1. maj 2016

HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 1. MAJ 2016

183 løbere og power walkere deltog i månedens Hedelandsløb på en smuk forårsdag med svag vind og 8 grader

Tillykke til Fløng Kondis nyløbere der for første gang deltog i Hedelandsløbet.

Har du rettelser til resultatlisten så send en mail til Jørn Aarenstrup aarenstrup@aarenstrup.net

TAK FORDI I KOM OG VAR MED

PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 5. JUNI 2016 HVOR VI HAR LODTRÆKNING OM ET ANTAL GAVEKORT

Bliv medlem af vores facebookgruppe https://www.facebook.com/Hedelandslob og få besked når resultatlisten er klar. Eller læs mere om løbet på hjemmesiden www.flongkondi.dk under Hedelandsløb

NAVN: TID: KLUB/*BY ALDER
RUTE 3 KM - 2,857 KM
Victor Tvistholm Jørgensen 11.59 Karlslunde Tri 11 år
Kasper Biehl Nielander 13.45 Karlslunde Tri 11 år
Caroline Bakgaard Rasmussen 15.08 Karlslunde Tri 12 år
Pia Bakgaard 15.11 Karlslunde Tri 48 år
Emma Roed 15.23 Team Roed 14 år
Franzt Gram Remmer 15.25 Fløng Kondi 35 år
Jonas Ebbensgaard Grunstrup 16.12 Karlslunde Tri 6 år
Anne Ebbensgaard 16.13 Karlslunde Tri 37 år
Bjarne Rørvig 16.14 Løb i Vallensbæk 51 år
Tilde (hund) 16.47 Team Ehbrecht
Ulla Ehbrecht 16.48 Team Ehbrecht 51 år
Alberte Mathisen 17.09 Fløng Kondi 13 år
Karina Jensen 17.16 Fløng Kondi 45 år
Frederik Harding 17.20 *Reerslev 7 år
Alexander Gram Remmer 17.32 7 år
Kirsten Andersen 17.33 *Reerslev 44 år
Maya Schröder og Ruth 17.46 Solrød A.M 45 år
Kristina Kock 18.55 *Hedehusene 29 år
Simon Brandenhoff 18.57 *Hedehusene 32 år
Jane Bjerregaard 19.20 *Fløng 52 år
Nadia Mønsted Olsen 19.30 *Roskilde 18 år
Per Funch 19.33 49 år
Sheila Leedsager Sørensen 19.34 *Fløng 32 år
Katrine Bakgård Rasmussen 20.00 Karlslunde Tri 10 år
Marie Skole Sørensen 20.01 *Karlslunde 10 år
Per Sørensen 20.02 *Karlslunde 43 år
Claudia Saldern Elgaard 20.21 *Farum 7 år
Oliver E. A. 20.46 Hellas 8 år
Per Jensen 21.05 ALOT 50 år
Winnie Damgaard 21.16 Fløng Kondi 47 år
Henny Krogh 21.18 Fløng Kondi 54 år
Jeanett Elleby 21.46 Fløng Kondi 34 år
Victor Christiansen 22.01 *Stærkende 6 år
Kim Christiansen 22.02 *Stærkende 39 år
Nikoline Saldern Elgaard 22.33 *Farum 7 år
Mie Nordbjerg Albrechtsen 22.59 *Sengeløse 6 år
Helle Nordbjerg 23.08 *Sengeløse 40 år
Mikkel Skole Sørensen 23.34 *Karlslunde 6 år
Ida Espersen 24.02 *Roskilde 60 år
Sarah Ebbensgaard Grunstrup 24.03 Karlslunde Tri 9 år
Britta Skole 24.05 *Karlslunde 43 år
Tilde 24.57 Team Roed 9 år
Frida Hansen 24.59 7 år
Camilla Hansen 25.04 38 år
Freya 28.10 *Vallensbæk 7 år
Ivan Lindberg 28.19 *Vallensbæk 40 år
Bent Madsen 28.43 *Hedehusene 84 år
Emilie Vibe Sørensen 28.49 *Greve 9 år
Lauge Højmark Omkvist 30.44 *Reerslev 4 år
Paul Richard Rasmussen 31.06 Lynkineserne 71 år
Tina Granstrøm 34.24 *Reerslev 42 år
Sofie Ziegler 34.24 *Reerslev 5 år
John Sørensen 37.30 *Solrød 66 år
Cecilia Sørensen 37.33 *Greve 6 år
Maiken Sørensen 37.34 *Solrød 62 år
RUTE 6 KM - 6,610 KM
Søren Winther 29.48 *Køge 44 år
Paul Johan Allaart 30.33 Fløng Kondi 58 år
Larsen Nielsen 30.41 ALOT 50 år
Nikoline EA 31.15 3 år
Brian EA 31.16 38 år
Søren Damgaard 31.42 Fløng Kondi 47 år
Line Mathisen 34.39 Fløng Kondi 44 år
Niels Mathisen 34.40 Fløng Kondi 52 år
Bente Roed 35.59 Team Roed 52 år
Marianne Kjær Jensen 36.09 *Svogerslev 38 år
Søren Normann 36.13 *Solrød Strand 49 år
Frederik Meyland Smith 36.24 *Farum 37 år
Victoria Roed 37.25 Team Roed 12 år
Claus Roed 37.28 Team Roed 52 år
Kjeld-Ole Munk 37.40 *Greve 60 år
Morten Vinter Pedersen 37.42 *Glostrup 59 år
Tina Kragerup 37.53 ALOT 46 år
Vibeke Strube 37.54 ALOT 59 år
Tage Nielsen 38.37 *Hedehusene 54 år
Ante Ziegler 39.06 *Reerslev 7 år
Hjalte Højmark Omkvist 39.07 *Reerslev 7 år
Karl Ziegler 39.07 *Reerslev 38 år
Kenneth Omkvist 39.10 *Reerslev 39 år
Ellen Holm 39.11 *Roskilde 54 år
Carlo Winther Larsen 39.43 ALOT 67 år
Charlotte Nielsen 40.02 *Køge 44 år
Mariann Schlawitz 40.19 *Slangerup 30 år
Karsten Schlawitz 40.23 *Frederikssund 58 år
Susanne Schlawitz 40.25 *Slangerup 34 år
Oscar Hansen 40.44 10 år
Magnus Christiansen 40.49 *Stærkende 9 år
Henriette Hansen 40.57 42 år
Rikke Andreasen 41.10 *Greve Trim 37 år
Benthe Ussingkær 41.16 *Torslunde 55 år
Wili Jensen 41.19 *Torslunde 54 år
Morten Kjær Christiansen 41.53 *Greve 37 år
Anita Kjær 41.55 *Greve 37 år
Kim John Christiansen 42.05 52 år
Niels Bierbum 42.07 Fløng Kondi 63 år
Jan Rasmussen 42.27 55 år
Pia B. Hansen 42.36 56 år
Martin Nielander 43.50 Karlslunde Tri 48 år
Christen Mors 44.16 *Roskilde 45 år
Klaus Sandvad 44.18 ALOT 60 år
Henrik Jess 44.44 ALOT 50 år
Otto Kristensen 45.14 Tune Trim 69 år
Pouline Gringer 47.27 Solrød A.M 44 år
Kristian Øhrstrøm 48.49 Angels Home 41 år
Pernille Kjærholt 49.01 ALOT 50 år
Mette Høyberg Rasmussen 50.07 *Glostrup 59 år
Helle Grube 51.50 Greve Trim 60 år
Else Marie Christensen 51.53 Greve Trim 59 år
Trine Andersen 51.54 Greve Trim 47 år
Katrine Teresa Larsen 53.05 *Roskilde 57 år
Steffen Brown Starup 55.52 KIF 48 år
Bitten Bacher 58.10 Fløng Kondi 68 år
Poul Tage Holm 59.52 IK Hellas 81 år
Peter Albert Hansen 1.00.34 *Gilleleje 65 år
RUTE 9 KM - 8,855 KM
Jens Mundeli Jensen 37.14 ALOT 49 år
Ebbe Dahl 38.44 ALOT 48 år
Niels Hougaard 41.20 De Glatte Ben 52 år
Ida Roslev 44.19 32 år
Fie Christiansen 44.31 *Hedehusene 22 år
John Ø. Jensen 44.42 DCF, Roskilde 61 år
Simon N. Albrektsen 44.45 FHF 12 år
Aksel Albrektsen 44.55 *Sengeløse 49 år
Kenneth 45.56 Tune Trim 35 år
Brian Kjelin Olsen 46.16 *Hedehusene 48 år
Vibeke Jørgensen 47.36 TIK Løberne
Knud Jørgensen 47.52 TIK Løberne 52 år
Frank Kristiansen 47.59 Fløng Kondi 56 år
Lisbeth Buus Rasholm 48.02 *Hørsholm 43 år
Mads 48.08 ALOT 41 år
Søren Christiansen 48.33 TIK Løberne 71 år
Lotte Rørvig 48.35 *Vallensbæk 47 år
Helle 48.55 *Greve 35 år
Jens Lohmann 49.08 44 år
Charlotte Sivertsen 50.01 27 år
Muddalip Yüksel 50.19 ALOT 45 år
Pernille Hansen 50.22 Greve Trim 42 år
Linda Grimm 50.47 Greve Trim
Verner Jensen 51.57 *Albertslund 68 år
Helle Eilersen 54.21 Fløng Kondi 46 år
René Milholt 54.33 *Greve 37 år
Lars Isen 55.14 *Hedehusene 65 år
Stefan Andersen 55.43 Fløng Kondi 67 år
Christina Lindsgran 55.59 *Roskilde 39 år
Anders Olsen 56.08 FIIF 40 år
Anette Saldern Elgaard 1.02.21 Fløng Kondi 38 år
RUTE 12 KM - 12,608 KM
Michael Hansen 49.29 *Valby 41 år
Bent Rasmussen 52.02 Karlslunde Tri 47 år
Peter David Jensen 54.14 TIK Løberne 40 år
Brian Jæger 54.41 *Fløng 42 år
Jørgen Kjær Jensen 55.35 *Svogerslev 36 år
Allan Ramsgaard 57.01 ALOT 51 år
Alex Lillesø Pedersen 57.26 *Strøby Egede 42 år
Klaus Grand 58.14 ALOT 59 år
Per Frederiksen 58.27 TIK Løberne 56 år
Palle Sekshøj-Christensen 58.28 TIK Løberne 60 år
René Petersen 59.19 *Roskilde 48 år
Morten Damgaard Pedersen 59.56 *Roskilde 38 år
Rune Kristoffersen 1.00.07 Karlslunde Tri 41 år
Stig Heller 1.00.41 Greve Trim 56 år
Jorge Martinez 1.00.44 44 år
Tanja Kepser 1.01.21 ALOT 39 år
Bo Ahrensberg 1.02.12 Coop Idræt 52 år
Lars Nordlund 1.02.19 Køge Atletik 44 år
Dan Ahrensberg 1.02.37 ALOT 52 år
Brian Olsen 1.02.45 *Roskilde 45 år
Claus Fallentin 1.03.00 *Reerslev 45 år
Rene Juhl Andersen 1.03.26 Fløng Kondi 47 år
Dler Farag 1.03.38 *Taastrup 54 år
Bendt Bøjer Christensen 1.04.37 Greve Trim 72 år
Britt Nøhr Jensen 1.04.39 *Albertslund 45 år
Henrik Larsen 1.05.32 *Taastrup 55 år
Liselotte Lund 1.14.15 *Hedehusene 50 år
Charlotte Parbst 1.14.18 Coop Idræt 47 år
Stefan Petersen 1.21.45 *Taastrup 53 år
POWER WALK/MOTIONSGANG
RUTE 3 KM - 2,857 KM
Alice G. Andersen 28.12 Fløng Kondi
Diana Højmark Omkvist 30.45 *Reerslev 36 år
Ellen 32.18 *Hedehusene 8 år
RUTE 6 KM- 6,610 KM
Charlotte Heller 58.42 Greve Trim 53 år
Liselotte Pedersen 58.44 Greve Trim 53 år
Rie Fallentin 58.57 *Reerslev 43 år
Thomas Svendsen 1.00.40 ALBLund 52 år
Elias Kjelin Amstrup 1.05.31 *Hedehusene 10 år
Malene 1.06.33 *Hedehusene 46 år
UDGÅET
Malthe Elleby *Fløng
Comments