HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 1. FEBRUAR 2015

181 løbere og power walkere deltog i Hedelandsløbet. Det var overskyet/sol, 2 graders varme og en kold vind.

Ny rekord for piger på 6 km: Natasja Kølle på 11 år fra Run for All løb i tiden 30.15 - en forbedring på 2 minutter og 27 sekunder. STOR tillykke til Natasja.

Har du rettelser til resultatlisten så send en mail til jesper.sondergaard.jensen@gmail.com

Vi vil gerne minde alle om at tilmeldingssedlen altid skal afleveres, også hvis du udgår af løbet. Tidsgrænsen for deltagelse i løbet er 1 timer og 30 minutter.

TAK FORDI I KOM OG VAR MED

PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 1. MARTS 2015 KL. 10.00

Bliv medlem af vores facebookgruppe https://www.facebook.com/Hedelandslob og få besked når resultatlisten er klar. Eller læs mere på hjemmesiden www.flongkondi.dk under Hedelandsløb

NAVN: TID: KLUB/*BY ALDER
RUTE 3 KM (2,857 KM)
Jerzy Kaczmarczyk 12.33 *Taastrup 35 år
Charlotte Rohde 17.26 Fløng Kondi  
Søren Lund Grue 17.29 Røjlehavens Motion 52 år
Thomas Daugaard 17.51 *Hedehusene 41 år
Marco Rasmussen 17.51 *Vallensbæk 9 år
Lone Rasmussen 17.52 *Vallensbæk 40 år
Monica Ehbrecht 18.15 Team Ehbrecht 19 år
Maya Schröder 18.17 Solrød A.M. 43 år
Noah Krogh 18.20 Top Træ 7 år
Dan Raagaard 18.21 Top Træ 41 år
Kenneth Omkvist 18.33 *Reerslev 38 år
Hjalte Højmark Omkvist 18.34 *Reerslev 6 år
Mette Fuhrmann 18.54 *Hedehusene 41 år
Søren Dalby 19.51 *Hedehusene  
Marius Lindegaard Witthøft 20.23 *Reerslev 7 år
Janus Sørensen 20.24 *Reerslev 40 år
Filippa Tvistholm Jørgensen 20.36 *Solrød 7 år
Nina Tvistholm 20.38 *Solrød 42 år
Jonas Madsen 20.52   41 år
Agnieszka Kaczmarcyk 21.05 *Taastrup 30 år
Pouline Gringer 21.16 Solrød A.M. 43 år
June Kranker 21.44 Roskilde Skiklub 54 år
Anton 22.35 *Viby 14 år
Lars Hvidberg Kjeldgaard 22.36 *Viby Sj. 39 år
Helle Karlsson 23.23 Fløng Kondi 46 år
Laura Karlsson 23.26 *Roskilde 20 år
Frederik Harding 24.37 *Reerslev 6 år
Kirsten Andersen 24.38 *Reerslev 43 år
Max Kobbernagel 25.17 *Fløng 5 år
Peter Albert Hansen 25.33 *Gilleleje 63 år
Gilbert K. Sloth 29.55 *Frederiksberg 5 år
Lotte Sloth 29.56 *Frederiksberg 37 år
Tor Kobbernagel 35.49 *Hedehusene 11 år
Sally Kobbernagel 37.47 *Hedehusene 5 år
Kirsten Dalby 38.14 *Horsens 68 år
RUTE 6 KM (6,610 KM)
Emil Kølle 23.22 Run for All 15 år
Jesper Winther 28.37 Thorsløberne 36 år
Morten Kjellev 29.15 Karlslunde Tri 45 år
Natasja Kølle 30.15 Run for All 11 år
Patrick Sørensen 30.34 *Tune 22 år
Mikkel Frost 32.00   32 år
Morten Stenbroen 32.18 Tartelettangen 43 år
Elisabet Kjellev 34.18 *Greve 44 år
Torben Mandrup 35.05 *Torslunde 45 år
Anja Thomsen 35.25 Fløng Kondi 42 år
Jonas D. Olesen 35.45 De Glatte Ben 27 år
Stefan Gerhardt Andersen 35.55 *Karlslunde 33 år
Sussi Gerhardt Andersen 35.56 *Karlslunde 33 år
Frank Skytte 36.09 *Gundsømagle 45 år
Steen Olsen 36.11 *Gunsømagle 42 år
Niels Hougaard 36.50 De Glatte Ben 50 år
Carina Strandgaard 37.12 Karlslunde Tri 40 år
Charlotte Daugaard 37.13 Karlslunde Tri 45 år
Tanja Jensen 37.55 De Glatte Ben 33 år
Ole Rosenkjær 38.17 *Ballerup 53 år
Bente Roed 38.27 Team Roed 51 år
Claus Roed 38.30 Team Roed 51 år
Kurt Ehbrecht 39.02 Team Ehbrecht 72 år
Rikke Sørensen 39.19 Thorsløberne 36 år
Malene Bardino 39.50 Thorsløberne 30 år
Katja Larsen 40.23 *Helsingør 46 år
Victor Søndergaard 40.42 Lynkineserne 14 år
Tom Jensen 41.17 Tartelettangen 43 år
Hanne Gillesberg 42.13 Vindinge IF 44 år
Kirsten Winther 42.16 Solrød A.M 51 år
Thomas Skyum 42.49 *Glostrup 44 år
Finn Hansen 43.26 Tune IF Trim 58 år
Bente Bang 43.27   52 år
Ikke udfyldt 46.00    
Ditte Elsborg 46.15 Thorsløberne 30 år
Bent Petersen 46.42 Fløng Kondi 77 år
Jonathan Ndlovo 46.51 *København 12 år
Annette Damm 47.30 Fløng Kondi 47 år
Jørn Aarenstrup Rasmussen 48.12 Fløng Kondi 65 år
Søren Gude 48.40   51 år
Lene Ehbrecht 50.12 Team Ehbrecht 70 år
Tilde (hund) 50.24 Team Ehbrecht  
Per Ehbrecht 50.31 Team Ehbrecht 55 år
Asta Larsen 50.50 Solrød A.M 10 år
Tommy Larsen 50.51 Solrød A.M 46 år
Anders Sloth 51.13 *Frederiksberg 36 år
Villads K. Sloth 51.14 *Frederiksberg 7 år
Søren Sørensen 51.26 Fløng Kondi 70 år
Poul Richard Rasmussen 54.49 Lynkineserne 70 år
Ralph Dänhardt 55.33 Fløng Kondi 59 år
Bitten Bacher 59.10 Fløng Kondi 67 år
Bent Madsen 1.01.24 *Hedehusene 83 år
RUTE 9 KM (8,855 KM)
Kasper Roslyng 39.29 TIK Løberne 41 år
Max Bidstrup 40.34 *Taastrup 40 år
Peer Weinert 41.20 Løb For Livet 61 år
Martin Leander Hansen 42.17 TIK Løberne 49 år
Boye Jakobsen 44.30 Fløng Kondi 51 år
Dorte K. Riehn-Kristensen 45.16 *Fløng 48 år
Tom Stoltenberg 45.37 *Høje Taastrup 54 år
Vagn Poulsen 47.19 *Svogerslev 61 år
Ulla Ehbrecht 47.39 Team Ehbrecht 49 år
Lisbeth Dons Jensen 47.48 *Marbjerg 36 år
Jan Dam Kaas 49.43 *Roskilde 43 år
Carsten Bruhn 49.57 *Karlslunde 47 år
Malene Rothmann 50.02 Fløng Kondi 39 år
Mette Baagøe 50.03 Fløng Kondi 41 år
Jonna Kristiansen 51.02 Solrød A.M 61 år
Carina Nielsen 51.16 *Roskilde 33 år
Liselotte Rasnæs 51.19 Fløng Kondi 45 år
Vibeke Strube 51.28 Fløng Kondi/Løb for Livet 58 år
Kim John Christiansen 52.43 Fløng Kondi 51 år
Stefan Andersen 52.54 Fløng Kondi 66 år
Nicolai Kaas 53.12 Team Kaas 47 år
Lene Grue 54.37 Fløng Kondi 58 år
Etti Larsen 55.02 Greve Trim 55 år
Allan Langhorn 55.30 *Taastrup 39 år
Anette S. Elgaard 55.04 Fløng Kondi 37 år
Mie Irming 55.14 Løb For Livet 62 år
Marianne Petersen 55.52 Greve Trim 57 år
Nete S. Hansen-Nord 56.30 *Roskilde 30 år
Liselotte Lund 57.03 *Hedehusene 49 år
Mik Wulff Thomsen 58.44 *Ishøj Landsby 41 år
Martin Thomsen 59.01 *Ishøj 15 år
Ulrikke Stakemann 1.06.32 *København 13 år
Jon Bertelsen 1.06.33 *København 44 år
Katja Funck 1.07.50   21 år
RUTE 12 KM (12,608 KM)
Steen Jespersen 46.50 Roskilde Tri 44 år
Rune Bohn Jensen 47.28 Greve Trim 40 år
Nicolaj Skotte 51.59 Roskilde Kajak Klub 44 år
Michael Rosendahl 52.53 Greve Trim 37 år
Tim Kjær Hansen 54.55 Greve Trim 47 år
Henrik Berthelsen 55.53 Greve Trim 49 år
Jeanne Enevoldsen 56.11 ALOT 27 år
Lars Nordlund 57.13 Køge Atletik 43 år
Bruno Gross 58.21 Greve Trim 46 år
Leif Kristiansen 58.45 Solrød A.M 61 år
Henrik Dalby Damm 58.54 Fløng Kondi 50 år
Tom Sørensen 58.59 *Roskilde 48 år
Daniel Martinez 59.55 *Roskilde 35 år
Morten Krauw 1.00.04 Fløng Kondi 38 år
Palle Sekshøj-Christensen 1.00.15 TIK Løberne 59 år
Paul Johan Allaart 1.00.32 Fløng Kondi 57 år
Bjarne D. Christensen 1.00.59 Fløng Kondi 50 år
Frank Svendsen 1.01.14 60pudser.dk 45 år
Thomas Bach Nielsen 1.01.46 Trekroner IF 45 år
Stig Heller 1.02.08 Greve Trim 55 år
Anders Surel 1.02.46 *Albertslund 44 år
David Bredo 1.03.13 *Ringsted 19 år
Jens Broed 1.03.53 Solrød A.M 46 år
Victor Tvistholm Jørgensen 1.04.14 *Solrød Strand 10 år
Philip Hollendsted 1.04.23 *Hillerød 40 år
Lars Jespersen 1.04.36 Fløng Kondi 49 år
Jørgen O. Jørgensen 1.04.40 *Solrød Strand 47 år
Christian Trolle Andersen 1.05.09 *Roskilde 33 år
Tommy Sørensen 1.05.53 *Hvidovre 63 år
Ib Handsdal 1.05.12   57 år
Denis Baagøe 1.06.52 Fløng Kondi 47 år
Trine Mata 1.07.02   46 år
Lars Morelli 1.07.11 Fløng Kondi 46 år
Johnny Johansen 1.07.14 Tune IF Trim 45 år
Christian Dybro 1.07.33 *Gadstrup 40 år
Karin Haagen Smidt 1.08.48 Fløng Kondi 48 år
Pia Kjeldgaard 1.09.30 *Viby Sj. 34 år
Gert Maegaard 1.09.58 Roskilde Skiklub 57 år
Egon Kristiansen 1.10.38 Fløng Kondi 60 år
Dorthe Hylleberg 1.14.02   41 år
Trine Lau Bæk 1.14.25 *Roskilde 40 år
Trine Kobbernagel 1.15.20 *Fløng 43 år
Christina Lüth Andersen 1.15.28 *Slangerup 46 år
Lisbeth Reimann 1.18.30 Tune IF Trim 35 år
Michael Granlund 1.21.38 Greve Trim 50 år
Mia Hollingworth 1.23.15 Greve Trim 35 år
Anne Holm 1.23.16 Greve Trim 48 år
POWER WALK/MOTIONSGANG
RUTE 3 KM (2,857 KM)
Jytte Poulsen 22.52 Fløng Kondi 56 år
Storm Kobbernagel 25.18 *Hedehusene  
Bent Nielsen 26.16 VIF 49 år
RUTE 6 KM (6,610 KM)
Helge Poulsen 48.44 *Fløng 59 år
Charlotte Heller 53.52 Greve Trim 51 år
Peter Sloth 58.19 *Kamstrup 32 år
Camilla Baymler 58.20 *Roskilde 30 år
Bjarne Hansen 1.04.51 Tune IF Trim 72 år
Fritz Jüngling 1.04.51 Tune IF Trim 71 år
Bendt Svendsen 1.05.50   70 år
IKKE GENNEMFØRT
3 er udgået af løbet      
Comments