2. oktober 2016

HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 2. OKTOBER 2016

137 løbere og power walkere deltog i månedens Hedelandsløb på en lidt småvåd formiddag med ca. 10 grader. Ingen vind

Har du rettelser til resultatlisten så send en mail til Jørn Aarenstrup aarenstrup@aarenstrup.net

TAK FORDI I KOM OG VAR MED

PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 6. NOVEMBER 2016

I samarbejde med DGI afholder Fløng Kondi crossløb i Hedeland lørdag den 12. november kl. 12.00 - læs mere om løbene på https://www.dgi.dk/loeb/loeb/arrangementer/crossloeb/crossloeb-201617-midt-og-vestsjaelland hvor der også er tilmelding

Bliv medlem af vores facebookgruppe https://www.facebook.com/Hedelandslob og få besked når resultatlisten er klar. Eller læs mere om løbet på hjemmesiden www.flongkondi.dk under Hedelandsløb

NAVN: TID: KLUB/*BY ALDER
RUTE 3 KM - 2,857 KM
Brian EA 10.20 38 år
Magnus B. Nielander 12.20 Karlslunde Tri 13 år
Kasper Biehl Nielander 13.15 Karlslunde Tri 11 år
Kenneth Omkvist 13.55 *Reerslev 40 år
Ante Ziegler 14.40 *Reerslev
Frantz Remmer 15.03 Fløng Kondi 36 år
Hjalte Højmark Omkvist 15.46 *Reerslev 7 år
Alexander 16.09
Helena Nicolini 16.47 *Roskilde 9 år
Jair Nicolini 16.48 *Roskilde 44 år
Lone Nicolini 16.51 *Roskilde 41 år
Pia Hansen 17.51 57 år
Elias Hein 17.52 *Hedehusene 6 år
Dennis Hein 17.53 *Hedehusene 35 år
Oliver EA 18.02 IK Hellas 8 år
Kim Brodersen 18.24 *Hvidovre 42 år
Noah Koudal Petersen 19.20 *Hedehusene 9 år
Per Ehbrecht 20.57 Team Ehbrecht 57 år
Frederik Harding 21.04 *Reerslev 8 år
Kirsten Andersen 21.07 *Reerslev
Heidi Kristensen 21.10 *Hedehusene 56 år
Helle Romdal 21.38 Løb for Livet
Elias Kjelin Amstrup 22.13 *Hedehusene 11 år
Brian Kjelin Olsen 22.14 *Hedehusene 48 år
William 23.26 Solrød Masters 12 år
Emmeline Sværke 23.27 9 år
Fiona Sværke 23.28 7 år
Henning Sværke 23.30 46 år
Peter Jensen 23.44 *Solrød 46 år
Lauge Højmark Omkvist 24.52 *Reerslev 4 år
Liv. D. Johansen 28.26 *Reerslev 30 år
Tobias Kaj Dannemann Davidsen 28.28 *Reerslev 4 år
Diana Omkvist 28.31 *Reerslev 37 år
RUTE 6 KM - 6,610 KM
Karl Ziegler 32.00 *Reerslev
Preben Christensen 34.25 Solrød A.M 62 år
Christian Poulsen 35.55 Greve Trim 41 år
Martin Nielander 36.23 Karlslunde Tri 48 år
Annemette Heller 36.40 Greve Trim 60 år
Niels Hougaard 36.52 De Glatte Ben 52 år
Jonas Olesen 36.57 De Glatte Ben 29 år
Camilla Nielson 37.36 A-team 33 år
Rune Lind Sylvestersen 40.13 *Ishøj 19 år
Tom Ruff 40.14 *Ishøj 46 år
Helmer Kristensen 41.39 *Taastrup 66 år
Gitte Nielsen 42.17 Fløng Kondi 48 år
Erik Lund 42.18 Fløng Kondi 58 år
Nina Maria Tossell 42.26 *Taastrup 30 år
Julius Hein 44.11 *Hedehusene 8 år
Katja Lund 44.12 *Hedehusene 34 år
Thomas 44.23 *Glostrup
Josefine Larsen 44.28 *Glostrup 32 år
Sofie Koudal Petersen 45.43 *Hedehusene 11 år
Sanne Agerskov 45.51 *Solrød 40 år
Paul Aabling 46.01 *Ågerup 66 år
Pia Bentsen 47.01 54 år
Jimmi Eiberg Jensen 47.08 *Roskilde 35 år
Martin Sand Päevatalu 47.09 *København 35 år
Freja Nørgaard Jensen 47.27 16 år
Lene Stevnsborg 52.47 *Taastrup 51 år
Dorthe Lynnerup 1.01.03 *Roskilde 56 år
Tove Wetche 1.01.04 *Roskilde 61 år
Poul Tage Holm 1.01.10 IK Hellas 82 år
Bent Madsen 1.07.54 *Hedehusene 85 år
RUTE 9 KM - 8,855 KM
Thomas S. Nielsen 33.22 *Karlslunde
Claus Ankjærgaard 34.35 *Himmelev 44 år
Jens Mundeli-Jensen 37.37 Team Lynkineserne 49 år
Michael Aistrup 41.47 *Jonstrup 57 år
Dorte Riehn-Kristensen 42.07 *Fløng 50 år
Jan Christensen 42.36 *Roskilde 52 år
Trine Danvold 43.15 *Ballerup 56 år
John Ø. Jensen 45.38 DCF, Roskilde 62 år
Jan Rasmussen 47.44 *Glostrup 55 år
Dennis Wils 47.53 *Fløng 41 år
Frederik Meyland-Smith 48.03 *Farum 37 år
Per Romdal 49.32 Løb for Livet 69 år
Sebastian Bonde 49.40 *Hedehusene 18 år
Oliver 49.40 *Fløng
Lars Ahn Pedersen 50.27 *Roskilde 43 år
Marco Rasmussen 50.47 *Vallensbæk 10 år
Lone Rasmussen 50.49 *Vallensbæk 42 år
Ulla H. Ehbrecht 51.13 Team Ehbrecht 51 år
Tilde - hund 51.13 Team Ehbrecht 5 år
Lene B. Poulsen 51.34 TIK løberne 47 år
Jonna Kristiansen 52.15 Solrød A.M 62 år
Pernille Svane 52.19 *Søborg 51 år
Morten Drost 52.19 *Søborg 53 år
Lone Korsgaard 52.52 Coop 68 år
Liselotte lund 55.06 *Hedehusene 51 år
Tina Skals 58.26 41 år
Skals 58.27 47 år
RUTE 12 KM - 12,608 KM
Thomas Midtgaard 49.17 Team Lynkineserne 42 år
Kasper Roslyng 53.13 TIK løberne 43 år
Bruno Gross 53.26 Greve Trim
Lars Nordlund 54.20 Run4All/Køge Atletik 45 år
Anders Frøhlke 54.29 *Solrød Strand 44 år
Max Bidstrup 55.12 TIK løberne 42 år
Martin Hansen 56.47 Løb for Livet 38 år
Peter Madsen 58.49 *Viby Sj. 35 år
Stig Heller 59.20 Greve Trim 57 år
Jorge L. Martinez 1.00.40 *Taastrup 45 år
Paul Johan Allaart 1.00.45 Fløng Kondi 59 år
Henrik Rasmussen 1.00.55 *Taastrup 48 år
Thomas Danielsen 1.01.20 35 år
Finn Larsen 1.01.35 Solrød A.M 62 år
Leif Kristiansen 1.03.35 Solrød A.M 63 år
Per 1.03.42 SK Kraft 48 år
Claus Bo Jensen 1.03.56 Dansk Jernbaneidræt 37 år
Jannick Markner 1.03.58 *Brøndby 27 år
Martin Leander Hansen 1.03.59 TIK løberne 51 år
Henrik Rasmussen 1.04.22 SK Kraft 44 år
Steffen Holmann Olsen 1.05.02 Dansk Revision 39 år
Mette Baagøe 1.06.13 Fløng Kondi
Denis Baagøe 1.06.14 Fløng Kondi 49 år
Sofus Lyngbo 1.09.51 *Roskilde 56 år
Camilla Petersson 1.10.02 *Roskilde 37 år
Tommy Jensen 1.11.28 44 år
Allan Skaarup 1.12.43 TIF Volley 56 år
Kevan Bilton 1.13.51 Earthlete 50 år
Nini Bilton 1.13.52 Earthlete 49 år
Per Christensen 1.14,47 Tryg 49 år
Pia W. Nielsen 1.14.48 Tune IF Trim 47 år
Berit Larsen 1.18.10 Solrød A.M 51 år
Flemming E. Larsen 1.20.06 IK Hellas 63 år
Stefan Petersen 1.21.56 *Taastrup 54 år
POWER WALK/MOTIONSGANG
RUTE 3 KM - 2,857 KM
Ellen 32.31 *Hedehusene 9 år
Malene 32.41 *Hedehusene 46 år
Poul Richard Rasmussen 38.09 Lynkineserne 72 år
RUTE 6 KM - 6,610 KM
Charlotte M. Heller 59.55 Greve Trim 53 år
Liselotte Pedersen 59.56 Greve Trim 53 år
Inge Mønster 1.05.09 Solrød A.M 58 år
Marianne Myglegaard 1.05.10 Solrød A.M 66 år
Magnus Skytte 1.05.13 *Tune 8 år
Martin Skytte 1.05.13 *Tune 50 år
Anne Mette Skytte 1.05.47 *Tune 45 år
UDGÅET
Steffen B. Olsen Greve Trim
Niels Bierbum Fløng Kondi
Bittten Bacher Fløng Kondi
Comments