6. september 2015

HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 6. SEPTEMBER 2015

128 løbere og power walkere deltog i månedens Hedelandsløb.

Vejret viste sig ikke fra sin bedste side - 12 grader med regn, blæst og sol

Har du rettelser til resultatlisten så send en mail til jesper.sondergaard.jensen@gmail.com

TAK FORDI I KOM OG VAR MED

PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 4. OKTOBER KL. 10.00

Bliv medlem af vores facebookgruppe https://www.facebook.com/Hedelandslob og få besked når resultatlisten er klar. Eller læs mere om løbet på hjemmesiden www.flongkondi.dk under Hedelandsløb

NAVN: TID: KLUB/*BY ALDER
RUTE 3 KM - 2,857 KM
Brian Ejsenhardt-Andersen 10.25 B Mon 37
Rasmus Jæger 12.12 Hellas 11 år
Marco Rasmussen 16.10 *Vallensbæk 9 år
Civa 16.43 *Reerslev 12 år
Julia Kristine Borge 16.44 *Reerslev 11 år
Bonnie Halberg 16.50 *Fløng 36 år
Cecilie Kaysen 17.02 Greve Fodbold U9 piger 8 år
Hjalte Omkvist 17.20 *Reerslev 6 år
Oliver 17.26 B Mon 7 år
Emilie Kaysen 17.28 Greve Fodbold U7 piger 6 år
Pernille Kaysen 17.29 Greve Fodbold U7 piger 37 år
Emilie Lentz 17.46 *Trekroner 12 år
Jacob Lentz 17.47 *Trekroner 43 år
Emilie Jæger 17.54 Hellas 9 år
Chris Nielsen 17.57 Fløng Kondi 49 år
Ante Ziegler 18.45 *Reerslev 7 år
Karl Ziegler 18.46 *Reerslev 37 år
Sasha Gehl 18.58 *Tune 14 år
Stefanie Jensen 19.11 *Tune 14 år
Bitten Gehl 19.13 Tune Trim 48 år
Kathrine Ryam 19.16 *Borup 31 år
Malene 19.23 *Hedehusene 45 år
Frederik Harding 19.41 *Reerslev 7 år
Anne-Lise Jensen 20.02 Roskilde Motion 56 år
Tilde Eliasson 20.21 Greve Fodbold U8 Piger 7 år
Tommy 20.22 Trim  
Jørn Aarenstrup Rasmussen 20.36 Fløng Kondi 66 år
Tine Elmeskov 20.48   35 år
Birigitte Keldebæk 20.49 *Roskilde 55 år
Victor Søndergaard 21.29 Lynkineserne 14 år
Max Andersen 21.41 Team Andersen 10 år
Tobias F. Nielsen 21.46 Fløng Kondi 12 år
Claudia S. Elgaard 21.47 *Farum 6 år
Christian 21.51 *Fløng 12 år
Ralph Dänhardt 22.14 Fløng Kondi 59 år
Ea Zürek 22.21 Greve Fodbold 7 år
Cathrine 22.22 Greve Fodbold 6 år
Dorthe Zürek 22.24 Greve Fodbold 41 år
Berit Andersen 23.21 *Ringsted 44 år
Maria Ryom 25.25 *Borup 9 år
Sarah Ryom 25.32 *Borup 7 år
Lauge Højmark Omkvist (cykel) 25.50 *Reerslev 3 år
Diana Omkvist 25.51 *Reerslev 36 år
Elias 29.13 *Hedehusene 10 år
Poul Richard Rasmussen 30.08 Lynkineserne 71 år
RUTE 6 KM - 6,610 KM
Mads Grue Christensen 28.16 *Taastrup 20 år
Mathias Bang Fischer 29.54   21 år
Preben Christensen 33.01 Solrød A.M 61 år
Elisabet Kjellev 34.02 *Greve 45 år
Morten Kjellev 34.36 *Greve 45 år
Niels Hougaard 34.49 De Glatte Ben 51 år
Henrik Dalby Damm 34.52 Fløng Kondi 50 år
Jacob Ryom 35.20 Vejen til Xterra.dk 46 år
Ole Rosenkjær 36.14 *Ballerup 54 år
Bente Roed 36.49 Team Roed 52 år
Claus Roed 36.50 Team Roed 51 år
Kent Filsøe 37.02 Skudt ud af en Kanonmotion 46 år
Sidsel Sofie Poulsen 37.39 *Himmelev 20 år
Søren Lund Grue 37.49 Røjlehavens Motion 53 år
Tommy Sørensen 38.24 *Hvidovre 64 år
Jette Filsøe 39.11 *Taastrup 45 år
Lone Rasmussen 39.12 *Vallensbæk 41 år
Finn Hansen 39.43 Tune IF Trim 59 år
Niels Bierbum 40.11 Fløng Kondi 63 år
Peter Kæmpe 40.14 *Hedehusene 58 år
Helle Eilersen 41.01 Fløng Kondi 46 år
Anders E. Filtenborg 41.11 Forsvaret 51 år
Anne Westermann 41.49   50 år
Susanne Poulsen 42.01 *Himmelev 56 år
Stefan Petersen 46.39 *Taastrup 53 år
Peter Albert Hansen 57.40 *Gilleleje 64 år
Bitten Bacher 1.00.26 Fløng Kondi 67 år
Bent Madsen 1.04.00 *Hedehusene 84 år
RUTE 9 KM - 8,855 KM
Thyge Arum 38.45 TIK Løberne 54 år
Marius Andersen 44.22 Team Andersen 13 år
Steffen Allaart 44.24 Fløng Kondi 24 år
Carina Abildskov 45.01   25 år
Gert Maegaard 45.48 Roskilde Skiklub 58 år
Brian Jæger 46.13 *Fløng 41 år
Charlotte Fabrin 47.06 Fløng Kondi 49 år
Ida Roslev 48.57 *Tune 31 år
Dennis Wils 49.18 *Fløng 40 år
Jonathan Hansen 49.35 Fløng Kondi 15 år
Hanne Hansen 51.12 Fløng Kondi 49 år
Søren Andersen 53.21 Team Andersen 50 år
Pia Andersen 55.54 *Roskilde 50 år
Anette S. Elgaard 57.05 Fløng Kondi 38 år
Sussie Baltzersen 58.59   51 år
RUTE 12 KM - 12,608 KM
Anders Fischer 49.12   30 år
Sergio Roda 49.39 *Taastrup 53 år
Jan S. Nielsen 54.17 *Vedskølle 49 år
Anders Flyng 58.09   39 år
Cille Poulsen 58.13 Solrød A.M 23 år
John Knudsen 58.31 Fløng Kondi 48 år
Bjarne B. Christensen 59.19 Fløng Kondi 51 år
Per Christensen 59.24 Tryg 48 år
Paul Johan Allaart 59.26 Fløng Kondi 58 år
Palle Sekshøj-Christensen 59.27 TIK Løberne 59 år
Claus Møller 59.54 Hjallerup Løbeklub 56 år
Michael Ørtoft 1.00.02 Fløng Kondi 53 år
Martin Asmussen 1.00.04 NIA 32 år
Torben Petersen 1.00.04 *Roskilde 40 år
Mads Emil Møller Andersen 1.00.46 Team Andersen 23 år
Lees Winge 1.01.36 *Trekroner 49 år
Stig Heller 1.01.41 Greve Trim 56 år
Thomas Bach Nielsen 1.02.53 Trekroner IF 46 år
Jesper Thyregod 1.02.56 *Trekroner 53 år
Kim G. Hansen 1.03.34 *Allerød 40 år
Jan Dam Kaas 1.05.31 *Roskilde 43 år
Simon Brandenhoff 1.05.50 *Hedehusene 31 år
Maiken Poulsen 1.06.06 *Roskilde 42 år
Henrik Grand Petersen 1.08.36 *Tune 44 år
Kim René Hansen 1.09.09 *Tune 44 år
Caroline Sofie Poulsen 1.09.19 Solrød A.M 26 år
Vibeke Strube 1.11.40 Fløng Kondi/Løb for Livet 58 år
Ole Andersen 1.14.46 Team Andersen 42 år
Brian Nørtoft Berntsen 1.15.14   46 år
POWER WALK/MOTIONSGANG
RUTE 3 KM - 2,857 KM
Ellen 29.46 *Hedehusene 8 år
Brian Kjelin Olsen 29.46 *Hedehusene 47 år
Maya Schröder 30.16 Solrød A.M 44 år
Katrine Teresa Larsen 31.35 *Roskilde 56 år
Jette Allaart 31.36 *Nivå 53 år
RUTE 6 KM- 6,610 KM
Pouline Gringer 1.00.50 Solrød A.M 44 år
Charlotte Heller 1.02.03 Greve Trim 52 år
Liselotte Pedersen 1.02.06 Greve Trim 52 år
Bente Petersen 1.07.27 Fløng Kondi 70 år
Jette Jørgensen 1.07.28 Fløng Kondi 65 år
UDGÅET      
Casper Hansen      
Comments