7. juni 2015

HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 7. juni 2015

172 løbere og power walkere deltog i dagens Hedelandsløb i det dejlige vejr.

Har du rettelser til resultatlisten så send en mail til jesper.sondergaard.jensen@gmail.com

TAK FORDI I KOM OG VAR MED

PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 5. JULI 2015 KL. 10.00

Bliv medlem af vores facebookgruppe https://www.facebook.com/Hedelandslob og få besked når resultatlisten er klar. Eller læs mere om løbet på hjemmesiden www.flongkondi.dk under Hedelandsløb

NAVN: TID: KLUB/*BY ALDER
RUTE 3 KM (2,857 KM)
Brian Ejsenhardt-Andersen 10.40 *Tune 37 år
Simon Nordbjerg Albrektsen 12.37 *Taastrup 12 år
Maya Schröder 16.16 Solrød A.M 44 år
David Kirt 16.17 *Hedehusene 9 år
Dorte Zacchi 16.23 *Ringsted 42 år
Mikkel F. Nielsen 17.16 *Fløng 8 år
Chris Nielsen 17.17 Fløng Kondi 49 år
Line D. Nielsen 18.33 *Vindinge 14 år
Storm Kobbernagel 19.00 *Hedehusene 9 år
Trine Kobbernagel 19.02   43 år
Oliver 19.08 *Tune 7 år
Tricia Gilesberg 19.29 *Vindinge 17 år
Hjalte Højmark Omkvist 19.51 *Reerslev 6 år
Frederik Harding 19.52 *Reerslev 6 år
David Harding 20.01 *Reerslev 48 år
Lauge Højmark Omkvist 21.01 *Reerslev 3 år
Kenneth Omkvist 21.02 *Reerslev 38 år
Kathrine Ryom 21.24 *Borup 31 år
Anette Damgaard Pedersen 21.33 *Roskilde 36 år
Tobias Damgaard Pedersen 21.36 *Roskilde 6 år
Markus Damgaard Pedersen 21.52 *Roskilde 9 år
Lene Toft 22.00 *Vindinge 49 år
Janne Kastrup 22.01 Roskilde Motion 47 år
Max Kobbernagel 22.42   5 år
Tor Dalby 22.43 *Hedehusene 12 år
Sally Kobbernagel 23.14 *Hedehusene 5 år
Søren Dalby 23.15 *Hedehusene 46 år
Mie Nordbjerg Albrehtsen 24.09 *Sengeløse 6 år
Aksel Albrektsen 24.10 *Sengeløse 48 år
Søren Sørensen 30.15 Fløng Kondi 71 år
Astrid 30.49 *Strøby Egede 7 år
Rikke Krumbach 30.44 *Strøby Egede 42 år
Maria Ryom 31.10 *Borup 9 år
Sarah Ryom 31.12 *Borup 7 år
Arthur 37.57 *Taastrup 4 år
Martha 37.58 *Taastrup 4 år
Marianne 37.59 *Taastrup 40 år
Sofia S. Pekilidi 42.21 *Trekroner 4 år
Hannah S. Pekilidi 42.26 *Trekroner 7 år
Silje Torn 42.27 *Trekroner 6 år
RUTE 6 KM (6,610 KM)
Steen Trier 29.57 *Aarhus 53 år
Henrik Rasmussen 30.17 *Taastrup 46 år
Niels Hougaard 33.38 De glatte ben 51 år
Christian Dybro 33.51   40 år
Elisabet Kjellev 34,07 *Greve Strand 45 år
Jan Andersen 35.23 *Greve 49 år
Ole Rosenkjær 35.46 *Ballerup 54 år
Boye Jakobsen 36.02 *Hedehusene 51 år
Nikolas Nielsen 37.25 *Herfølge 11 år
Morten Baltzersen 37.50   52 år
Hanne Kjær 38.09 IK Hellas  
Søren Carlsen 38.28 Philips 44 år
Lily Henriksen 38.36 Fløng Kondi 58 år
Hanne Gillesberg 39.17 Vindinge IF  
Hanne Hansen 39.30 Fløng Kondi 48 år
Torben Henriksen 39.46 Fløng Kondi 63 år
Kirsten Andersen 39.49 *Reerslev 43 år
Sune Nilsson 40.08 *Benløse 38 år
Niels Bierbum 41.20 *Fløng 62 år
Niels Andersen 41.25 Greve Trim 66 år
Thor Jensen 41.46 *Greve 18 år
Ann-Christine Carlsen 42.14 Philips 38 år
Kasper 42.41 *Solrød 9 år
Sebastian Langstrup 42.42 *Solrød 11 år
Kristian Langstrup 42.48 *Solrød 39 år
Karina Langstrup 42.50 *Solrød 37 år
Rikke Petersson 43.30   42 år
Bente Roed 43.32 Team Roed 51 år
Lonny Hedengran 43.35   50 år
Stefan Petersen 44.15 *Taastrup 52 år
Tobias F. Nielsen 44.21 IK Hellas 11 år
Per H. Ehbrecht 44.36 Team Ehbrecht 56 år
Rikke Jacobsen 44.43 Tune Trim 36 år
Finn Hansen 44.46 Tune IF Trim 58 år
Pia Andersen 44.49 *Roskilde 50 år
Christina 45.08 Tune IF Trim 38 år
Heidi Langhoff 45.10 Tune Trim 43 år
Anne Jensen 45.26 *Greve 53 år
Sussie Baltzersen 46.14   50 år
Bent Petersen 46.53 Fløng Kondi 77 år
Per Brandborg 47.57 Greve Trim 70 år
Bertram 48.10 *Taastrup 7 år
Ellen 48.12 *Strøby Egede 11 år
Jakob Groth-Christensen 48.14 *Taastrup 39 år
Jørn Aarenstrup Rasmussen 48.26 Fløng Kondi 66 år
Nadja Ussingkær 48.34 *Ishøj 32 år
Benthe Ussingkær 48.34 *Torslunde 54 år
Gurli Groth-Christensen 48.34 *Taastrup 66 år
Adam Ussingkær 48.34 *Torslunde 13 år
Jens Groth-Christenseb 49,08 *Taastrup 72 år
Helle Kristiansen 49.19 *Søborg 57 år
Torben Juhl Eriksen 49.21 NCR 62 år
Lis Thorn 49.34 Tune IF Trim 69 år
Louise Siboni 49.37 *Roskilde 32 år
Katja Stage 50.00 *Trekroner 40 år
Jane West 50.01 Greve Trim 71 år
Bjørn West 50.03 Greve Trim 69 år
Bitten Bacher 56.20 Fløng Kondi 67 år
Peter Albert Hansen 56.26 *Gilleleje 64 år
Lone Aalekjær 58.45 Sam 61 år
Tilde Ehbrecht (Hund) 1.04.03 Team Ehbrecht  
Ulla H. Ehbrecht 1.04.04 Team Ehbrecht 50 år
RUTE 9 KM (8,855 KM)
Anders Jespersen 38.05 *Sengeløse 48 år
Jan Christensen 41.27 *Taastrup 51 år
Michael Stoksbjerg 41.40 *Tune 43 år
Per Christensen 42.10 Tryg 48 år
Steen Kirt 42.32 *Hedehusene 43 år
Lars Jespersen 43.48 Fløng Kondi 49 år
Dorte Riehn-Kristensen 44.04 *Fløng 48 år
Hasse Rybjer 44.07 Hellas 66 år
Johnny Johansen 44.53 Tune Trim 45 år
Lars Morelli 45.02 Fløng Kondi 46 år
Birgit Lang Sonnesen 45.16 Tune Trim 41 år
Frank Olsson 45.58 *Solrød Strand 47 år
Henrik Grand Petersen 46.05 *Tune 44 år
Hans Christian Munch 46.08 *Nørrebro 34 år
Catrine A. Strangholt Olesen 46.32 *Frederikssund 27 år
Kim Hansen 47.17 *Tune 44 år
Mikael Yde 48.00 Fløng Kondi 51 år
Javier Lopez 48.07 Fløng Kondi 34 år
Kent Filsøe 48.17 Taastrup 46 år
Morten Damgaard Pedersen 49.10 *Roskilde 37 år
Liselotte Rasnæs 49.15 Fløng Kondi 46 år
Majbritt Raavig 49.17 *Solrød Strand 42 år
Christina Lüth Andersen 51.09 3550 Slangerup 46 år
Dorthe Høse Jensen 51.23 *Solrød Strand 44 år
Lars Ahm Pedersen 51.28 *Roskilde 42 år
Jacob Ryom 52.04 Vejen til Xterra 46 år
Anette S. Elgaard 52.05 Fløng Kondi 38 år
Liselotte Lund 53.55 *Hedehusene 49 år
Ulla Matthiesen 54.39 Hellas 42 år
Kirstine Kjær 55.21 *Hvidovre 40 år
Signe Foght Hansen 55.24 KBH 32 år
Helle Ejlersen 55.34 Fløng Kondi 45 år
Dot 58.38 Fløng Kondi 58 år
Isabel Munoz 59.04 Fløng Kondi 31 år
Kirstine Jordan 1.07.01 Hellas 41 år
RUTE 12 KM (12,608 KM)
Jan S. Nielsen 54.05 Vedskølle 48 år
Thomas Sveidahl 55.52 *Brøndby Str. 47 år
Claus Carlsen 56.29 Løb for Livet 58 år
Henrik Dalby 57.00 Fløng Kondi  
Lars Nordlund 58.29 Køge Atletik 44 år
Bjarne D. Christensen 1.00.06 Fløng Kondi 51 år
Thomas Bach Nielsen 1.00.36 Trekroner IF 46 år
Palle Sekshøj-Christensen 1.00.44 TIK Løberne 59 år
Paul Johan Allaart 1.00.45 Fløng Kondi 57 år
Jesper Thyregod 1.00.58 Trekroner IF 53 år
Jorge Martinez 1.02.42   44 år
Christopher Krumbach 1.03.08 Strøby Egede 42 år
Susanne R. Bach 1.03.33 *Roskilde 49 år
Christian Bach 1.03.33 *Roskilde 35 år
Lars Skafte 1.04.22 Tune IF Trim 48 år
Uffe Bok Steffensen Ussingkær 1.05.36 *Ishøj 34 år
Preben Christensen 1.06.31 Solrød A.M 61 år
Lars Skjoldby 1.07.11 Tune Trim 39 år
Per Gregersen 1.07.44 Tune Trim 55 år
Mathias Stabæk 1.07.58 *Ringsted 40 år
Andreas Mørk 1.07.59 *Viby S. 35 år
Caroline Poulsen 1.08.24 Solrød A.M 26 år
Wili Jensen 1.25.44 *Torslunde 53 år
POWER WALK/MOTIONSGANG
RUTE 3 KM (2,857 KM)
Jens Iversen 30.02 Fløng Kondi 62 år
Rebecca Morelli 34.20 *Taastrup 8 år
Berit Morelli 34.21 *Taastrup 41 år
RUTE 6 KM (6,610 KM)
Tine Burgaard 1.03.45 Løb for Livet 58 år
Charlotte Heller 1.04.06 Greve Trim 51 år
Liselotte Pedersen 1.04.08 Greve Trim 52 år
Pouline Gringer 1.05.16 Solrød A.M 43 år
Jette Filsøe 1.05.26 *Taastrup 45 år
Zette Haagensen 1.05.28 *Taastrup 24 år
Karen Bennike 1.10.00 Greve Trim 69 år
Bente Døssing 1.10.02 Greve Trim 68 år
Vilhelm Bennike 1.10.07 Greve Trim 73 år
Comments