2. august 2015

HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 2. AUGUST 2015

150 løbere og power walkere deltog i månedens Hedelandsløb på en afdenne sommers få sommerdage med svag vind, sol og 18 grader.

Pga opera var der lukket af ved Amfiteatret. Ruterne er derfor ændret og alle er 250 meter længere

Har du rettelser til resultatlisten så send en mail til jesper.sondergaard.jensen@gmail.com

TAK FORDI I KOM OG VAR MED

PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 6. SEPTEMBER 2015 KL. 10.00

Fløng Kondi anbefaler du deltager i Solrødløbet i Jersie Strandpark den 16. august. Læs mere på www.solrodam.dk

Bliv medlem af vores facebookgruppe https://www.facebook.com/Hedelandslob og få besked når resultatlisten er klar. Eller læs mere om løbet på hjemmesiden www.flongkondi.dk under Hedelandsløb

NAVN: TID: KLUB/*BY ALDER
RUTE 3 KM (2,857 KM + 250 meter)
Jacob Ryom 16.18 vejen til xterra 46 år
Lasse Olesen 16.39 *Frederikssund 26 år
Theresa B. Stick 18.33 *Greve 12 år
Cecilie Kaysen 18.36 Greve Fodbold Pige U9 7 år
Jimmy Kaysen 18.37 Greve Fodbold Pige U9 38 år
Maria Julie 18.49 *Tune 14 år
Julius Fridericia 19.34 *Solrød Strand 10 år
Maya Schröder 20.03 Solrød A.M 44 år
Frederik Harding 20.12 *Reerslev 7 år
Kirsten Andersen 20.26 *Reerslev 43 år
Hjalte Højmark Omkvist 20.40 *Reerslev 6 år
Karl Ziegler 20.52 *Reerslev 37 år
Louie 20.53   11 år
Ante Ziegler 20.54 *Reerslev 7 år
Emilie Kaysen 21.04 Greve Fodbold Pige U9 6 år
Pernille Kaysen 21.05 Greve Fodbold Pige U9 37 år
Malene 21.35 *Hedehusen 45 år
Emil 21.47   11 år
Albert Carlson 22.01 *Karlslunde 10 år
Bertil Carlson 22.01 *Karlslunde 46 år
Bonnie Halberg 22.03 *Fløng 35 år
Rasmus Floffmann Halberg 22.05 *Fløng 4 år
Erik Larsen 22.06 *Næstved 63 år
Kathrine Ryom 22.11 *Borup 31 år
Freja Daugaard 22.38 Fløng-Hedehusene 13 år
Thomas Daugaard 22.39 Fløng-Hedehusene 42 år
Morten Rasmussen 22.41   47 år
Caroline 23.40 *Greve 8 år
Linda Stick 23.41 *Greve 34 år
Kristine Høyer Andersen 23.51 *Hedehusene 44 år
William Denseje 24.10 *Solrød 10år
Max Andersen 25.24 Mosede Run 10 år
Ludvig Fridericia 26.11 *Solrød Strand 6 år
Peter Jensen 26.12 *Solrød 44 år
Viola Leerberg 26.25 *Solrød 7 år
Jamie Fridericia 26.27 *Solrød Strand 39 år
Margit Neessen 26.51   62 år
Bent Andersen 27.48 *Ringsted 44 år
Bent Nielsen 28.23 Vindinge IF 49 år
Malte Ørnø 28.32 *Stærkende 6 år
Lauge Højmark Omkvist 28.34 *Reerslev 3 år
Kenneth Omkvist 28.34 *Reerslev 39 år
Maria Ryom 29.27 *Borup 9 år
Sarah Ryom 29.47 *Borup 7 år
Nanette Ryom 30.02   38 år
Elias 34.51 *Hedehusene 10 år
Ellen 35.12 *Hedehusene 7 år
RUTE 6 KM (6,610 KM + 250 meter)
Jesper Nyholm 28.00 7peaks.dk 41 år
Thyge Arum 29.32 TIK løberne 54 år
Jesper Kjær Jensen 30.34 *Svogerslev 35 år
Karina Nyholm 31.24 7peaks.dk 39 år
Musema Jimmy 32.32 *Ishøj 23 år
Morten Riis 32.37 *Stærkende 38 år
Marius 33.57 Mosede Run 12 år
René Leisted 34.08 Fløng Kondi 55 år
Elisabet Kjellev 35.23 *Greve Strand 45 år
Niels Hougaard 35.34 De glatte Ben 51 år
Brian Olsen 38.47 *Hedehusene 47 år
Dorte Zacchi 39.17 *Ringsted 43 år
Dennis Wils 39.39 *Fløng 40 år
Tilde Christiansen 39.58 *Fløng 17 år
Søren Andersen 41.03 Mosede Run 50 år
Camilla Poulsen 41.39 *Hedehusene 14 år
Per Poulsen 41.40 *Hedehusene 46 år
Hanne Gillesberg 42.37 Vindinge IF  
Kim John 43.18 Fløng Kondi 52 år
Martin Hoffmann Jensen 43.41 *Fløng 34 år
Stefan Petersen 46.27 *Taastrup 52 år
Theresa Fischer 46.39   55 år
Victoria Roed 46.42 Team Roed 11 år
Pernille Sølyng 46.58 *Tranebjerget 46 år
Nicolai 47.21 *Tune 15 år
Lykke Sandholt 47.23 *Tune 43 år
Ulla Ehbrecht 47.56 Team Ehbrecht 50 år
Tilde Ehbrecht (hund) 47.56    
Allan Blas 48.18 Fløng Kondi 48 år
Henrik Staffensen 49.01 *Næstved 51 år
Susanne Christiansen 49.09 Fløng Kondi 50 år
Caroline Pedersen 49.27 *Valby 35 år
Heidi Daugaard 49.27 *Valby 47 år
Emma Julia Roed 49.57 Team Roed 13 år
Bente Roed 50.03 Team Roed 51 år
Helle Hansen 50.45 Fløng Kondi 51 år
Katrine Teresa Larsen 52.06 *Roskilde 56 år
Connie Møller 53.41 *Hedehusene 50 år
Lene Ehbrecht 54.31 Team Ehbrecht 70 år
Kurt Ehbrecht 57.19 Team Ehbrecht 73 år
Peter Albert Hansen 1.02.24 *Gilleleje 64 år
Bent Petersen 1.02.25 Fløng Kondi 78 år
RUTE 9 KM (8,855 KM + 250 meter)
Anders Fischer 38.40   30 år
Jesper Lassen 40.43 *Lejre 39 år
Morten Winsløv 42.36 *Solrød Strand 51 år
Michael Stoksbjerg 42.38 *Tune 43 år
Henrik Grand Petersen 42.44 *Tune 44 år
Jesper Schouw 43.15 *Vindinge 46 år
Frank Olsson 44.36 *Solrød Strand 47 år
Ulrik Poulsen 44.53 Fløng Kondi 46 år
Kim Kruse 46.02   50 år
John Ø. Jensen 46.26 DCF, Roskilde 61 år
Jacob Cruys-Bagger 47.12 *Gadstrup 26 år
Nicolaj Cruys-Bagger 47.13 *København SV 34 år
Kent Filsøe 48.27 *Taatrup 46 år
Claus Fallentin 48.33 *Reerslev 45 år
Casper Hansen 48.38   37 år
Tommy Sørensen 48.50 *Hvidovre 63 år
Charlotte Fabrin 49.46 Fløng Kondi 49 år
Anja Thomsen 50.35 Fløng Kondi 43 år
Magnus Baagøe 51.27 Fløng Kondi 14 år
Mette Baagøe 51.28 Fløng Kondi 41 år
Mette Rønberg 53.11   43 år
Liselotte Lund 53.40 *Hedehusene 50 år
Lene Trolle 54.42 *Ølstykke 49 år
Lone Jensen 54.46 *Sengeløse 55 år
Ulla Rasmussen 55.26 Fløng Kondi 39 år
Lene Grue 55.29 Fløng Kondi 58 år
Jette Filsøe 56.18 *Taastrup 45 år
RUTE 12 KM (12,608 KM + 250 meter)
Peter Rasmussen 51.29 Greve Trim 42 år
Ole Karlsen 52.18 Holbæk LMK 49 år
Mik Kristoffersen 53.49 *Ejby 37 år
Morten Kjellev 56.52 Karlslunde Tri 45 år
Tom Sørensen 56.52   49 år
Lars Nordlund 57.44 Køge Atletik 44 år
Kennie 58.07 Fløng Kondi 21 år
Henrik Damm 58.41 Fløng Kondi  
Bjarne D. Christensen 1.00.13 Fløng Kondi 51 år
Leif Kristiansen 1.00.19 Solrød A.M 61 år
Palle Sekshøj-Christensen 1.00.39 TIK Løberne 59 år
Paul Johan Allaart 1.00.39 Fløng Kondi 58 år
Klaus Borge 1.03.31 Roskilde Tri 39 år
Michael Ørtoft 1.05.04 Fløng Kondi 52 år
Lars Vinge 1.06.17 *Trekroner 49 år
Gøther Mathisen 1.06.46 Hvidovre Kajakklub 60 år
Michel Laursen 1.07.51 *Tune 36 år
Jorge Martinez 1.07.55   44 år
Samuel Holm 1.07.55 *Brøndby 38 år
Catrine Olesen 1.08.23 *Frederikssund 27 år
Preben Christensen 1.08.45 Solrød A.M 61 år
Martin Andersen 1.10.25 Solrød A.M 45 år
Jonna Kristiansen 1.17.24 Solrød A.M 61 år
Marianne Kjær Jensen 1.20.03 *Svogerslev 37 år
Hanne Mathisen 1.21.19 Hvidovre Kajakklub 58 år
Ole Rosenkjær 1.21.20 *Ballerup 54 år
Hanne Hansen - BAGSTOPPER 1.36.30 Fløng Kondi 49 år
POWER WALK/MOTIONSGANG
RUTE 3 KM (2,857 KM + 300 meter)
Mathilde (hund) 35.40   11 år
Elisabeth Leisted 35.41 Fløng Kondi 52 år
Annette Damm 39.24 Fløng Kondi 47 år
RUTE 6 KM (6,610 KM + 300 meter)
Pouline Gringer 1.05.49 Solrød A.M 44 år
Alice Andersen 1.06.59 Fløng Kondi 70 år
Bitten Bacher 1.07.36 Fløng Kondi 67 år
Jette Jørgensen 1.07.37 Fløng Kondi 65 årår
Comments